Thread: svaštara...
View Single Post
Old 02-08-2008, 12:42 AM   #15
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Default lipi naš paize, ko te samo jednom vidi....

jedan običan radni dan di se radilo više od predviđenog radnog vremena u malome mistu na jednome sunčanom otoku...
dođeš tako krepan doma, spereš sa sobom svu jad i čemer posla od kojeg živiš i izađeš na Trg popiti Stellu ili bar veliku bilu, sjedneš u kafanu imena što te podsjeća da si na Mediteraneu i čekaš i čekaš i čekaš i čekaš...a konobar sidi za stolom do i igra briškulu u dvoje, tu i tamo se osvrne valjda očekujući da netko nešto narući ili još bolje, sam se digne i donese si piće..pravi primjer turističke ponude i naše slike i prilike!!! Naravno da mi je krivo i žao, jer očekujem da ćemo bar ovih misec dana potruditi se i na kraju krajeva nećemo raditi razliku između domačih i stranih gostiju..ma sve to šta ja očekujem je za jedan veliki qrac!!!!
Onda vodeći se plakatima ostaneš na istom tom trgu očekujući nastup ruske djece koja pjevaju na play back matrici pisme ABBE, male ruskinje lipe, krasne šesne, zgodne, no premlade. Još jedan vrhunac kulturno-umjetničke ponude u malom mistu nakon već ko zna kojeg po redu nastupu lokalne rasplesane dječice, sada smo i iz bratske Rusije uvezli isti..., drugo pakovanje.
Postoji u rasporedu kulturnog ljeta i predviđeni nastup Jedinstva na istom ovom Trgu pa se već veselim njihovoj mješovitoj klapi jer znam da ću ako ništa odmoriti umorne oči.
Sve u svemu ušli smo sa današnjim danom u još jedan ferragosto sa nadom da će nam svi ti gosti ostaviti po tisuću eura svaki, a mi nećemo morati ama baš ništa potruditi se i dati do znanja i domaćinima i strancima da je lito u tijeku i da svi mi priko cile godine tribali bi živjeti od ovoga šta u sezoni zaradimo...a kako živit kad sezona kod nas uglavnom traje od 15.7 do 16.8-og.

Hvar izgleda da je preskup za sve domaće iako neki kažu da se uz pokazivanje osobne može i izbjeći plaćanja skupih ulaznica no opet ostaje cijena Heinekena skoro pa 75 kuna i govore mi da je masu srba, uglavnom mladih, raspojasanih...e sad kako to jer je navodno njihov standard lošiji od našeg??? Uglavnom u Hvaru se nešto bar događa, Tito%Tarantula, Nikki Belucci ipak su respektabilna imena, a o Jazz nastupima na Venerandi neću pisat jer totalni umor od posla i neimaština tjeraju me da ne mislim na noć provedenoj sa boljom polovicom u nekom kantunu uživajući u dobrom jazzu i još boljem glasu crne jezerice..

Jelsa ima svoje trenutke, za one koji vole malo" ozbiljnije" stvari imaju kulturne večeri uglavnom ozbiljne glazbe, dogodila im se i Jelena Radan i dogodili su im se Meritas, dogodila im se Doris i Grašo, dogodit će im se i trodnevna fešta vina, dogodio im se i Rambo Amadeus...

samo u mom malom mistu naša draga djeca pokazuju nam svoje prve plesne korake i to više puta u mjesec dana, i ruska djeca pjevaju nam ABBU, medicinski laboratorij vadi krv samo u dva dana i to u vremenu od sveukupno uru vrimena, parkiralište je nešto o čemu možemo samo gledati u filmovima, kanalizacija je dio mirisnog priloga užicima uzduž cile rive..

etto tako prolaze dani još jedne turističke sezone u nekad vodećem mjestu hvarskog turizma, danas samo još jedne točkice na UNESCOVOJ listi zaštičenih starina.

na kraju..nedokazano al opravdano vrloooo sumnjivo ( i jadno ubr.).....neki dan pomoga sam stavit plakat za jazz večer u Hvaru na oglasnoj ploči starogrojskoj i neki od prolaznika dobacili su mi " eee, neće ti tin plakat dočekot jutro jer kalojedu sve ća nimo veze sa Paizom" - nisam niti pretpostavlja da će biti upravo tako. Ujutro na putu na posod pasojen nimo oglasnu ploču i imon ćo vidit, odonsno nimon ništa za viditz jer4 plakata više nije bilo, a naravno, ostali plakati koji imaju veze sa Paizom još su uvijek bili tu. Slučajnost ?? nažalost sumnjam....

a da ne bude kako samo gadin svoje misto - ća nikako ni u redu, neću gadit druga mista ali inine pumpne stanice u Hvaru ili Jelsi u kombinaciji sa sezonskim porastom automobila i raznih drugih prometala je nešto nenadhebivo....tuot je Paiz u debeloj prednosti jer niti nema pumpne stanice...;(

Last edited by monkul; 03-08-2008 at 06:49 PM.
monkul is offline   Reply With Quote