View Single Post
Old 31-05-2013, 12:44 AM   #7
LjuboMoran
Junior Member

LjuboMoran is on a distinguished road

Oprosti, nisam u toku s najnovijim informacijama no znam da se prije par godina povlačila priča kako Ina, Croatia Osiguranje i/ili još neke firme sponzoriraju Hajduka i Dinama, a ostali nula bodova. Neznam kako sad stvari stoje, možda toga više nema, no svejedno su ova dva kluba protežirana u odnosu na ostale, i Dinamo u odnosu na sve.

Pa svakako se trebamo ugledat na Bundesligu, al ko što i sam kažeš nismo mi taj mentalitet, najjači i najorganiziraniji u Europi.

Mislim da ne možemo isključit financiranje klubova iz gradskih proračuna, jer čak i jedna Barcelona i Muenchen sufinanciraju Barcu i Bayerna.

Slažem se ovo za mlade igrače, da se barem donese neki zakon da tipa recimo igrač ako ode s 23 godine iz kluba klub dobiva 5 % odštete još npr. a ako je jednu godinu mladji još 5 % i tako za svaku godinu još 5 %. Osijek ima fantastične kadete i juniore, al je u financijskim i svakim drugim problemima. Ono što je Jovanović predlagao neko zajedničko ravnomjerno sufinanciranje svih prvoligaša od strane nadležnih organa, to bi već bilo nešto. Pa barem da škola onda bude pola uspjeha i da klub ode napred. Al previše je tu mafije, politike, lopova i klošara kojima nije stalo do vlastitog kluba nego svog džepa.

Uzmimo da Hajduk ojača i bude al pari s Dinamom. To nas nemože zadovoljiti. U jednoj Bundesligi je unazad 10 godina bilo čini mi se 5-6 prvaka. Tako je Njemačka uspjela. Dihotomija dva super jaka bila je u Škotskoj godinama. Škotska liga je ˝propala˝. Glasgow nestao maltane, a Celtic se nudi Premier Ligi stalno ali ga neće. A opet naša tradicija, fanatizam i zainteresiranost za nogomet je daleko ispod njihove.

Ovo što si rekao je vrlo važno. Klub mora poslovati uredno. Nema nekih suludih zaduživanja, ako nemaš love, uzmi igrača kojeg možeš, a ne ić u neke sulude mega projekte dovođenja kojekakvih ˝zvijezda˝.

Ako treba nek budemo amaterska odnosno poluamaterska liga tipa Norveška. Tko nemože plaćat profesionalce nek uzme amatere. Al mora bit uredno.

Mi Hrvati smo stvarno čudni. Mislim da na svijetu nema sportske i nogometne nacije koja ima toliki nesrazmjer između (ne)kvalitete lige i reprezentacije
LjuboMoran is offline   Reply With Quote