Thread: Naslovi
View Single Post
Old 07-08-2008, 02:14 PM   #13
maith an fear
Senior Member

maith an fear's Avatar

maith an fear is on a distinguished road

Sinjanki stižu tužbe zbog mobitela kojeg nema

Umirovljenica Anka Malbaša (71) iz Sinja odlučila je prije dvije godine kupiti mobitel. Ušla je u trgovinu Impuls gdje joj je za oko zapeo aparat iz akcijske ponude Tele 2 za 220 kuna. Trgovac je upitao hoće li ga uzeti na pretplatu. Vjerujući da se radi o otplati na rate pristala je. Dala je trgovcu svoju osobnu kartu. Ugovor kojega je potpisala nije mogla pročitati jer nije bila ponijela naočale. Potpisala ga je bez čitanja, uzela aparat i kada je došla kući stavila puniti bateriju.

Istoga dana u poslijepodnevnim satima gospođa Malbaša pročitala je ugovor. Tada je vidjela da cijena mobitela nije 220 kuna koliko je stajalo na reklamnom panou već preko 1.500 kuna.

- To je za mene kao umirovljenicu bilo previše. Odmah sam spakovala mobitel i papire i ujutro čim je otvoren dućan vratila sve trgovcu. Čovjek je uzeo aparat i papire i rekao mi da je sve u redu – kaže Malbaša.

U redu, međutim, nije bilo. Svakog narednog mjeseca na adresu gospođe Malbaša stizao je račun za pretplatu u visini od 60 kuna.

- Ja račune nisam plaćala već sam ih uredno vraćala. Onda su iz Tele 2 preko odvjetnika i javnog bilježnika zatražili naplatu ovrhom. Moj prigovor na rješenje Općinski sud u Zagrebu je uvažio pa do ovrhe nije došlo. Međutim, iz Tele 2 ne posustaju. Tužili su me na sud i Općinski građanski sud u Zagrebu po njihovoj tužbi zakazao je ročište 18. studenoga ove godine u 11,30 sati.

Svoju priču Anka Malbaša argumentira izjavom prodavača iz tvrtke Impuls koji je napisao: “Mobitel je vraćen nakon jednog dana te smo slali žalbu tri puta, a vi ste i dalje slali opomene. Taj mobitel je kod nas u dućanu”. U Tele 2 to znaju, ali ne odustaju.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Novo...ojeg-nema.aspx