View Single Post
Old 28-09-2009, 02:18 PM   #43
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Uglavnom ću potvrditi mnoge teze koje je Splićo ranije napisao.

Poanta je da polako dolazi do prirodne selekcije. Očito je kako je Reja još uvijek pod dojmom imena u svlačionici i neracionalnom kadru koji mu je ostavljen.

Primjerice, očito je kako za jednog Skoku ili Šerića nema više mjesta u ozbiljnom nogometu, pa im se izmišljaju pozicije.
Istina Bog da trenutačno nemamo neke napadačke alternative u Vukušiću i Čopu, no uvjeren sam da bi nam igra izgledala puno bolje da je Sharbini vraćen u vezu, a da je u napadu bio neki klasični napadač.

Isto tako sam uvjeren da bi će Hajduk najbolje igre pružati kad će u veznoj liniji imati Andrića, Cernata, Ibričića i Sharbinija. Ispred njih jednog napadača (Paraiba, Vukušić, Sharbini, Čop...tko će već biti najbolji), na lijevom bočnom Strinića i desno Oremuša. Koliko god on ne bio klasa, od Rubila je nekoliko svjetlosnih godina ispred.

U obrani je Vejić problematičan jer je vrlo nesiguran.

Je li problem Hajduku igra s trojicom u zadnjem redu? Mislim da nije, osobito ne u HNL-u što je naša realnost. Štoviše..mislim da su ova bolje iskorišteni igrači.

Naime, igranje s četvoricom je zapravo bilo zavaravanje. Dva stopera su bila nedovoljna dobra, a dva bočna igrača su prema naprijed bili nekorisni jer su se sudarali s veznim igračima ispred sebe.
Ovako se mali Oremuš napati jer trči od linije do linije...ali to mu i je posal.