Thread: Forska liga
View Single Post
Old 05-04-2007, 11:19 AM   #1487
plačenik
Junior Member

plačenik is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by MLADOST SUĆURAJ View Post
koliko dobiješ kad pobijediš utakmicu, karta inače dođe 10 kn što daš onome ne rampi, znači ukupno 20 kn, pobjeda nosi i veću premiju. moj trošak za svaku utakmicu je dnevnica dan prije za pokosit teren, zatim slijedi na samu nediju pituravanje igrališta nekih uru vrimena, ako se igra u Sućurju. Dalje ide i nekih 20 - ak kn na mobitelu kad se zove ekipa koja je dan ranije bila negdi u điru (Split, Makarska, Kupres, Metković...i na inim mistima di su bili nekakvi hapeningi) kako bi se znalo ko će sve doć tu utakmicu igrat... U slučaju da se igra negdi vanka to me dođe trošak goriva za 100 km, piće prije i posli utakmice, da sad ne bi govorija o trošenju guma i sl. jer ova naša cesta jede gume... zatim idu i daljnji troškovi u smislu sponzoriranja jedne utakmice, da ne govorin o vrimenu koje potrošin u organizaciji kroz cijelu godinu. Sad ti izračunaj koliko san godišnje u gubitku... a ja san po tvojoj kalkulaciji s obzirom da si doša sa rukama u đepu, tiket bi ionako uplatija uvidia da tebi ipak ostane nekih 100-150 kn posli utakmice i da igraš isključivo radi love, vjerojatno bi istu lovu dobiva da igraš u Krilinika ili nekoj sličnoj ekipi, ali bi ti to trošilo i puno više vrimena kroz tjedan, a ti nisi spreman davati svoje vrijeme jer je lakše jedanput sedmično zaigrat i zaradit nego da moraš svaki dan ić na trening. NO NEĆU više o tome,jednostavno to je moj gušt a gušti se uvik plačaju. ne govorin koliko vaš proračun stoji nogometni savez i ine "sudačke organizacije". Sad moran ovo što san napisa i dokazat. Naime niki dan san bia registrirat jednog našeg mladog momka iz sućurja koji je napunia 16 godina (karta za trajekt 88 kn povratno s vinjetom, 180 km i sl, marenda, kave ... vidi troškova)te san ušao u prostorije saveza, zaintrigirala me jedna činjenica, naime (monkule molin te da provjeriš i potvrdiš kad budeš u st-u) ušao san i dao čovjeku koji tuče pečate i osvrnuo se na zid iznad njega, te na njemu vidia da visi kalendar Južnjaka za 2007. godinu, ovo govorin iz razloga suđenja i sl. jer znan po sebi da ću ja stavit nečiji kalendar u kuću ili poslovni prostor ako me na neki način zadužija ili ako mi je stalo do njega( u mene visi lovački kalendar, katolički i naravno Hajdukov). Interesantno da pored Hajduka, Splita, Omiša, Imotskog, Zmaja, Junaka i inih jakih klubova iz naše županije koji igraju od prve do 4 lige, stoji kalendar našega "malog" Južnjaka, i sad svi vi govorite da se sudi njima u korist, dokaza jačeg od toga razumnom čoviku ne triba. Stoga ne tribaš se pravdat, jer te ništa ne može oprat.
pozdravi svima
P.S. javia bi se i prije al san ima neki problemcica sa modemom
Mislim da ti nije baš sve na mistu. Prvo karta koliko ja znam ne košta 10kn a to kako netko ulazi na trajekt to su sasvim druge stvari, još najbolje da mi kažu evo ti 20kn pa se ti snađi kako ćeš tamo i nazad. Drugo zašto se uvik nama iz Splita prigovara zbog tih velikih para koje mi zarađujemo? ja mislim da je to iz sasvim drugih razloga,jer zašto bi nekome smetalo što ja dobijem 200kn za utakmicu, možda mu je krivo jer i on nema koju kunu al prije bih rekao da je krivica u tome što smo iz splita donjeli jednu novu kvalitetu lige koju neki klubovi mogu i žele pratiti(a to se postiže kvalitetnim treningom i radom) kao što su SOŠK,Levanda,Sloga dok drugi samo kukaju i žele izbaciti strance iz lige kako bi oni mogli biti 8 a ne 9 ili 10.
plačenik is offline   Reply With Quote