[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-09-2011, 11:13 PM   #641
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by optimist View Post
pito ne pito, članske mi nema

aj aj..doći će....... pa jesi optimist ili nisi???
monkul is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 02:19 AM   #642
drugi
Bez trećeg

drugi's Avatar

drugi will become famous soon enoughdrugi will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by optimist View Post
pito ne pito, članske mi nema
Evo meni je curi tek jučer došla, a učlanila se među prvima, tako da je očito krenilo
Old 13-09-2011, 12:27 PM   #643
Thercegovina
Junior Member

Thercegovina is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Pitanje: Stranci koji nemaju putovnicu (a imamo i takvih) mogu li dat broj svoje osobne uz ostale potrebne podatke? Sta s maloljetnicima, ako nemaju ni osobnu?

Postoji li iznimka za ovajve slucajeve? Mislim da bi trebala postojati. Recimo dijete u BIH ciji roditelji ne mogu platit za putovnicu (nazalost im je luksuz ili im ni ne treba) koji podatak da daju umjesto OIB/putovnica? Njihov (BIH) JMBG?

Ovo cisto radi pojasnjenja?
jedan moj prijatelj što se učlanio preko ulaznice.hr ,nije imao ni putovnice ni osobne hrvatske ali pošto ima dvojno državljanstvo(bih i hrv) onda je na webu našao OIB pošto ima hrvatski JMBG i taj OIB unio od podataka ....valjda je to dovoljno ..ili se on zajebao

za koliko se može očekivat članska ,stiže li brže ako si se učlanio preko interneta ili negdje na štandovima kao npr ispred Poljuda prije derbija??
Thercegovina is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 02:55 PM   #644
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by Thercegovina View Post
jedan moj prijatelj što se učlanio preko ulaznice.hr ,nije imao ni putovnice ni osobne hrvatske ali pošto ima dvojno državljanstvo(bih i hrv) onda je na webu našao OIB pošto ima hrvatski JMBG i taj OIB unio od podataka ....valjda je to dovoljno ..ili se on zajebao

za koliko se može očekivat članska ,stiže li brže ako si se učlanio preko interneta ili negdje na štandovima kao npr ispred Poljuda prije derbija??
Ako ima OIB onda je to to i nije se zeznio. Dapace, moguce da ce mu jos jednostavnije bit sudjelovati u onome sto slijedi...
Kao sto vidis pitao sam za strane drzavaljane i dobio ocekivani odgovor.
Strani drzavljani upisuju broj putovnice, ali moze i broj osobne jer ce trebati potvrditi svoj identitet npr. punoljetni prilikom glasovanja za NO...

Kad smo vec dotakli temu stranih drzavljana, a da se cijeli topic ne svede na to ja li optimist dobio iskaznicu (u biti pitanje je oce li je uopce dobit ), imam jedno pitanje. Nejasnocu. Komentar. Je prica iz daleke buducnosti i s puno ako, ali:

Zanima me npr. u slucaju potencijalnog preuzimanja odredjenog udjela u Hajduku od grada (otkupa) od strane clanova NH ili općenito od navijača kroz prikupljanje inicijalnih ponuda uz neke beneficije za clanove NH. Na koji nacin bi maloljetni strani državljanin uopce mogao konzumirati svoje pravo na dionicu-e ili neke beneficije pri privatizaciji kao clan NH?

Dobro ne'ko ce rec sto bi stranac maloljetnik kupovao dionicu ili uopce bio clan NH odnosno ako vec zeli nek izvadi putovnicu ili nek za njega to pravo iskoristi roditelj ili skrbnik... Uostalom nema bas nesto puno stranaca u NH (a i od njih su mnogi i nasi drzavljani) i sl.

Recimo da ima jedno dijete (maloljetnik). Stranac je (nema HR drzavljanstvo). Pokojni otac mu je usadio ljubav za Hajduka. Posebno emotivno (ima Downov sindrom) prozivljava sve oko Hajduka. Recimo da ce (za razliku od optimiste ) uskoro dobit i clansku iskaznicu jer su ga u NH uclanili navijaci Hajduka.

E sad je naprimjer zgodno primjetiti da maloljetnici stranaci ne bi bili u istoj situaciji za sutra akumulirat svoje neko steceno pravo kroz clanstvo u NH kroz neko potencijalno "radnicko dionicarstvo" jer mogu li uopce otvorit racun u skdd? Ista stvar je i za maloljetnike na skrbi domova. Sto problema i uvjeta. Naravno tu ne mislim zbog imovinskog stanja...

Udruga NH moze (pretpostavljam) okupljati dionicare (informirati ih, savjetovat, pomagati..) ali da li moze u ime svojih clanova, koji ne iskoriste ili ne mogu iz nekog razloga (npr. ovo gore, ili neki maloljetnik iz doma) to neko potencijalno pravo stjecanja iskoristiti, udruga to napraviti? Odnosno, da li kao pravna osoba Naš Hajduk moze sam recimo stjecati dionice Hajduka (i ima li to uopce smisla)? Isto pitanje moze biti i za druge eventualne beneficije?

Pretpostavljam da je sve ovo stvar odluke onoga koji recimo prodaje (ustupa ili sl.) dionice, npr. grad ali da li tehnicki NH moze posjedovati dionice Hajduka?
Recimo u ime nekih svojih clanova?

Stisnit cu pa cu pa idem vidit je li meni jasno sto pitam
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 04:49 PM   #645
Naš Hajduk
Senior Member

Naš Hajduk is on a distinguished road

uf...
Probat ću odgovoriti, a ako neku permutaciju nisam pokrio - pitaj ponovo ;-)

Maloljetna osoba može imati udjele u trgovačkim društvima. Ako želite raspolagati sredstvima koja su u vlasništvu maloljetnog djeteta, potrebno Vam je pravomoćno Rješenja centra za socijalnu skrb. Nakon raspodjele dionica na ime maloljetne osobe, dionice postaju imovina maloljetne osobe i ne mogu se otuđiti ni prodati prije djetetove punoljetnosti bez pravomoćnog Rješenja centra za socijalnu skrb.

To je za Hrvatsku.

Što se tiče prava glasa na dionicama u vlasništvu maloljetnika: za maloljetne osobe (i poslovno nesposobne ili ograničeno poslovno sposobne) prijavu za glavnu skupštinu podnosi i zastupa ga zakonski zastupnik koji prijavi mora priložiti i izvornik ili presliku isprave iz koje proizlazi njegov status zakonskog zastupnika.

Strani državljani mogu imati udjele u hrvatskim dioničkim društvima, pa stoga i maloljetni stranci mogu imati dionice - o raspolaganju skrbnika mislim da je odgovoran lokalni zakon te zemlje. Što se tiče kupnje najjednostavnije je da se jave u nekog svog brokera koji odradi sve. Stoga bi bilo i najjednostavnije da je Hajduk na burzi. Ipak kako nije prijenos bi se radio ugovorima ili preko (ako to uopće više postoji) sustava burze za one koji nisu na burzi. Moram biti iskren i kazati da je proces i izrada procedura i mogućnosti baratanja sa dionicama Hajduka u izradi i nemamo još dovoljno kvalitetnih informacija o pitanjima za strance (poglavlje o kupnji dionica za strance još nije otvoreno .
To je i tako faza dva projekta, kad Naš Hajduk zaživi.
Pozivam ovim putem ako netko zna i ima iskustva na ovom polju - neka se javi, da proširimo krug uključenih u projekt na neke, za sada, ne istražene sfere.
Naš Hajduk is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 04:50 PM   #646
Naš Hajduk
Senior Member

Quote:

Kako će se legitimirati na glasanju? AKo je stavio OIB onda se prikazao kao Hrvatski državljanin - mora priložiti neki hrvatski dokument?
Old 13-09-2011, 04:58 PM   #647
Naš Hajduk
Senior Member

Quote:
Udruga NH moze (pretpostavljam) okupljati dionicare (informirati ih, savjetovat, pomagati..) ali da li moze u ime svojih clanova, koji ne iskoriste ili ne mogu iz nekog razloga (npr. ovo gore, ili neki maloljetnik iz doma) to neko potencijalno pravo stjecanja iskoristiti, udruga to napraviti? Odnosno, da li kao pravna osoba Naš Hajduk moze sam recimo stjecati dionice Hajduka (i ima li to uopce smisla)? Isto pitanje moze biti i za druge eventualne beneficije?
Inače Udruga može kupovati dionice.

Ali i dotična osoba koja je maloljetna i strani državljanin može dobiti dionice Hajduka. Kad se budu kupovale dionice u daljnjim koracima projekta misliti ćemo na sve naše članove! Nama je svaki član bitan, a posebno ovi najmlađi - za njih smo se i borili! Da i oni dožive s Hajdukom ono što smo mi stariji, neki više-neki manje, uživali...
Old 13-09-2011, 05:33 PM   #648
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

NH hvala na odgovorim. Apsolutno je jasno da maloljetnici mogu bit suvlasnici d.d. A s dionicama kako si i sam rekao mogu raspolagati uz ispunjenje uvjeta.

Mislim da bi moglo biti problem kod maloljetnika stranaca, ali izjavom da cete se brinut za svakog svog clana, uz potvrdu da NH moze biti vlasnik udjela u drugim drustvima sve mi je odgovoreno. Hvala.

Namjera mi je bila pomaknit pricu sa iskaznica. Gore navedenu i slicne mogucnosti definitivno ovise o odazivu. Model "radnickog dionicarstva" koji se cak i u nasim (HR) privatizacijskim pricama pokazao uspjesan trenutno izgleda kao najizglednija opcija...
Old 13-09-2011, 06:35 PM   #649
Thercegovina
Junior Member

Thercegovina is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Naš Hajduk View Post
Kako će se legitimirati na glasanju? AKo je stavio OIB onda se prikazao kao Hrvatski državljanin - mora priložiti neki hrvatski dokument?
od hrvatskih dokumenata ima domovnicu ,na njoj je i našao hrvatski JMBG pa onda na webu OIB...to bi mu valjda trebalo bit dovoljno ili..?

jesu li se počele slat članske za inozemstvo(BiH) ?
Thercegovina is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 06:46 PM   #650
dino95os
Senior Member

dino95os's Avatar

dino95os is on a distinguished road

Pitanje za @Naš Hajduk
-Ove iskaznice što su poslane, jesu to samo za one što su se učlanjivali preko interneta ili...?
Jel ima netko ko se učlanio na stadionu tipa "prije Rijeke" i da je dobio člansku? Hvala na odg
Old 13-09-2011, 07:37 PM   #651
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Sta je tesko procitat odgovore od prije??

Jebale ga iskaznice vise. Sve je odgovoreno. Cak nekoliko puta.
Nema tocnog plana dostave. Ne salje NH iskaznice. Sitite se kako je u klubu sve skupa prije izgledalo. E sad je malo bolje ali nije idealno. Svi ce (osim optimiste ) dobit iskaznice.
Salju se krajem miseca. Ma sve pise samo treba prolistat...

Predlazem pitat neke konkretnije stvari ili bolje ne oitat nista. Ljudi dodju tu stagod pametno odgovorit a ne ko maloj dici. Nemojte se uvrijedit ali daj brate sjasite lagano s iskaznicama...

Kakvu suradnju ima NH sa DPH?
Imate li nekakvu listu mailova npr. DPH, KN ili clanova Hajduka?
Razmislja li se o slanju newslettera? Moze li Hajduk dogovorit s Ulaznice.hr da se posalje newsletter npr. kao sto je gnk zaspamao? Naravno ne tako nego poslat info npr. svim kupcima karata za Barcelonu?

Sta mislite kako mediji prate sve ovo oko MH? Jeste li zadovoljni?

Hvala na odgovirima...
Old 13-09-2011, 07:50 PM   #652
optimist
Senior Member

optimist's Avatar

optimist is on a distinguished road

dabogda je izgubio i ne mogo glasat
optimist is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 09:08 PM   #653
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Talking

evo da vrijeme do dolaska iskaznice prođe u optimističnom ozračju... )))
Attached Images

monkul is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 11:30 PM   #654
luka Th
Senior Member

luka Th's Avatar

luka Th is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by dino95os View Post
Pitanje za @Naš Hajduk
-Ove iskaznice što su poslane, jesu to samo za one što su se učlanjivali preko interneta ili...?
Jel ima netko ko se učlanio na stadionu tipa "prije Rijeke" i da je dobio člansku? Hvala na odg
danas stigla učlanio se protiv stoka

Kad je dobro svi su Hajduk, Kada padaš tu smo Mi...FORCA BIJELI-TVOJI NAJVJERNIJI!!!!!!!!!!
luka Th is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 11:51 PM   #655
brale_mili
Senior Member

brale_mili is on a distinguished road

moze li se sazat stagod vise o razvoju NH u buducnosti? konkretno to oko dionica, kad bi se to moglo sprovest i na koji nacin (udruga odkupljuje ili nekako drugacije, pravo prvokupa itd...)
brale_mili is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2011, 08:31 AM   #656
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by brale_mili View Post
moze li se sazat stagod vise o razvoju NH u buducnosti? konkretno to oko dionica, kad bi se to moglo sprovest i na koji nacin (udruga odkupljuje ili nekako drugacije, pravo prvokupa itd...)
Mislim da je vecim dijelom odgovoreno u proslom postu

Quote:
Moram biti iskren i kazati da je proces i izrada procedura i mogućnosti baratanja sa dionicama Hajduka u izradi i nemamo još dovoljno kvalitetnih informacija o pitanjima za strance (poglavlje o kupnji dionica za strance još nije otvoreno .
To je i tako faza dva projekta, kad Naš Hajduk zaživi.
Definitivno je prvi prioritet potaknut na uclanjenje sto veci broj zainteresiranih navijaca Hajduka i napravit sto veci zamah u startu. Cinjenica je da nas ima poprilicno (posebno kad treba gledat malo jace utakmice ili se busat u Hajducka prsa), ali je isto tako veliki broj ljudi nepovjerljiv prema svemu sto se dogadja oko Hajduka. Sjetimo se privatizacije (kupnje dionica).

Naš Hajduk je novosonovana udruga i nema hipoteku (dobru ili losu) DPH, clanstva u Hajdku, KN i sl. sto je dobro i u kontekstu neke buduce privatizacije. Krece se od pocetka i postepeno ce se pokazati 'ko je zainteresiran sudjelovati u stavarenju boljeg Hajduka (transparentnim izborom neovisnog i strucnog NO).
Nako toga slijede i ostali koraci kao npr. potencijalni otkup udjela u Hajduku od strane navijaca te udruzivanje malih dionicara, upravljanje klubom.

Hoce li i kako ce netko od trenutnih vecih vlasnika Hajudka odluciti ustupiti ili prodati uz neke beneficije (popsuti, odgode placanja...) dio ili cijelo svoje suvlasnistvo danas mozemo samo nagadjati. Prvi od koga se ocekuje tako nesto je grad Split. Prvi koji bi mogao imati pravo na neke beneficije je upravo NAŠ HAJDUK jer kao sto rekoh nije opterecen hipotekom. U trenutku eventualne privatizacije jasno ce se znati tko je clan, koliko dugo, koliko ima clanova...

Iz danasnje pozicije izgleda komplicirano i ima puno "ako", ali ih mozemo (mi navijaci) svojom masovnošću, svojim doprinosom i aktivnostima veliku većinu anulirat.
Priliku imamo, a hocemo li je i kako iskoristit ovisi samo o nama (jebena je ta mnozina )

Slazem se da treba povremeno potencirati i pricat o privatizaciji (preuzimanju vlasnistava) kao nekom buducem cilju NH. A posebno vec iduce godine kad dodje vrijeme obnove clanstva. Nakon izbora NO to je iduci veliki zadatak...
Old 14-09-2011, 09:46 AM   #657
Naš Hajduk
Senior Member

Quote:
od hrvatskih dokumenata ima domovnicu ,na njoj je i našao hrvatski JMBG pa onda na webu OIB...to bi mu valjda trebalo bit dovoljno ili..?

jesu li se počele slat članske za inozemstvo(BiH) ?
Dakle kod glasanja će trebati pokazati osobnu ili putovnicu.
Ako je stavio da je Hrvat - trebao bi pokazati hrvatsku osobnu ili putovnicu.
Old 14-09-2011, 09:50 AM   #658
Naš Hajduk
Senior Member

Quote:
Kakvu suradnju ima NH sa DPH?
Imate li nekakvu listu mailova npr. DPH, KN ili clanova Hajduka?
KN je odrađen.
članovi HAjduka ne postoje
DPH su upoznati i svaki bi trebao upoznati svoje članove, a mi smo sretni da ne miniraju, ako već ne pomažu ;-) ima krasnih DPH-ova, a ima i onih koji baš nisu oduševljeni s NH-om

Quote:
Razmislja li se o slanju newslettera? Moze li Hajduk dogovorit s Ulaznice.hr da se posalje newsletter npr. kao sto je gnk zaspamao? Naravno ne tako nego poslat info npr. svim kupcima karata za Barcelonu?

Sta mislite kako mediji prate sve ovo oko MH? Jeste li zadovoljni?

Hvala na odgovirima...
Imamo jedan newsletter koji smo slali Torcidašima. Mogu poslat.
ovo za ulaznice.hr je dobra ideja.

mediji su ok - fali nas na televizijama, ali to je očekivano.
kod medija nam je najbitnije da kad pišu o projektu traže nas za komentar - neka pišu što žele, ali da nama daju mogućnost pojasniti. U pravilu to rade i moram priznat da su mnogi sportski (i ostali) novinari dali veliki doprinos projektu.
Old 14-09-2011, 09:59 AM   #659
Naš Hajduk
Senior Member

Quote:
Originally Posted by brale_mili View Post
Dionice bi trebale doći na tapet vrlo brzo - možda već dogodine uspijemo realizirati ideju (u prvoj polovici godine). Već se radi na dionicama i glavne obrise već imamo, ali nemamo odgovore na sva pitanja (pogotovo ova za rubne slučajeve).

Ideja je da članovi NH-a kupuju dionice. Udruga ne bi od članova uzimala novac i kupovala u ime udruge - ako NH i kupi dionice to će biti od sredstava koje će "zaraditi" na neki drugi način (koncert, donacije i sl.). Iako nije interes da udruga ima dionce, već navijači.

Nismo sigurni da li ćemo tražiti i punomoć od naših članova (u početku), jer nismo baš sigurni koliko bi uopće dioničara dalo punomoć na korištenje dionica Udruzi. Većina ljudi može kazat - samo vi predložite i ako mi se prijedlog svidi ja ću dignut ruku za vas na Glavnoj skupštini, neću vam dati bjanko punomoć. Uostalom i da imamo značajan udjel dionica punomoć nam ne bi puno značila na Glavnoj skupštini kada bismo bili nadglasani od Grada. Zato nam je fokus zadržati pravo glasa od gradskih 56% (dugoročni ugovor o tom prijenosu je na Državnom odvjetništvu i provjeri zakonitosti) i paralelno s tim navijačima omogućit povećanje udjela u dionicama (ovo je uvijek dobro za budućnost kad dođemo do neke značajnih udjela (5%, 25% ili 50%).
Old 14-09-2011, 10:04 AM   #660
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Dakle kod glasanja će trebati pokazati osobnu ili putovnicu.
Ako je stavio da je Hrvat - trebao bi pokazati hrvatsku osobnu ili putovnicu.
Da li bi ispravnije bilo reci da ce se kod glasovanja trebat potvrdit identitet?
Odnosno npr za hrvatskog drzavljanina (a koji recimo nema osobnu ni putovnicu), naravno govorim o punoljetnim osobama, treba potvrdit da je on on.

U konkretnom slucaju (Hrvati iz BIH - imaju domovnicu ali ne nuzno putovnicu ili boraviste u RH - obaveznu osobnu) mogla bi posluziti i domovnica uz ovjeru izjave kod biljeznika? Za izjavu kod biljeznika trebat ce mu BIH putovnica i to je to to to

Sve skupa ce biti rijeci o par promila clanova...
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules