[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-04-2012, 09:53 AM   #1
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

osvomposlu will become famous soon enough
Default Bakljom protiv mafije

Ajde evo posebna tema pa nek se tu piše o bakljama, prekidima, HNS-u i svemu sličnom.

Formirala su se dva tabora, jedan "Ko pali ne voli Hajduka" i drugi "Pali sve". No, priča uvik ima više strana pa tako i ovaj put.
Ja ću otvorit temu sa citiranjem Belfasta koji je da jedan od najsmislenijih komentara dosad.

Quote:
Originally Posted by belfast
Nemogu virovat da cu se slozit sa ZV. Borba protiv HNS bacanjem baklji u teren mi sliči palestinskom kamenovanju izraelskih tenkova u nadi da će se ovi sami povuć.
Teško je tu odabrat pravi put iako ovi koji smo izabrali najviše štete (financijski) čini Hajduku. Torcidi čini štetu utoliko šta će se navijači koji se nesmatraju ultra pokretom i kojima je interes kluba ipak na prvom mistu polako okrenit protiv njih di bi se moga dobit efekt boysa odnosno njihove precepcije u očima običnih purgera. To bi bila velika šteta obzirom da se zadnjih 10 godina radilo kvalitetno na senzibiliranju navijačkog puka oko problema s vodstvom kluba i zajednički sudjelovalo u raznima akcijama od bojkota derbija do projekta Naš Hajduk.
HNS pokušava igrat na kartu huligana koju im malo ko više viruje i ovu neregelarnu sezonu pokušava dovest kraju utakmicama bez gostujućih navijača ili praznim tribinama i tako izbjeć apsurde prekidanja utakmica.
Drugi način borbe protiv HNS-a bi bija konsenzus navijača oko nepaljenja baklji tako da im izbijemo i taj argument huliganizma ali bi oni sigurno to zaspinali u svoju korist kao pobjedu nad divljim zvijerima i riješenjem jedinog "pravog" problema hrvatskog nogometa.
Odabrali smo put, nema povratka. Nadajmo se najboljem uz najmanju štetu Hajduku jer je nakraju on jedini razlog zašto smo tu.

meni osobno više odgovara taktika koja je bila za čišćenje Hajduka od gube. Pravnim putem, tribinama, edukacijom manje zainteresiranih, prijavama, borbom van stadiona.
Izgleda da je put već odabran. A di će nas dovest dišpet teško je predvidit. Da se prekidaju sve utakmice HNL-a, onda bi to imalo nekog odjeka. Ovako bi moglo ispast da jedino Torcida "radi probleme" i da je to izolirani slučaj frustriranih Dalmatinaca. I zato će Hajduk dobivat paprene kazne i bit poligon za iživljavanje. Prekidaju i Bojsi, ali oni imaju priliku napravit puno više, no granicu nisu prešli, a vjerojatno ni neće jer gledaju svoja posla.

U svakom slučaju, ono šta se ne smi događat je da baklje lete igračima (ili bilo kome) oko glave ka ona baklja u Osijeku. Samo ta jedna jedina baklja iz Osijeka je jak argument u rukama onih koji baklje žele prikazat kao najveće zlo. Ako doleti kome baklja u glavu, taj bi ni kriv ni dužan moga stradat, a onda će se i cila javnost (s pravom) okrenit protiv navijača. I sve će past u vodu, HNS ostat u sedlu, a Hajduk u stečaj. Zato pamet u glavu.
Old 18-04-2012, 09:56 AM   #2
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

Vidin da su Bojsi jučer palili na kupu. Ali nigdi nisan naša jel utakmica prekidana i koliko puta...
Old 18-04-2012, 10:05 AM   #3
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

Torcida, BBB, Naš Hajduk, Maleš...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogo...6/Default.aspx
Old 18-04-2012, 10:22 AM   #4
Mass_Sarr
Senior Member

Mass_Sarr's Avatar

Mass_Sarr is on a distinguished road

Onda se samo i Torcida buni jer:
- reprezentacija ne igra nigdi osim u zg,pa smo opet mi nekulturni jer tražimo da igraju i u Splitu
-pola hns-a ima kaznene prijave
-mafijaši slobodno šetaju ulicama
-ti isti mafijaši javno prijete predsjedniku Hajduka
-svaka arbitraža ide kontra Hajduka
-nas kažnjavaju jer smo bacili pepelitose
-nas kažnjavaju zbog južnjačke zastave
-mamić slaže sve reprezentacije,od u 17 do seniora
-policija maltletira na SVAKOM gostovanju di stigne i koga stigne
-su novinari plačeničke gube koje pišu članke za večeru u dunde ili starog mornara
-ti isti novinari namjerno pribacuju problem na navijače
-je uništena HNL zbog protežiranja 3. kluba( hašk građanski,croatia i dinamo)
-je JEDINI poginuli na nogometnim terenima Hrvoje Čustić (R.I.P) a za to nitko nije odgovara
.
.
.
sve druge navijačke skupine su usporedbi sa Torcidom(i ljudima oko nje) smišne u smislu borbe za bolje sutra Hajduku ali i hrv.nogometu
Da se razumimo ja san protiv toga da se bilo koga ozljedi bakljom,al san zato da se sve užga i da se prekine ova lakrdija.
Izuzetno mi je drag ali i realan komentar predsjednika Hajduka
Old 18-04-2012, 11:08 AM   #5
digitron
Šime

digitron's Avatar

digitron will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by osvomposlu View Post
Vidin da su Bojsi jučer palili na kupu. Ali nigdi nisan naša jel utakmica prekidana i koliko puta...
nije bila neka bakljada, ali nije prekidana, sudac se malo vrzmao ali ništa...

EDIT: čitam da je ipak bio kratkotrajan prekid, nakon šta je Vrsaljko opečen bakljom...

Last edited by digitron; 18-04-2012 at 11:20 AM.
digitron is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2012, 11:14 AM   #6
Bukowski
Senior Member

Bukowski's Avatar

Bukowski will become famous soon enough

Ja ću se osvrnit na samo jednu stvar,zaboli me oće li se prekidat,dokad i kako,oće li bit zapaljen cili stadion ili ni šibica,za mene NAJVEĆA opasnost ovoga,ono šta je i belfast naveo:ne da nam Bog da nam se desi ono šta i bojsima,da nam se grad okrene protiv nas!!!
Ovo je jako ozbiljno,i Torcidina OGROMNA snaga je baš u onoj "I pape i dida",ma koliko to čak i smetalo pojedinim ultrasima.A smeta samo paćenicima,onima koje bole podjebavanja ostalih skupina kako je Torcida "skupija se narod pa piva" a ne prava,moderna ultras skupina.
Mada ja mislin da će tkz."obični navijači" i splićani uvidit u čemu je stvar,(kao i Maleš,da je to reakcija na nepravdu i da je to dišpet iz nemoći)opet ću ponovit,ne da nam Bog da nam se narod okrene kontra nas.Također,dok sve navijačke skupine svita prkose i imaju dišpet u sebi,nama je to i u klubu jedan od osnovnih oslonaca,pa i moto (koji bi,btw,triba biti oficijalni) "kontra mraku,kontra sili".
Old 18-04-2012, 11:19 AM   #7
Mauser
Senior Member

Mauser is on a distinguished road

ako se narod okrene protiv nas onda neka im i mamica i repke i gube.
drugo i bolje onda ni ne zasluzuju.
ali mislim da narod polako govori sta misli o svemu u broju gledanosti hnl-a.
Old 18-04-2012, 12:27 PM   #8
Mrky
Senior Member

Mrky's Avatar

Mrky is on a distinguished road

Ima bukowski pravo u svojim razmišljanjima. Narod je čudna biljka. Nekad mu pašu bakljade, nekada ne. Samo ne znam kako će skupine koje su u neprijateljstvima sada zajedno stati na jednu tribinu. Ove bakljade su odraz nemoći pred HNS-om koji radi što ga volja pod pokroviteljstvom države. No, i njima mora jednom doći KRAJ.
Old 18-04-2012, 01:38 PM   #9
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

jerkovac is on a distinguished road

nu Mausera posto pravi huligan

Ovo je pat pozicija, palili ne palili šta god napravimo je pogrešan korak.
Old 18-04-2012, 01:48 PM   #10
Trenerka stil
Member

Trenerka stil's Avatar

Trenerka stil is on a distinguished road

Naiša san na sliku nekih engleskih navijača sa zastavama i transparentima, šta me dosta iznenadilo jer oni i nisu baš taj đir, pa san se malo raspita o njima. Na pitanje o njima mi govori jedan koji je više upucen "odlično izgledaju, ali smiju mavat zastavama samo prije utakmice, na poluvremenu i posli... Za vrime utakmice ne smiju mavat zastavama jer odma redari uleću na tribinu"

Kakve to veze ima s ovin? Velike. Pitanje je vrimena kad će i u nas doć do toga. Oće li i onda bit rasprava "mavat zastavama ili ne?" i komentara tipa "zašto mašete zastavama, zbog njih Hajduk samo dobiva kazne"?

Prije dok je huliganizam bija zastupljen na hrv. stadionima (uletanja u teren, prekidanje utakmica itd) komentari su bili "neka pale baklje i sve to, ali neka se ne tuku, time samo odmažu Hajduku". Nakon toga je došlo "neka pale baklje, ali neka ih ne bacaju u teren, Hajduk zbog toga samo kazne dobiva". Sad je već "neka ne pale baklje, imaju zastave". Ubrzo će bit "Sta ce in te zastave, neka pivaju"... Može se ovako u nedogled!

Zato triba zauzet čvsti stav - ne odmicat od njega ni milimetra, pa ko živ ko mrtav...
Trenerka stil is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2012, 02:17 PM   #11
Johnny
Junior Member

Johnny's Avatar

Johnny is on a distinguished road

Moje osobno misljenje..
Oni zapravo nisu svjesni da ovim potezon kopaju sami sebi grob. Sad će se ujedinit svi navijači, svi ćemo bit kao jedno i onda će svi zajedno krenit u napad na tu gubu koju treba iskorjenit od početka do kraja. Jedino je to način da ih se rješimo jednom za svagda. Hvala "gospodi" iz Rusanove na ovom potezu, mislim da su si potpisali smrtnu presudu...
Johnny is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2012, 02:31 PM   #12
dektiva
Member

dektiva is on a distinguished road

HNS im je presudio: Gostujući navijači ne smiju na utakmice!
Izvršni odbor HNS-a prihvatio je prijedlog Udruge prvoligaša o zabrani gostovanja za navijače do kraja ove sezone. Navijači su se oglasili i navodno će se svi ujediniti...

Na sjednici Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza u srijedu prihvaćen je prijedlog Udruge prvoligaša o zabrani odlaska gostujućih navijača na prvenstvene utakmice Prve HNL. Zabrana gostovanja odnosit će se na sva natjecanja pod okriljem HNS-a, ali vrijedit će samo za utakmice koje HNS i policija označe kao visokorizične.

[URL="http://www.24sata.hr/nogomet/hns-ce-zabraniti-gostovanje-u-svim-utakmicama-prvenstva-262463"]
dektiva is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2012, 02:43 PM   #13
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

Ne znan kako HNS može zabranit dolazak ikome na utakmicu. Nemaju oni ovlasti za tako nešto. Oni mogu jedino zapovijedit klubovima da zatvore gostujuću tribini. Ne mogu zabranit gostujućim navijačima da otputuju negdi.

Samo policija (ministarstvo) može zabranit putovanje nekome. A i to je upitno koliko je u skladu s Ustavom RH, tj. koliko nije u skladu.
Old 18-04-2012, 02:43 PM   #14
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

utakmica Hajduk-Lučko je utakmica nultog rizika, stoga je najbolje pozvat na Poljud kao gostujuće Boyse, Armadu, Demone, Ultrase i lipo za svoj gušt guštat na utakmici na nkojoj gostujućim navijačima neće biti zabranjen dolazak.

..a ovaj rat svoj vrhunac i kraj doživjet će na euru u poljskoj i ukrajini jer kako izgleda, metuzalemi, vanjski suradnici i izvršni direktori neće se maknuti iz hrvatskog nogometa dok ih se doslovno ne makne. silom, jer milom teško...
monkul is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2012, 02:47 PM   #15
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

Dok se vodi cila ova priča, ekipa se dogovara kako podilit funkcije...

http://www.index.hr/sport/clanak/mam...ik/610442.aspx

Jednostavno da čovik ne poviruje...
Old 18-04-2012, 03:10 PM   #16
Johnny
Junior Member

Johnny's Avatar

Johnny is on a distinguished road

Inace HNS ovo ne smije radit jer se tako uskracuju ljudska prava.. ali ljudi su vec navikli na nepravdu.. tako da
Johnny is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2012, 11:24 AM   #17
Mauser
Senior Member

evo i predsjednik staje na njihovu stranu. ja nemogu vjerovat, znao sam da je beskicmenjak ali sam mislio da se radi o pametnom covjeku od kojeg necu morat slusat ovakve pizdarije da su stadioni prazni zbog navijaca tj. divljaka.

Quote:
"Vidjet ćemo je li to prava mjera. Ali nije to najvažnije pitanje ovog trenutka, nego da li mi kao društvo imamo snage dugoročno spriječiti divljaštvo na stadionima. Nije samo pitanje bakljadi, sjetimo se rasističkih uvreda, fizičkih napada na ljude, to je nešto što se mora riješiti inače će nam stadioni i bez mjera ostati prazni. Država može do jedne mjere utjecati, ali mora i nogometna organizacija učiniti svoj dio posla", rekao je Josipović za Media servis.

"Ja sam kao mlađi znao otići na utakmice, ali gledajući ovo što se događa na stadionima nemam nikakvu želju otići na utakmicu", dodao je hrvatski predsjednik.
Old 19-04-2012, 11:50 AM   #18
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Moze pojasnjenje sta je predsjednik trebao rec (osim da je sutio)?

"Kad vec ovi iz kako drug Jovanović kaže močvare rade probleme i sustavno uništavaju nogomet sitnica je ako nekome igraču u šesnaestercu doleti baklja u glavu. Podrzavam vrijeđanja na svim osnovama, razbijanja inventara i remećenje reda i mira s radnjama opsanim za ljude sve dok vođe saveza ovako rade. Zasto mali čovjek ne bi mogao opljačkati benzinsku, trafiku ili slučajnog prolaznika ako su oni veliki igrači popljačkali tvornice i državu doveli u bananu? Gle malu trafiku poslije kiše puna je kapi pa se njiše."

Malo banaliziram ali sve skupa je dovedeno do apsurda. Zamjeramo prvom covjeku drzave sta je legalist i radi svoj posao. Pa zar nije ocito da je sustav konacno na strani navijaca. Pogledajte policiju, medije, javnost kako reagiraju. I oni su svoje obraze i posao zariskirali. Ima li smisla grist tu ruku koja je pruzena neka odluci i ponasa se ko treba i moze. Ali ostrica je skliska jedna p.zdarija i etto bumeranga svima nazad. Prvi (mediji, javnost pa i forumasi) koji sad podrzavaju ce pitat za odgovornost predsjednika/policajca/zastitara...

Mene ne cudi predsjednikova izjava jer sve drugo je anarhija. Krivo mi je sta jedan ministar baca verbalne baklje protiv mafije. Ima raznog oruzja i bez baklji. Uostalom u Hajduka je to pokazano zadnjih godina.
E da, kako nismo zajasili Stimcem protiv Mafije a cool je bakljom (mislim na opasnu baklju u terenu medju igracima)?
Jednako idiotski je bacit bocu, kovanicu, mobitel i sl. na nekoga. Time se borimo protiv sebe a ne mafije i radimo stetu svom klubu a ne savezu i govnojedima.

Baklje da u teren ne. Borba da njihovim oruzjem ne.
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2012, 12:19 PM   #19
Mauser
Senior Member

barba ne radi se o tome da bi predsjednik trebao pozivat na nerede, nemoj ici u krajnosti i okretat moje rijeci.
radi se o tome da je predsjednik jasno rekao (valjda to mozes iscitat iz njegove izjave) da su navijaci/divljaci krivi sto stadioni zjape prazni. samim time daje hnsu za pravo da radi sta hoce i prave probleme gura pod tepih.
meni je vec dosta tog generaliziranja i moraliziranja, treba jasno odijelit krivce, kako na strani navijaca tako na strani ovih koji vode nas nogomet.

od jednog predsjednik intelektualca (koji sam smatrao da josipovic je) ocekujem puno jacu izjavu, jer ovako nesto bi ocekivao od likova tipa cvrk ili ljaljak.

"huliganizam treba iskorijeniti, ali isto tako bi se trebali zapitat zasto dolazi do toga i jesu li ljudi u hnsu pravi krivci za takvo stanje stvari".

etto,to ja ocekujem od njega, nista drugo. zna se cija je retorika "okrivi navijace za sve a ostalo pod tepih".
Old 19-04-2012, 12:20 PM   #20
alonso
Junior Member

alonso is on a distinguished road

sve u teren!
alonso is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules