[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17-05-2010, 02:45 PM   #61
Mrky
Senior Member

Mrky's Avatar

Mrky is on a distinguished road

Nesuđeni interovac Livaja u Zagrebu nokautirao čovjeka

Mladi hajdukovci su u Zagreb došli na utakmice protiv Dinama, a neki su to iskoristili i došli provocirati ispred hotela u kojem su bili smješteni Splićani. Livaja je očigledno izgubio strpljenje, nokautirao je čovjeka i razbio mu zube.

Nitko iz Hajduka nije htio komentirati događaj koji nije ni prijavljen policiji.

Uskoro opširnije.

večernji.hr
Old 17-05-2010, 03:05 PM   #62
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Corto Maltese is an unknown quantity at this point

Prvo,mislim da nije u redu stavljati Livaju i Tičinovića u isti koš.Livaja je balavac od 16-17 god.Tičinović je standardni član rostera već 2-3 sezone koji je zaslužija biti u prvih 11.Tomasov mi je osobno drag igrač,al vidi se da pada pod pritiskom,osobito kad ga publika uzme na "zub".To se najbolje vidi u ovoj utakmici protiv Sesveta kako je odigra kad ne odlučuje o ničemu.

Drugo,zanimljivo je primjetiti kako ti svi veliki klubovi uglavnom za prvu momčad kupuju dokazane igrače sa strane,a na prste jedne ruke se mogu izbrojiti igrači koji se do prve postave probiju iz mlađih pogona(čast Barceloni).Inter,Real,Manchester,Chelsea vjerovatno imaju pedeset napadača u juniorima,al svi će kupovati Aguera,Džeku,Torresa i sl. dokazane igrače.Kad Chelsea bude triba golmana šta mislite da će dovesti Delača iako je već njihov igrač?Neće,svejedno će kupiti nekog golmana iz Porta,Lyona ili tih srednjih klubova.Novine se toliko raspišu o tim transferima mladih igrača ali ja ne znam nikog osim Fabregasa koji je ka mlad doša u drugu momčad,a da je uspija.
Corto Maltese is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 05:01 PM   #63
Mauser
Senior Member

Mauser is on a distinguished road

to je tocno ono o cemu sam ja pisao, inter u omladinskom pogonu ima 50tak igraca iz svih djelova svijeta, a ja na vidim da oni ubace bilo kojeg juniora u momcad, izezev santona koji je prosle sezone nesto odigrao zato jer je bilo dosta ozlijedenih igraca.
i naravno ballotelija koji je ipak extra talent i k tome talijan.
ali u sustini inter nema nikakvu omladinsku skolu i oni to rade na metodi pokusaja; "kupi, pa sto bude". nikakvog tamo planskog razvoja igraca nema, jer oni nisu takav klub koji proizvodi igrace.
ajde da je u romu isao, onda je to druga stvar jer oni imaju ipak renomiranu skolu.

ovo je klasicna otimacina igraca i bacanje para kao na ruletu, jer sta interu znaci tih 500k eura, nista. ako uspije uspije, ako ne ko ga jebe.
na kraju ce najvise nastradat livaja kojemu su 99% sanse da propadne tamo kao i slavkovski,elijakwu,aranutovic i jos hrpa njih.
Mauser is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2010, 06:28 PM   #64
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mauser View Post
to je tocno ono o cemu sam ja pisao, inter u omladinskom pogonu ima 50tak igraca iz svih djelova svijeta, a ja na vidim da oni ubace bilo kojeg juniora u momcad, izezev santona koji je prosle sezone nesto odigrao zato jer je bilo dosta ozlijedenih igraca.
i naravno ballotelija koji je ipak extra talent i k tome talijan.
ali u sustini inter nema nikakvu omladinsku skolu i oni to rade na metodi pokusaja; "kupi, pa sto bude". nikakvog tamo planskog razvoja igraca nema, jer oni nisu takav klub koji proizvodi igrace.
ajde da je u romu isao, onda je to druga stvar jer oni imaju ipak renomiranu skolu.

ovo je klasicna otimacina igraca i bacanje para kao na ruletu, jer sta interu znaci tih 500k eura, nista. ako uspije uspije, ako ne ko ga jebe.
na kraju ce najvise nastradat livaja kojemu su 99% sanse da propadne tamo kao i slavkovski,elijakwu,aranutovic i jos hrpa njih.
Upravo to,al nije Inter jedini.Tako posluju svi bogatiji klubovi u Europi osim Barcelone koja se donekle popunjava iz vlastite škole.
Old 17-05-2010, 06:32 PM   #65
Mauser
Senior Member

nije bas.
npr. manchester ima odlicnu mladu skolu i ako i dovedu neke klince dovedu ih s ciljem da od njih naprave igrace a ne da ih salju po posudbama i onda sutnu nogom.
i city je imao dobru skolu dok ih nije kupio ovaj seik koji moze dovest koga zeli sa strane.
pa onda da ne spominjem wengera i arsenal. on isto dovodi mlade igrace s ciljem da nesto napravi od njih.
Old 17-05-2010, 06:46 PM   #66
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Arsenal da,al oni opet nisu top klub,sama činjenica da nisu ništa osvojili 5-6 godina sve govori.Kad kod razviju nekog igrača onda ga prodaju (sad će Barceloni Fabregasa).Oni su samo bogatija verzija nas.

Ja sam osobno simpatizer Manchestera još od Cantone,al oni dugo iz svoje škole nisu izbacili standardnog prvotimca.Eventualno Evans i Gibson i to je to.Na njih sam konkretno i mislija kad sam pisa onaj post.Od mladih imaju Machedu,Walbecka al će njih svejedno poslati na posudbu,a sad će dovesti Džeku,Benzemu il nekog vrhunskog,dokazanog.Ovi mladi će eventualno igrati Carling kup.
Old 18-05-2010, 01:30 AM   #67
Mauser
Senior Member

ako netko dobro radi s mladim igracima onda je to manchester i sir alex.
i naravno da moraju dovest nekog vrhunskog dokazanog igraca, oni su ipak manchester.
ali pogledaj ronalda,andersona,rooneya,flechera,nanija,rafaela. ..sve je njih sir alex doveo dok su bili klinci i od njih napravio imena.
evo iduce sezone dolazi meksikanac hernandez u napad, isto klinac od 20 godina.
Old 18-05-2010, 02:33 PM   #68
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Anderson je bija prvotimac Porta kad je doša sa 19. god,Nani također Benfice,Ronaldo Sportinga.Svi su oni mladi došli u Manchester,al daleko od toga da ih je Ferguson razvija.To su već skoro gotovi igrači za kojih se onda borilo pola Europe.Poznato je da je Ronaldo već triba ići u Arsenal,ali se predomislija zbog Queroza koji je onda bija Fergusonov pomoćnik.

Šta se tiće Hernandeza,zašto onda Manchester traži novog napadača,ako se misli osloniti na njega.Čak i da prodaju Berbatova on mu je tek treća opcija,možda i četvrta,ovisi o Owenu.Tek ćemo viditi koliko će on igrati.
Old 18-05-2010, 02:36 PM   #69
Mauser
Senior Member

ronaldo nije ni priblizno bio gotov igrac. nani i anderson gotovi igraci?
ferguson ih nije razvio? nego tko ih je razvio, duh sveti?
sta ti mislis da je dovoljno samo iskcrat 20+ milja za talenta, stavit ga u igru i to je to?
moram priznat da dugo vec nisam cuo vece gluposti...
al dobro, nije sad to tema rasprave.
Old 18-05-2010, 02:42 PM   #70
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Samo pogledaj cifre kojima ih je plaća,pa reci da toliko vride nerazvijeni igrači.

A Nani do ove sezone nije moga ući u prvu postavu,slično i Anderson do ozljede.Oba dva su bila na izlaznim vratima,toliko o tome koliko je zadovoljan njihovim razvojom.Više su utakmica ove sezone igrali Giggs i Valencija nego Nani,al ka šta si reka nije to tema.

Ja sam govorija o igračima šta idu sa 15,16,17 godina ka šta je Livaja,ne o prvotimcima europskih klubova.
Old 18-05-2010, 02:45 PM   #71
Mauser
Senior Member

jedno je koliko oni vrijede a drugo koliko nabiju cijenu na trzistu.
to je skoro uvijek prenapuhano.
pa eno ti lovren koji je debelo preplacen a nije ni priblizno gotov igrac.
a da ne govorim o onim silnim zvijezdicama koji dolaze iz brazila i nije jedan nije ispod 10 milja.
Old 18-05-2010, 02:51 PM   #72
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Svatko vridi koliko je za njega spremno dati.Da Lovren vridi 10 mil;ne vridi al šta ćeš?
Mislim da je Ronaldo doša za 17,a otiša sa 94 mil;a Berbatov je doša sa 30-ak,a neće ni 20 uvatiti za njega.To je lutrija.
Samo kad kupi nekog juniora onda ga plati sitnicu,pa ako propane nikom-ništa,a ako uspije (1 na 1000) puna šaka brade.

S tim da je i Lovren bija prvotimac Dinama,dakle ne posve nepoznat igrač.Ako on bude vrhunski branič,ne možeš reći da ga je samo Lyon razvija.Upravo to govorim.
Old 19-05-2010, 03:13 PM   #73
irilov
Senior Member

irilov is on a distinguished road

ovako: nemojte se jidit sta ovako upadan, vise citan ovi forum nego pisen, al ste se ovdi takli necega o cemu dosta razmisljan i cita san u zadnje vrime, a sta polako, po meni, postaje mozda i najveci problem baluna danas, a to je otimacina dice od siromasniojih klubova.
ni slucajno ne mozete usporedit porimjere arsenala i barce.
arsenal doslovno krade momke koji su tehnicki formirani igraci- od 17, 18 godina, brusi ih psiholoski i takticki i gurne u vatru. istina je da i oni donekle sudjeluju u stvaranju tih igraca, ali to je ogromna razlika u odnodu na ono sta radi barca, prije je radija ajax...

oni dovedu dicu od 11, 12, 13 godina i u potpunosti stvaraju igrace od njih, kljucne godine nogometnog razvoja ti klinci provode u barci, ajaxu(prije i u man utd) i tu postaju tehnicki formirani igraci.
puno veci rizik je uzet dite od 12 godin nego momka od 17, ovi od 17 se vec vidi kakvi ce igrac bit ako je oin u glaviu ok i ako se s njin kvalitetno radi, dok za dite od 12 godin nema toga ko to moze garantirat, napominjen, ne procijenit, nego GARANTIRAT...
dakle, kad uzmes dite od 12 godin- ceka te "krvavi" posal s tin diteton porvo od nejga ucinit covika, karaktera, a onda i igraca, za razliku od primjera di uzmes momka od 17, 18 godin, di u biti samo dodas slag na tortu...

a hajdukov problem nije , po meni, to sta se ne forsira mlade, nego sta se to ne radi planski. ugovori koji se ne potpisuju s talentiranim klincima, ne potpisuju zato sta u datok momentu to nekome je ili nije u interesu, a ne azto sta je neko nesposoban ili slicno...
a kad bi to bilo ok, te kad bi u klubu radili cisto i posteno u korist kluba, a ne privatnih interesa- tada bi nan osta problem identiteta igre hajduka.
hajdukova skola mora imat prepoznatlljiv timbar, mora se znat kakvi se igraci odgajaju u hajduku, koje ih osobine krase, a ne zbrda zdola, danas jedan trener jedno, sutra drugi drugo...
dakle, neophodna je uniformnost rada s klincima- određeni stil(ne postavka nego stil, nacin) igre na koji ce se klinci navikavat i onda kad budu spremni bez probblema uc u prvu masu...
a ja se nadan da je upravo ovo ono sta vucevic zeli postic u skoli, i da je ovi njegov plan i program rada skole na tom tragu...

eto, skuzajte sta san razduzija...
irilov is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 03:32 PM   #74
Mauser
Senior Member

ma neka si razduzio, dotakao si bit problema ustvari.
nama je glavni problem nesredjenost omladinske skole i sto se sve radi kako si ti rekao "zbrda zdola".
tu djecu od 12 godina se treba odgajat na pravi nacin da budu prije svega ljudi i hajdukovci a onda tek igraci.
isto tako treba planski svake godine prvu momcad popunjavat s 3-4 juniora i to je ono sto ce biti nas brand nakon par godina.
i onda ce ti mladi igraci uvidjet da imaju perspektivu u Hajduku i da se dobrim radom mogu izborit za svoje mjesto a kasnije i prodat i osigurat egzistenciju.
slucaj livaja nam se desava upravo zbog toga, jer svim tim mladim igracima je sudbina jako neizvjesna i normalno da ce skakat na ovakve ponude izvana.
500 tisuca eura (ili koliko mu vec nude) nije mali novac za tako mladog decka i s obzirom na okolnosti u i oko Hajduka normalno da ce razmisljat o odlasku.
Old 19-05-2010, 03:46 PM   #75
irilov
Senior Member

irilov is on a distinguished road

ma da, tim vise sta je jasno, kako ste vec napisali- u italiji mladi jako tesko dobijaju priliku, osim ako nisu ekstra talenti poput vbalotellija...
irilov is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 04:34 PM   #76
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

ma triba napraviti sektore rada u klubu!
sef omladinske skole mora biti i poduezetnik u jednu ruku i imat sve ovlasti,tj budget za 20-30 igraca! i na osnovu recimo 500 tisuca eura potpisivat stipendijske,profesionalne i ostale ugovore te voditi rad svoje skole,lijecnika,scauta itd!
jer mnogi vodje se najvise bave prvom ekipom te neznaju pravo stanje stvari!

a recimo vucevic mora biti odgovoran za 10 potpisa juniorskog ugovora,kadetskog..i mora barem jednog dvojicu poslat ka gotovog igraca u prvu momcad

moje misljenje je da takav koncept ne bi odvodio talente vec ih cak dovodio u sredjenu sredinu!

najveci problem mladica je ona faza prelaska iz juniora u seniore..i tu treba napraviti jedan sektor koji ce se baviti tim mladicima koji nisu odma za rpvu momcad..znaci recimo 20ak mladica koji ce biti poslani na posudbe ili u nasu drugu momcad KOJU MORAMO STVORITI te ih kroz utakmice,odredene zahtjeve pratiti i probati i tu izvuci dva tri dobra igraca,dva tri korisna igraca za PRVU MOMCAD!

tu novci ne bi bili od presudne vaznosti i ne bi bilo puno izdataka..jer recimo jedan ugovor sa Buljatom i Jertecem pokrije oba sektora ugovora 30-40 mladih igraca!

koji bi se kroz dodatne selekcije(ljetne,zimske) pokusali nametnuti trenerima!
i onda bi ko gotovi igraci dolazili na rad sa prvom ekipom di bi ih afirmirali i plasirali kroz REZULTAT,ulaske u nacionalnu vrstu na trziste te klub bi od toga zivio!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 01:38 AM   #77
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

Ne bi loše bilo nešto novaca uložiti i u skautiranje,a ne da nam manager i youtube budo glavni izvor informacija za igrače.
Teško će se Hajduk popunjavati sa 3-4 kvalitetna juniora godišnje,to nije realno ako očekivate neka europska takmičenja i prvenstva.To su vam rezultati jednog Osijeka koji se popunjava uglavnom svojim kadrom.
Old 20-05-2010, 02:27 AM   #78
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

ma kako nije! to je rad omladinske skole..ako moze barcelona jednog,dvojicugodisnje
mozemo i mi dva,tri,cetri

recimo sada Jonjic,Vukusic,Andrijasevic..sta im fali
pa za dogodine Livaja,Barisic,Jozinovic itd

moze se sve ako se oce

skauting mora biti razvijen to je normalno..to sma i napisao..svaki sektor vodjenja kluba bi treba imat odreden broj skauta koji ce ODGOVARAT za svoje procjene!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 02:35 AM   #79
Corto Maltese
Senior Member

Corto Maltese's Avatar

To je pritisak,neiskustvo,pa navijači,ako bude 20-30 tisuća na nekom derbiju,slomit će ih.
Eno ti Stipica,koji je po meni dobar golman,al onako pogrišit u jednoj nebitnoj utakmici,šta misliš šta bi mu bilo pred punim stadionom?
Il da ti se ponove Runje i Miladin ka protiv Rome?
To su sve igrači od 18-19 godina,pogotovo stoperi,zadnja linija il golmani.
I to je jako dobar način za uništiti igrača.
S tim triba paziti,nije to samo dati mu loptu,pa ti sad igraj.
Old 20-05-2010, 02:56 AM   #80
Mauser
Senior Member

da runje i miladin 18-19 godina
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules