[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 25-01-2011, 11:42 AM   #621
abatenoj
Senior Member

abatenoj's Avatar

abatenoj is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Hajdukovac-RI View Post
Ovo je katastrofa, ovi su totalno izgubljeni u vremenu i prostora, stogodišnjica se jedva priprema, odugovlače s Križancem, produžuju natječaj zbog tko zna kakvih muljaži i onda jutros u SN pročitam da je Dinamo imao kamp u Biogradu 5 dana!
njih nije briga i muljaju opet ka i uvik, a mi smo se razočarali po miljunti put tako da nikoga nije briga bija to 50-ti, 100-ti ili 200-ti rođendan
Old 25-01-2011, 12:48 PM   #622
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

Grizli Adams is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Mrky View Post
Zbog Keruma propala proslava stogodišnjice Hajduka koju bi prenosila i češka televizija

U mirnom kvartu na periferiji grada posjetili smo našeg veleposlanika u Češkoj Republici Franu Krnića (fotografija 2) koji nas je srdačno primio te nas odmah na početku riješio svih nedoumica oko svog navijačkog opredjeljenja:

- Ja sam od malih nogu hajdukovac i toga se, naravno, ne odričem bez obzira kako Hajduku ide u prvenstvima i uvijek vjerujem da će se stvari popraviti. Prag ima nama dobro poznato značenje. Vjerojatno je i to razlog što 90 posto hrvatskih turista koji posjećuju Prag odlaze u pivnicu "U Fleku" u kojoj je 1911. formiran nogometni klub Hajduk, o čemu svjedoči i spomen-ploča.

Kako se od hajdučkih gena ne može pobjeći, tako je i kod našeg veleposlanika proradilo srce hajdučko te je prije godinu dana predložio gradskoj upravi Splita, na čelu s gradonačelnikom Željkom Kerumom, da se predstojeća proslava stogodišnjice iskoristi u širem kontekstu, da to ne bude samo proslava koja će se svesti na dvije utakmice. Predložio je da se organizira svehrvatska manifestacija s kulturnom, sportskom i turističkom ponudom, nastup splitskog HNK i dalmatinskih klapa u Pragu koje bi prenosila češka televizija, a izvrsno bi koristilo kao promidžba uoči turističke sezone. Dogovor je već bio načelno postignut i sa češke strane je postojao interes za suradnju. U Splitu, nažalost, kao i mnogo puta ranije, za tu ideju nije bilo dovoljno sluha.

- Pretpostavljam da je razlog tome vjerojatno pomanjkanje financijskih sredstava. Međutim, siguran sam da se moglo, uz odgovarajuće sponzore, naći odgovarajuće rješenje – tvrdi veleposlanik.

Dva mjeseca poslije na njegov je stol stigao odgovor gradonačelnika Keruma u kojem se izražava zahvalnost na zanimljivoj ideji, te istodobno sugerira kako u Hajduku već stoje "na tom putu" i kako se nešto slično planira organizirati. Od svega su na koncu ostale prazne riječi i tako je još jedan obećavajući projekt propao, a da se nije ni pokušao realizirati. Na sramotu grada i uprave koja mu je na čelu.
Nicim izazvan nas veleposlanik u Pragu pokusa proslavu rodjendana dici na jos veci nivo, a ovi nasi naravno nastave ceskati jaja, ko bi se sad petljao sa turistickom zajednicom Splita i isao u takvo nesto...

Torcida je vec smislila par odlicnih ne komercijalnih ideja za uvelicavanje 100 godina Hajduka (pretvaranje noci u dan, milenijumska fotografija...) da dodjes u djecji vrtic i pitas djecicu imaju li kakvu ideju za proslavu 100 godina ma za pola ure bi od njih dobio sigurno par korisnih prijedloga...
Evo samo par najbanalnijih ideja kako se moglo 100 godina iskoristiti za promociju Hajduka i njegove povijesti (a mozda i nesto zaraditi)

1. Samoljepive slicice - djeca jos i dalje vole "frciti slije" - izdati "album 100 godina Hajduka" sa slicicama igraca i sastava Hajduka kroz povijest, praceno sa podacima o igracima, golovima, tablicama Hajduka u svim mogucim ligama... ovo ne samo da bi kupovala i skupljala djecica nego i stariji u zelji da se prisjete Tipurica, Bore Djordjevica, Ubojice Kragica, Matosica, Separovica
2. DVD izdanje (ili izdanja) sa najvecim utakmicama Hajduka - od onih evropskih - Tottenham, Sparta, St. Ettiene kuci, HSV do nekih legendarnih prvenstvenih utakmica - Partizan 1:6 npr... nadjes medijskog partnera koji bi to promovirao (SD...) i dobio bi dobru reklamu a i zaraditi bi se moglo... pa masu bi ljudi zeljelo npr. imati u regalu kolekciju velikih utakmica Hajduka tako da ih mogu s vremena na vrijeme pogledati
3. razno...

Last edited by Grizli Adams; 25-01-2011 at 01:49 PM.
Grizli Adams is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2011, 01:29 PM   #623
Hajdukovac-RI
Senior Member

Hajdukovac-RI's Avatar

Hajdukovac-RI is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Grizli Adams View Post
Nicim izazvan nas veleposlanik u Pragu pokusa proslavu rodjendana dici na jos veci nivo, a ovi nasi naravno nastave ceskati jaja, ko bi se sad petljao sa turistickom zajednicom Splita i isao u takvo nesto...

Torcida je vec smislila par odlicnih ne komercijalnih ideja za uvelicavanje 100 godina Hajduka (pretvaranje noci u dan, milenijumska fotografija...) da dodjes u djecji vrtic i pitas djecicu imaju li kakvu ideju za proslavu 100 godina ma za pola ure bi od njih dobio sigurno par korisnih prijedloga...
Evo samo par najbanalnijih ideja kako se moglo 100 godina iskoristiti za promociju Hajuka i njegove povijesti (a mozda i nesto zaraditi)

1. Samoljepive slicice - djeca jos i dalje vole "frciti slije" - izdati "album 100 godina Hajduka" sa slicicama igraca i sastava Hajduka kroz povijest, praceno sa podacima o igracima, golovima, tablicama Hajduka u svim mogucim ligama... ovo ne samo da bi kupovala i skupljala djecica nego i stariji zelji da se prisjete Tipurica, Bore Djordjevica, Ubojice Kragica, Matosica, Separovica
2. DVD izdanje (ili izdanja) sa najvecim utakmicama Hajduka - od onih evropskih - Tottenham, Sparta, St. Ettiene kuci, HSV do nekih legendarnih prvenstvenih utakmica - Partizan 1:6 npr... nadjes medijskog partnera koji bi to promovirao (SD...) i dobio bi dobru reklamu a i zaraditi bi se moglo... pa masu bi ljudi zeljelo npr. imati u regalu kolekciju velikih utakmica Hajduka tako da ih mogu s vremena na vrijeme pogledati
3. razno...
Ideje su ti odlične. A ovo boldano... sad si me sjetio da sam to sinoć sanjao
Old 25-01-2011, 01:56 PM   #624
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

jerkovac is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Grizli Adams View Post
1. Samoljepive slicice - djeca jos i dalje vole "frciti slije" - izdati "album 100 godina Hajduka" sa slicicama igraca i sastava Hajduka kroz povijest, praceno sa podacima o igracima, golovima, tablicama Hajduka u svim mogucim ligama... ovo ne samo da bi kupovala i skupljala djecica nego i stariji u zelji da se prisjete Tipurica, Bore Djordjevica, Ubojice Kragica, Matosica, Separovica
kaka dica, i ja bi to skupljo

bio je taki album za 90 godina Hajduka; falilo mi je 17 sličica da ga popunin
Old 25-01-2011, 02:36 PM   #625
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

Pa i rekli su izdat taj album sa sličicama

http://www.hajduk.hr/100/program.pdf
Old 25-01-2011, 06:58 PM   #626
TorcidaToronto
Junior Member

TorcidaToronto is on a distinguished road

Dolazim iz Kanada za Stogodisnjica ali ne znam kad cu karta ide na prodaju, na dan utakmica ili prije? Ako nekog zna, reci molim.

Oprosti; ne mogu napisati dobro na Hrvatski.
TorcidaToronto is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2011, 07:01 PM   #627
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

vjerojatno zadnjih 5 minuta!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2011, 08:56 PM   #628
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

baRBA će ti objasnit kako do karata
Old 25-01-2011, 09:03 PM   #629
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by Bobika View Post
baRBA će ti objasnit kako do karata
bolje Pervan ... ustvari jedan krene iz Kanade drugi iz Australije pa se lipo nadete u Vrankfurtu pa skupa put Splita
Old 26-01-2011, 03:49 PM   #630
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

srijeda, 26.siječanj 2011
Prag: Kako su se hajdukovac i zvezdaš našli za istim stolom pivnice "U Fleku"

"Jedne večeri 'U Fleku' naša tri mušketira bila su u punoj formi. Duje je prebira po kitari, u tri glasa su skladno zapivali, Vltavu pritvorili u Jadransko more, šarmirali konobarice, pale su jin na baketinu i za stolon se zalipile dvi zgodne slečne. A onda su se na vratima pojavili momci, fuzbališti, i sve se okrenulo i poletilo prema njima. Slečne su odlepršale, konobarice ji zaboravile...“. Tako je Miljenko Smoje u "Kronici Velog mista" opisao događaj koji je kumovao osnutku splitskog kluba.
U potrazi za Marženkom

Odmah druge večeri po dolasku u Prag pohitali smo na mjesto legendarnog događaja, koje je bilo omiljeno okupljalište naših praških studenata prije 100 godina. Htjeli smo saznati zašto je upravo ta pivnica odabrana za njihovu štaciju i što je to što je čini drukčijom od drugih. Moram priznati da mi ni danas, nakon gotovo tjedan dana svakodnevnog posjećivanja, nije posve jasno zašto. Prije svega, danas je to jedna od najskupljih pivnica u gradu (pollitarka domaćeg crnog Flekovskog piva stoji 59 kruna, što je oko 2,5 eura), konobari znaju biti neljubazni i izrazito napadni (posebno kad vam svakih 10 minuta donose čašicu Becherovke na stol koju ste zatim dužni platiti), dok su gosti uglavnom stranci, svih rasa i nacija, a od domicilnih Čeha ni traga ni glasa. Cijelo vrijeme sam gledao hoće li se na vratima možda pojaviti neka Marženka i donijeti par krigli gustog crnog piva, a mi Vltavu za trenutak pretvoriti u Jadransko more.

Dok smo tako sjedili za stolom ispijajući pivo, preko puta nas sjelo je troje mladih ljudi, dvije cure i dečko, s kojima smo razmijenili par konvencionalnih rečenica na tečnom engleskom. Nakon nekog vremena nekom od njih izletjela je riječ poznatog mi jezika.
- Pa što ne kažete da ste iz naših krajeva? Odakle ste? - upitao sam.
- Iz Pančeva - uzvratio mi je momak koji se predstavio kao Aleksandar.

Ispričali smo mu kojim smo povodom u Pragu, a na moje pitanje za koga navija odgovorio je bez zadrške – za Zvezdu.

Upitao sam ga zatim zna li što se u ovoj pivnici dogodilo prije 100 godina. Ne zna, veli. Vidio sam da je nepopravljivo neinformiran i tada sam mu ukratko objasnio što čini vezu Splita i Praga tako neraskidivom, na što je on reagirao priličnom iznenađenošću. Razgovarali smo pomalo o nogometu, politici i svim stvarima o kojima se već u takvim trenucima priča.
Susret visokog rizika

Svakim novim gutljajem piva bili smo sve dalje od "problematičnih" tema iz naše balkanske krčme, te je "susret visokog rizika" usred Praga polagano klizio u mirnije vode. Sve je završilo slikavanjem pred spomen-pločom osnivanju Hajduka, srdačnim stiskom ruku i najboljim željama, Hajduku da u utrci za prvaka prestigne Dinama, a Zvezdi da skine Partizan s trona.
U pivnici smo se opet pojavili sljedeće večeri. Scenografija je bila ista – stolovi prepuni ljudi s ogromnim kriglama piva u rukama, stari svirač harmonike koji se vješto poput baletana provlači između stolova i svakom tko zatraži zasvira neku od poznatih pjesama njegove zemlje, dok mu poneki gost svako toliko u džep hlača ubaci koju krunu. Pijani Talijani plešu sa zgodnim Grkinjama uz taktove poznate pjesme "Marina", Englezi iz petnih žila pjevaju "Yellow Submarine“, Nijemci za susjednim stolom prebacuju pivsku normu uz neku njemačku narodnu pjesmu koja ih baca u ekstazu, Mađari gotovo što ne poskakuju u ritmu čardaša, dok Rusi, crveneći se u licu, pucaju od radosti dok im harmonikaš svira za dušu "Katjušu" i "Kalinku".

Dobroćudni gospodin sa češkom kapicom na glavi napokon stiže i do našeg stola te upita:

- Odakle ste?
- Iz Hrvatske – kažemo.
- O, Chorvatsko, poznam, ja bil tamo na leto na Jadransko morže. Dubrovnik,

Split... Lijepo tam kod vas, mnogo lijepo.

Stavljamo mu stotinjak kruna u džep i on se upali poput kakva džuboksa.
"Maaaare, Maaaare, slatki raju moj..."

Najprije započne s neizostavnom "Marijanom", potom nastavi s jednom starom splitskom pjesmom, da bi blok pjesama završio s veselom "Kad si bila mala Mare" na čiji smo refren već pjevali iz sva glasa te se pivnica orila milozvučnim stihovima "Maaaare, Maaaare, slatki raju moj, Maraaae, Maaaare, ti anđele moj".

Kao da sam se vremeplovom vratio u godine početka prošlog stoljeća kad su u glavnim ulogama bili Fabjan Kaliterna i njegovi prijatelji te s gitarom u ruci zavodili mlade Čehinje.

Početkom tjedna razgovarao sam s jednim od suvlasnika pivnice "U Fleku"
Františekom Brtnikom ml. koji nije bio previše razgovorljiv te mi je samo spomenuo da je pivnica osnovana 1499. godine, jedna je od najstarijih u Češkoj te kako se njihovo pivo kućne radinosti može popiti samo na tom mjestu i nigdje drugdje na svijetu. O Hajduku i njegovim osnivačima ne zna mnogo, ali je ipak iskoristio prigodu čestitati "bijelima" jubilarni rođendan.

Mnogo srdačniji bio je pak Martin Plesný, 24-godišnji turistički vodič kroz "Flekovu" tvornicu piva. Ispričao nam je kakve su bile okolnosti u vrijeme kada je začeta ideja o osnutku nogometnog kluba u Splitu:

- Početkom 20. stoljeća to je bio pub za plemenite ljude kakvi su bili radnici i studenti. Oni su dolazili ovdje svaku večer, popili bi pivo ili dva i međusobno se družili. Godine 1911., kad je osnovan Hajduk, glavni pivar bio je Vaclav Brtnik, a vlasnik gospodin Khopp. Kad je on umro, 1921. godine, njegova udovica prodala je pivnicu i restoran Vaclavu Brtniku i od tada je obitelj Brtnik vlasnik.

Kako god okrenuli, pivnica "U Fleku" do dana današnjeg ostala je omiljeno mjesto okupljanja velikog broja Hrvata koji se nekim povodom nađu u glavnom češkom gradu, pogotovo onih kojima je bijela boja pri srcu. Iako se umnogome promijenila od vremena kad su u njoj svoje studentske dane i noći provodili naši studenti, ostat će mitsko mjesto za svakog hajdukovca, a spomen-ploča postavljena u dvorištu pivnice 2001. godine bit će trajan podsjetnik na ta, davno prošla, vremena...

(Nastavit će se...)

Iz Praga za Dalmacija News:
IVAN PRINCIVALI i MARINA DAMJAN
http://www.dalmacijanews.com/Magazin...e-U-Fleku.aspx
Old 26-01-2011, 11:32 PM   #631
Visoka
Visoka

Visoka's Avatar

Visoka is on a distinguished road

Old 27-01-2011, 12:50 PM   #632
sptp
Senior Member

sptp's Avatar

sptp is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by sptp View Post
FDK Dinamu je 1945. dodijeljeno igralište ZET-a u ulici Rade Končara, a zatim igralište bivšeg HŠK Sparta u Daničićevoj ulici.

Igralište Građanskog je u Koranskoj ulici.

Toliko o tome kako je dynamo naslijednik Građanskog, da negovorimo tko bi sve trebao onda promjeniti datum osnivanja sa 1945 na niže od Vardara pa do Triglava.

Ima neprofitna udruga masu slabih točaka ali naši ih ili nežele ili neznaju iskoristiti. Neznam šta je bilo s onom istragom purgerskog državnog odvjetništva za nemožeš ?!? vjerovati (pored neprofitne udruge) neplaćanja državi, mislim da su se nešto vrtili oko Fiorentinija ili nadzornog odbora? Nemam pojma, ali ako naši krelci neznaju odgovoriti na takva podmetanja onda bi se trebali maknuti iz Hajduka jer su podložni ucjenama i radu protiv interesa Hajduka.
Kao što rekoh, agregat je osnovan kao nogometni klub ZET-a, Zagrebačkog električnog tramvaja 1945, otud im i boja dresa, ZET-ov stadion itd….

Splićanina Branka Šegovića "Mamić priča gluposti, bio sam '45. na osnivanju Dinama"

http://dalmacijanews.com/Nogomet/Vie...ju-Dinama.aspx

Al eto naši su toliko sposobni da konkurencija radi šta hoće...
sptp is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2011, 05:15 PM   #633
Q-ST
Member

Q-ST is on a distinguished road

subota, 29.siječanj 2011
Dalmacija News u Pragu: Fabjan Kaliterna studirao je 15 godina

Nakon početnog neuspjeha i gotovo uzaludnog traganja, konačno smo pronašli pravi trag naših praških studenata, s naglaskom na Fabjana Kaliternu, kako već rekosmo – "oca splitskog sporta". Već otprije je bilo poznato da su junaci naše priče zalazili u pivnicu "U Fleku" i vinariju "Dalmacija" (koja još živi tek u sjećanju najstarijih Pražana), te da su redovito obilazili treninge "Sparte" i "Slavije", ali malo toga je poznato o njihovom studiranju i akademskom životu. Istraživali smo, raspitivali se, prekopavali po povijesnim knjigama i napokon – pronašli odgovore.
Fabjanovih 15 godina studija

Prilikom naše potrage za Hajdukovim korijenima imali smo popriličnu dozu sreće koja nam se osmjehnula kad smo sasvim slučajno nabasali na studentski kampus u sklopu kojeg se nalazi zgrada Visoke tehničke škole, koju je pohađao Fabjan Kaliterna, u vrijeme kad je osnovan Hajduk.

Pokucali smo na vrata arhiva te zatražili uvid u povijesne knjige – godišnjake fakulteta u vrijeme rođenja splitskog kluba. Zahvaljujući gospođi Magdaleni Tayerlovoj, koja nas je ljubazno primila u svom uredu, dobili smo sve potrebne podatke i dokumente iz tog vremena. Satima smo prelistavali tisuće stranica požutjelih arhivskih knjiga ispisanih češkim krasopisom još iz doba Austro-Ugarske.

Povijesni izvori tako tvrde da je Fabjan na studij arhitekture u Prag došao u jesen 1906. godine, da bi četiri godine poslije završio prvi stupanj i stekao naziv 'engineer candidatus' (ing. c.), koji je nosio i u vrijeme kad je u Split donio prvu nogometnu loptu i na Kraljevoj njivi organizirao prvi nogometni susret splitskih mladića. Tijekom 1. svjetskog rata godinu dana je studirao u Parizu, da bi se nakon rata vratio u Prag i diplomirao tek 1921. godine kod profesora Josefa Fante, inače poznatog češkog arhitekta, i to s vrlo dobrim uspjehom.

Da slučajno ne biste pomislili kako se naš praški student tijekom svog studija samo zabavljao i pijančevao po praškim pivnicama, treba istaknuti činjenicu da je u tih 15 godina osnovao u rodnom gradu pregršt sportskih klubova, među kojima i veslački klub Gusar, vaterpolo klub Jadran, ali svakako je najzaslužniji za splitsku nogometnu štoriju o Hajduku. Ne čudi stoga što je nakon završetka studija u Pragu i stjecanja titule inženjera u Splitu prozvan "inženjerom od baluna". Zanimljiv je isječak iz "Velog mista" kad Fabjan razgovara sa svojim ocem koji je bijesnio zbog nadimka kojeg su domišljati Splićani nadjenuli njegovu sinu inženjeru:

- Slušajte me, ćale, uspije li mi ovaj projekat o balunu, bit će to važnije za grad nego da san izgradija Dioklecijanov palac.
- Ozbiljno to govoriš? – zagleda se u nj otac.
- Najozbiljnije – ne obara oči.
- Onda, sinko moj – rezignirano širi otac ruke – nisi ti kriv, nisi ti kriv, triba te vodit u likara i bidnoga te ličit!
Studentska adresa stanovanja

Nakon što smo u knjigama pronašli njegovu studentsku adresu stanovanja, uputili smo se u ulicu Ječná na čijem je kućnom broju 10 živio. Zgrada se nalazi u centru grada, niti 500 metara od pivnice "U Fleku" koja je bilo omiljeno sastajalište studenata. Pretpostavljamo da nije slučajno odabrao upravo tu lokaciju svog smještaja, desetak minuta hoda od svoje omiljene štacije.

Hajduk je registriran odlukom Carskog namjesništva u Zadru 13. veljače 1911. godine. Sve ostalo je povijest. Zanimljivo je istaknuti da je Fabjan Kaliterna, iako jedan od ključnih osnivača kluba, na mjestu predsjednika Hajduka proveo samo tri mjeseca tijekom 1936. godine.

Veze Hajduka i Češke su zaista duboke i nezaobilazne. Prvi trener u povijesti kluba Oldrich Just rođen je u Pragu 1885. godine. Igrao je u prvoj utakmici protiv momčadi engleskih brodova u srpnju 1911. i prvi je Čeh u momčadi Hajduka. U Split je došao upravo na Fabjanov nagovor. Od osnutka kluba 1911. pa sve do 1923., kada na klupu splitskih "bijelih" sjeda legendarni barba Luka Kaliterna, treneri Hajduka su mahom bili Česi. Osim toga, 1926. godine, povodom 15. obljetnice kluba, maestro Ivo Tijardović sklada operetu "Kraljica lopte" u kojoj se pojavljuje popularna pjesma "To njeni knedla" na češkom jeziku.
Uskoro stiže dokumentarac

Sve u svemu, naša potraga za osnivačima kluba – praškim studentima time je došla do kraja. Gledali smo utakmicu "Slavije" u Pragu, razgovarali s njenim dužnosnicima, trenerom, igračima i navijačima, te najavili njihov dolazak na utakmicu u Split. Bili smo u pivnici "U Fleku" gdje je održana prva osnivačka skupština kluba, još par godina prije službenog osnutka, razgovarali s vlasnikom, turističkim vodičem, konobarima i gostima lokala, te posjetili Visoku tehničku školu na kojoj su studirali naši studenti, gdje smo razgovarali sa osobljem fakulteta i današnjim studentima. Također, imali smo čast razgovarati s našim veleposlanikom u Češkoj Republici Franom Krnićem.

Tijekom našeg istraživanja sve događaje, ljude, zanimljive susrete i razgovore smo bilježili kamerom te, po povratku u Hrvatsku, krećemo s montažom mini-dokumentarca koji bi svjetlo dana trebao ugledati neposredno uoči 100. rođendana našeg Hajduka koji se svečano oblježava idućeg mjeseca, 13. veljače, kada u Split stiže praška Slavija, po čijem je uzoru naš klub i osnovan. Neka to bude naš poklon voljenom klubu i njegovim vjernim navijačima umjesto obične rođendanske čestitke kojima će zasigurno obilovati ova okrugla obljetnica. E pa, Hajduče, sretno!

Iz Praga za Dalmacijanews:
IVAN PRINCIVALI i MARINA DAMJAN

http://www.dalmacijanews.com/Magazin...5-godina.aspx#
Q-ST is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 12:18 PM   #634
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

Hajduk je stariji od 100 godina!

Prilikom čišćenja podmorja uz trogirsku rivu pronađen je zanimljiv artefakt - ploča s likom grčkog boga Kairosa koji u ruci drži Hajdukovu zastavu! Starost predmeta procjenjuje se na 2000 do 3000 godina, što znači da je Hajduk na ovim prostorima zaživio mnogo prije 1911. godine.

Naravno riječ je o šali Torcide Trogir koja današnjim činom započinje obilježavanje stogodišnjice Hajduka.

Zeusov sin Kairos je bog sretnog trenutka, uvijek se pojavljuje s vagom, no eto danas se u njegovim rukama zavijorio barjak Hajduka.

- Ovo otkriće dokazuje da je Hajduk od davnina prožet među stanovništvom trogirskog kraja - u šali će Ante Rožić, glasnogovornik Torcide Trogir.

- Ploču smo izradili sami i dali Kiki Curaviću da je izroni iz mora. Ovim simboličnim činom trogirska Torcida prva službeno započinje obilježavanje Hajdukovog jubileja. Bog Kairos je bog sretnog trenutka, nadamo se da će Hajduku ove godine donijeti sreću - kaže Rožić.

Čišćenje podmorja je organizirao Kike Curavić pod pokroviteljstvom Bernieja Ecclestonea. Dvadesetak članova Torcide je asistiralo čisteći smeće uz obalu.
Old 31-01-2011, 02:13 AM   #635
Švabo
deutschtürke

Švabo's Avatar

Švabo has a little shameless behaviour in the past

kad ovi redikuli misle objavit kad se prodaju ulaznice za utakmicu, cijene itd?
mislin, malo je reć da bi bilo vrime.......
Švabo is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 03:56 AM   #636
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Švabo View Post
kad ovi redikuli misle objavit kad se prodaju ulaznice za utakmicu, cijene itd?
mislin, malo je reć da bi bilo vrime.......
ima jos vrimenea..polako..di ti se zuri..ko da ljudi moraju isplanirat svoje troskove
jebe se njima..ima misec dan znaju kada je utakmica,umisto da je vec krenula prodaja,da prvih 10 tisuca sudjeluje u nagradnoj igri,ili svi za dres Hajduka ili nesto..oni ce zadnji tjedan stavit karte pa ce imat guzvu
ali nista cudno ko nas vodi i ko kaze da smo mi po njemu jaki!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 12:49 PM   #637
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

NAVIJAČ POKRENUO JE INICIJATIVU DA SE IVANA BUDINČEVIĆA POZOVE NA PROSLAVU STOTOG ROĐENDANA HAJDUKA

Ivan Balint: Suze su mi potekle...

Istaknuti navijač Hajduka, 53-godišnji Ivan Balint, koji je 2001. godine gostovao i u TV-emisiji “Latinica”, javio nam se potresen životnom pričom Ivana Budinčevića.

- Teško sam proživio subotnji dan, nakon što sam pročitao tekst o Budinčeviću. Suze su mi išle dok sam čitao, tresao sam se od emocija. Nisam mogao ni dobro spavati. Odlučio sam pokrenuti inicijativu da se Budinčevića pozove u Split na proslavu stotog rođendanan Hajduka 13. veljače, apeliram na predsjednika Nadzornog odbora Sapunara i predsjednika Grbića da mu plate put do Splita. Moja ekipa i ja već smo mu osigurali smještaj, a skupit ćemo i nešto novca da mu pomognemo - rekao nam je Balint.

Balint je s “bijelima” prošao sva gostovanja u bivšoj državi, kaže kako “nikome ne priznaje da je veći navijač Hajduka od njega”. Kaže kako će se s Budinčevićem čuti danas, nakon što vidi reakciju čelnika Hajduka u vezi pomoći bivšemu vrataru splitskoga kluba.

- Došao sam do njegova broja telefona, nazvat ću ga danas popodne. Družio sam se s njime kada je igrao tu, upoznali smo se jer sam ja bio na svakome treningu Hajduka, a i na gostovanjima sam bio redovit. Na manjim gostovanjima, gdje bi iz Splita došlo samo nekoliko navijača, igrači bi nam kupili kartu, primili nas u hotelsku sobu da se malo odmorimo. Po Splitu smo se spontano družili, izlazili u disco klub Arkada. Budinčević je veliki čovik srcem i dušom, puno puta nas je častio jelom i pićem.
Old 31-01-2011, 02:22 PM   #638
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Imao sam priliku vidjeti (i dodirnuti) ovaj slavljenički dres za utakmicu sa Slaviom. Malo širok i grub,kao da su ga po Kranjčaru šivali
Old 31-01-2011, 03:57 PM   #639
Bule
Senior Member

Bule's Avatar

Bule is on a distinguished road

Taj dres je samo za utakmicu sa Slaviom?
Bule is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2011, 12:30 AM   #640
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

osvomposlu will become famous soon enough

Show must go on

Eto, nije tribalo dugo čekat na nove bisere, gledajte i novu epizodu reality show-a "Uhljeb sam majko" u režiji gospode Grbića & Sapunara.

http://www.net.hr/sport/page/2011/01/31/0771006.html

Može se raspravljat jel nam triba Barcelona ili ne.
No, mi smo se odlučili da ćemo malo pregovarat, uvjete znamo, ali ćemo malo kasnije zaključit da nam ti uvjeti ipak ne odgovaraju pa ćemo pitat bi li oni ipak doveli Mesnoga ili spustili cijenu ili bar pomakli datum. Ne znaju u Barci kako se pregovara na Poljudu.
Čak kad bi se i dogovorili, ko zna šta bi im naši uvalili u ugovor u zadnji sekund

Sad će Barca, ako je prava, gostovat na lito na Parku mladeži za 2 milijuna kuna!!!
A mi ćemo se hvalit kako smo ipak uštedili dva milijuna eura, a onda ćemo
recimo Lokomotivu (ovisi koga prvog nađu na ulici) ponudit 4 milijuna da dođu umisto Barce.

No, s ovakvim genijalcima na čelu, svakako je bolje da nikakva Barca ne dolazi jer se od takvog minusa nećemo tako skoro oporavit. Jedino šta će oni već pronać način da svejedno te pare bace nekako u vitar.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules