[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Navijački kutak

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-09-2008, 07:30 PM   #1
pantagana_82
Member

pantagana_82 is on a distinguished road
Default Dobri momci-Split

U nedostatku navijačkih foruma primjerene kvalitete ,i ponukan jednom situacijom od neki dan,otvaram topic na kljastome (Faco,bez ljutnje,molit ću!).

Naime,u razgovoru s "normalnim" ljudima (prijateljima,rođacima...) koji su stadion u životu vidili samo na tv ekranima,na sami spomen navijača i navijačke subkulture nailazim na generaliziranje,zgražanje,
uz naravno,neizbježno kolutanje očima kod ženskog spola i komentare:
"Ja bi njih sve pobia,i bbb i Torcidu,i kako li se sve ne zovu!","Za što smo se mi borili?!","Jeli se meni brat boria da bi se vi tukli?","To su huligani,kriminalci..."
Naravno,svjestan slike koju mediji stvaraju,pokušavaš čoviku objasnit da ne baca sve u isti koš,da stvari nisu takve kakvima se čine,te da nije svatko tko sebe smatra navijačem automatski i kriminalac i dno dna ovoga društva,te da nismo problem br. 1 u državi i da ne treba svakoga tko sebe smatra navijačem gledati ka vanzemaljca.Uz sve to ide naravno i dodatak da navijači nisu anđeli te da odlazak na stadion nije isto ka i odlazak u kazalište,ali pruža puno veće zadovoljstvo.

Kako popravit sliku o navijačima kod "normalnog" čovika?
Old 01-10-2008, 02:14 AM   #2
neo_aRBa
Member

neo_aRBa's Avatar

neo_aRBa is on a distinguished road
Default re

Neobračanjem pažnje na njihova sranja, ja poznajem i starije i mlađe ljude koji razumju navijača, a ovi šta se prave pametnjakovići bi lakano odpilija. Za mene su to debili koji nerazumiju mnogo lipih stvari u životu, i najmanje me uznemiravaju u mom životu,tj.ko ih jebe...
Old 01-10-2008, 05:53 PM   #3
denis
Senior Member

denis is on a distinguished road

oni pojma nemaju..mi kao navijaci zasto bi bili kriminalci,huligani neznam ti sta jos oni misle...ide mi na zivce ti ljudi koji odma spominju rat i za sto su se borili i neznam ti sta...i od tih navijaca se puno njih borilo...ti ljudi nerazumiju kako je biti na sjeveru i kad svi u jedan glas pivamo za naseg Hajduka..te ljude treba dovest na sjever ili na jug u zg pa da vide ako imalo vole klub da je to nesto posebno da se to nemoze ricima opisat ...i onda mislim da bi prominili misljenje o nama
denis is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2008, 09:39 PM   #4
mimi
Senior Member

mimi is on a distinguished road

Govorim o mlađoj populaciji..

To su najčešće ljudi koji nemaju život,oni obično ne pripadaju nijednoj subkulturi,non-stop su izloženi bombardiranju medija i što god bude na tv-u ili radiu ili novinama to je njima ono..plafon.to su jebeni ljudi koji gledaju big brother,koji nemaju ništa protiv pedera,koji neznaju šta je bilo 18.11.,kojima je plafon otić vani u neki šminkerski klub i potrošit 500kn pa tebe nazivat lovašon kad rečeš da ideš na gostovanje...to su ljudi koji su kako vitar zapuše...

i neće to niko nikad prominit,mi ćemo njima bit dno društva samo zato šta imamo ideale i spremni smo se za njih borit.navijači su jedni od rijetkih društvenih zajednica koji imaju iste stavove otkad postoje..
mimi is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2008, 01:18 AM   #5
Stop_alealeštini
Senior Member

Stop_alealeštini's Avatar

Stop_alealeštini is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mimi View Post
Govorim o mlađoj populaciji..

To su najčešće ljudi koji nemaju život,oni obično ne pripadaju nijednoj subkulturi,non-stop su izloženi bombardiranju medija i što god bude na tv-u ili radiu ili novinama to je njima ono..plafon.to su jebeni ljudi koji gledaju big brother,koji nemaju ništa protiv pedera,koji neznaju šta je bilo 18.11.,kojima je plafon otić vani u neki šminkerski klub i potrošit 500kn pa tebe nazivat lovašon kad rečeš da ideš na gostovanje...to su ljudi koji su kako vitar zapuše...

i neće to niko nikad prominit,mi ćemo njima bit dno društva samo zato šta imamo ideale i spremni smo se za njih borit.navijači su jedni od rijetkih društvenih zajednica koji imaju iste stavove otkad postoje..
odlicno receno, svaka cast!!!
Old 02-10-2008, 08:47 AM   #6
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by pantagana_82 View Post
Kako popravit sliku o navijačima kod "normalnog" čovika?
'ko jebe normalnog čov'ka

Manistra usuvo i marihuana
pivo,vino i drugi alkohol
nama se čini da nismo normalni

Ukratko, složio bih se s onim što je Mimi kazao uz samo jedan dodatak: Mi našim ponašanjem jasno dajemo do znanja takvoj vrsti ljudi kako uopće ne želimo njihovo poštovanje ili priznanje...
Je li to uvijek u redu ili nije, drugi je par postola....
Old 02-10-2008, 10:09 AM   #7
AK47
Member

AK47's Avatar

AK47 is on a distinguished road

Tko je to normalan čovik? Ako ne razumi neke stvari onda je nenormalan.
To je čovik koji radi od 7 do 3, dođe doma čeka dnevnik i Big brother, odplačiva 7 godina kredita za auto, mišljenje mu kreira dnevni tisak, iz grada se makne tek kada ode na selo, a vrhunac tjedna mu je odvest ženu vikendom u shoping centar.
I sad da li mene zanima šta misli taj "normalni" čovik o meni. Ma boli me ku***. Kad sa nekim pričam oni još doživljavaju navijače kao 90tih. Misle da su svi navijači narkomani, ne školovani ološi...kad im govorim da većina momaka danas koji idu na utakmice studiraju, treniraju, imaju cure... ne viruju.
Najviše mi se gade takvi za vrijeme Europskog ili Svjetskog prvenstva, onda se oni sa 10 šalova odjednom pretvore navijače, najglasnije po gradu i kafićima.
Stoga pustimo te "normalne" glupane da žive u svome svijetu i ne opterečujmo se njima.
Old 02-10-2008, 12:23 PM   #8
Stop_alealeštini
Senior Member

Stop_alealeštini's Avatar

Stop_alealeštini is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by AK47 View Post
Tko je to normalan čovik? Ako ne razumi neke stvari onda je nenormalan.
To je čovik koji radi od 7 do 3, dođe doma čeka dnevnik i Big brother, odplačiva 7 godina kredita za auto, mišljenje mu kreira dnevni tisak, iz grada se makne tek kada ode na selo, a vrhunac tjedna mu je odvest ženu vikendom u shoping centar.
I sad da li mene zanima šta misli taj "normalni" čovik o meni. Ma boli me ku***. Kad sa nekim pričam oni još doživljavaju navijače kao 90tih. Misle da su svi navijači narkomani, ne školovani ološi...kad im govorim da većina momaka danas koji idu na utakmice studiraju, treniraju, imaju cure... ne viruju.
Najviše mi se gade takvi za vrijeme Europskog ili Svjetskog prvenstva, onda se oni sa 10 šalova odjednom pretvore navijače, najglasnije po gradu i kafićima.
Stoga pustimo te "normalne" glupane da žive u svome svijetu i ne opterečujmo se njima.
meni nekad dodje da takve natriskan, sunca mi!
Old 02-10-2008, 12:44 PM   #9
Uvik Kombi
Senior Member

Uvik Kombi's Avatar

Uvik Kombi is on a distinguished road

@pantagana_82

Šta??? Da još popravljmo vlastitu sliku. A između ostalog kakva je to slika? Zašto se "oni" ne pitaju kako popravit sliku?
Pa kakvo ti imaš mišljene o samome sebi ako njih smatraš normalnima, a sebe ne? Pa kakvim se onda smatraš? Ne razumijem kako uopće možeš s takvim ljudima(prijatelji ,rođaci, koji su stadion vidili samo na TV) otvarat temu o navijačkoj sceni i subkulturi? Kako oni koji nikad nisu bili na stadionu uopće mogu imat nekakvo mišljenje o takvim stvarima? Ili su toliko zatupljeni da im mišljenje stvaraju mediji i njima slični, ili se smatraju ultrapametnima pa mogu pričat i o onome o čemu pojma nemaju.
A I OVAKO I ONAKO SVATKO IMA PRAVO NA SVOJE MIŠLJENJE.
A ako misliš da te ti "normalni" ljudi oko tebe sputavaju i pljuju, udalji se sa tribine, bit ce ti sve teže.
Uvik Kombi is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2008, 01:11 PM   #10
pantagana_82
Member

pantagana_82 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Uvik Kombi View Post
@pantagana_82

Šta??? Da još popravljmo vlastitu sliku. A između ostalog kakva je to slika? Zašto se "oni" ne pitaju kako popravit sliku?
Pa kakvo ti imaš mišljene o samome sebi ako njih smatraš normalnima, a sebe ne? Pa kakvim se onda smatraš? Ne razumijem kako uopće možeš s takvim ljudima(prijatelji ,rođaci, koji su stadion vidili samo na TV) otvarat temu o navijačkoj sceni i subkulturi? Kako oni koji nikad nisu bili na stadionu uopće mogu imat nekakvo mišljenje o takvim stvarima? Ili su toliko zatupljeni da im mišljenje stvaraju mediji i njima slični, ili se smatraju ultrapametnima pa mogu pričat i o onome o čemu pojma nemaju.
A I OVAKO I ONAKO SVATKO IMA PRAVO NA SVOJE MIŠLJENJE.
A ako misliš da te ti "normalni" ljudi oko tebe sputavaju i pljuju, udalji se sa tribine, bit ce ti sve teže.
1.Slažem se,stoji primjedba o popravljanju vlastite slike koja je,ka šta san i reka,nametnuta od strane medija.
2.Normalni pod navodnike! Pa jasno da sebe ne smatran nenormalnim.
3.Eto,čovik uz kavu priča o raznoraznim stvarima pa se zalomi i ta tema.
4.Upravo kako si reka,toliko su zatupljeni da im mišljenje stvaraju mediji i njima slični,a uz to se prave i ultrapametni.
5.Niti malo me ne sputavaju,a u nedostatku nekih pametnijih tema je i otvoren topic,a udaljit se sa tribine-samo u slučaju zabrane!
Old 02-10-2008, 02:48 PM   #11
Uvik Kombi
Senior Member

Uvik Kombi's Avatar

Hvala na obražloženjima.

Komentiram jer mi nešto nije jasno.Nikako.
-"Naime u razgovoru s "normalnim" ljudima(prijateljima,rođacima)"...tralalalalla..
Da bi pod točkom 4. napisao slijedeće:
-4.Upravo kako si reka,toliko su zatupljeni da im mišljenje stvaraju mediji i njima slični,a uz to se prave i ultrapametni.
Osobno svakodnevno kontaktiram s ljudima,ali oni s kojima se ne slažem u ciljevima i mišljenju jednostavno ih nemogu nazvat prijateljima... A ako smatraš prijatelje zatupljene, ok. SVATKO ima pravo na svoje mišljenje
Old 02-10-2008, 02:52 PM   #12
jaje utvrdo
Senior Member

jaje utvrdo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by El Chino View Post
'ko jebe normalnog čov'ka

to je to...
BOLI TE BRIGA STA DRUGI MISLE O TEBI...budi ono sta jesi i ne srami se toga...
Old 02-10-2008, 05:32 PM   #13
Uvik Kombi
Senior Member

Uvik Kombi's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaje utvrdo View Post
to je to...
BOLI TE BRIGA STA DRUGI MISLE O TEBI...budi ono sta jesi i ne srami se toga...
...ali u tome i je bit svega toga... To zavisi od čovjeka do čovjeka bez obzira dali je dio navijačkog svijeta ili ne. "boli se briga sta drugi misle" Mnogo ljudi razmišlja na takav način bez obzira dali je sa tribine ili s marsa. Ali ima i onih drugih...
Old 02-10-2008, 09:59 PM   #14
jaje utvrdo
Senior Member

jaje utvrdo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Uvik Kombi View Post
Ali ima i onih drugih...
Ti drugi su posebna priča.To su cesto "tatini sinovi" ili ljudi koji sa sobon u glavi nemaju ciste racune.I mi se netribamo brinut kako ce se slika o nama prominit u njihovin glavama,zato jer oni prvo moraju popravit sliku o samome sebi....
Old 02-10-2008, 10:22 PM   #15
Uvik Kombi
Senior Member

Uvik Kombi's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaje utvrdo View Post
Ti drugi su posebna priča.To su cesto "tatini sinovi" ili ljudi koji sa sobon u glavi nemaju ciste racune.I mi se netribamo brinut kako ce se slika o nama prominit u njihovin glavama,zato jer oni prvo moraju popravit sliku o samome sebi....
Old 02-10-2008, 11:44 PM   #16
LUDI BIK
Senior Member

LUDI BIK's Avatar

LUDI BIK is on a distinguished road

a jeste vidili dobrih momaka iz zagreba veceras!sorili pola praga i plasirali se dalje,a mi ih vec otpisali.zilav je taj dinamo majku im njihovu.maminjo ima sedam zivota izgleda.e sad da vidimo ove nase hajduke imaju li muda pobit se s dinamom za naslov prvaka...
Old 03-10-2008, 12:06 AM   #17
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by LUDI BIK View Post
a jeste vidili dobrih momaka iz zagreba veceras!sorili pola praga i plasirali se dalje,a mi ih vec otpisali.zilav je taj dinamo majku im njihovu.maminjo ima sedam zivota izgleda.e sad da vidimo ove nase hajduke imaju li muda pobit se s dinamom za naslov prvaka...

kompleksi ili se ti samo diviš velikim bbb i velikom agregatu...............šutiš po godine i čim agregatu krene eto i tebe........

NIMA DUŠA ONO ŠTO JE SNILA,DALMACIJA ZASTAVU RAZVILA
rezervirano is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2008, 12:45 AM   #18
LUDI BIK
Senior Member

LUDI BIK's Avatar

LUDI BIK is on a distinguished road

a joj joj pa i neprijatelja moras postovat,kakav ti je to inace neprijatelj?!
ja samo znam da bi mi svrsavali veceras da se ovo nama desilo.ono svi nas vec otpisali,mi na podu grogirani kad ono feniks.
moglo bi ovo bit najzanimljivije prvenstvo zadnjih deset godina.sad u subotu nam je biti ili ne biti.moramo uzet tri boda sesvetama inace opet odu ovi....
Old 03-10-2008, 01:37 AM   #19
psihijatrija
Šta da?

psihijatrija's Avatar

psihijatrija will become famous soon enough

jebote irud tema sasvim druga a on o dinamu!!!!
Old 03-10-2008, 06:49 AM   #20
Uvik Kombi
Senior Member

Uvik Kombi's Avatar

Quote:
Originally Posted by LUDI BIK View Post
.sad u subotu nam je biti ili ne biti.moramo uzet tri boda sesvetama inace opet odu ovi....

Šta si ti čitao Shakespeara? .ebo te biti ili ne biti. Pa šta ćemo mi ulazit u svako kolo sa razmišljanjem OVO NAM JE BITI ILI NE BITI???
Nije mjesto,ali morao sam...
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules