[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hrvatski sport

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14-06-2006, 12:23 AM   #21
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

i opet smo dokazali da spadamo u vrh ..

bas neki dan spomenuh monkulu svoj dozivljaj sa skotima i gle ..

do 90te pjesma .. mogu samo rec' kapa dolje
naravno kapa dolje i za 'zastitni znak' .. nek' svijetli
Old 14-06-2006, 06:35 AM   #22
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by pegula
i opet smo dokazali da spadamo u vrh ..

do 90te pjesma .. mogu samo rec' kapa dolje
naravno kapa dolje i za 'zastitni znak' .. nek' svijetli
Ja se slažem!
Žao mi je onog dečka koji je uletio u teren,kažu na vijestima da će dobit 10000 ur kazne. Nije mu to trebalo. A da to nije bio dalmatino (zagor)?
Old 14-06-2006, 07:37 AM   #23
Faca
bavo Aduk :)

Faca's Avatar

Faca has disabled reputation
Send a message via ICQ to Faca

Prvo pitanje gdje je bilo osiguranje a bili su na svako pola metra, pa da dozvoli onakvo uletanje na teren, smješno od osiguranja, a drugo nevirujen da će bit kazna nego vjerojatno deportacija iz Njemačke i možda zabrana ulaska (u EU) na par godina.

Ali stvarno nakon poraza ostat ovako sretan nisam moga očekivat. I igrači i navijaći su bili super, eh da se Niko Kovač nije ozljedia sad bi slavili...

Faca is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006, 04:56 PM   #24
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Default ko o čemu ja o njima .ali.....????

...još da izmisle televiziju na kojoj se može isključit komentatore a da ton i dalje ostane...sad san gleda snimku i prosto da ne poveruješ kakve baljezgotine baljezgaju komentatori umisto da umuknu i puste ljude da pivaju na miru...ne treba mi komentar utakmica..oni su tamo da bi prenosili utakmice a od prijenosa nema ništa, samo njihovi komentari.. i večina slika koje san vidija (šta po medijima šta kod zagora.. ), na svima je uglavnom torcida, sinj, split....nije da bi vrijeđao ikoga drugog al nekako mi se čini da je naših bilo najviše...cinički komentar u jednom ovdašnjem kafiću zašto se onako do ludila pivalo do samog kraja je bija: a kako neće pivat? ionako je najviše torcide a ona je naučila ovu sezonu utakmice završavat sa porazom na terenu i pobjedama na tribini..
....ma samo nek je navijački adrenalin ušprican u igrače i nema frke!!!!
monkul is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006, 05:27 PM   #25
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

Mare6 is on a distinguished road

Nisam ni sumnjala odakle je. Uletio Ante sa Skalica. Čitam odredili mu 140 EUR kazne i možda mu zabrane ić na ostale utakmice SP. Jebaji ga Ante, neš ti vidit finala...Ali ma koliko ja osuđivala ovakve upade, kad si već ušao nek si klekao pred Pršu a ne tamo nekog žutog
Old 15-06-2006, 10:56 PM   #26
west Mo
Daj ne zajebaji, nemoj ništa stavit!

west Mo's Avatar

west Mo is on a distinguished road

ante je morao preskocio 2 metra da bi doso do atletske, onda je projurio pored osiguranja (usput udario jednoga). mogo bi i atletiku pocet trenirat. a njemci su mu oprostili kaznu pa tako nece nista placati, samo zabrana na utakmice SP-a.
Old 16-06-2006, 01:02 AM   #27
mcmanaman
englezski armadas

mcmanaman's Avatar

mcmanaman is on a distinguished road

Nasi navijaci su najbolji na svijetu kome suza nije krenula za vrime himne ubili smo ih a ono zadnjih 20 min. je za knjigu napisat a 12 igrac, ma muda do neba zasto to nisam bio ja...
Old 17-06-2006, 02:12 PM   #28
Bili 11
kanadska lican u srca

Bili 11's Avatar

Bili 11 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bobika
Žao mi je onog dečka koji je uletio u teren,kažu na vijestima da će dobit 10000 ur kazne. Nije mu to trebalo. A da to nije bio dalmatino (zagor)?
Mi Hrvati dosada daleko najbolji u navijanju a i odlicni na terenu...

Onaj momak je platio kaznu 140 €ura...
Old 20-06-2006, 02:47 AM   #29
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Talking

Quote:
Originally Posted by Divljak

to se upotrebljava samo u hitnim situacijama

onda??????..jel došlo "hitno"?
Old 23-06-2006, 02:26 PM   #30
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Quote:
Originally Posted by monkul

onda??????..jel došlo "hitno"?
prošlo i ošlo.....

hehe..monkul je osigura sebi smještaj u engleskoj za kvalifikacije , a tada u reprezentaciji sigurno neće biti olićausa, kranjčar će u americi izučavat studije a tomas će u turskoj prodavat kebabe..
Old 24-06-2006, 12:55 PM   #31
Srednja Bosna
Junior Member

Srednja Bosna is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mcmanaman
Nasi navijaci su najbolji na svijetu kome suza nije krenula za vrime himne ubili smo ih a ono zadnjih 20 min. je za knjigu napisat a 12 igrac, ma muda do neba zasto to nisam bio ja...

Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj jedan je veliki karneval. Totalno irelevantan za ocjenjivanje navijača.
Srednja Bosna is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2006, 03:46 PM   #32
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Bit ce još Rvata...

Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2006, 08:46 PM   #33
psihijatrija
Šta da?

psihijatrija's Avatar

psihijatrija will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by purger hajdučkog srca View Post
sjetio sam se još jedne dobre pjesme koja se zna pjevati:
"Hrvatska mati me rodila, Hrvatska zemlja othranila,
Hrvat sam bio i Hrvat ću biti, živjela Hrvatska!"

i ne mogu vjerovat da se nitko od vas nije sjetio "Marjane, Marjane" navesti, iako bi neki to mogli nazvati alealeštinom
a šta si ti navijać?????????
Old 29-08-2006, 02:22 AM   #34
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Talking

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Bit ce još Rvata...

još i ovaj u bilu monturu na avataru..baRBa ti si čudo
Old 05-10-2006, 01:50 PM   #35
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

dali je moguće npr. napraviti koreografiju pa je razviti na stadionu kad igra reprezentacija..jel to izvedivo od strane različitih navijačkih skupina??
ili svak svoju travu pase i svak o svom poslu..odnavijat kolko grlo može najbolje poslužit i posli svak domu svome, u svoje rovove....
Old 05-10-2006, 01:58 PM   #36
Dalmatian
purger

Dalmatian's Avatar

Dalmatian is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by monkul View Post
dali je moguće npr. napraviti koreografiju pa je razviti na stadionu kad igra reprezentacija..jel to izvedivo od strane različitih navijačkih skupina??
ili svak svoju travu pase i svak o svom poslu..odnavijat kolko grlo može najbolje poslužit i posli svak domu svome, u svoje rovove....
moguće je napraviti(by Kohorta Osijek na Hrvatska-Iran)...ali pošto Hrvatska većinu svojih utakmica igra na Maksimiru u Zagrebu a Torcida i Armada su koliko ja znan na utakmicama reprezentacije na istočnoj tribini...teško da je izvedivo od strane različitih navijačkih skupina
Dalmatian is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 09:44 PM   #37
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dalmatian View Post
moguće je napraviti(by Kohorta Osijek na Hrvatska-Iran)...ali pošto Hrvatska većinu svojih utakmica igra na Maksimiru u Zagrebu a Torcida i Armada su koliko ja znan na utakmicama reprezentacije na istočnoj tribini...teško da je izvedivo od strane različitih navijačkih skupina
dakle:
MARKOVIĆU ODLAZI!!!
Old 17-10-2006, 09:36 AM   #38
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Slučajni identitet

17. listopad datum je prve utakmice hrvatske nogometne reprezentacije u novijoj povijesti. Spektakl protiv SAD-a pamtit će se zbog mnogih važnih stvari koje je donio, no jedna je posebno važna. Na taj datum rodio se novi vizualni identitet ne samo hrvatskog nogometa i sporta, nego i cijele zemlje. Mnogi ne znaju da ga je praktično stvorio jedan čovjek i da je kao i mnoge druge dobre stvari u našem društvu - nastao posve slučajno...Crveno-bijeli kvadratići postali su uvjerljivo najjači hrvatski "brand". Na stranu sve uspješniji turizam, grandiozni sportski uspjesi, na sreću sad već pomalo zaboravljena ratna zbivanja i sve ostalo po čemu je mlada hrvatska država bila prepoznavana u svijetu, najjači i najautentičniji simbol naše zemlje postali su crveno-bijeli kvadratići.
Hrvatski dres je zbog tog uzorka ušao u svjetske dizajnerske udžbenike kao jedan od najbolje uobličenih i najprepoznatljivijih na svijetu. U današnjem svijetu zaista je teško pronaći unikat, pored toliko klubova i reprezentacija. Hrvatske dres i sportski identitet postao je baš to. Na svim meridijanima. Hrvatski dres zasigurno se ne može pomiješati s bilo čijim.
A za sve je zapravo zaslužan samo jedan čovjek. Umjetnik Miroslav Šutej dobio je zadatak na brzinu "sklepati" najavni plakat i dres hrvatske nogometne reprezentacije za ogled protiv SAD-a, prvi susret hrvatske momčadi dok je još postojala i zajednica SFRJ.
Na genijalni um umjetnika koji je između ostalog dizajnirao i hrvatske kune, djelovao je tadašnji dres američke reprezentacije, kojim je dominirao zvjezdani uzorak, prema njihovoj "stars and stripes" zastavi. Ideju je Šutej pretvorio u hrvatsku verziju, pretočivši povijesni hrvatski grb na dres kojeg su s ponosom tog 17. listopada obukli Asanović, Kranjčar, Mlinarić, Vulić i ostali.
Iako prva verzija nije bila najsretnija, jer je bila "skrojena" doslovno preko noći, bila je briljantna polazna točka za "brandiranje" hrvatskog sportskog, ali i nacionalnog identiteta. Crveno-bijeli kvadratići tijekom godina postali su praktično nezamisliv detalj u bilo kakvoj inozemnoj prezentaciji naše zemlje.
Ipak, trebalo je proći gotovo čitavo desetljeće da bi ideju prihvatili i svi ostali sportski Savezi. S vremenom su kvadratićasti uzorak, u početku stidljivo, ali s vremenom sve snažnije i uočljivije, počele koristiti i ostale naše reprezentacije.
Iako se sjećamo izjave Mirka Novosela s početka devedesetih, koji je rekao kako "košarkaši neće izgledati kao klaunovi, na što su ga podsjećali nogometaši protiv SAD-a", danas i košarkaši i rukometaši na svojim dresovima imaju "kvadratiće", a postavljeni su i vaterpolistima na kape, atletičarima na trikoe, čak i "sponzoriranim" tenisačima kad igraju Davis Cup.
Da se nije dogodio genijalni uradak Miroslava Šuteja, kojeg u 1990. godini mnogi nisu ni razumjeli, ni odobravali, danas bi se hrvatski sportski identitet vrlo vjerojatno bazirao na uobičajenoj kombinaciji "crveni dres, bijele hlače, plave čarape", kakav imaju recimo Česi.
Bez obzira na sve sportske uspjehe, takva kombinacija nikad ne bi mogla napraviti toliko posla u promidžbi Hrvatske, kao što su napravili crveno-bijeli kvadratići. Mnogi vjerojatno ni danas nisu svjesni koliko je taj jedinstveni dres i dizajn učinio na promociji naše zemlje i njenog vizualnog identiteta diljem svijeta. I zbog toga treba odati priznanje i štovanje njegovom autoru, koji je preminuo prošle godine u 69. godini života.
Hrvatski nogometni dres u minulih 16 godina doživljavao je razne preinake, bolje i lošije dizajnerske izvedbe, no crveno-bijeli kvadratići ostat će vječno uklesani u hrvatsku sportsku povijest - ali i budućnost.

SportNET
B.Jurišić
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006, 05:53 PM   #39
soak
Member

soak's Avatar

soak is on a distinguished road

lipo je ovo o kockicama...za povijest uklesati
soak is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2006, 08:15 PM   #40
majstor s mora
Senior Member

majstor s mora's Avatar

majstor s mora is on a distinguished road

Čestitam 17 godina "Vatrenih", kada smo na današnji dan prvi put pod barjakom Hrvatske odigrali utakmicu protiv najgluplje nacije na svitu, SAD-a

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules