[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hrvatski sport

View Poll Results: Euro 2012.?
za 4 25.00%
protiv 8 50.00%
ne znam 4 25.00%
Voters: 16. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-09-2006, 04:00 AM   #1
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Question Ep 2012

oćemo li kad i kad upisat koju rić o kandidaturi naše zemlje za evropsko prvenstvo?? ako hoćemo ajmo to onda ovdje radit..ako ne..pegula lock - monkul edit.

ja jesan za kandidaturu, al me sve strah da bi se četvrtfinala, polufinala i finale održalo u zagrebu pa me nekako i ne privlaći ta ideja o trošidbi love koje nema.
a stadioni su nam znanstvena fantastika....jedini kojim se možemo podićiti je jedan i jedini; Poljud....a uporabna dozvola? vrijedi li još uvik?

i zašto se nikad niti jedan naš grad ( a tko bi to i moga osim splita i zagreba) kandidira za finale nekog evropskog nogometnog natjecanja..jer nitko ti ništa neće dati ako ne pitaš...(kucaj pa će ti se otvorit..)

šta bi falilo Splitu da ugosti npr. finale lige prvaka ili kupa UEFA...dobro sudionicima i njihovim navijačima jer Split triba vidit, dobro Hrvatskoj jer bi značilo da značimo ipak nešto u nogometnom svijetu a dobro i nama jer bi gledali i na terenu i na tribini dvoboj milana i mančestera ili bar bayerna i reala...
jedino bi suza tih dana poludija od posla al to mu je ionako službena dužnost
monkul is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006, 01:21 PM   #2
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by monkul View Post
i zašto se nikad niti jedan naš grad ( a tko bi to i moga osim splita i zagreba) kandidira za finale nekog evropskog
nogometnog natjecanja..
realno .. jer nema uvjete
zagreb ima smjestajne kapacitete, ali nema stadion .. reci da ne bi bilo ruglo igrati finale na onome? .. Split pak nema ni adekvatnih hotela za sve mudonje sto bi dosli, a ni stadiona .. je on lijep na oko, medjutim tu svaka ozbiljna prica zavrsava .. a i kapacitetom je premali za neko finale ..
i to je to ..

ma mi nismo realni .. jer ako nesto hoces onda to mora biti izgradjeno .. i funkcionalno .. recimo Rijeka vec godinama pokusava dobiti MI a s cime? nema ni osnovne objekte:stadion, dvoranu, bazene .. i kad opravdano popuse onda su im krivi lobiji, zavjere sto ti ja znam .. a za sve ove godine kandidature Rijeka izgleda potpuno isto, niti jedan veci objekt bitan za igre nije izgradjen .. i to je ozbiljan pristup ?

isto vrijedi i za EP .. di s navijacima? di ce recimo HR smjestiti 40 tisuca engleza, 10 tisuca poljaka, iljade iljada komsija, turaka? .. to nije jedna utakmica da dodju utorak i odu u srijedu, ma koji grad to moze prihvatiti? .. a di ce se igrati? na maksimiru? na kantridi? u cakovcu? ..
a tih di ima jos ..

s druge strane s obzirom na odnos hns prema Splitu ja sam da Split ni ne nudi kandidaturu .. cemu?

je, EP je ogromni potencijal za jednu 'malu' drzavu, i kad bi sve bilo onako kako treba ja bi prvi bio za, .. no dok su ovi tu, na celu s vitezom ja sam potpuno ravnodusan .. olitiga 'ebemise

NE MODERNOM NOGOMETU!
Old 13-09-2006, 01:14 PM   #3
Faca
bavo Aduk :)

Faca's Avatar

Faca has disabled reputation
Send a message via ICQ to Faca

Mislim da je pegula sve napisao i da se više ništa netreba dodati. Sve realno i točno...

Faca is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006, 10:50 PM   #4
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

suzanaoko has a spectacular aura aboutsuzanaoko has a spectacular aura about
Send a message via AIM to suzanaoko

Quote:
jedino bi suza tih dana poludija od posla al to mu je ionako službena dužnost
ti sexane stari bi mi bio pomoćnik kada bi se to igralo u Splitu........
Old 14-09-2006, 12:54 PM   #5
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

Mare6 is on a distinguished road

Pegula je realno sve kazao.
HR je dobila SP u rukometu zato što smo tu stvarno višestruki prvaci, a opet bi se moglo reći jedva! U trećem krugu glasovanja. Sad čitam opet se zapinje s izgradnjom hebene dvorane. A zamisli tek koliko bi dotjerivanje Poljuda koštalo (i to ne samo krečenje, već svašta nešto).
LP i UEFA su preveliki mamac za trošenje novca i teško da će ga ikad jedan stadion u HR dobiti, ma i da izgleda ne znam kako...
A u drugim sportovima možemo se nečem i nadat. Eto npr. Split je dobio atletsko prvenstvo.
Nego hajde da napravim 2 digresije, ispravite me ako griješim.
1. POSJETA SPLIĆANA
Kako je moguće da jedan grad od ne znam 300-400 tis. ljudi ne može napuniti Poljud ni na derbijima. Je li novac u pitanju? Ili karakter - ono šta imam gledat, pa kako igraju i sl. Ja idem pogledati skoro svaku utakmicu Zrinjskoga, a bez da sam neki njihov strašni navijač. Pogledajte ove omjere: u Mostaru živi cca 100 tis.ljudi, od toga možda jedno 65 na desnoj strani (nisu svi Hrvati naravno) i na utakmice Zrinjskog dođe 3000-10000 ljudi, ovisno s kim se igra. Ali mislim da je to bar 10% u prosjeku svih stanovnika koje bi Zrinjski mogao interesirati (da ih ne dijelim dalje na one koji vole sport, muškarce...bla bla).
E sad isto toliko ljudi se skupi u jednom Splitu, koji je 3-4 puta veći grad. Zašto? Šta je Splićanima pa ne idu? Kažem splićanima, jer na svakoj većoj utakmici ima više ljudi ne zato što je interesantnija, već zato što Dalmacija i Hercegovina procijene da se isplati na njih doći i napune stadion...
Old 14-09-2006, 12:58 PM   #6
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

2. Bila sam na SP u rukometu za žene ima par godina (2-3). Dvorana je jedva bila puna a igrala je HR reprezentacija. Šteta što su bile toliko smotane da nisu prošle ni skupinu. Ne bude li ST domaćin HR repki na SP 09, garantiram da neće biti ni 30% posjete budu li tu igrale neke druge 4 reprezentacije. Zašto? Zar nema ljudi u tom gradu koje interesira sport općenito? Mislim da novac ni cijene nisu u pitanju, već nekakva stvar kulture i stila života.
Npr. ja ću uvijek otići radije pogledati 2 juniorske ekipe kako igraju rukomet ili odbojku ili košarku, pa taman kupila kokice, sok i ne zapljeskala ni jedanput, nego li blejat po kafanama...
Ne kažem ja da je ovdje situacija puno bolja, izuzetak je nogomet i muški rukomet, ali moj grad na žalost nema ni posrane dvorane, da ne kažem bazena, već svi mogući dvoranski sportovi (košarka, rukomet, odbojka, karate, mali nog. pa sve to u 100 kategorija i M i Ž) igra i trenira u školskoj dvorani na Bijelom Brijegu.
Ne znam moj Monkule, znaš, zamislio si me dosta nad svim ovim. Čini mi se nekako nemamo prilike ništa pogledati, a i kad imamo ne vidimo...
Old 14-09-2006, 01:04 PM   #7
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

A pro po EP 2012, čisto nešto sumnjam da će ga HR dobiti.
Naravno da bih voljela pogledati dobru tekmu u ST. Kenjac Marković odvede evo Engleze u ZG ko što je obećao još na ždrijebu. I sad se sjetim onih "divnih ljudi - šminkera iz GOLEA" koje je počastio besplatnim ulaznicama.
A Srebrić kaže da će prosječna cijena biti 500 tinjak kuna...
Još većim cijenama se možemo nadati dobijemo li kojim slučajem to prvenstvo, pa će većini čini mi se biti svejedno gdje se igra u ZG ili Budimpešti jer se neće imati ni za osnovno - tj. kartu. A tek koji dernek bi bio s prodajom ulaznica. Morao bi nas suza prošvercovati ko "kokičare".
Ne bih ja zanemarila niti kandidaturu POL-UKR. Pogledajte UKR - imaju sve: kampove, hotele, stadione, pare! Poljaci su opet fanatični...cijene smještaja niske, eto samo ne znam kakvi su im stadioni, sumnjam da su gori od naših...

(ma hajde, odoh radit nešto, vidimo se popodne)
Old 14-09-2006, 02:58 PM   #8
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Arrow otiša sam sa teme....

vratijo mi se igrać sa ekskurzije po barceloni..bijo je na barcelonassasuna.sve je to nebitno al meni je zanimljivo ovo:
najjeftinija je karta bila 60 eura..stadion je bio skoro pa pun, ajde recimo da je bilo 60 000 duša na stadionu..

60x60 000= toliko i toliko eura
toliko i toliko eura je toliko i toliko kuna...... i eto sasvim dovoljno da se zamislim kako to oni imaju para a mi prosimo i to čak u zagrebu...
nemamo stvarno o ćemu prićati..jer od uvik je tako bilo..zvezda partizan pa danas dinamo su mogli napunit stadion sve ostalo je kako tako....
Old 14-09-2006, 03:10 PM   #9
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Sportska (ne)kultura, nepostojanje identiteta, snobizam... Nesto od toga govori i cinjenica:

U Zagrebu kad purger ide na utakmicu kaze: Idemo gledati: Hajduka, Aukser, Varteks, Kamen, Arsenal, Partizan (uvik protivnika)

A mi kazemo: Idem gledat Hajduka!

I to je to.

Zamislite cijene ulaznica za Andoru u ZAGREBU: sjever 10KN!!!!!!!! istok/zapad gore 20 kn!!!!! Zapad 30 kn!!!!

Katastrofa!!! Igra reprezentacija (vikend!) a oni stave takve cijene za ZG telad da mozda dodju
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2006, 03:24 PM   #10
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Sportska (ne)kultura, nepostojanje identiteta, snobizam... Nesto od toga govori i cinjenica:

U Zagrebu kad purger ide na utakmicu kaze: Idemo gledati: Hajduka, Aukser, Varteks, Kamen, Arsenal, Partizan (uvik protivnika)

A mi kazemo: Idem gledat Hajduka!

I to je to.

http://img243.imageshack.us/img243/8913/lockzq6.jpg
Old 14-09-2006, 07:54 PM   #11
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

hs1911 will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post

Zamislite cijene ulaznica za Andoru u ZAGREBU: sjever 10KN!!!!!!!! istok/zapad gore 20 kn!!!!! Zapad 30 kn!!!!

Katastrofa!!! Igra reprezentacija (vikend!) a oni stave takve cijene za ZG telad da mozda dodju
Zato će marković sve nadoknadit sa englezima
hs1911 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2006, 12:57 AM   #12
Raspašoj
Žak Hudek - moj idol

Raspašoj is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hs1911 View Post
Zato će marković sve nadoknadit sa englezima
To ti je da se kasnije opravdava, sad daje "besplatan" ulaz a utakmicu kasnije udri bože po takujinima za vidit bekama i društvo!
Isto ka i Split, dobili smo Brazil i koji kurac više očemo?
Cigani!
Raspašoj is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2006, 01:05 AM   #13
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

bar da smo dobili Brazil...nismo ni to.ni u splitu ni u njemačkoj.
ma može se i sto puta organizirat engleska gostovanja na maksimiru al ono njihovo spominjanje imena kluba pa odgovaranje imenom grada.. .svaki put iznova neznam dal mi ubije volju za životom ili treba da ih žalim....i sto puta da im dođu englezi nikada neće biti dovoljno ludi ka šta smo to mi.ludi smo i amen (reće ivanišević i počne sa striptizom...).i možemo se proć i bez "njihovih" utakmica...nama je dovoljna naša južnjačka utjeha..naš hajduk.
Old 16-09-2006, 02:12 AM   #14
GE
slovenac aka "janez"

GE's Avatar

GE will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by Raspašoj View Post
Isto ka i Split, dobili smo Brazil i koji kurac više očemo?
Cigani!
Francusku, oni su dobili Brazil...
Old 16-09-2006, 09:03 AM   #15
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

Neće doć Bekem pa možda bude karata ako se kome ide
Old 16-09-2006, 10:43 AM   #16
GE
slovenac aka "janez"

GE's Avatar

GE will become famous soon enough

Ah bez Dejvida nije to isto...
Old 30-09-2006, 02:25 AM   #17
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Da nije tragično, bilo bi komično. Čini se da sve zemlje koje kandidiraju za domaćinstvo Europskog prvenstva 2012. godine iz dana u dan najmarljivije rade na tomu da bi - diskreditirali svoju kandidaturu.
Od talijanskih afera koje izviru iz tjedna u tjedan, preko poljskih i mađarskih političkih previranja, poljskih afera namještanja rezultata i preprodaje ulaznica za SP 2006., divljanja hrvatskih navijača na praktično svim gostovanjima reprezentacije ili klubova u europskim natjecanjima, danas su "nogu u guzicu" hrvatsko-mađarskoj kandidaturi udarili i najekstremniji navijači nekoliko mađarskih klubova.
Njih oko 300 okupilo se ispred zgrade mađarskog nogometnog saveza u vrijeme kad je u njoj gostovala inspekcija Uefe, koja je početak tjedna provela u Hrvatskoj. Prosvjednici su tražili da se čelništvo mađarskog saveza pozabavi unutarnjim problemima, umjesto kandidaturom za domaćinstvo Europskog prvenstva 2012.
"Mađarski nogomet je na neprihvatljivo niskoj moralnoj razini. Stadioni su, kao i sve ostalo povezano s nogometnom infrastrukturom, u trulom stanju. Zato mi, aktivni navijači najvećih mađarskih klubova, ne možemo podržati mađarsku kandidaturu za EP 2012", kažu u svom proglasu mađarski navijači.
Natjecanje "tko će se više iskompromitirati" između Hrvatske/Mađarske, Poljske/Ukrajine i Italije nastavlja se i dalje. Ima još puno vremena za nove afere do 8. prosinca i objave odluke...

eusa smile...
(copypaste sportnet)
Old 30-09-2006, 08:43 AM   #18
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

Quote:
Njih oko 300 okupilo se ispred zgrade mađarskog nogometnog saveza u vrijeme kad je u njoj gostovala inspekcija Uefe, koja je početak tjedna provela u Hrvatskoj. Prosvjednici su tražili da se čelništvo mađarskog saveza pozabavi unutarnjim problemima, umjesto kandidaturom za domaćinstvo Europskog prvenstva 2012.
"Mađarski nogomet je na neprihvatljivo niskoj moralnoj razini. Stadioni su, kao i sve ostalo povezano s nogometnom infrastrukturom, u trulom stanju. Zato mi, aktivni navijači najvećih mađarskih klubova, ne možemo podržati mađarsku kandidaturu za EP 2012", kažu u svom proglasu mađarski navijači.
jos jedan bravo za Madjare!

Hajrá Budapest!
Old 30-09-2006, 11:48 AM   #19
majstor s mora
Senior Member

majstor s mora's Avatar

majstor s mora is on a distinguished road

Jedino bi volija da dobijemo euro jer bi nam tada obnovili stadion, jer ovako će stat još 20 godina. Za ostalo me nije ni briga.
Old 30-09-2006, 04:26 PM   #20
Zadvarje
Senior Member

Zadvarje's Avatar

Zadvarje is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Mare6 View Post
1. POSJETA SPLIĆANA
Kako je moguće da jedan grad od ne znam 300-400 tis. ljudi ne može napuniti Poljud ni na derbijima. Je li novac u pitanju? Ili karakter - ono šta imam gledat, pa kako igraju i sl. Ja idem pogledati skoro svaku utakmicu Zrinjskoga, a bez da sam neki njihov strašni navijač. Pogledajte ove omjere: u Mostaru živi cca 100 tis.ljudi, od toga možda jedno 65 na desnoj strani (nisu svi Hrvati naravno) i na utakmice Zrinjskog dođe 3000-10000 ljudi, ovisno s kim se igra. Ali mislim da je to bar 10% u prosjeku svih stanovnika koje bi Zrinjski mogao interesirati (da ih ne dijelim dalje na one koji vole sport, muškarce...bla bla).
E sad isto toliko ljudi se skupi u jednom Splitu, koji je 3-4 puta veći grad. Zašto? Šta je Splićanima pa ne idu? Kažem splićanima, jer na svakoj većoj utakmici ima više ljudi ne zato što je interesantnija, već zato što Dalmacija i Hercegovina procijene da se isplati na njih doći i napune stadion...
evo jedan dio jednog posta s org.foruma,ima godinu ipo oprilike od toga:
klub u gradu ne zanima vise vise nikoga. ljudi vise uopce ne dolaze na utakmice. kad sam vidia jucer koliko je doslo ljudi s autima na utakmicu nisam moga virovat. rijeka auta od ko zna odakle sve. na stadionu je postala redovita pojava da na vecim utakmicama nema vise od 20, 30 posto ljudi iz splita. svaka veca utakmica je postala vasar samo takvi i prvenstvo cobana koji su tu ko zna zbog cega. vrhunac utakmice je kad s razglasa pusti dalmatinac sam, dalmacijo, cija je ono divojka, grdovic na centru kleci, stadion u deliriju.
tužno,al istinito
Zadvarje is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules