[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hrvatski sport

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-10-2006, 12:06 PM   #41
majstor s mora
Senior Member

majstor s mora's Avatar

majstor s mora is on a distinguished road

Hrvatska-Engleska. Kvalifikacijska utakmica ili nešto više. Ipak može se reći da je puno više od toga. Povijesni dan za hrvatski nogomet, igramo protiv zemlje koja je izmislila nogomet, a potom ga i raširila po cilom svitu. U Engleskoj je nogomet više od sporta, tradicija za koju se živi za vikend za utakmice premierlige, a posebno reprezentacije. Kako trenutno igraju ne bi se moglo potvrdit ovo malo prije napisano, ali Engleska će uvik bit Engleska. Ma u kakvom sastavu dolazili i u kojoj formi igrali Englezi su uvik bili i ostali nogometna velesila. Na svakom su natjecanju u najužem krugu favorita iako su samo jednom bili prvaci svita 1966. u Engleskoj.
Kad su u pitanju Englezi svakako se ističu engleski navijači, po meni najbolji na svitu. Najbrojniji su na gostovanjima od bilo koje reprezentacije. To su nogometni fanatici, uživljenici, za njih postoji samo nogomet. Bija san u Njemačkoj i susrea se s njima u Stuttgartu, to se ne da opisat ričima koji su to kraljevi. U Zagreb ih dolazi 4,000 jer više ne može, a da može došlo bi ih i 20 000. Tako da se očekuje spektal po ulicama Zagreba.

Zato dočekajmo engleze domaćinski, a na terenu im pokažimo ko je gazda. Bit će spektakularna utakmica i s pravom se nadamo pobjedi (izostanci gerrarda, hargrawesa i ferdinanda).
Srce moje kuca za nju, jako volim svoju Hrvatsku!!!
Old 09-10-2006, 12:20 PM   #42
BILI ANDJEO
Barba's Backup Boy

BILI ANDJEO's Avatar

BILI ANDJEO will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by majstor s mora View Post
U Engleskoj je nogomet više od sporta, tradicija za koju se živi za vikend za utakmice premierlige, a posebno reprezentacije.
Kad su u pitanju Englezi svakako se ističu engleski navijači, po meni najbolji na svitu. Najbrojniji su na gostovanjima od bilo koje reprezentacije. To su nogometni fanatici, uživljenici, za njih postoji samo nogomet. Bija san u Njemačkoj i susrea se s njima u Stuttgartu, to se ne da opisat ričima koji su to kraljevi. U Zagreb ih dolazi 4,000 jer više ne može, a da može došlo bi ih i 20 000. Tako da se očekuje spektal po ulicama Zagreba.
Srce moje kuca za nju, jako volim svoju Hrvatsku!!!
engleska liga je sa navijačke strane jedna od najzanimljivijih liga, a tome pridonosi i brojnost raznih klubova i "firmova". ali pročitaj par knjiga koje su pisali engleski navijači, pa ćeš shvatiti razliku između engleskih i hrvatskih navijača. jedan od najkontoverznijih engleskih navijača 70-ih i 80-ih godina spominje kako je nogomet u engleskoj hobi, odmor vikendom, odmor od svakodnevice, dok je u hrvatskoj i na balkanu općenito to način života.

jesu englezi bili "na glasu" prije 20 godina, jesu i danas brojni, ali po čemu su najbolji ? najglasniji, najluđi, najopasniji ?
sigurno i danas imaju "glas" i mnogima je gušt susresti se sa njima, ali daleko od toga da su "naj".

o "spektaklu" na ulicama zagreba još ćemo vidjeti... a tebi poruka za kraj - žuja je zakon
BILI ANDJEO is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006, 12:42 PM   #43
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by BILI ANDJEO View Post
a tebi poruka za kraj - žuja je zakon
..
Old 09-10-2006, 01:25 PM   #44
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Javna zahvala:

JAVNO se zahvaljujem HNS-u sto su cijene ulaznica postavili na propisano veliku razinu jer sam upravo (dva dana prije utakNice) bez problema kupio komada 2 ulaznica za Englesku.
Hvala vam Vlatkec i Srebrni. Vi ste majstori jer da su cijene manje ko bi se nabranio od inozemaca iz Dubrave!

ZIVIO MODERAN NOGOMET!

P.S. Takodjer pozdravjam i odluku da se utaknica igra u ZG. Tu nas je najvishe
Sve triba centralizirat! Dovedite i monkula na Jarun (ili Bundek)!!!
Malo nas je tribamo se stisnit...

Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 02:54 PM   #45
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

Slaven Bilić je objavio sastav. U odnosu na dvoboj s Andorom ulazi Rapaić, Eduardo ide u napad, a Klasnić na klupu. Sve ostalo je isto. Englezi najavljuju prilično defanzivnu formaciju.
(c/p)

daj bože da se varam...al me non komodare ovo da silva-klasnić.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 03:07 PM   #46
nostalgija
Banned

nostalgija's Avatar

nostalgija is on a distinguished road

u Zagrebu je lagano počela potraga za engleskim navijačima...
samo se nadam da će na utakmici biti vrijeđanja engleske, njihove glupe kraljice, da će biti i neki veliki prigodni transparent koji će pogoditi engleze u živac...stvarno bi me neredi razveselili, te engleze mrzim iz više razloga no onaj standardni je jer su braća sa srbima, te jer su talijanima dali našu obalu u 1.svj. ratu

molim moderatore da izbrišu ovaj post jer ne šaljem lijepu poruku, a nisam si mogao pomoći pa sam morao to napisat

FUCK THE QUEEN !
nostalgija is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 03:07 PM   #47
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Klasnic i Petric su isti(slican) tip igraca a Eduardo je brzanac.
Valjda Slaven zna sta radi...
Old 11-10-2006, 09:14 AM   #48
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Vele jucer da ce englez potrosit prosjecno 150E na dan. Ako ih je doslo (ce doci) 4.000 i tu su dva dana ---> 4.000 * 300 = 1.200.000E

Ili skoro 9 milijuna cuna!!!

Idemo dalje:
34.000 ljudi je kupilo kartu za prosjecno 250 cuna ----> oko 8,5 milijuna cuna!!!!

Ako ce tih 34.000 ljudi potrosit prosjecno 70 cuna (zanimacije, pojist, popit, nalit benzin, platit trajvan, uzet novine, poc na WC) -----> oko 2,5 milijuna cuna !!!!

Valjalo bi izracunat koliko ce love potrosit Engleska reprezentacija, novinari, sve moguce TV kuce? Amo nebit prasci pa rec da ce potrosit samo 2 milijuna cuna?

Odokativno 2+2,5+8,5+9 = 22 milijuna cuna!!!

Pitanje:
1. Koji ce nama QA ta lova u Splitu (Osijeku, Rijeci...)?
2. Ako Zagreb daje dinamu oko 20 milijuna cuna zar nije OK da i dinamov lobi u HNS-u vrati stagod?
Old 11-10-2006, 09:18 AM   #49
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

ili rekao bi nas narod ..

cist racun - duga ljubav
Old 11-10-2006, 09:34 AM   #50
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

HRV - ENG 3:0 ?
Cist racun - duga ljubav
Attached Images

Old 11-10-2006, 10:25 AM   #51
GE
slovenac aka "janez"

GE's Avatar

GE will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by nostalgija
u Zagrebu je lagano počela potraga za engleskim navijačima...
jel to zbog zajedničkog slikanja...idioti napeti ko puškice...
Što se utakmice tiče, nećemo pobijediti, čak mislim da bi mogao biti pušing rođo...
P.M.S.
Zašto Roger Moore drži prst u nosu engleskoj kraljici?

Last edited by GE; 11-10-2006 at 11:08 AM.
GE is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 11:17 AM   #52
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo u nogometu 2008. između Hrvatske i Engleske mogla bi završiti s golom prednosti za naše nogometaše. Tako barem stoji u kartama koje je samo za “Slobodnu Dalmaciju”, uoči večerašnje utakmice u Maksimiru, otvorila splitska majstorica tarota i astrologije Nera Brlek-Rapp.
— Utakmica, po svemu sudeći, ne bi trebala završiti neriješenim rezultatom, a karte nam kažu da će se naši momci srčano boriti i postići gol više od protivničke momčadi. Rezultati koji mi se otvaraju u kartama su 1:0 ili 2:1. Uvažavajući tarot, moram ipak priznati da sam i ja kao navijač reprezentacije subjektivna jer priželjkujem pobjedu — kaže Nera Brlek-Rapp.
Karte još kažu da će mnogo prilika imati Englezi pa će se dobro oznojiti vratar Stipe Pletikosa. Bit će zapažena igra Jerka Leke i Nike Kranjčara te Darija Srne. Uz svoje će reprezentativce od prve minute biti i dobro raspoloženi izbornik Slaven Bilić koji neće sjediti na klupi, već će prostajati cijelu utakmicu.
Nogometna utakmica između Hrvatske i Engleske pobudila je veliko zanimanje među novinarima i gledateljima, a očekuje se da će i ljubitelji kladionica zbog karata ili zvijezda tipovati na pobjedu naše momčadi.

Izvor: SD

E.P.P. (@GE): Kad je pegulast pa je promasio uspaljenici usta, i s drugom rukom isto
Old 11-10-2006, 11:54 AM   #53
Pave
Senior Member

Pave is on a distinguished road

Stavio sam u podforum navijački kutak, a prenosim i u ovaj topic:

"Nakon utakmice Hrvatska-Andora usred noći u Zagrebu manju grupu navijača Hajduka napalo je 15-tak mlađih navijača iz redova BBB-a. Napadači su se prethodno pripremili i naoružali standardnom opremom za uličnu tučnjavu, bilo je ozljeđenih, a povod za to se ne može naći toga dana što se tiče uobičajenog odnosa navijača. Nešto prije napada na dotične Torcidaše jedan BBB došao je među njih s namjerom da ih fotografira što ovima nije odgovaralo, međutim ni ta komunikacija nije bila takva da bi se mogla detektirati kao povod za napad, "pijana posla" i sl., i to na dan kada igra Hrvatska.

Unatoč naporima s jedne, druge i svih ostalih strana, usred ionako zategnutih odnosa među najbrojnijim navijačkim skupinama, da navijači Hrvatske budu složni prilikom utakmica reprezentacije uvijek postoji mogućnost i gore navedenih scenarija pa pozivam navijače na oprez jer nekima očito to što igra reprezentacija ne znači ništa posebno, a one revoltirane pozivam da se ne posluže neselektivnom osvetom... Smatram da hrvatskim navijačima u cjelini nije u interesu da budu razjedinjeni te da se sukobljavaju čak i kada nastupa reprezentacija, a isto tako da nema nikakvog smisla da "plate" oni koji s tim nemaju nikakve veze, odnosno bilo tko iz većine koja unatoč svim problemima ima sasvim suprotna gledanja."
Pave is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 12:50 PM   #54
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Englezi ne shvaćaju pripreme u inozemstvu
U Čatežu se okupilo mnoštvo engleskih novinara, no ni jedan nije uspio shvatiti zašto se hrvatski nogometaši pripremaju u inozemstvu. Objašnjenja kako je to zbog manjih troškova i apsolutnog mira nekako su im se činila - neuvjerljivima. U utorak je, naime, Čatež izgledao kao okupljalište hodočasnika. U istom hotelu gdje je smještena hrvatska reprezentacija održavao se i kongres turističkih radnika Slovenije. Evakuacija nije dolazila u obzir. Zbog vrlo prozaičnog razloga. Nigdje u daljnjoj okolici Zagreba (u krugu od 60 km), zbog najezde (sedam tisuća) Engleza nije bilo slobodnog kreveta. Uvijek cinizmu sklonim novinarima bila je to prilika za niz asocijacija. Poput - kako su Englezi još jednom protjerali Hrvate iz Zagreba prema Bleiburgu... Ili - kako će Hrvatska organizirati Euro kada ne može naći smještaj ni za vlastitu reprezentaciju? Glavni tajnik HNS-a Zorislav Srebrić ima spreman uvijek isti odgovor: - Čestitam!

Izvor: SD

Old 11-10-2006, 05:17 PM   #55
Duje_KH
PRODAJMO HRVATSKU

Duje_KH is on a distinguished road

ne idem iz principa.

Danas me zove brat da mi je nabavio BESPLATNU ulaznicu (nije fejk) za Englesku. I ja kažem da ne idem iz principa. Cijene su bezobrazno visoke, stalno se igra u Zagrebu, a u tramvajima gledam pola idiota koji pjevaju ubij tovara. To meni ne treba.

Bolje i 300 kuna uštediti i ne živcirat se nego Vlatku davati lovu.....
Old 11-10-2006, 08:56 PM   #56
Faca
bavo Aduk :)

Faca's Avatar

Faca has disabled reputation
Send a message via ICQ to Faca

eee vidi duje pa to i ja već dugo vremena govorim ali 2:0 igrali smo odlično i pregazili englesku... Strašno...

Faca is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 09:42 PM   #57
Kacunar
kežval

Kacunar's Avatar

Kacunar is an unknown quantity at this point

Svaka čast našima na pobjedi!
Old 11-10-2006, 09:55 PM   #58
nostalgija
Banned

nostalgija's Avatar

nostalgija is on a distinguished road

moćna engleska je pala!!! srušili smo jos jedne velike!

Last edited by pegula; 12-10-2006 at 07:29 AM. Reason: umjesto zutog kartona :)
nostalgija is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 10:13 PM   #59
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

Mare6 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Vele jucer da ce englez potrosit prosjecno 150E na dan. Ako ih je doslo (ce doci) 4.000 i tu su dva dana ---> 4.000 * 300 = 1.200.000E

Ili skoro 9 milijuna cuna!!!

Idemo dalje:
34.000 ljudi je kupilo kartu za prosjecno 250 cuna ----> oko 8,5 milijuna cuna!!!!

Ako ce tih 34.000 ljudi potrosit prosjecno 70 cuna (zanimacije, pojist, popit, nalit benzin, platit trajvan, uzet novine, poc na WC) -----> oko 2,5 milijuna cuna !!!!

Valjalo bi izracunat koliko ce love potrosit Engleska reprezentacija, novinari, sve moguce TV kuce? Amo nebit prasci pa rec da ce potrosit samo 2 milijuna cuna?

Odokativno 2+2,5+8,5+9 = 22 milijuna cuna!!!

Pitanje:
1. Koji ce nama QA ta lova u Splitu (Osijeku, Rijeci...)?
2. Ako Zagreb daje dinamu oko 20 milijuna cuna zar nije OK da i dinamov lobi u HNS-u vrati stagod?

potrošit će 4000 ć.u.n.a. vičući "fuck"
Old 11-10-2006, 10:15 PM   #60
Mare6
maro, mare, marice...

Mare6's Avatar

Mare6 is on a distinguished road

Fino, fino smo igrali, dobili, ćuknuli 3 boda
A mrki englezi kući praznih ruku
A nek su i Niki prestali zviždat.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules