[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Navijački kutak

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-10-2006, 12:52 PM   #1
Pave
Senior Member

Pave is on a distinguished road
Default Tučnjava pripadnika Torcide i BBB-a

Nakon utakmice Hrvatska-Andora usred noći u Zagrebu manju grupu navijača Hajduka napalo je 15-tak mlađih navijača iz redova BBB-a. Napadači su se prethodno pripremili i naoružali standardnom opremom za uličnu tučnjavu, bilo je ozljeđenih, a povod za to se ne može naći toga dana što se tiče uobičajenog odnosa navijača. Nešto prije napada na dotične Torcidaše jedan BBB došao je među njih s namjerom da ih fotografira što ovima nije odgovaralo, međutim ni ta komunikacija nije bila takva da bi se mogla detektirati kao povod za napad, "pijana posla" i sl., i to na dan kada igra Hrvatska.

Unatoč naporima s jedne, druge i svih ostalih strana, usred ionako zategnutih odnosa među najbrojnijim navijačkim skupinama, da navijači Hrvatske budu složni prilikom utakmica reprezentacije uvijek postoji mogućnost i gore navedenih scenarija pa pozivam navijače na oprez jer nekima očito to što igra reprezentacija ne znači ništa posebno, a one revoltirane pozivam da se ne posluže neselektivnom osvetom... Smatram da hrvatskim navijačima u cjelini nije u interesu da budu razjedinjeni te da se sukobljavaju čak i kada nastupa reprezentacija, a isto tako da nema nikakvog smisla da "plate" oni koji s tim nemaju nikakve veze, odnosno bilo tko iz većine koja unatoč svim problemima ima sasvim suprotna gledanja.

Last edited by Pave; 12-10-2006 at 12:17 PM.
Pave is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 03:23 PM   #2
Raspašoj
Žak Hudek - moj idol

Raspašoj is on a distinguished road

Nije tu riječ o nikakvim pripadnicima Torcide!
Raspašoj is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 03:44 PM   #3
drugi
Bez trećeg

drugi's Avatar

drugi will become famous soon enoughdrugi will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by Raspašoj View Post
Nije tu riječ o nikakvim pripadnicima Torcide!
odakle ovo?!
drugi is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 03:48 PM   #4
qwert
purger hajduckog srca

qwert's Avatar

qwert is on a distinguished road

Pavo, jebemu pčelicu Maju nisi mi jasan. Lipo i u novine piše da K.N. ne želi komentirati ništa na ovu temu, a zašto bi ovi jebivjetri ode imali šta za reć?
Ja neznan koji ti je kurac otvaraš novu temu ode pišeš isto u nekon tamo redu. Jebentikrvmarijegige moga si puknit još u kovertura.blog.hr pa da slučajno ne omašimo.

Riječka pičko napuši mi se kurčine i odjebi s foruma! Jebo vas trener Kračun.
Old 11-10-2006, 04:05 PM   #5
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

tema nije zajebancija ..

@dvorak .. ne zajebaji, nije ni mjesto ni vrijeme ..

@raspasoj .. napisi svoje misljenje, a ne laprdaj ako ne znas
Old 11-10-2006, 04:22 PM   #6
Raspašoj
Žak Hudek - moj idol

Raspašoj is on a distinguished road

Pa koliko ja znam gore je bila ekipica simpatizera Hajduka (obicni navijaci), a ne clanovi Torcide. Ali dobro, moji izvori nisu pouzdani tako da je lako moguce da sam u krivu.
Raspašoj is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 05:06 PM   #7
Brock Landers
premalo upisa za konkretni podnick

Brock Landers's Avatar

Brock Landers is an unknown quantity at this point

bili su članovi torcide!
Brock Landers is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 05:25 PM   #8
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Medjusobna frka na Trgu
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2006, 05:58 PM   #9
belfast
Sinn Féin

belfast's Avatar

belfast will become famous soon enoughbelfast will become famous soon enough
Default Bad Blue Boysi love Torcidu

Englezi usred Zagreba pjevaju i provociraju, a Bad Blue Boysi love Torcidu

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=329754
Old 11-10-2006, 06:13 PM   #10
Duje_KH
PRODAJMO HRVATSKU

Duje_KH is on a distinguished road

sramota!!!!!!!!
Old 11-10-2006, 06:40 PM   #11
skiper
Senior Member

skiper is on a distinguished road

evo da ja upitam nesto... jer na org-forumu ionako dobijes samo glup odgovor

boysi protiv torce, ako su stvarno bili pripadnici mozda su i samo simpatizeri nije do mene sudit nekome sta je, al nije ni bitno sta su. sranje je kako god bilo da se tuce svoje! a koliko god dinama ne simpatizira ipak su moj narod. il to sad purgeri tribaju mrzit pletikosu jer je izjavio da je hajdukovac ili mi zvizdati kad olic zabije jer je igra u dinamu?

e a sad druga stvar, mozda i nije za javni forum al zanima me misljenje svakoga od vas.
nije da trazim opravdanje, ne pozivam na tuce, nemoj te me shvatit pogresno, al recimo sta ocekujes od nekoga tko je tjedan dana prije na derbiju ima sranja u splitu s nekim od druge skupine. rijetko da je tako, al sta da on sad SLUCAJNO vidi tog drugog po gradu danas i sad bi ka on triba njemu mozda ne oprostit al ga proc jer igra repka a vikend prije dobija saku u nos. popije malo, nadrkana atmosfera i normalna stvar da ce se ic osvetit.

il glumimo il ne, triba se znati il smo skupa (uvik!) il nismo. da ne govorim o ratu sada i ta sranja. sportski rivalitet ok, nemoram ja njega volit, dosta da ga respektiram ali sta cu ja svoje mrzit, jedan dan mu palicu u glavu a drugi dan s njim navijati za repku (iako smo i tu otisli na istok). ne kontam, mozda sam preglup da bi razumija taj navijacki svit i jedini sta tako misli...

i nemoj te mi sada o tome kako hns simpatizira zagreb i kako je jednom jedan tip nozem jednoga u tramwayu...

neznam, zalosno kad cujem sta se dogadja na trgu a englezi nam se smiju
Old 11-10-2006, 06:48 PM   #12
zagor
sinjanin

zagor's Avatar

zagor is on a distinguished road

ZALOSNO!!!

.... ja ovo nemogu virovat!
Old 11-10-2006, 07:26 PM   #13
Pave
Senior Member

Quote:
Originally Posted by qwert View Post
Pavo, jebemu pčelicu Maju nisi mi jasan. Lipo i u novine piše da K.N. ne želi komentirati ništa na ovu temu, a zašto bi ovi jebivjetri ode imali šta za reć?
Ja neznan koji ti je kurac otvaraš novu temu ode pišeš isto u nekon tamo redu. Jebentikrvmarijegige moga si puknit još u kovertura.blog.hr pa da slučajno ne omašimo.
'Vako: Razgovarao sam s nekolicinom o slučaju, i s jednim od napadnutih.

Drugo hito sam da se izbjegne ovo - baRBa; "Medjusobna frka na Trgu", "Englezi nam se smiju i provociraju tučnjavu 50m dalje." itd. Baš dok se mi dopisujemo na forumu razne manje ekipice "Dalmoša" se lovi po Zagrebu sad i obrnuto. Što će biti na idućim utakmicama to je pitanje.

Treće poznajem veći broj navijača i volim kad je manje pizdarija nego kada je više. Obično kad ti je stalo do nekog onda mu obično ne želiš zlo, pa eto nekad učiniš nešto s tim u vezi. Žao mi je što usred obaveza nisam stigao napisati ranije ove stvari ovdje iako sumnjam da bi to puno promijenilo stvari, ali možda bi nekome nešto ipak došlo do mozga prije nego nešto drugo.

Četvrto; iako nastojim pratiti koliko mogu zbivanja (a dijelom i ne biram oću li ih pratiti jer me drugovi zovu i kad ne idem na utakmice, kažu šta je bilo itd.) - novine ne čitam svaki dan, posebno rubriku sport, a na torcida.org di je su od 10 bića koji vode stranicu su 3 čovika i 7 mješanaca pekinezera i jebivjetra - ne pišem više pa pišem baš ovdi. Ovdi nema nikakva obavijest iz K.N. da se neće izlazit s informacijama pa čisto eto nisam obaviješten izgleda, a sve i da jesam, kada su ovakve stvari u pitanju imam i svoju glavu + glave onih do čijeg mišljenja držim da odlučim što ću ili neću poduzeti s tim u vezi.

Peto ovo ovdi ne čitaju samo jebivjetri, a iz pouzdanih izvora znam da čitaju mnogi koji bi se zakleli da ne čitaju, a čitat će još i više vrlo vjerojatno jer planiram baš upravo zanimljivu građu o navijačima i sve ostalo što držim zanimljivim, a kako sam ja dosta inteligenta i zanimljiva osoba s puno smisla za izražavanje i iznimno cijenjena čitat će se i dalje. Eto.
Old 11-10-2006, 07:43 PM   #14
Pave
Senior Member

Quote:
Originally Posted by skiper View Post
e a sad druga stvar, mozda i nije za javni forum al zanima me misljenje svakoga od vas.
nije da trazim opravdanje, ne pozivam na tuce, nemoj te me shvatit pogresno, al recimo sta ocekujes od nekoga tko je tjedan dana prije na derbiju ima sranja u splitu s nekim od druge skupine. rijetko da je tako, al sta da on sad SLUCAJNO vidi tog drugog po gradu danas i sad bi ka on triba njemu mozda ne oprostit al ga proc jer igra repka a vikend prije dobija saku u nos. popije malo, nadrkana atmosfera i normalna stvar da ce se ic osvetit.
Prije teoretskog odgovora na hipotetički zamišljenu situaciju osvrnuo bi se na stvarno stanje;

Broj navijačkih sukoba, ali baš ovih baš "navijača" je relativno mali. Češće se jedni i drugi iskaljuju na onima koji dohvate sa strane, a sukobe "prvih ekipa" od 1990. na ovamo ne možeš baš nabrojiti mnoge ni s većim brojem sudionika.

Ljudi koji stradaju u navijačkim sukobima u pravilu stradavaju kada su u nepovoljnom omjeru tj. jedna se grupa iskaljuje kada je s druge strane puno manje ljudi i kada su slabiji. Ravnopravnih tučnjava, i još k tome na šake, a ne nagađanje bocama, i sl. je isto jako malo.

Jako je teško i u takvim situacijama i u kojima se braniš ili u kojima napadaš zapamtiti lice protivnika. Osim toga tučnjave i obično ne traju dugo, zapravo vrlo kratko.

Na kraju; ako se netko došao kao "osvetiti" i napao s 20 svojih naoruožanih kolega 4 neneaoružana protivnika, zar je moguće da su ga sva 4 prije napala i da ih je svu 4-icu prepoznao da jesu?

Naknadno ću eventualno dopisati još neke stvari, ali žurim sad...
Old 11-10-2006, 08:14 PM   #15
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

upravo cuo ..

napisa sam prije, pa nakon upisa

Quote:
Originally Posted by photo@torcida.org View Post
Sve je riješeno ili se riješava interno u interesu reprezentacije, ja osobno mislim da je tako i najbolje, a očito i ljudi iz Torcide i BBB.
sam obrisa

sto rec osim .. purgerska mentalita ultra ..

p.s. ostaje otkljucano .. i spajam s temom iz podforuma Reprezentacija .. no pazite sto pisete

Last edited by pegula; 11-10-2006 at 11:09 PM.
pegula is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2006, 12:44 AM   #16
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

volio bih virovati da je ovo tek "manji incidendt" manje skupine zagrebačkih huligana al pretpostavljam, predmnijevam...da nije!!! ebiga purgeri koji vam je????šta van je tribalo ovo to ni vi sami ne znate...huu, huuu huuu huuu!!!
tužno, smiješno,žalosno....al jači smo od vas i istina boli pa liječite frustracije?
Torcida?? momci ajmo dalje!!! sa novim snagama i pokažimo ciloj Hrvatskoj da smo luđi, pametniji, nenadhebivi!!!...... I kad igra reprezentacija u "plavom grotlu" MI znamo da je jedna Hrvatska!! i opet iznova trpimo i trpit ćemo vašu glupost i šta reći? pročitajte kolektura blog autora i....DOĐITE NAM POLJUD, opet....!

uff, razbio san se danas ka pichka, evo me umotan u zavojima i smrdin po kvasini i kapuli - i uopće ne pazim šta pišem jer me LJUTI I IZBACUJE VAN TAKTA...:
U najvećem incidentu na dan utakmice Englezi uopće nisu sudjelovali. Na Kennedyjevom trgu razračunavali su se domaći huligani. Privedeno je stotinjak izgrednika.

Zagrebačka je policija nakon okršaja domaćih navijača privela 100-ak osoba, no stanje ocjenjuje dobrim jer je i na utakmicama manjeg rizika bilo puno privedenih.

Tučnjava, najvjerojatnije između navijačkih skupina BBB-a i Torcide, izbila je na Kennedyjevu trgu u blizini maksimirskog stadiona oko 18 sati.

Nešto ranije grupu Torcide su u centru grada opkolili Bad Blue Boysi. Specijalci su ipak uspjeli napraviti kordon oko dalmatinskih navijača, koji su uz stroge mjere sigurnosti sprovedeni do stadiona. No, tamo je već bila spremna nova sačekuša. ..!!??
monkul is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2006, 01:12 AM   #17
Brock Landers
premalo upisa za konkretni podnick

Brock Landers's Avatar

Brock Landers is an unknown quantity at this point

koliko sam čitao po njihovom forum stariji ugledni navijači su šokirani napadom u subotu i cijeli tjedan su govorili da se moraju naći krivci...iako se navodno zna da su napadači agram crew...
sad mi nije jasno tko je izveo napade danas...
Brock Landers is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2006, 10:14 AM   #18
Tina
UVIK KONTRA BARBE!

Tina's Avatar

Tina is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Brock Landers View Post
koliko sam čitao po njihovom forum stariji ugledni navijači su šokirani napadom u subotu i cijeli tjedan su govorili da se moraju naći krivci...iako se navodno zna da su napadači agram crew...
sad mi nije jasno tko je izveo napade danas...
brock nećemo se svađat al jeben mu mater neke stvari ipak nisu za net
Old 12-10-2006, 11:07 AM   #19
qwert
purger hajduckog srca

qwert's Avatar

qwert is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Pave View Post
Peto ovo ovdi ne čitaju samo jebivjetri, a iz pouzdanih izvora znam da čitaju mnogi koji bi se zakleli da ne čitaju, a čitat će još i više vrlo vjerojatno jer planiram baš upravo zanimljivu građu o navijačima i sve ostalo što držim zanimljivim, a kako sam ja dosta inteligenta i zanimljiva osoba s puno smisla za izražavanje i iznimno cijenjena čitat će se i dalje. Eto.
Krvi ti irudove da ti nije Marković štagod u rodu? Reka bi dr. Šandor Romano Ko se fali sam se fali. Ma da se neko drugi sitijo tako nečega pametna odmar bi ga posla u jedan debeli samokritični kurac s ovakovon pričon. Meni je moj stari reka da je bolje bit pun sam sebe nego nekoga drugog. Sad san naša svog uzora i vođu. Stavit ću kvertura.blog.hr u svoj hompejđ i svaki dan ti poslat 20 dobrih komentara. Vidićeš šta ću te nafalit. Nije baš efikasno kad drugi kaže da si dobar bog vrhunski ka šta je dobro kad se sam pofališ, ali imaš moju podršku.
Mislin da te moderatori netribaju branit i nas obične smrtnike svrćat da te u našoj sićušnosti ne podjebajemo. Koji kurac tebi triba da degula upozorava da ne svrćemo s teme koja i nije tema kako bi ti se uvuka i pokaza da si njegov idol. Ti si sviga nas idol ali ja ne volin tebe fizicki ka degula nego onako sviđa mi se da nas ima pametnih i rječitih. Pun mi je kurac ode silne bagre neutoktone (ovi riječi pički) neka našeg pametna svita. Još kad je tako skroman to mi je naviše zakon. Ljudi čeznu da se povede. Kakav kurac godi albijon. Najsmojači
Old 12-10-2006, 11:53 AM   #20
Pave
Senior Member

Quote:
Originally Posted by qwert View Post
Krvi ti irudove da ti nije Marković štagod u rodu? Reka bi dr. Šandor Romano Ko se fali sam se fali. Ma da se neko drugi sitijo tako nečega pametna odmar bi ga posla u jedan debeli samokritični kurac s ovakovon pričon. Meni je moj stari reka da je bolje bit pun sam sebe nego nekoga drugog. Sad san naša svog uzora i vođu. Stavit ću kvertura.blog.hr u svoj hompejđ i svaki dan ti poslat 20 dobrih komentara. Vidićeš šta ću te nafalit. Nije baš efikasno kad drugi kaže da si dobar bog vrhunski ka šta je dobro kad se sam pofališ, ali imaš moju podršku.
Mislin da te moderatori netribaju branit i nas obične smrtnike svrćat da te u našoj sićušnosti ne podjebajemo. Koji kurac tebi triba da degula upozorava da ne svrćemo s teme koja i nije tema kako bi ti se uvuka i pokaza da si njegov idol. Ti si sviga nas idol ali ja ne volin tebe fizicki ka degula nego onako sviđa mi se da nas ima pametnih i rječitih. Pun mi je kurac ode silne bagre neutoktone (ovi riječi pički) neka našeg pametna svita. Još kad je tako skroman to mi je naviše zakon. Ljudi čeznu da se povede. Kakav kurac godi albijon. Najsmojači
Ne sjećam se više točno tko, mislim da je Staljin Lenjina zajeb. jer je napravija državne novine koje su zapravo bile samo za njega. Neće mene Staljnisti s torcida.org foruma zajeb. , a neće ni narod dok mogu tipkat.

I di neću volit sebe? Ako ne volim sebe a koga ću?

Pohvale, ako su od srca, može stat, inače nisu potrebne, podjebavanje isto ne smeta ako je od srca, jer toliko cjenim svoje mišljenje da je teško da mogu pisat drugačije.

Inače još isprika za odvajanje od teme, ne znam, nisam pročitao sva pravila i ne znam sigurno je li i na ovom forumu zabranjeno se smijati.
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules