[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Forum for foreign visitors > Forum for foreign visitors

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 31-05-2007, 08:09 PM   #1
Unregistered
Guest

Thumbs up Transfers 2007 - 2008

Hi,

I read some article online in croatian, but I'm not sure i understood it completely.
Accually it are 2 articles, one about a possible transfer of Ivan Leko to Hajduk and the onther one about a possible transfer of Josip Skoko.

http://www.glasdalmacije.com/?show=0&article=1135
http://www.nogometni-magazin.com/dam-2289d.shtml

Is it true hajduk wants to sign these players?

I'm a fan of Skoko since he played for KRC Genk (my hometown).

Great choice!
  Reply With Quote
Old 31-05-2007, 10:01 PM   #2
zagor
sinjanin

zagor's Avatar

zagor is on a distinguished road

They were talking about this transfer, but it´s actualy not finished... if they won´t give him a new contract for the premier ship, he´ll maybe come back to Hajduk Split!
Old 04-06-2007, 01:18 PM   #3
Unregistered
Guest

What about igor tudor?
Is he coming to Split next season?
  Reply With Quote
Old 04-06-2007, 01:32 PM   #4
zagor
sinjanin

zagor's Avatar

zagor is on a distinguished road

it´t seems like! but he still didn´t signed the contract! Maybe he will do it next week!
Old 05-06-2007, 11:36 AM   #5
mutombo
Junior Member

mutombo is on a distinguished road

Hello out there,
We have just bought a player, named Jelavic. Can you tell something more about him? Is he good? What is his strength an his weakness?
Thank you!
mutombo is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2007, 11:58 AM   #6
AnAaaa
Kulenova seka

AnAaaa's Avatar

AnAaaa is an unknown quantity at this point

You can read something about Jelavic on this:

http://www.hnkhajduk.com/forum/showt...t=2525&page=29

It is on thread Hajduk, Hajduk 2007/2008 on last page....
Old 06-06-2007, 03:05 PM   #7
wigan torcida
Member

wigan torcida's Avatar

wigan torcida is on a distinguished road

i didn't hear anything about this in the english press(or in wigan,where i went to school)i asked my daughter about it(she works at the jjb stadium)but if wigan are going to lose josip,then there is only one place i want him to go....
back to split...........
i have many problems trying to understand the links & news as my croatian is still not too good,BUT...... if any kind person could translate any gosip,or actual news i would be very grateful.......

hvala, irac sean,the wigan torcida
wigan torcida is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2007, 08:39 PM   #8
Unregistered
Guest

Who wants tell me what is the news in this article?

Quote:
Niko Kovač: Ako Salzburg pristane, došao bih u Hajduk!

--------------------------------------------------------------------------------

Niko Kovač priznaje da ga je zaintrigirala ponuda Hajduka, ali da će morati najprije definirati svoj status u austrijskom Red Bull Salzburgu - s kojim ima ugovor do ljeta 2008. godine - prije nego što pristane karijeru nastaviti u Poljudu.

- Ugodno me iznenadio poziv čelnika Hajduka. Našli smo se u Makarskoj na ručku. Bilo je to ugodno druženje s Grgićem, Bokšićem, Šurjakom i Ercegom. Razgovarali smo o mogućnosti da dođem u Hajduk. Rekao bih da su to bili prvi, preliminarni razgovori na kojima ipak nisam mogao dati svoj definitivan odgovor - rekao je jučer Niko Kovač koji je s obitelji na odmoru u Dalmaciji.

Kapetan hrvatske reprezentacije spojio je ugodno s korisnim, uz odmor stigao je pregovarati oko opcija za nastavak karijere. Hajduk mu je stavio na stol konkretnu ponudu, ali stariji Kovač u svakom odgovoru povlači “kočnicu”.

- Najprije želim definirati svoj status u Salzburgu. Znate da u Austriji imam ugovor na još godinu dana. Ako klub pristane na opciju da odem u Hajduk, a treba vidjeti i pod kojim uvjetima, onda ću znati što mi je dalje činiti. Ne bih želio prejudicirati stvari jer sve će se znati do 20. ovog mjeseca kada Salzburg započinje s pripremama - objašnjava kapetan hrvatske reprezentacije.

Je li vas iznenadio poziv Hajduka?

- S Hajdukom sam bio u kontaktima i prošle sezone, međutim u to vrijeme sam se već bio ‘obećao’ Salzburgu i nisam želio biti nekorektan prema svojim poslodavcima. Naravno da mi dolazak u Hajduk zvuči interesantno. Uvjerio sam se da čelnici splitskog kluba misle ozbiljno. Dovode jaka pojačanja kao što je Igor Tudor, očito im ne manjka ambicija. Pričalo se i o interesu Dinama, ali Hajduk je u mom slučaju bio konkretniji - priznaje Niko Kovač.

Bit će to zanimljivo nogometno proljeće ostvare li se najavljeni transferi vezani uz obitelj Kovač: Robert u Dinamo, a Niko u Hajduk.

- Ha, vidite da je u nogometu sve moguće, pa i to da na proljeće nas dvojica Kovača zaigramo u najvećem hrvatskom derbiju na suprotnim stranama, Robert u dresu Dinama, a ja u majici Hajduka. Vjerujem da bi to bilo dobro za promociju našeg nogometa, ali ponavljam, pričekajmo još malo, još ništa nije gotovo - zaključio je Niko Kovač govoreći o svom mogućem transferu u Hajduk.

Dogovor na ručku u Brelima
Najave da je Hajduk zainteresiran za jednog od braće Kovača, Niku, kapetana hrvatske reprezentacije i igrača Red Bulla iz Salzburga, ipak nisu novinarska “patka”. U petak se prva četvorka Hajduka, predsjednik Branko Grgić, njegov zamjenik Alen Bokšić, glavni menadžer Ivica Šurjak i sportski direktor Tomislav Erceg, našla sa starijim Kovačem u Brelima kod Makarske i uz riblji ručak obavila preliminarne pregovore o dolasku Nike Kovača u Hajduk.

Naravno, ovo je prvi kontakt, ali s obzirom na to da Hajduk užurbano traži pojačanja u veznom redu, vrlo je vjerojatno da će pregovori biti definirani na obostranu korist. A to znači i za Niku Kovača i za Hajduk.
Is Niko going to Split and his brother Robert going to Dinamo?
  Reply With Quote
Old 09-06-2007, 08:50 PM   #9
Unregistered
Guest

Quote:
Originally Posted by mutombo View Post
Hello out there,
We have just bought a player, named Jelavic. Can you tell something more about him? Is he good? What is his strength an his weakness?
Thank you!
This was written somewhere else in this forum:

Jelavić is a kind of a good player, he played in a bad team, so he might turn good, who knows. He gave around 10 goals this year, but he didn't play entire season. He's good with head, kind of like Oliver Bierhoff, but not so popular, but he's poor on ground, and he is quite a slow player, but hard to takeover, and strong in duels. He was called in croatian national team for selection and he gave a goal in that match. That was around a month ago.

And you can see some of his actionvideos:

http://www.youtube.com/watch?v=VgsX_EPmC0I
http://www.youtube.com/watch?v=fMVFgpekqxs
  Reply With Quote
Old 10-06-2007, 01:38 AM   #10
kavatap
Dence Wašinton

kavatap's Avatar

kavatap is on a distinguished road

Jelavic was a player with a strong background, if you know what I mean!!! ( he had some influential people behind him to push him), He will certainly not be a good player in his new team!
Old 11-06-2007, 04:28 PM   #11
AnAaaa
Kulenova seka

AnAaaa's Avatar

AnAaaa is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by Unregistered View Post
Who wants tell me what is the news in this article?

Is Niko going to Split and his brother Robert going to Dinamo?
Article says about Niko Kovač..He is interested for coming in Hajduk, but first he must see what will happened with his contract with Red Bull Salzburg because he is their player till summer '08.

Also he had conversation with people from Hajduk. If they offer him good terms, and current club agree, we might be seeing him in Hajduk...

His brother Robert Kovač signed up for Dinamo...
Old 14-06-2007, 12:25 AM   #12
BoskoFCB
Junior Member

BoskoFCB is on a distinguished road

Hello, I have a question.
What does this article say:

Ivan Leko: Nisam bahat prema Hajduku

Ivan Leko trenirao je s Igorom Tudorom u srijedu na glavnom poljudskom travnjaku, ali to ipak nije doveo u vezu sa svojim sigurnim povratkom u Hajduk.

- Odradio sam samo jedan razgovor s ljudima u klubu, a nakon toga je nastala „igra gluhih telefona“ – kazao nam je Leko koji se upravo vratio s odmora u Malagi.

- Ispalo je da sam bio bahat i da sam tražio veliki novac, što je neistina jer bih bi igrao za duplo manje nego što imaju neki drugi. Zasmetalo mi je to… Došao sam i prije tri godine bez „dinara“, a Hajduku sam ostavio lijep novac kad sam napravio transfer u Malagu. Tražio sam samo dugoročniji ugovor, jer već su mi je 29 godina… – pojašnjava nekadašnji hrvatski reprezentativac koji je bio najavio kako će se eventualnim dolaskom Tudora, i on sigurno vratiti u Hajduk.

- Istina je da ne bi ni razmišljao o povratku da Tudor nije došao. A sada treba vidjeti što Hajduk želi, više nije ništa na meni.

U društvu s Igorom Tudorom nizao je Leko krugove oko poljudskog travnjaka. A hoće li u idućoj sezoni obojica ponovno nositi isti dres?

- Do 20. lipnja sam u Splitu, a tada se moram javiti u Brugge… - tajnovit je bio Leko, kojega je ipak „otkrio“ osmijeh.

Na Poljudu se pokušava stvoriti moćan, jaki, europski Hajduk…
- I lošije momčadi od eventualne buduće Hajdukove momčadi su znale posljednjih godina igrati čak i u Ligi za prvaka… – odgovorio je Leko jasno davši po malo do znanja i kako ne bi imao ništa protiv, umjesto prema Belgiji, 20. lipnja krenuti u Sloveniju. Na pripreme Hajduka.

Is the transfer of Leko to Hajduk still possible?
BoskoFCB is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 12:36 AM   #13
Ptica kosovica
Member

Ptica kosovica is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by BoskoFCB View Post
Hello, I have a question.
What does this article say:

Ivan Leko: Nisam bahat prema Hajduku

Ivan Leko trenirao je s Igorom Tudorom u srijedu na glavnom poljudskom travnjaku, ali to ipak nije doveo u vezu sa svojim sigurnim povratkom u Hajduk.

- Odradio sam samo jedan razgovor s ljudima u klubu, a nakon toga je nastala „igra gluhih telefona“ – kazao nam je Leko koji se upravo vratio s odmora u Malagi.

- Ispalo je da sam bio bahat i da sam tražio veliki novac, što je neistina jer bih bi igrao za duplo manje nego što imaju neki drugi. Zasmetalo mi je to… Došao sam i prije tri godine bez „dinara“, a Hajduku sam ostavio lijep novac kad sam napravio transfer u Malagu. Tražio sam samo dugoročniji ugovor, jer već su mi je 29 godina… – pojašnjava nekadašnji hrvatski reprezentativac koji je bio najavio kako će se eventualnim dolaskom Tudora, i on sigurno vratiti u Hajduk.

- Istina je da ne bi ni razmišljao o povratku da Tudor nije došao. A sada treba vidjeti što Hajduk želi, više nije ništa na meni.

U društvu s Igorom Tudorom nizao je Leko krugove oko poljudskog travnjaka. A hoće li u idućoj sezoni obojica ponovno nositi isti dres?

- Do 20. lipnja sam u Splitu, a tada se moram javiti u Brugge… - tajnovit je bio Leko, kojega je ipak „otkrio“ osmijeh.

Na Poljudu se pokušava stvoriti moćan, jaki, europski Hajduk…
- I lošije momčadi od eventualne buduće Hajdukove momčadi su znale posljednjih godina igrati čak i u Ligi za prvaka… – odgovorio je Leko jasno davši po malo do znanja i kako ne bi imao ništa protiv, umjesto prema Belgiji, 20. lipnja krenuti u Sloveniju. Na pripreme Hajduka.

Is the transfer of Leko to Hajduk still possible?
Yes,it is.. He tells in this text that everything is on Hajduk,he would like to play with Hajduk in Euro cups..
Ptica kosovica is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 12:42 AM   #14
BoskoFCB
Junior Member

BoskoFCB is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Ptica kosovica View Post
Yes,it is.. He tells in this text that everything is on Hajduk,he would like to play with Hajduk in Euro cups..
Ok thx. I still hope he stays in Brugge.
BoskoFCB is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2007, 05:07 PM   #15
Raul
Junior Member

Raul is on a distinguished road

Is there more news about transfers of Hajduk.

I would really like to know what players will be in Split next season...
Raul is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2007, 08:15 PM   #16
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

New players:

GK - Tomic (ex Medjimurje)
DF - Igor Tudor (ex Hajduk, ex Juventus, ex Siena)
MF - Florin Cernat (ex Dinamo Kiev), Kristian Lizstes (ex Stutgart, ex Werder), Sinisa Linic (ex Rijeka), Srdjan Andric (ex Hajduk, ex Panathanaikos)
FW - Nikola Kalinic (he is Hajduk player, but last year he was on loan in Pula and Sibenik )
Old 10-07-2007, 11:29 PM   #17
Steffen
Guest

Talking YsEOycoqbakKOGO

Do not carry rubbish out of your hut, graphic equalizer hook up, 71733, anthony radzwill, 3392, http://www.tom-jenkins.net/1styr/mot.../mb_int11.html, 88399, thames rowing wherry, 086193, denver stapleton condos buy, 040, swanlake state park me, 781, unicron wav files, 4374, outside wire christmas dectorations, 13712, http://www.cashmachine101.com/divorc..._ess-this.html, 4207, power rager, 866784, pollonia tree, obsywr, bedazzled wavs, pvq, sans culottes, 11262, markus heitz, 1306, seamus byrne, 487, ntoskrnl problems, %-PP, tamiya hotshot, 481117, wichita state basketball 1965, ccbg, western redwood latex stain, =-[[[, pandit sethuraman, mwgl, icle symposium, 8PP, dr howard g slemons, xrkle, lincoln town car 2001 2003, 91169, almond milano tile, 5634, kentucky mountainbike club, 519, mercury isolation processes, 60316,

Last edited by Julian; 20-10-2008 at 10:19 PM. Reason: XjKlIlqxmaZGq
  Reply With Quote
Old 24-08-2007, 04:02 AM   #18
Eintrachtler
Junior Member

Eintrachtler is on a distinguished road
Default Nikola Kalinic

In germany I heard that Eintracht Frankfurt is interested to Nikola Kalinic?
Is everyone knowing something to this issue?

regards Eintrachtler...
Eintrachtler is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2007, 10:12 AM   #19
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by Eintrachtler View Post
In germany I heard that Eintracht Frankfurt is interested to Nikola Kalinic?
Is everyone knowing something to this issue?

regards Eintrachtler...
He is one of the best young player in Europe and I don't believe that he will go to Frankfurt.
Old 24-08-2007, 02:10 PM   #20
Eintrachtler
Junior Member

Eintrachtler is on a distinguished road

So you know nothing about that he will go to Frankfurt.
In Germany we know that our scouts observe him and Rukavina.

And that they ask your club to sell one of them. This is two weeks ago. First they said that they dont want to sell one of them.
But now, after your trainer changed and UFEA Cup is also not save, they think different about that?

But nobody heard this rumour? Okay we will see whats happen...

Thanks
Eintrachtler is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules