[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Ćakule

View Poll Results: Moj predsjednik je...
Andrija Hebrang 3 6.12%
Milan Bandić 3 6.12%
Damir Kajin (Bože sačuvaj) 4 8.16%
Ivo Josipović 11 22.45%
Josip Jurčević 6 12.24%
Boris Mikšić (feminist) 1 2.04%
Dragan Primorac 5 10.20%
Vesna Pusić 8 16.33%
Miroslav Tuđman 6 12.24%
Nadan Vidošević 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 15-12-2009, 02:53 PM   #21
gotovINA
TOČI EURO 95

gotovINA's Avatar

gotovINA is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by WB-VD View Post
... moj glas jurčeviću..neopečen, vrhunski obrazovan, Hrvat, Katolik, dovoljno desno orijentiran, s jasnim stavovima, barata s više stranih jezika što je bitno za diplomatsku ulogu predsjednika, s dosta ogovora na opća pitanja njemu postavljenja u kampanji se slažem..
iako nema šanse, nemam namjeru ovaj put tražiti manje zlo između Hebranga, Josipovića ili Vidoševića kao najbolje rangiranih kandidata.
5% po 5%..

U potpunosti se slažem...
gotovINA is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2009, 03:17 PM   #22
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

nekima izgleda nije dosta sta navijaju za Hajduka

mazohisti1950

amo Vesna, ale
amo Vesna, ale
zgazi te mudonjeeeeeeee
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2009, 04:01 PM   #23
Švabo
deutschtürke

Švabo's Avatar

Švabo has a little shameless behaviour in the past

moj izbor je isto najvjerojatnije Jurčević eventualno Primorac.....

doduše ko god bude, teško mi može bit mrži od Stevana.....
ovi isprdak Josipović ionako nit smrdi nit miriše, jedino šta mi je tragično jest ako ta spodoba bude predsjednik šta će takvi moljac, pari čovječja ribica bit Vrhovni zapovjednik OSRH, e to je najgora stvar.......

Da nije toga, bilo bi me brige....
Švabo is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2009, 04:25 PM   #24
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Talking u pravednoj zemlji pravda nije slogan....

Vrhovni zapovijednik bit će ti načelnik sredozemne flote NATO Saveza, tako da.....
može li se zamisliti Hrvatska u kojoj neistomišljenici neće biti okaratkterizirani kao npr. "ovi isprdak Josipović ionako nit smrdi nit miriše, jedino šta mi je tragično jest ako ta spodoba bude predsjednik šta će takvi moljac, pari čovječja ribica bit Vrhovni zapovjednik OSRH..", već se se svatko za "svoje boriti", argumentima, dobrom voljom, tolernacijom...., može li se zamisliti Hrvatska napokon daleko od podijela među ljudima?
očigledno teško........jer ovdje političke podijele ujedno znače i mržnju i zlo. a izgleda ne samo političke nego i još mnogo drugih podijela kojima se opterećujemo.

Vidošević mi se ne sviđa ne zato jer je kurbin sin, pička ili šta li već, već zato jer je bio na čelu Komore u doba privatizacije, jer je bio na čelu Hajduka od kuda vuće repove...
Primorac mi se ne sviđa ne zbog luđačkog pogleda već zato jer ja sam uredno plaćao svojoj djeci školske udžbenike, a on tvrdi suprotno...
Hebranga cijenim zbog njegovog porijekla i jebene sudbine, al znam što je govorio u npr. aferi s kamionima u morhu..
Pusičku ne doživljavam, iako .....malo mi je iritantna sama njena pojava, ali zbog toga zar da sudim?
Kajin, Mikšić, Jurčević.......suprotna polja, ili previše lijevo ili previše desno, ne odgovara mi.
Bandić.....strah me da zagrebčani kako bi ga se riješili ne zaokruže upravo njega.

i tako dalje i tako dalje.......

put ka sreći...

Last edited by monkul; 15-12-2009 at 07:21 PM.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2009, 08:26 PM   #25
BILI ANDJEO
Barba's Backup Boy

BILI ANDJEO's Avatar

BILI ANDJEO will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by gotovINA View Post

U potpunosti se slažem...

mogla je ova anketa i ne biti anonimna
Old 15-12-2009, 09:11 PM   #26
Švabo
deutschtürke

Švabo's Avatar

Švabo has a little shameless behaviour in the past

ma ne znam, reko, ne čini mi se ovi Josipović loš ka osoba, to je malo karikaturistički napisano, ali nema niti jednu državničku vrlinu, dapače, djeluje mi stvanro ko čovječja ribica, plah, miran, bez odluka, bez ičega.....

pa on sam prvi nezna šta bi i nema nikakav program, ko neka pravda, a pravda za koga, pa šta neko od njih ne kaže da će ukinit institut pomilovanja, da nemože on godišnje 200 ljudi pustit iz zatovra radi dobrog vladanja? pa koje jebeno dobro vladanje, čumo onda slući pravosuđe i zatvori kad na kraju opet te neko može pustit jer si se malo popravija u zatvoru?

Smijurija
Švabo is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2009, 02:32 AM   #27
cantona007
Junior Member

cantona007 is on a distinguished road

Meni su najbolji Jurčević i Tuđman.Slažem se s većinom njihovih stavova i oni se ističu po svojim stavovima od ostalih kandidata jer ostali kandidati većinom nude nastavak sadašnje hrvatske politike..Dobri su bili na sučeljavanju i govore konkretne stvari,a ne ponavljaju floskule i prazne fraze poput Bandića,Josipovića,Vidoševića.Oba su obrazovani i pametni,sveučilišni profesori...

Žalosno je da su mediji sebi izabrali par favorita i njih forsiraju,tako da o ovoj dvojici kandidata se može vrlo malo čuti.Totalno su marginalizirani,iako mislim da se dosta ljudi slaže s njihovim stavovima.Te ankete će na kraju vjerojatno dosta ljudi odvratiti od glasanja za ove kandidate koji slabije stoje,iako bi ljudi trebali glasati po tome tko je njima bolji,a ne po tome što im mediji plasiraju...

Mislim da ću na kraju ipak za Tuđmana jer on ima malo veći autoritet i malo mi djeluje ozbiljnije i sposobnije za predsjednika,iako mi je Jurčević isto odličan...

A Tuđman npr. dosta dobro stoji na raznim anketama po forumima i portalim s dosta velikim uzorkom,tako da mi je čudno da onako loše stoji po novinama i televiziiji...

Tko zna,možda netko od njih 2 napravi iznenađenje kao Mikšić prije 5 godina,kad je usprkos anketama skoro ušao u drugi krug...
cantona007 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2009, 02:46 AM   #28
New Order
Junior Member

New Order is on a distinguished road
Talking

Pomno pratim sva događanja od početka kampanje te bi dao svoj komentar isključivo pristupa kampanji:
-Ivo Josipović- još prije početka kampanje prozvan kuhanom nogom, pripadnik Milanovićeve frakcije sdp-a, vodeći po anketama zbog porasta stranačke snage glasača sdp-a nastalog kao bunt protiv sanaderovskog -3 destruktivnog upravljanja, nedostatak karizme i iskrenosti(''inače sam iz baške vode a u životu sam navijao malo za hajduk malo za dinamo'') te pomalo nejasni politički ciljevi
[B]Nadan Vidošević[B]- najprofesionalniji ulazak u kampanju, ističe se karizma, vrlo dobro govorništvo te jasni politički ciljevi, jedini minus je javna podrška sad-u vezano za pitanje odlaska u Afganistan te uopće reagiranje na Primorčeve kretenoidne provokacije +4
[B]Milan Bandić[B]- zadnji se uključio u kampanju što je bilo i logično s obzirom da je javna ličnost toliko dugo da mu je kampanja u ovom smislu nepotrebna, jednostavna populistička samopromovacija koju očito puši ovaj kretenoidan narod(slučaj Kerum) -4
Vesna Pusić- primjer hrvatske intelektualne ljevice, socijal demokratski stavovi,bezskandalozna, strpljenje i smirenost za vrijeme debata, nedostatak političkih argumenata(konstantno se ponavlja isto, HRVATSKA AGRESOR U BiH)
4
Josip Jurčević-jedini primjer hrvatske intelektualne desnice, bez marketinškog plana, stavovi nerealni dobu u kojem živimo, bez ocjene ovaj put
Dragan Primorac- agresivni pristup, očito ne poznaje ovlasti predsjednika RH( ja ću suzbit ovo, ja ću prekinit ono), negativistički marketing što može upaliti u nekom ekstra kratkom periodu no u ovako dugoj kampanji ništa više nego samodestruktivan,vrijeđanje drugih kandidata, iznošenje špekulacija kao argumenata, ocjena 1

smatram da su ovo kandidati vjerni spomena te bih još jednom naglasio da sam komentirao isključivo pristup kampanji

Ulysses S. Grant
New Order is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2009, 02:55 AM   #29
New Order
Junior Member

Quote:
Originally Posted by Švabo View Post
ma ne znam, reko, ne čini mi se ovi Josipović loš ka osoba, to je malo karikaturistički napisano, ali nema niti jednu državničku vrlinu, dapače, djeluje mi stvanro ko čovječja ribica, plah, miran, bez odluka, bez ičega.....

pa on sam prvi nezna šta bi i nema nikakav program, ko neka pravda, a pravda za koga, pa šta neko od njih ne kaže da će ukinit institut pomilovanja, da nemože on godišnje 200 ljudi pustit iz zatovra radi dobrog vladanja? pa koje jebeno dobro vladanje, čumo onda slući pravosuđe i zatvori kad na kraju opet te neko može pustit jer si se malo popravija u zatvoru?

Smijurija
loš kao osoba? što to znači, jel se to ocjenjuje na temelju interviewa i plakata ljudi svaka vam čast ako ste sposobni na to napravit, ja trebam poznavati osobno poznavati nekoga duži period vremena da bih ocijenio kakav je netko kao osoba...

Ulysses S. Grant
Old 16-12-2009, 03:08 AM   #30
New Order
Junior Member

Quote:
Originally Posted by Žele View Post
Što fali Vesni Pusić , radije bi da mi ona vodi državu nego klaun kao što je Bandić , Primorac i Vidošević !
Eugen Pusić, otac Vesne Pusić, bio je visoki jugoslavenski državni dužnosnik u godinama poslije II. svjetskog rata, sudionik komu-nističke, titoističko-staIjinističke pravničke prakse u Zagrebu i Hrvatskoj koja je iza sebe ostavila bilancu od nekoliko desetaka tisuća mrtvih i zatvorenih Hrvata.

E MOJ ŽELE A JA MISLIA DA SI USTAŠA

Ulysses S. Grant
Old 16-12-2009, 08:32 AM   #31
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by New Order View Post
Eugen Pusić, otac Vesne Pusić, bio je visoki jugoslavenski državni dužnosnik u godinama poslije II. svjetskog rata, sudionik komu-nističke, titoističko-staIjinističke pravničke prakse u Zagrebu i Hrvatskoj koja je iza sebe ostavila bilancu od nekoliko desetaka tisuća mrtvih i zatvorenih Hrvata.

E MOJ ŽELE A JA MISLIA DA SI USTAŠA
Sta ima veze sta joj je caca bio? Pa nemamo monarhiju. Po toj logici bi M. Tuđman ili Hebrang (Preporucam procitat Supekovu knjigu o starom Hebrangu) trebali imat najvece sanse za bit predsjednici?
Mogu se slozit da jabuka ne pada daleko od stabla. Mogu se slozit i kritikom nekih cudnim stavova izrecenima o dijelu biraca ali cinjenica je da je struja gđe Pusic i drustva uspila na osnovu tih teza animirat veliki dio biraca na nekim od proslih izbora. Znaci ona (i vecina njih) govor ono sto ocekuju da njihovi biraci zele cut. Jelda da joj je sad malo drugacija retorika...
Na ovom dijelu foruma, na ovoj i slicnim temamam koje se komentira, smisla ima gledat samo cjelovitos "problema".
Ako su vec izbori za predsjednika cinjenica je da ce kako veli Svabo "covjecja ribica" u prvom krugu dobit dovoljan dio glasova i to uglavnom simpatizera (ili gradskih vjecnika ) iz redova SDP-a. Ne umanjujem ni nestranacke glasove ali velika vecina njegovih glasova su glasovi po sluzbenoj duznosti. Slicno je i na drugoj strani. Masu svita ne gleda ko je na listi nego cija je lista i to je tako: "ko je ADZ-ov? Ebrang. Moze".

Osnovno pitanje za dat glas na gornju anketu bi trebalo bit: ko ce kao drugi proc u prvom krugu?
Mozemo mi pricat o izvrsnim stavovima nekih kandidata. Mozemo i o velikoj familiji, naocitosti, stupnju obrazovanja, drzavnickom drzanju i sl.
Ali presudit ce 4-5% od onih koji izadju u prvom krugu. Desetak tisuca glasova ce odlucit o drugom kandidatu za drugi krug, a samimi tim i o pobjedniku. Sanse za drugo misto u prvom krugu ima samo neko iz grupe (Bandic, Hebrang, Primorac, Pusic i Vidosevic) Za mene je to naravno Vesna Pusic (ili Kajin ). Uostalom takvi su rezultati i ankete...
Old 16-12-2009, 08:54 AM   #32
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Mile, nema predaje , Bandic.

Jedan od ozbiljnijh kandidata za drugi krug. Htjeli mi to ili ne. Populist. Kupljeni Purgeri, Slavonci, Posavci a o glasovanju Hercegovaca da ne govorim...
Toliko o nasoj anketi. Ima veze sa realnostu ko da se pita: Ko bi trebao bit prvak u HNL
Old 16-12-2009, 10:13 AM   #33
Pencilin
Senior Member

Pencilin's Avatar

Pencilin is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by digitron View Post
Ne znam kakva je reakcija Kajina na događanja u Pragu. Ako je bez da je imao detaljne informacije, a vjerojatno je, olako donio zaključak trpajući događanja vezane uz navijače uz divljanje huligana to mu ne ide u prilog, ne samo zbog tog događaja, nego zato što bi bio sklon zaključivanju na osnovu predrasuda.
Nisam siguran tko bi od ostalih kandidata reagira kako treba, mislim da bi većina reagirala onako kako javnost očekuje jer mu to donosi na popularnosti.
Međutim ne mogu navedeno zamjerit Kajinu toliko koliko zamjeram Bandiću ono što sam naveo ili to da jedino Kajin izričito tvrdi da ne da Piranski zaljev Slovencima, što se kosi s onim da je želio autonomiju (u šta također nisam upućen). Znači kao lijevičar najintenzivnije zastupa nacionalne interese RH. Dok se desničari kite ulaskom u Europu samo zbog toga jer misle da većina to želi, a načelno ne bi nikako kao desničari smjeli prodavat dio Hrvatske, bilo teritorij, bilo ponos, bilo koji dio onoga za što su se borili ljudi, ovaj kao ljevičar tvrdi da ne da teritorij RH. Osim toga kao dio one SDP koalicije (čini mi se) znao je glasat i protiv nekih zakona, amandmana, ili ne znam čega sve ne, šta znači da ima karakter kao političar šta je danas stvarno rijetkost, a mislim Hrvatskoj potrebno.
Što se tiče njegove imovinske kartice i toga da je nije ostvario jer je bio na margini, tu si u zabludi, jer je on gradonačelnik Buzina bio, ito jako uspješan, i poslovao s profitom s najmanjom zaposlenošću (mislim), uglavnom ima iznadprosječne rezultate, a korupcija i zarade vladaju i u puno manjim općinama. Evo nedavno primjer Zlatara. Dakle nije istina da je njegova kartica prazna jer je bio na margini. Iako vjerojatno nije ni istina da je čist ko suza, ali postoji meni bitna razlika između značenja njegove imovinske kartice i kartice ostalih kandidata.
Šta se tiče lijeve i desne ideologije, meni se čini da takva podjela više ne postoji. Postoji profitabilno manjinsiki orjentirana i profitabilno većinski orjentirana. Ova prva se brine za one koji su na vlasti i njoj pripadaju ogromna većina hrvatskih političara, i ova druga čiji se rezultati puno sporije vide ali zastupaju interese i cjelokupnost čitavog naroda (pa ti to utrpaj bilo livo bilo desno).

Šta se tiče bandića, razumio sam da si ga svrsta u uži krug, te da bi moga dat svoj glas i njemu.
potpis u dijelu opisa kakav bi političar triba biti, u ovom drugom da bi njemu tribalo dati glas jednostavno NE...
puno je toga lošega izrekao da se sad ne vraćam u bližu ili daljnju prošlost na teme koje smo svi jako ili većina osjetljivi...
inače neodlučan sam po pitanju tko je zslužio glas mene kao običnog smrtnika, čak sam bliže opciji ignoriranja izlaska na birališta jer mislim da tko god bio izabran da neće biti vele pomaka u onom danas najvažnijem, a to je zdrava i poštena ekonomija i izlazak iz ove rupčage u koju smo svojom krivnjom upali...
Old 16-12-2009, 11:04 AM   #34
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pencilin View Post
potpis u dijelu opisa kakav bi političar triba biti, u ovom drugom da bi njemu tribalo dati glas jednostavno NE...
puno je toga lošega izrekao da se sad ne vraćam u bližu ili daljnju prošlost na teme koje smo svi jako ili većina osjetljivi...
inače neodlučan sam po pitanju tko je zslužio glas mene kao običnog smrtnika, čak sam bliže opciji ignoriranja izlaska na birališta jer mislim da tko god bio izabran da neće biti vele pomaka u onom danas najvažnijem, a to je zdrava i poštena ekonomija i izlazak iz ove rupčage u koju smo svojom krivnjom upali...
Kajin se moze konkretizirat samo kao destruktivac i opozicija. On bi u jednom dijelu bio idealna zamjena za trenutnog redikula. U dijelu di treba seruckat, prduckat i nista konkretno. Ne kazem da nekad ne daje mlika i da je u nekim stavovima osvjezenje ali i kad se to dogodi redovito prolije namuženo mliko. Heba te nije se snasao ni u koalicijskoj vladi Ivice Racana nego je (su se) izguzili. Da je uvest misto potpredsjednika RH (recimo za zabavu) on bi (ili trenutni) bio idealan za takvu funkciju

Sta se tice ne izlaska na izbore i to je jedan nacin izrazavanja svojih stavova, ali treba se bit svjestan da se u tom slucaju samo povecaje utjecaj "biraca ovaca".

Ako vec imamo ovu temu bilo bi korisno popricat o tome sta se od predsjednika moze i treba ocekivati i 'ko je od mogucih u tom smislu najbolji. (naravno vodit brigu i koliko ko ima sanse za tako nesto).
Osobno mislim da svaki od ovih 12 kandidata ne moze bit losiji od trenutnog predsjenika "svih građana Hrvatske", ali isto tako ne treba relativizirati ove izbore. Niti je rijec o biranju manjeg zla niti treba nasjedat na pjesmice, jabuke, parole, plakate. Niti ce prezidente moci iskorjeniti korupciju niti moze jamciti pravednu, ponosnu i sta ja znam kakvu Rvacku, niti ce nas vodit na posa niti imamo ista od toga sta Rvacka zna i moze. Predjednik je zaduzen za su kreiranje vanjske politike (trenutni je u najgore moguce vrijeme bio kod Gadafija pa kasnije na Kubi - da ja moga i Sadama bi primio), lobiranje u svijetu za Hrvatske interese (trenutni je svjedocio kontra RH u Haagu, imao predavanja o /protiv/ Franje u Kini), on je vrhovni zapovjednik OS RH (umirovio je /bez prava na povratak/ najbolje generale koje smo dobili u ratu, ispricavao se agresorima...). Da ne ispadne da samo gadim trenutnoga imao je on i dobrih stvari, ali ja mu osobno vise zamjeram nego sta ga postivam. Ukratko, fala QCu i njegovo je svrsilo.

Ko ce bit iza njega. Narod ce odlucit. Ja ne.
P.S. Ja sam ka i Kajin nema toga kojeg necu moc ogadit Osim Vesnu Pusic. Ona je u srcu mom.
Old 16-12-2009, 11:13 AM   #35
Pencilin
Senior Member

Pencilin's Avatar

Pencilin is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Sta se tice ne izlaska na izbore i to je jedan nacin izrazavanja svojih stavova, ali treba se bit svjestan da se u tom slucaju samo povecaje utjecaj "biraca ovaca".
za dosadašnje izlaske zaslužujemo epitet "magarad veća", a sad idemo u rang ovčica, mislim da nam je zagarantirana rupčaga ma šta slijedeći fikus o tome mislio...
štata šta se kakva dobra koka (baRBa nemoj) nije ubacila u trku ka šta u Italiji zna biti pa da barem nešto dobro gledamo, jer od ovih niti slike niti tona...
Old 16-12-2009, 11:47 AM   #36
digitron
Šime

digitron's Avatar

digitron will become famous soon enough

Ne bi se složio da nije bitno tko je predsjednik i da on tu ne može ništa. Možda u trenutnoj situaciji može malo, ali ako je ta osoba onakva kakva bi tribala bit, pri, ajmo zamislit, promjeni političke svjesti i odgovornosti u Hrvatskoj onda bi bilo bitno je li on redikul-fikus ili netko tko se želi i može uklopit u zajedničke interese njega i vlade u hrv i vani.
On zatupa interese Rh u inozemstvu, ali i vlada zastupa te interese. Ukoliko su interesi različiti onda nemožeš izborit ništa. Ukoliko su interesi usuglašeni šta bi uvik tribalo bit, onda vanjska politika odaje drugu sliku o državi i vladanju, povećaje povjerenje ulagačima itd... Nas do nečega takvog čeka puno, ali može nas čekat još i više.
Old 16-12-2009, 11:55 AM   #37
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pencilin View Post
za dosadašnje izlaske zaslužujemo epitet "magarad veća", a sad idemo u rang ovčica, mislim da nam je zagarantirana rupčaga ma šta slijedeći fikus o tome mislio...
štata šta se kakva dobra koka (baRBa nemoj) nije ubacila u trku ka šta u Italiji zna biti pa da barem nešto dobro gledamo, jer od ovih niti slike niti tona...
GEj se ne bi slozio s jednim dijelom tvojih navoda a ti ako vec ne mozes birat koke imas 10 p.caka pa izaberi
Od cijele konkurencije ja biram Vesnu

Jedna zanimljivost vezano za ove izbore; O skoro svim kandidatima koji imaju kakve takve sanse za drugi krug kruzio je bar jedan mail sa nizom "istina" samo je jedan kandidat ostao nokrznut. Je li moguce da o Bandicu nista ne kruzi a o svima ima ponesto. Koja slucajnost...

Hebrang - HDZnjara, Shimatzu
Primorac - Cudno diplomirao, lobirao, USA, Banja Luka, uguz
Vidosevic - Imovina, lopovluk, nepotizam
Josipovic - pisao optuzbe za Haag generalima, namet ZAMP-a pa pjevaci pjevaju, Posmrtna pripomoc, Milanovic u sjeni
Pusic - Uza i sira obitelj, agresija na BiH, manipulira studentima

A Mile obilazi Rvacku...
Old 16-12-2009, 12:04 PM   #38
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by digitron View Post
Ne bi se složio da nije bitno tko je predsjednik i da on tu ne može ništa. Možda u trenutnoj situaciji može malo, ali ako je ta osoba onakva kakva bi tribala bit, pri, ajmo zamislit, promjeni političke svjesti i odgovornosti u Hrvatskoj onda bi bilo bitno je li on redikul-fikus ili netko tko se želi i može uklopit u zajedničke interese njega i vlade u hrv i vani.
On zatupa interese Rh u inozemstvu, ali i vlada zastupa te interese. Ukoliko su interesi različiti onda nemožeš izborit ništa. Ukoliko su interesi usuglašeni šta bi uvik tribalo bit, onda vanjska politika odaje drugu sliku o državi i vladanju, povećaje povjerenje ulagačima itd... Nas do nečega takvog čeka puno, ali može nas čekat još i više.
Mislim da niko nije rekao da je nebitno ko je predsjednik. Cinjenica je da oni obecaju narodu neke stvari koje uopšte nisu u domeni Predsjednika RH.
Trenutni je napravio previse gafova ali je i odigra dobro neke stvari (recimo npr. dvi primopredaje vlasti). I dalje mislim da bi svako od ovih kandidata bar na jednako dobar nacin odradio sve ono sta je on odradio dobro, ali isto tako sumnjam da bi ko od njih uspio tako srozat ulogu Predsjednika ka sta je ovaj uspio.
Nakon njega je svaki dobar i to je bolna cinjenica, kao sta je i cinjenica da ce narod sebi izabrat (i) Predsjednika kakvog zasluzuje (u okviru njegovih Predsjednickih ovlasti). Neko ce htjet da to bude Hercegovac/Dalmatinac/Istijan, neko ce izabrat jer bi radje gleda p.cic na tv-ju (ka ovi Pencilin), neko misli da je vazno kako ce nas taj neko zastupat vani, neko ce procijeniti da je najvaznije sta bi taj kandidat mislio o unutarnjim pitanjima i npr. suradnji sa Haagom (ili sa BiH), neko ce izabrat nekoga jer mu je lijep, neko ce zaokruzit nekoga jer su mu to iz stranke/partije tako "rekli"...
Na osnovu svega toga cemo dobit Predsjednika. Ustvari Predsjednicu

Last edited by baRBa; 16-12-2009 at 12:41 PM.
Old 16-12-2009, 01:05 PM   #39
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

nismo mi dovoljno zreli kao društvo da biramo predsjednika, premijera itd itd po programu, nego još uvik se broje krvna zrnca, još uvik se razdvajaju crni i crveni, još uvik se vraćamo i 60 godina unazad, a ono najbitnije je naravno na strani.
kako vi još pušite te livo-desno pizdarije, meni je fascinantno. mislim da ni ne zaslužujemo bolje, neka nas jebu kad smo budale i pušimo njihove pizdarije, kad se jednoj kosorici diže popularnost na osnovu čega? još jače recesije i praktički preslik sanaderove politike. neka jebu budale kad mogu. u ovoj sterilnoj državi, prosvjedi se ionako gledaju sa podsmjehom.
da ne ispada da nekoga podržavam, jer nisam, najviše radi toga šta zajebavaju javnost nekakvim obećanjima a nemaju ni 10% ovlasti svega navedenog...
Old 16-12-2009, 02:55 PM   #40
belfast
Sinn Féin

belfast's Avatar

belfast will become famous soon enoughbelfast will become famous soon enough

Jeli to Bandić stavija vijenac sa Hajdukovim grbom :-?
Nego izgleda da su pronasli odgovornog za napad na Berlusconia

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules