[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Zafrkancija

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-07-2007, 09:20 PM   #41
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

hs1911 will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by vokri View Post
Djeco slušajte Bana,Azru,Parafe,Termite,Pađena(klošara),Rundeka,S achera,Dragu Mlinarca,Satana,Đubrivo ,Hladno pivo,KUD Idijote i druge koji imaju svoj jasan stav u životu a ne nasjedati na semantične pjesmuljke,ne dopustit da se manipulira vašim osječajima,ne dopustit novinarima i glazbenicima da vas zavedu brljezgarijama i na vama zarađuju
A koji je to njihov stav o životu?
Navedene teško možeš vidit trijezne ili nenapušene...

Sve umjetnik do umjetika....i svaki žali šta nije amerikanac jer je hrvatska/jugoslavija premala za taj njihov talent. I za razliku od semantičnih pjesmuljaka oni ne zarađuju na svojim "remekdjelima"
hs1911 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2007, 10:18 PM   #42
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

a nisu stari Latini ni bili blesavi..već tada su znali da o ukusima se ne isplati raspravljati....
meni je uvik bila draža čokolada Braco vengo Seka..
monkul is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2007, 10:28 PM   #43
Anna
moja anuška

Anna is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hs1911 View Post
Kao što rekoh,od jugoslavenčine se to i očekuje

I zaboravila se da je domoljub onaj koji brani svoju državu u ratu,a ne da održava koncertiće za 100maraka po hercegovini i dalmacij.

Takve koje on sramoti ili su manjina ili domaći izdajnici

1. jadno je stanje ovog društva ako se poziv thomsona pa i bilo čiji poziv
ne smije odbiti, a da ne budeš proglašen izdajicom

zato naravno ima puno ljudi koji idu na koncert da bi se time hvalili, jer žele
da ih pospe malo domoljubne prašine bolje nego da ih se uvalja u perje izdaje.......

pa se tako naš vrli bivši diplomat Žužul, a danas vlasnik nekoliko tvornica i
isto toliko pretvorbenih afera, hvališe da je nazočio sa cijelom porodicom....

jer čovik zna da je ovdje na cijeni "domoljublje" a ne poštenje...

uvijek može iza zastora slušati svoju kolekciju opera i brojiti šolde iz pretvorbe...

i zaključak...da skratimo....

čovjeka koji piva jasenovac i gradiška stara , ne želim vidjeti ni čuti,
pa da piva kao anđeo...a prije reve kao tovar...
Old 27-07-2007, 10:39 PM   #44
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by Anna View Post

Isto tako čovjeka koji u 2007-oj sa zvjezdicom na glavi pjeva partizanske pjesme, ja isto ne želim ni vidjeti ni čuti.

S tim da ti Thompsona možeš nekažnjeno "pljunuti", a ja našeg predsjednika moram poštivati
Old 27-07-2007, 10:45 PM   #45
Anna
moja anuška

Quote:
Originally Posted by El Chino View Post
Isto tako čovjeka koji u 2007-oj sa zvjezdicom na glavi pjeva partizanske pjesme, ja isto ne želim ni vidjeti ni čuti.

S tim da ti Thompsona možeš nekažnjeno "pljunuti", a ja našeg predsjednika moram poštivati
tog čovjeka kojeg zovemo predsjednik je izabrala većina građana ove
zemlje i to dvaput...

prema tome to moraš poštivati bez obzira na osobno mišljenje...

a zvijezda i svastika nisu isto...kao što crno i bilo nije isto, iako ništa nije apsolutno ni crno ni bilo...

uostalom...navijao si za klub koji je imao tu zvijezdu...ili nisi:roll
Old 27-07-2007, 10:55 PM   #46
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
tog čovjeka kojeg zovemo predsjednik je izabrala većina građana ove zemlje i to dvaput...
I Thompson u Hrvatskoj održava najposjećenije koncerte i njegovi albumi su daleko najprodavaniji.
Pa to opet ne sprečava mnoge da mu inputiraju štošta, da ga omalovažavaju i da neukusno komentiraju njegovo revanje

Quote:
prema tome to moraš poštivati bez obzira na osobno mišljenje...
Sukladno tome, ti bi isto mogla poštivati Thompsonov rad, obzirom da se nigdje nije organizirala ili oglasila većina protiv njegovog glazbenog opusa. Dapače, javljaju se samo minorne organizacije s vrlo malim brojem članova.

Quote:
a zvijezda i svastika nisu isto...kao što crno i bilo nije isto, iako ništa nije apsolutno ni crno ni bilo...
Ja nigdje nisam nikada vidio kod Thompsona nikakvo obilježje koje se može povezati sa svastikom. Ali obzirom da se radi o fašisti, onda se podrazumjeva da je njegov Dida sa Svilaje imao tetoviranu svastiku, njegov duh ratnika je sinonim za SS-ovca, sin o kojem pjeva će biti budući vođa neonacista, a Lipa Kaja je sinonim za sve one pripadnice ustaškog pokreta koje su prokazivale srpkinje i židovke te im na taj način pečatile sudbinu.
Kralj Dmitar Zvonimir je izravna metafora na samog Adolfa Hitlera, a pjesmom Dolazak Hrvata poručuje Židovima da se spreme na još jedan holokaust.

Quote:
uostalom...navijao si za klub koji je imao tu zvijezdu...ili nisi:roll
Više su me impresionirale priče o mladićima koji su imali prišivke Patria Nostra na svojim jaketama
Old 27-07-2007, 11:08 PM   #47
Anna
moja anuška

[QUOTE=El Chino;101018]I Thompson u Hrvatskoj održava najposjećenije koncerte i njegovi albumi su daleko najprodavaniji.
Pa to opet ne sprečava mnoge da mu inputiraju štošta, da ga omalovažavaju i da neukusno komentiraju njegovo revanje

pa konceri dragane mirković su još posjećeniji...

meni se njegovo pjevanje jednostavno ne sviđa, kao ni zvuk piljenja drva,
a ozbiljno sumnjam da su motivi dobrog dijela ovih ljudi glazbeni...ili je
možda bolji glazbeni doživljaj u crnoj uniformi????

Sukladno tome, ti bi isto mogla poštivati Thompsonov rad, obzirom da se nigdje nije organizirala ili oglasila većina protiv njegovog glazbenog opusa. Dapače, javljaju se samo minorne organizacije s vrlo malim brojem članova.

nemam ništa protiv njegovog glazbenog rada, neke pjesme mi se i sviđaju,
niti osobno protiv njega, nego protiv stanja u društvu u kojem osoba koje
promiče ustašku ikonografiju i simbole postaje nacionalni junak i mjera domoljublja...a oni koji s ne odazivaju na njegove derneke...izdajice???

Ja nigdje nisam nikada vidio kod Thompsona nikakvo obilježje koje se može povezati sa svastikom. Ali obzirom da se radi o fašisti, onda se podrazumjeva da je njegov Dida sa Svilaje imao tetoviranu svastiku, njegov duh ratnika je sinonim za SS-ovca, sin o kojem pjeva će biti budući vođa neonacista, a Lipa Kaja je sinonim za sve one pripadnice ustaškog pokreta koje su prokazivale srpkinje i židovke te im na taj način pečatile sudbinu.
Kralj Dmitar Zvonimir je izravna metafora na samog Adolfa Hitlera, a pjesmom Dolazak Hrvata poručuje Židovima da se spreme na još jedan holokaust.

pa vidiš bilo bi poštenije da otvoreno brani svoj svjetonazor kao i njegovi
obožavatelji nego što smušeno objašnjavaju da Jasenovac nije njegova pisma...
kao da nekog ubiješ pa kažeš da...ali puška nije bila moja...

ako je svrha tih derneka plašenje dijela stanovništva hrvatske, i vrijeđanje
uspomene na stradale u logorima...onda se svi tribaju zamisliti nad time..

ne zbog svijeta, nisu oni bolji od nas ...ne zbog njih nego zbog nas...
Old 27-07-2007, 11:18 PM   #48
El Chino
Hare Krishna

E, jesmo svi moralni i etični kad se radi o tuđim grijesima..

Recimo, mene njegovo pjevanje Jasenovca uopće nije uznemirilo. Zašto? Zato što je otpjevano u nekoj zadimljenoj diskoteci bez ikakvog medijskog praćenja. Nitko za to ne bi ni znao, da se nije pojavio Matija Babić koji je od toga stvorio pravu priču za svoj index i napravio medijsku pompu samo takvu.

Jedan Jasmin Stavros je studijski snimio pjesmu u kojoj pjeva: (citiram)
Čedo bijedo, ti bi se u moru kup'o
Nećeš Edo, Čedo bijedo
Mozak ti je tvoj prolup'o
Ja više neman samo pračku,
Zgazit ću te kao mačku

Ti si čudna, baš neka vrsta
Aha, aha, aha, aha, aha
Nisi ni kokoš, a imaš tri prsta
Aha…..
Čovjek znam to nisi ti
Aha….
Jer nemaš pameti!

Ti kradeš sve, jer ti si lopov
Aha…..
Veliki ratnik ka prati te čopor
Aha…..
Bijedan si, to snaju svi
Aha…….
I moraš, ma bježati!

E, moj Čedo, Čedo bijedo
Ti bi htio stvari fine
Ma nećeš Edo, Čedo bijedo
Bježati ćeš preko Drine
Ja više neman samo pračku
Zgazit ću te kao mačku

I kako sada Jasmin Stavros nije primitivac, fašista, nacista i što li već?
Kako je sada jedan nastup Thompsona tolika prijetnja za naše društvo, a taj Stavros nije?

Thompson je običan čovjek koji pjeva i od pjevanja živi. U pjesmama ga vode nekakve emocije i mislim da su mu pjesme mnogo iskrenije od raznih ljubavnih tragedija i monodrama koje naši vrli umjetnici svakih 10 dana izbacuju iz rukava.

Ja mu jedino zamjeram što si je dopustio biti žrtveno janje različitih političkih grupacija koje preko njegovih leđa skupljaju nekakve bodove.
A, svima nama zamjeram što za to skupljanje bodova okrivljujemo njega, a ne skupljače bodova
Old 27-07-2007, 11:22 PM   #49
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

Quote:
1. jadno je stanje ovog društva ako se poziv thomsona pa i bilo čiji poziv
ne smije odbiti, a da ne budeš proglašen izdajicom

zato naravno ima puno ljudi koji idu na koncert da bi se time hvalili, jer žele
da ih pospe malo domoljubne prašine bolje nego da ih se uvalja u perje izdaje.......

pa se tako naš vrli bivši diplomat Žužul, a danas vlasnik nekoliko tvornica i
isto toliko pretvorbenih afera, hvališe da je nazočio sa cijelom porodicom....

jer čovik zna da je ovdje na cijeni "domoljublje" a ne poštenje...

uvijek može iza zastora slušati svoju kolekciju opera i brojiti šolde iz pretvorbe...

i zaključak...da skratimo....

Zanimljivo je kako ti imaš dvostruke kriterije,pravo ljevičarka partiznaka.
Mesića bira većina i mora ga se poštovat i cijenit,a žužula kojeg je izabrala većina ne triba ili thompsona koji jedini puni stadione u Hrvatskoj(ako izuzmemo nesretnu partizansku dječicu koja ide na koncerte bijelog dugmeta)

a šta se tiče tvog zaključaka....boli nekog oćeš ga ti slušat ili nećeš,nije bitno.bitne su činjenice da čovjek svaki put ruši rekorde s nakladom...i zamisli,albume mu kupuje isti onaj narod koji bira mesića ili žužula.

inače cijeni se i poštenje i domoljublje,a žužul nema s nijednim ništa,stvarno si ograničena ako misliš da je neko domoljub ako ide na thompsonov koncert.

ovo "poštenje" mi je od nekud poznato
Old 27-07-2007, 11:25 PM   #50
Anna
moja anuška

Quote:

Recimo, mene njegovo pjevanje Jasenovca uopće nije uznemirilo. Zašto? Zato što je otpjevano u nekoj zadimljenoj diskoteci bez ikakvog medijskog praćenja. Nitko za to ne bi ni znao, da se nije pojavio Matija Babić koji je od toga stvorio pravu priču za svoj index i napravio medijsku pompu samo takvu.

interesantno kako problem uvijek lociraš na krivo mjesto...znači grijeh nije grijeh ako se za njega ne dozna???
a vidiš..ja virujem da mu je dobar dio slave donijela baš ta prigoda, pa mu je
Babić učinio i uslugu...

[I]Čedo bijedo, ti bi se u moru kup'o
Nećeš Edo, Čedo bijedo

on nije nacionalni junak pa njegovo pjevanje spada pod patologiju pojedinca a ne društva...i kao takvo me ne zanima...
možda je samo zanimljivo da je dotični prezimena Vasić pa je s tim sve
apsurdnije...

A, svima nama zamjeram što za to skupljanje bodova okrivljujemo njega, a ne skupljače bodova
pa kao si primijetio kao takvog sam baš spomenula Žužula
Old 27-07-2007, 11:26 PM   #51
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

Quote:

Čedo bijedo, ti bi se u moru kup'o
Nećeš Edo, Čedo bijedo
Mozak ti je tvoj prolup'o
Ja više neman samo pračku,
Zgazit ću te kao mačku

Ti si čudna, baš neka vrsta
Aha, aha, aha, aha, aha
Nisi ni kokoš, a imaš tri prsta
Aha…..
Čovjek znam to nisi ti
Aha….
Jer nemaš pameti!

Ti kradeš sve, jer ti si lopov
Aha…..
Veliki ratnik ka prati te čopor
Aha…..
Bijedan si, to snaju svi
Aha…….
I moraš, ma bježati!

E, moj Čedo, Čedo bijedo
Ti bi htio stvari fine
Ma nećeš Edo, Čedo bijedo
Bježati ćeš preko Drine
Ja više neman samo pračku
Zgazit ću te kao mačku

I kako sada Jasmin Stavros nije primitivac, fašista, nacista i što li već?
Kako je sada jedan nastup Thompsona tolika prijetnja za naše društvo, a taj Stavros nije?

Thompson je običan čovjek koji pjeva i od pjevanja živi. U pjesmama ga vode nekakve emocije i mislim da su mu pjesme mnogo iskrenije od raznih ljubavnih tragedija i monodrama koje naši vrli umjetnici svakih 10 dana izbacuju iz rukava.

Ja mu jedino zamjeram što si je dopustio biti žrtveno janje različitih političkih grupacija koje preko njegovih leđa skupljaju nekakve bodove.
Ne znam je li ova pisma tvoja zajebancija,ali čovječe ko ja to šuga od čovika mora bit...pa on je koliko ja znam srbin
Old 27-07-2007, 11:32 PM   #52
El Chino
Hare Krishna

Nije nikakva zajebancija:
http://www.crolinks.com/cromusic/c/cedobije.htm

To je snimljena pjesma koju on potpisuje.

Uglavnom...nije me briga hoće li netko za marendu slušati Bob Sinclaira, Terezu Kesoviju, Rammstein ili Thompsona.
Ali me je jako briga kad me neki židov krene prozivati i nazivati fašistom, jerbo mi je srcu draga pjesma Lijepa li si i zato što se sjetim nekih kojih više nema kada krene pjesma Duh ratnika.

Jebe me se hoće li netko slaviti Božić ili neće. Jebe me piturava li jaja za Uskrs ili nije. Isto tako me briga jede li netko svinjetinu ili ne.
Ali me jako briga kada se javi neki šargopirgasti liberal spaljene kose koji me zbog pjesme Geni kameni naziva pripadnikom primitivnog naroda.

Zaboli me qrac hoće li netko na izborima glasati za SDP, HSP, HSS, IDS ili HDZ...
Ali me jako briga kada me netko zbog pjesme Neću izdat ja, navodi kao pripadnika genocidnog naroda.
Old 27-07-2007, 11:40 PM   #53
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

Quote:
Nije nikakva zajebancija:
http://www.crolinks.com/cromusic/c/cedobije.htm

To je snimljena pjesma koju on potpisuje.

Uglavnom...nije me briga hoće li netko za marendu slušati Bob Sinclaira, Terezu Kesoviju, Rammstein ili Thompsona.
Ali me je jako briga kad me neki židov krene prozivati i nazivati fašistom, jerbo mi je srcu draga pjesma Lijepa li si i zato što se sjetim nekih kojih više nema kada krene pjesma Duh ratnika.

Jebe me se hoće li netko slaviti Božić ili neće. Jebe me piturava li jaja za Uskrs ili nije. Isto tako me briga jede li netko svinjetinu ili ne.
Ali me jako briga kada se javi neki šargopirgasti liberal spaljene kose koji me zbog pjesme Geni kameni naziva pripadnikom primitivnog naroda.

Zaboli me qrac hoće li netko na izborima glasati za SDP, HSP, HSS, IDS ili HDZ...
Ali me jako briga kada me netko zbog pjesme Neću izdat ja, navodi kao pripadnika genocidnog naroda.
Bravo! lipo si to napiso.

Meni ne smetaju ni srbi ni muslimani ni židovi ili bilo koja vjera i nacija koja je prisutna u Hrvatskoj ako Je poštuju,ali ako se počnu nametat i ucjenjivat državu zbog svojih sitnih interesića prvi ću im reći VAN!

nažalost takvih je puno,oko 20-30% kao što Franjo reče,a to su upravo oni o kojima predsjednik priča:http://www.youtube.com/watch?v=xae2EQI1Owk
Old 27-07-2007, 11:43 PM   #54
Anna
moja anuška

Ali me jako briga kada me netko zbog pjesme Neću izdat ja, navodi kao pripadnika genocidnog naroda.[/QUOTE]

ti dobro znaš da to nije zbog te pjesme, pa se ipak praviš naivan

a nitko ti nije rekao da si genocidan, a ja ne mislim stati iza svake
pizdarije pa makar je i hrvat učinio

nismo ovce da se držimo svi u istom toru
Old 27-07-2007, 11:53 PM   #55
Anna
moja anuška

inače cijeni se i poštenje i domoljublje,a žužul nema s nijednim ništa,stvarno si ograničena ako misliš da je neko domoljub ako ide na thompsonov koncert.

ne...to ti misliš kao što misliš i tvrdiš da je netko izdajica
ako ne ide

i malo manje etiketiranja ako može..ja tebe nisan uvrijedila nijednom riječju,
a prema tuđim stavovima i mišljenjima moraš biti tolerantniji ukoliko želiš razgovor
Old 28-07-2007, 12:05 AM   #56
hs1911
početnik

hs1911's Avatar

Quote:

ne...to ti misliš kao što misliš i tvrdiš da je netko izdajica
ako ne ide

i malo manje etiketiranja ako može..ja tebe nisan uvrijedila nijednom riječju,
a prema tuđim stavovima i mišljenjima moraš biti tolerantniji ukoliko želiš razgovor
napsio sam ako misliš

a izdajica se nije odnoslila na one koji ne idu,već na one kojima smeta moš ga ne volit,ali ako ti smeta ignoriraj,budi malo tolerantnija

ja te ne etiketiram,već se sama etiketiraš.spominješ žužule(za kojeg sumnjam da ga itko normalan cijeni ili doživljava kao domoljuba),puna si predrasuda prema MPT-u i desno orijentiranim ljudima.

dosta izmišljaš ili jednostavno ne čitaš šta drugi pišu npr.da sam ja rekao da thomspona ne slušaju izdajice iako to nisam nigdi napiso...to je samo jedan primjer,ima ih tonu na svakom malo dužem topicu o sličnim temama.
Old 28-07-2007, 12:13 AM   #57
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

vidim ja da su ovdje vile i Hajduci....
monkul is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2007, 12:52 AM   #58
Žele
Neuhapšeni 1950

Žele is on a distinguished road

nije bilo lose premda sam se nada i boljem
usa besplatno
svidila mi se pisma moj ivane....
i to je to onda mi dojadilo i otisa u obliznji kafic pa na bacvice pa doma i to je to
Old 28-07-2007, 01:34 AM   #59
malduk
mišO

malduk's Avatar

malduk will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by krilo View Post
Jeba vas Thompson....
eh, što vam se povampire lica kad se vije naša šahovnica, SVETA ZASTAVA

Quote:
Originally Posted by TORCIDA-KONAVLE View Post
tko nevoli thompsona natreba da zivi

Istok, Zapad, svatko brani svoje,
a ja ne smijem ono što je moje
oduvijek.
Jedini moj svijet.

I samo zato, za njih sam fašista,
a nikad nisam htio tuđe ništa,
samo nju,
zemlju slobodnu.

Mirno živim ponosan na svome,
makar nije uvijek sve po mome.

Napadaju ta sluganska pera,
k'o da oni branili su sela.
Miševi,
iz rupa izišli!

Eh, što im se povampire lica
kad se vije
naša šahovnica.
Sveta zastava.

Nek' se čuje, nek' se zna,
nek' vijori zastava,
neka ni'ko ne dira
u moj mali dio svemira.

U eteru lažu, obmanjuju ljude,
tako lako pravednima sude.
Jesam kriv,
zato što sam živ!

Domoljublje prozvali fašizam,
tako brane njihov komunizam.
Prozirna
demagogija!

Nek' se čuje, nek' se zna,
nek' vijori zastava,
neka ni'ko ne dira
u moj mali dio svemira.

Last edited by malduk; 28-07-2007 at 01:48 AM.
malduk is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2007, 02:15 AM   #60
shempja
Junior Member

shempja is on a distinguished road

čoviku svaka čast... 2 ipo ure bez stanke je piva... svaku pismu sa jednakon žestinon... :
...atmosfera predobraaaa....
...jedva cekan dogodine da napuni Poljud...
...ma jednostavno legenda...

...Slusaj kako grmi, kako more pjeni
pitaju te jesu li zaboravljeni
za njih se pomoli, nek' mi braca znaju
heroji se nikad ne zaboravljaju...

...BOG I HRVATI... :
shempja is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules