[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2012, 11:02 PM   #1781
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

osvomposlu will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by Bodul View Post
ajde drago mi je da smo se napokon barem nacelno slozili ... Kerum je izbor NOa prepustio ulici, HDZ bi isto "proda" nekom trecem i tu je paralela ... da nastavimo raspravu vjerovatno bi se slozili i oko toga da je i jedno i drugo nakaradno ... a ova prica o neovisnom NOu ... teoretski bi svaki triba bit neovisan; a koliko on to stvarno i je to je druga prica ... al nemojmo sad i to otvarat kad smo se barem ode nasli
Ma nismo se ni načelno složili, ali eto, svak je iznija svoje argumente i nema smisla raspravljat unedogled. Jedan drugog sigurno nećemo uvjerit, a ostatak auditorija ima svak svoju glavu pa će sami vidit šta ima smisla, a šta ne
Old 06-06-2012, 10:14 AM   #1782
Alfa91
Senior Member

Alfa91's Avatar

Alfa91 is on a distinguished road

Na stranicama Slobodne zasad ima komentar da nsu tek poćeli prićat i izbacili novinare vanka.Virujem u pozitivan ishod!!!
Alfa91 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 01:11 PM   #1783
Naš Hajduk
Senior Member

Naš Hajduk is on a distinguished road

Quote:
zvuci lipo i imponira ali ne hvala ... inace nisam neki fan od Reica ali moram priznat da je sa ovim tekstom od jucer u Slobodnoj pogodio u sridu i to od prve do zadnje rici ... dio koji se odnosi na ovo gori bi bio "A još je žalosnije da ljudima iz Hajduka lekcije dijele razne navijačke face, koje kao legitimaciju za propovijedi što bi i kako bi trebalo voditi klub imaju jedino svoju privrženost, odanost, ljubav i poklič Hajduk živi vječno." ... dakle forum kao misto di cemo iznositi svoja razmisljanja i stavove da, ali kada ljudi bez ikakvoga pokrica precjene svoje mogucnosti i s blagoslovom politike krenu krojiti politiku kluba onda imamo ovo sto danas imamo u klubu tako da je po mome misljenju jos jedan radni tim od strane navijaca zadnje sto ovom napacenom klubu danas triba

s obzirom da sam uvjeren da vas ovaj moj post sigurno nece sprijeciti u osnivanju jos jednog radnog tima u nizu imam pitanje za tim kad se isti oformi ... zasto se stalno pise da grad mora ostaviti 25% dionica u svome vlasnistvu kada u statutu Hajduka pise da se tvrtka drustva moze izmjeniti na gradskoj skupstini sa 95% glasova; nije li samim time dovoljno da grad zadrzi 5%+1 dionicu u svom vlasnistvu?! ... to bi po meni gradu dalo puno veci manevarski prostor i privuklo ozbiljnije i kvalitetnije ulagace, a i dalje nebi postojala nikakva mogucnost da se Hajduku dogodi Salzburg

by the way vidin da su izmedu ostalih borba, bukowski i osvomposlu reagirali na katastrofalnu ideju HDZa o "iznajmljivanju upravljackih prava" ... zanimljivo; jer kad je Kerum i njegov HGS to isto ili nesto vrlo vrlo slicno napravio lani onda je vecina ode vikala "Nas je, Nas je" ... vjerovatno su u HDZ tribali rec da upravljacka prava triba iznajmit navijacima onda bi svi opet bili odusevljeni takvim akrobacijama; isto ka i lani
Ne osnivamo radni tim mi, nego Grad Split (i kao što vidiš u njemu ne sudjelujemo). Ali sigurno bi te se dalo predložiti ili barem angažirati da pratiš taj proces. Te pronalaziš ljude koji imaju nekog iskustva u preoblikovanju, privatizaciji, dokapitalizaciji... nešto kao što mi radimo - samo za ovaj "socios model":

Dalje - klubom upravlja NO, ne ulica (ili novinari,. što možda g. Reića smeta, ako ga već ne pogađa što je baš u nekom poslu sa Županijom i akterima dijela dopisa - pa što nije upravo g. Reić imao i neke drugačije višenja projekta "socios" ili čak i kandidate). Torcida je kroz projekt Naš Hajduk samo artiulirala jedan prijedlog i model vođenja Kluba. A da se nismo precjenili dokazuje prezentacija projekta, njegova realizacija, na koncu ljudi koji su se javili na natječaj, te provedba izbora i sve što ide s tim. Mislim da se oko toga možemo složiti? Sve što smo mi obečali napraviti i trebali napraviti, je napravljeno - zar ne?

A to da mi predložimo neke stvari javno, da u našem radu sudjeluju ljudi koji nešto znaju i koje smo zamolili da nam pomognu, pa mi to podjelimo sa ostalim navijačima je naše pravo kojeg se ne mislimo odreći i proda li grad svojih 50%. Mi za svoje dionice imamo pravo pratiti i analizirat rad Kluba. Te komentirati njegov rad.

Inače "lekcije koje dijele navijačke face" su utemeljene na konkretnim brojkama i analizi.

Glede zašto se piše o 25%, 5%... nemamo pojma. Vjerojatno će tim za proces preoblikovanja dati odgovore na tvoja pitanja. To su ljudi koji rade na onome o čemu ti pričaš na forumu.
Naš Hajduk is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 03:16 PM   #1784
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

bio bi ti zahvalan kad budes znao nesto vise o ovome 5%-25% da napises koju o tome i ode ... to mi je moram priznat upitnik tj. ka sta sam reka nejasno mi je kada se krene u model privatizacije koji ce qrac gradu vise od tih 5% + 1 dionica

i jos jedno pitanje ... ne tako davno su se na skupstini mogle cut izjave tipa "Najlakše je prepoloviti proračun, pa da budemo Naftaš Ivanić umjesto Porta ili Werdera. To bih mogao i ja!" i to je bilo prihvaceno sa odusevljenjem ... danas se u Hajduku sve vrti oko smanjenja: smanjenje placa, smanjenje zaposlenika, smanjenje ugovora, i ono najgore smanjenje proracuna i to opet svi pozdravljaju ... dakle konkretno pitanje postoji li nekakav stav ili razmisljanje (jbg ne pada mi napamet neki bolji izraz) Udruge ili mozda tebe osobno kada cemo prema ovom aktualnom modelu moc pocet razgovarat o razvoju i rastu ... dogodine?, 2016?, za proslavu 200godisnjice?
Old 06-06-2012, 03:56 PM   #1785
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

“smatra se” (F/P) osoba kontrolira pravnu osobu ako ima:
- izravno ili neizravno 25% i više udjela u temeljnom kapitalu pravne osobe
Npr. ima 25% povlaštenih dionica, koje ne daju pravo glasa
- izravno ili neizravno 25% i više glasačkih prava u glavnoj skupštini pravne osobe,
Npr. ima 10% svojih glasova, a 15% glasova putem društva kćeri čiji je 100% vlasnik
- pravo upravljanja poslovnim i financijskim politikama pravne osobe na temelju ovlasti iz statuta ili sporazuma
Npr. u statutu je sadržano pravo veta nekog dioničara pri donošenju neke bitne odluke društva
- izravno ili neizravno prevladavajući utjecaj na vođenje poslova i donošenje odluka
Ne mora se temeljiti na statutu ili sporazumu, razni oblici de facto utjecaja
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 04:04 PM   #1786
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Zanimljivo bi moglo bit ako na kraju ispliva da je ova trenutna dubioza napravljena upravo u svrhu traženja puta do puta da neko tamo postane veći(-nski) vlasnik Hajduka (npr. Jako, neka udruga, latinoamerikanci ili neko 16.) jer svako ko prijeđe famozni %-tni dio u obvezi je dati javnu ponudu za preuzimanje, a po zakonu o trgovačkim društvima...

Možda se hoće iskoristiti jedna od mogućnosti kad ne treba davati javnu ponudu ostalim dioničarima. Tj ako
1. stekne dionice izdavatelja prigodom povećanja temeljnog kapitala ulozima izdavanjem dionica privatnom ponudom, a glavna skupština izdavatelja, prije upisa dionica, odobri da određeni stjecatelj može steći više od 25% ukupnog broja dionica s pravom glasa bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje,
2. stekne dionice izdavatelja kao stečajnog dužnika u stečajnom postupku,

zavaljamo se kreditom, pa ne možemo vraćati i etto ga...
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 04:36 PM   #1787
Naš Hajduk
Senior Member

Naš Hajduk is on a distinguished road

Quote:
bio bi ti zahvalan kad budes znao nesto vise o ovome 5%-25% da napises koju o tome i ode ... to mi je moram priznat upitnik tj. ka sta sam reka nejasno mi je kada se krene u model privatizacije koji ce qrac gradu vise od tih 5% + 1 dionica
Kako smo pojasnili - nama nije u Statutu Udruge ni ciljevima prodaja Kluba, da bismo se zamarali sa gradskim dionicama. Osim ako se članovi drugačije, u međuvremenu, ne dogovore.

Quote:
i jos jedno pitanje ... ne tako davno su se na skupstini mogle cut izjave tipa "Najlakše je prepoloviti proračun, pa da budemo Naftaš Ivanić umjesto Porta ili Werdera. To bih mogao i ja!" i to je bilo prihvaceno sa odusevljenjem ... danas se u Hajduku sve vrti oko smanjenja: smanjenje placa, smanjenje zaposlenika, smanjenje ugovora, i ono najgore smanjenje proracuna i to opet svi pozdravljaju ... dakle konkretno pitanje postoji li nekakav stav ili razmisljanje (jbg ne pada mi napamet neki bolji izraz) Udruge ili mozda tebe osobno kada cemo prema ovom aktualnom modelu moc pocet razgovarat o razvoju i rastu ... dogodine?, 2016?, za proslavu 200godisnjice?
Mislimo da se prvo Hajduk treba pokriti koliko mu je lancun dug. Trenutno je ta zarada oko 35-45 milijuna kuna godišnje. Transferi su nešto što je ekstra i te novce bi trebali trošiti (kako to rade drugi uspješni klubovi) u investicije kao što su novi transferi ili kamp ili tripode na ulazu ili ... a eventualno manji, ali stvarno manji dio za plaće. Naravno 35-45 milijuna kuna je trenutna zarada od sponzora, ulaznica, suvenira,...

Rezanje potrošnje na ono što imamo 35-45 milijuna kuna treba pratiti pokušaj da se ostali prihodi dižu za cca. 5%-10% godišnje. Iako nam se čini da bi u početku taj rast mogao biti i puno veći, jer je toliko neiskorištenog potencijala.

To je naše razmišljanje. Prema onome što smo mi napravili kao amateri, volonteri, ulica - mogu ti kazat da smo zaradu od članarina za 2011. u odnosu na 2010. digli za 500%, doveli smo sponzora za omladinsku školu (koji je već drugu godinu dao novce),... i sl. pa mislimo da se može.
Naš Hajduk is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 04:51 PM   #1788
Bukowski
Senior Member

Bukowski's Avatar

Bukowski will become famous soon enough

Quote:

Prekosezone.Iliti nakon ove koja dolazi.
Naravno,tu ovisi šta ti pod razvojem misliš.Hajduk će već početkom ove nadolazeće sezone krenut polako ali sigurno gore.Samo da se očistimo svih sranja i napravili smo veliki,ogromni korak.
Old 06-06-2012, 05:05 PM   #1789
HSTZ
Senior Member

HSTZ's Avatar

HSTZ is on a distinguished road

evo kredit je prihvaćen, malešu ostavka navodno. kakav je sad postupak biranja novog predsjednika?

P.S. maleš možda je nesposoban, možda nezna poso, ali nemože mu se osporit želja i htjenje, riskiro je svoj život za dobrobit Hajduka, al eto u ovoj državi očito nema pravde.
HSTZ is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 05:35 PM   #1790
shaka_zulu
Ku-Klux-Klan

shaka_zulu is on a distinguished road

dobili smo žrtveno janje, idemo dalje po sljedecu zrtvu
shaka_zulu is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 05:47 PM   #1791
Alfa91
Senior Member

Alfa91's Avatar

Ufff,proslo.Malo me isto bilo strah.Ni stecaj nije odma propast kao sta ni ovo odobrenje nije nista bitno ukliko se dalje ne bude pametno radilo.Virujem u znanje i moc rasudivanja NO-a posebno dr. Paladina (njegova pojava ipak daje jos vecu ozbiljnost cilom projektu).Prodamo li Vukusica,Malocu i
Old 06-06-2012, 05:48 PM   #1792
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

ocekivano ... al play of the day je jos jednom zasluzila "Nasa" Nevenka ... kaze ona "Ja sam sigurna da Hajduk neće moći vratit ovaj kredit i da će teret vraćanja pasti na leđa grada ... To je moj stav i ja ću dignuti ruku za ovaj kredit" ... predobro
Quote:
Originally Posted by Naš Hajduk View Post
Rezanje potrošnje na ono što imamo 35-45 milijuna kuna treba pratiti pokušaj da se ostali prihodi dižu za cca. 5%-10% godišnje.
je*ate a ja sam mislio da sam ja pesimista kad govorimo o Hajduku danas
Old 06-06-2012, 05:53 PM   #1793
Alfa91
Senior Member

Alfa91's Avatar

(pise na mobitel iz busa pa oprostite na greskama u koracima)Prodamo li ova dva i Anasa jel lova odma ide za kredit i ako je od cega cemo dalje zivit i placat struju.Ako ti novci ne idu za kredit koji ce onda ic??Ipak je tu lipa svota za vratit je u kratkom roku??
Old 06-06-2012, 06:39 PM   #1794
Aldo Babalija
Member

Aldo Babalija is on a distinguished road

Nečitaju mi se baš svi stari komentari tako da izvin'te ako je bilo već o ovom. Nego mene interesira ovo, proračun hajduka jest 55-60M kuna? Oke, uziman da jest. Dižu kredit od 60M i da će ga vrnut za god dana, ilitiga 2013 u ovo doba. Dakle do tad od ovih 60M neće ostat njanci za kiflu, ošlo za plaće itditd. Znači do tog doba trebat će zaradit 60M+kamate i još 60M da bi se ušlo u tu sezonu 2013/14. Ode čak nisan uzeja u obzir dosadašnja dugovanja prema igračima, koja prema mojoj slobodnoj procjeni i čitanju novina iznosi 30tak M kuna. Jel jedino meni ode miriše na stečaj dogodine u ovo doba, il u najboljem slučaju za dvi god u ovo doba? Jer očekivat da će se zaradit 150M kuna, odnosno 20+M ojra je hmm.. smiješno! Il opet molit za kredit?
Uglavnom, mislim da hajdukove najveće muke tek slijede, ovo dosad je ništa. Rezultatski, mislim da slijedu teških par sezona, gornja polovina tablice nebi trebala doć u pitanje ipak. Nadam se.
Navijački, da ne beštiman, nadam se da će ih svih koji su godinama doveli do ovog stanja, snać isto i na privatnom planu. Boce vadili iz kontejnera dabogda. Stoka. Zatvor bi bija preblag.
Aldo Babalija is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 07:46 PM   #1795
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

Hajduk ima vrijednost igraca u tom iznosu i ovi kredit je potreban da se sacuva ta vrijednost
Sta ce donit sutra to nitko nezna,plan je dosta ambiciozan
ali gledajuci poslovanje u zadnje 3 godine,na masu stvari se da povecat prihode,a smanjit rashode

Po meni RZ nema sta kostat vise od 5 milijuna kuna,sa trenerima 7 mil kn Max!
Takoder troskovi organiziranja utakmica su smjesni,a igra se samo HNL,masu je prostora za ustedit!
Pa krenimo i od samih navijaca i vecih brojeva kupljenih clanskih iskaznica,manje baklji u terenu! i to neki moraju shvatiti!!

Ako svi stanemo iza Hajduka,pa recimo na Trofej Marjan dodje u 2 dana 50 tisuća ljudi,dobrim pregovorima se odradi dobra ulazno izlazna transfer politika,Hajduk bi po meni vec ove sezone mogao biti jako blizu vracanja kredita!!
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 08:12 PM   #1796
optimist
Senior Member

optimist's Avatar

optimist is on a distinguished road

je, samo treba pametno raditi.

24sata: Hajduk je spašen: Dobili kredit od grada!
Old 06-06-2012, 08:41 PM   #1797
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

ne bi da nam grad isplacuje pare
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 08:50 PM   #1798
Aldo Babalija
Member

Aldo Babalija is on a distinguished road

Nema hajduk igrača u vrijednosti 20M eura. Nemojte mi transfermarket gledat i zbrajat one po po miljuna, dvista iljada itd. Hajduk da more za te dobit takve pare odma bi ih proda. Cijenu igrača određuje ponuda odnosno potražnja, a ona je za našeg najboljeg igrača ne priko 3M eura. Nemojte tu gledat TM, nego stanje na tržištu, a ono je nikakvo. Nemože se za ove igrače sve dobit više od 10M, trenutno. I to san možda puno gleda. Istina je da se može popravit dobit na drugim stvarima, marketing i sl. al mi smo malo tržište, mala država koja spaja kraj s krajem zato TRENUTNO a i vrlo vjerojatno sljedećih 2 god zaboravite na taj prihod. Ljudi jednostavno nemaju i točka. Sponzorstvo? Prošle god se nije moga nać glavni za par miljuna, mislim da san dosta reka. Neželim biti zloguka baba al onaj ko uspije izvuć klub iz ovih govana po meni zaslužuje najviši orden ove države za gospodarstvo. Ovo je nažalost samo odgađanje, bojim se i pomislit čega. Treba počet razmišljat o poluprofesionalizmu, čak amaterstvu, do nekih drugih boljih vremena. Ili ako uleti neki investitor. U to osobno, nevjerujem.
Aldo Babalija is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 09:44 PM   #1799
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

kaze trenutno celni covik Hajduka da nam je uzor klub koji u svojih 90ak godina postojanja nikada nije bio prvak svoje zemlje, jednom je osvojio Kup, a u Europi nema niti jedan zapazeni rezultat tj. ne da nas usporeduje s takvim klubom nego mi bi tribali tezit da jednom budemo ta razina ... uz duzno postovanje prema Paladinu, njegovih 60ak godina i vrhunskom obrazovanju, ali taj covik ocito nema pojma o Hajdukovoj povijesti i uspjesima kad bi nam uzor i teznja triba bit je*eni Heerenveen

al ono sta je dobro reka danas (nadam se da su i neki mudraci ode to procitali) je njegov komentar na opet ponovljeni blesavi zahtjev da bi neko triba garantirat svojom imovinom za bilo sta ... "to što spominjete da potpišem svojom imovinom neke moguće greške u radu ... Vi ste samo zaboravili da je Hajduk vaše vlasništvo, mi smo vaš servis, mi vam samo pomažemo ... vi ste zastupnici vlasnika, vi ćete donijeti odluku kakvu hoćete."
Old 06-06-2012, 09:51 PM   #1800
ForzaHS
Senior Member

ForzaHS is on a distinguished road

čovik je realan, a ne fantazira ka neki o šeicima,azerima i kupcima iz 3pm....
ForzaHS is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules