[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Navijački kutak

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2009, 10:11 PM   #1
najvijac
Senior Member

najvijac's Avatar

najvijac is on a distinguished road
Default talijanske novine o europskin navijačima pa tako i o Torcidi

http://www.index.hr/sport/clanak/cre...ma/423634.aspx
najvijac is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 10:50 PM   #2
ELESSAR
Senior Member

ELESSAR's Avatar

ELESSAR is on a distinguished road

najvjerniji...
Old 03-03-2009, 09:26 AM   #3
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by najvijac View Post
Imaš li možda link s izvornim člankom?
Ovdje se nigdje ne spominje tko je radio tu listu, te me također zanima tekst u originalu, a ne u ovom slobodnom prijevodu...
Old 03-03-2009, 09:39 AM   #4
najvijac
Senior Member

najvijac's Avatar

najvijac is on a distinguished road

nema, nisan ništa naša
pokuša san ubacivat neke riča napamet u google, al ništa ne izbacuje
najvijac is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:44 AM   #5
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Da i ja sam probao to pronaći pa nisam uspio ništa.
Nije da ne vjerujem indexu , ali me zanima koliko su ovaj put nadodali ili oduzeli, te me zanima kako je to sve u originalu ukomponirano.

Jerbo, ovako kako je sada napisano...možemo napisati i ti i ja svoju vlastitu listu s nekim impresijama u par rečenica.
Old 03-03-2009, 10:34 AM   #6
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

http://www.realsports.it/index.php?m...=zoom&id=63110
Old 03-03-2009, 11:03 AM   #7
El Chino
Hare Krishna

OK...talijanski ne razumijem baš najbolje....ali ako je ovo tekst u originalnu:
Quote:
"Gli ultras croati dell'Hajduk, rappresentano assieme a quelli della Dinamo Zagabria (derby a dir poco elettrico) le maggiori realtà del panorama del tifo balcanico. Per quanto riguarda gli ultras dell'Hajduk, le varie trasferte europee hanno spesso coinciso con numerosi tafferugli. Su tutti ricordiamo la sfida nel 2007 contro la Sampdoria in coppa Uefa. Numerosi tifosi di Spalato, infine, seguono anche la nazionale, che ha una delle "torcida" più calde a livello di rappresentative europee"

Na Indexu piše:
Quote:
Navijačka skupina splitskog Hajduka zvana Torcida jedna je od najvatrenijih navijačkih skupina u Europi. Posebno rivalstvo gaje s navijačima Dinamo Zagreba, s kojima su u prošlosti imali na desetke velikih okršaja. Posebno su vatreni derbiji na Poljudu, gdje do izražaja vrlo često dolazi tipični balkanski mentalitet: "Uništi, razbij, napravi kaos..." I u Europi su navijači Hajduka napravili cijeli niz izgreda, pamti se onaj nedavni u Genovi, a smatra se da su jedna od najvjernijih skupina, odnosno da prate svoj klub i na najudaljenija mjesta kugli zemaljske.

Sada bih molio one koji dobro znaju talijanski, da mi kažu gdje u originalu piše: ""Uništi, razbij, napravi kaos..."
Old 03-03-2009, 11:12 AM   #8
psihijatrija
Šta da?

psihijatrija's Avatar

psihijatrija will become famous soon enough

nema toga!! ja znam talijanski ko hrvatski.. gamad jugoslovenska!!
Old 03-03-2009, 11:22 AM   #9
shot_caller
Senior Member

shot_caller's Avatar

shot_caller is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by psihijatrija View Post
nema toga!! ja znam talijanski ko hrvatski.. gamad jugoslovenska!!
tako si se i obuko
shot_caller is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 11:22 AM   #10
psihijatrija
Šta da?

psihijatrija's Avatar

Quote:
Originally Posted by shot_caller View Post
tako si se i obuko
wtf???????
Old 03-03-2009, 12:31 PM   #11
Žele
Neuhapšeni 1950

Žele is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by El Chino View Post
OK...talijanski ne razumijem baš najbolje....ali ako je ovo tekst u originalnu:

Na Indexu piše:

Sada bih molio one koji dobro znaju talijanski, da mi kažu gdje u originalu piše: ""Uništi, razbij, napravi kaos..."

ne spominje se ali se spominje kao da smo balkanci , navijači s balkana a index.yu kao i obično se baca na razbij i uništi....
Old 03-03-2009, 12:58 PM   #12
sfanatic
Member

sfanatic is on a distinguished road

da li je index svojom slobodnom interpretacijon narušio ugled torcide,tj. da li je počinio kazeno djelo klevete?naravno da je.eto pravni osnov za tužbu....
sfanatic is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 01:05 PM   #13
Faca
bavo Aduk :)

Faca's Avatar

Faca has disabled reputation
Send a message via ICQ to Faca

Što se tiće indexa ništa čudno oni večinom naprave tekst samo da privuku još više posjeta a uopće ne gledaju koliko je u njemu istine. Inaće što se tiče talijanskog teksta nigdje se ne spominju riječi Uništi, razbij, napravi kaos.

Faca is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 01:13 PM   #14
El Chino
Hare Krishna

Quote:
Originally Posted by Faca View Post
. Inaće što se tiče talijanskog teksta nigdje se ne spominju riječi Uništi, razbij, napravi kaos.
Upravo sam zbog toga i tražio članak u originalu...
Old 03-03-2009, 01:22 PM   #15
pantagana_82
Member

pantagana_82 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Faca View Post
Uništi, razbij, napravi kaos.
Old 03-03-2009, 03:35 PM   #16
shaka_zulu
Ku-Klux-Klan

shaka_zulu is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by shot_caller View Post
tako si se i obuko
neshvačeni
shaka_zulu is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 03:49 PM   #17
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Talking monkul on the distinghaus way....( monkul čisti kuću..uz put)

"Gli ultras croati dell'Hajduk, rappresentano assieme a quelli della Dinamo Zagabria (derby a dir poco elettrico) le maggiori realtà del panorama del tifo balcanico. Per quanto riguarda gli ultras dell'Hajduk, le varie trasferte europee hanno spesso coinciso con numerosi tafferugli. Su tutti ricordiamo la sfida nel 2007 contro la Sampdoria in coppa Uefa. Numerosi tifosi di Spalato, infine, seguono anche la nazionale, che ha una delle "torcida" più calde a livello di rappresentative europee"

zli unutar hrvata od Hajduka, neprestano siju gvele dela dinamo zagabrija ( derbi di je malo struje) od jezera istinita je panorama Tife Balkanca. Za vratiti nazad gli unutar Hajduka, razne transformirane evropske homo spaiense zaključuju sa brojnim tartufi. svi znaju da sida od 2007 protiv sampdorija u kup uefa. brojevi tedi spalato, na kraju siguro anke nacionale, Če je jedan od torcide, malo je hladniji jer je liveliran, kao reprezentacija evrope.

....
na čemu si ti?
monkul is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:16 PM   #18
psihijatrija
Šta da?

psihijatrija's Avatar

Torcida među najvjernijima na svijetu

Jedan talijanski magazin uvrstio je Hajdukove navijače, Torcidu, među osam najvjernijih i najvatrenijih navijačkih skupina u Europi.

Na temelju opsežnog istraživanja izabrano je osam navijačkih skupina, među kojima nema nijedne talijanske. Kao razlog za to navodi se njihovo neodlaženje na gostovanja istočno od Italije, te činjenica da na ona na zapad Europe odlaze tek u završnim fazama europskih natjecanja.

Među osam izabranih skupina, većina ih je, osim po tome što svoj klub prate i na najudaljenijim gostovanjima, poznata i po čestom izazivanju nereda. No, glavni kriterij očito je bila vjernost i odanost klubu. To su navijači ovih klubova: Atletico Madrid, Basel, Celtic, Fenerbahče, Feyenoord, Galatasaray, Hajduk i Liverpool.

Talijani Torcidu predstavljaju kao jednu od najvatrenijih navijačkih skupina u Europi. Spominje se posebno rivalstvo s Dinamovim navijačima, s kojima su, kako piše, u prošlosti imali na desetke velikih okršaja. Posebno se ističe vatrenost derbija na Poljudu, gdje, prema Talijanima, do izražaja dolazi tipični balkanski mentalitet: “Uništi, razbij, napravi kaos”.
Podsjeća se i na niz izgreda Hajdukovih navijača po Europi, od kojih se pamti onaj u Genovi 2007. godine.
- Smatra se da je Torcida jedna od najvjernijih skupina, koja prati svoj klub i na najudaljenija mjesta zemaljske kugle - zaključuje list.

Tajnik Torcide Stipe Lekić nije se želio puno obazirati na najnoviji izbor po kojemu je Torcida svrstana u uzak krug navijačkih skupina na Starome kontinentu.
- Nama ne treba reklama, mi volimo svoj klub i kad gube i kad tuku. Trenutačno vlada euforija, no mi smo uvijek tu, bili bismo i da je Hajduk izgubio od Dinama. Torcidu će se pamtiti i za nju će se čuti, a ovakvi izbori ne predstavljaju nam ništa posebno - komentirao je Lekić.

EVO I SLOBODNA DALMACIJA... PAS MATER
Old 03-03-2009, 09:21 PM   #19
El Chino
Hare Krishna

Bilić je samo prepisao s indexa vijest....
Old 03-03-2009, 09:22 PM   #20
JointUnion
Senior Member

JointUnion's Avatar

JointUnion is on a distinguished road

ma to kopiraju jedni od drugih .. neznam kakva buka oko clanka pa znam da smo izlazili na poljskim , ruskim , talijaskim , njemackim novinama vise puta ....
In your closet, in your head
JointUnion is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules