[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Zafrkancija

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 15-04-2005, 04:12 PM   #21
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by RedStarBelgrade
.. niko ne razmislja da se rat vodio samo na teritoriji na kojoj su Srbi bili vecina tako da i oni mogu da kazu kako su samo branili svoje kuce a ljudi iz drugih krajeva Hrvatske su tu dolazili i isto tako palili i pljackali...

IsusaTi ma gdje je to bilo vecinsko srpsko stanovnistvo ... u Vukovaru, Vinkovcima, Osijeku, Brodu, Zadru, Dubrovniku, ... ili u jednom, dva, ajde tri sela u okolici svakoga grada ... i onda smo mi pod dojmom medija ... da bas ste lijepo 'branili' Vukovar, samo s krive strane, ma jebate ja bi vam zabranio da ikad vise krocite u njega
ti ili si totalno glup ili provociras ...
Old 15-04-2005, 05:12 PM   #22
RedStarBelgrade
Banned

RedStarBelgrade is on a distinguished road
Default Pa Chino

Danasnje granice Hrvatske nacrtao je Tito po samo njemu poznatom kriterijumu.Po tvom pitanju zakljucujem da nikada nisi video bilo kakav zvanicni dokument o granicama od pre II sv.rata. Naime u atlasu koji je stampan u Zagrebu 1913. god.(jedini dok. iz tog vremena koji sam ja uspeo da nadjem) neki delovi danasnje Hr. jesu zaista pripadali Srbiji (ne ni izbliza onoliko veliki delovi kako su srpski extremni politicari to pokusali da predstave) a neki su cak pripadali Bosni. Inace cela Hrvatska je tada bila Austro-ugarska. A jedini narod koji je ziveo na teritoriji cele Bosne,Dalmacije,Slavonije itd. bili su Srbi.Ostali su bili u velikoj manjini a Hrvati su bili vecinsko stanovnistvo samo u Zagorju. Inace garantujem da u celoj Hrvatskoj ni u jednoj biblioteci neces uspeti da pronadjes ni jednu geografsku kartu koja je stampana pre II svetskog rata.Pokusaj...
Inace nemoj ovo pogresno da shvatis, ja sam izraziti protivnik rata, i ni jedan razlog nije dovoljno jak za patnju stotina hiljada ljudi... Jebes granice.Samo volim na ovu temu da razgovaram cinjenicama...Ako pak uspes da pronadjes neku ovakvu kartu uverices se da sam u pravu.
RedStarBelgrade is offline  
Old 15-04-2005, 05:15 PM   #23
RedStarBelgrade
Banned

Pegula koliko je Srba zivelo u Hr. pre rata? Jedn,dva sela?! Stvarno si debil.
Old 15-04-2005, 06:22 PM   #24
RedStarBelgrade
Banned

Bura,
ne mislim da su srbi bas neki ne znam kako super narod ali u principu jesu miroljubivi,otvoreni za sve druge narode i srdacni. Kada bi dosao u Srbiju ( kao obican turista, ne kao navijac Hajduka na tekmu!) moga bi bilo gde da izadjes u grad, pricas ijekavski,jasno i glasno se dekalarises kao Hrvat,vozis auto sa HR tablama i apsolutno nebi morao da brines za svoju bezbednost.U to sam se licno uverio milion puta.Mogu li ja nesto slicno u Hrvatskoj? Sad ces ti opet da mi pricas kako se ratovalo u HR a ne u SER i bla,bla... Sta su onda trebali Srbi da rade posle II svetskog rata? Zao mi je sto cesto spominjem II S.R. ali mislim da je taj rat veoma bita razlog za izbijanje ovog poslednjeg rata. Naime narod koji je nesto tako preziveo a pritom je prilicno neobrazovan vrlo je pogodan za manipulaciju pa su politicari to veoma lako iskoristili da stvore strah. Ti mi pricas o "5 god. serakanja po glavi, ubijanja bliznjih itd...Koliko je Srba ubijeno u poslednjem a narocito u II S.R. Samo u Jasenovcu oko 200.000 ( Srpi kazu preko 250.000 a sami Hrvati kazu 70.000 ali siguran sam da je taj broj daleko veci),a na teritoriji cele HR par puta vise. Da se to nije dogodilo koliko bi danas bilo Srba u Hrvatskoj? Sada ces ti meni da pricas o cetnicima...Mislim da bol ne moze da se meri i glupo je pricati o tome ko je kome VISE zla ucinio ali ipak ponekad brojke govore same za sebe. A sto se tice toga da li ti mene mrzis, volis ili ne volis savrseno me boli kurac, postuj me onoliko koliko i ja tebe i to ce biti sasvim dovoljno.
Old 15-04-2005, 06:30 PM   #25
RedStarBelgrade
Banned

Za Baku8

Srbi i ostali Cigani?! ha,ha... Vidim da si potpuno nepismen pa pretpostavljam da ti je i pamet na tom nivou ali ipak reci mi molim te kakvo je to vase obecanje Sv. Duji?
Old 15-04-2005, 06:49 PM   #26
cave_man
cave sa č

cave_man's Avatar

cave_man is on a distinguished road

kad spominjes vec drugi svjetski,pogledaj tadasnje granice hrvatske.i procitaj opet svoje postove pa razmisli malo o njima,pa ces sam skuzit koji si ti komad budale
Old 15-04-2005, 06:51 PM   #27
cave_man
cave sa č

cave_man's Avatar

cave_man is on a distinguished road

sjetit ces se ti svetog duje kad tad
Old 15-04-2005, 08:10 PM   #28
malizlato
Safet Sušić - centrafor

malizlato's Avatar

malizlato is on a distinguished road
Send a message via ICQ to malizlato Send a message via Skype™ to malizlato

Onako mirne duše, a s glasom razuma molim jedan veliki LOCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pun mi je kurac ovakog preseravanja.

Ima dovoljno političkih foruma za ova sranja

JEDNOM DAVNO REČENO "NEĆU POLITIKU U MOJU BUTIGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Diz ar d vojadžis of staršip HAJDUK on his kontinuing mišn...tu stej alajv end tu survajv...tu bi kontinjud...prheps
malizlato is offline  
Old 15-04-2005, 08:28 PM   #29
B.J.
Marazola

B.J.'s Avatar

B.J. is on a distinguished road

Lock!!!!!!!!
Old 15-04-2005, 09:07 PM   #30
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Ja to neću LOCK...ne dok se razgovara argumentirano(bez obzira na stranu) i bez vrijeđanja...

Ja ću pitat samo zvezdaša....

O kakvim ti kartama pričaš? Znaš li kolika je bila Hrvatska za vrijeme našeg kralja Tomislava? Ne znam od kada ti brojiš i gledaš granice Hrvatske....

Istina da je bila u Austro-Ugarskoj....no i tada je to bila Hrvatska unutar Austro Ugarske.....
Bar su nas tako učili....

Ja ne znam da su Knin, Zadar, Split, Vinkovci.....ikada bili na teritoriji koji se zvao Srbijom...

Ja ne tražim one granice koje su bile za vrijeme NDH-a...jer, one nisu imale pravu osnovu....
No, nezamislivo mi je da ti govoriš kako su pravi Hrvati samo u Zagorju....
Old 15-04-2005, 11:26 PM   #31
Baka 8
back to the roots

Baka 8 is on a distinguished road

Quote:
Za Baku8

Srbi i ostali Cigani?! ha,ha... Vidim da si potpuno nepismen pa pretpostavljam da ti je i pamet na tom nivou ali ipak reci mi molim te kakvo je to vase obecanje Sv. Duji?
Jebati pas nepismenu mater u supak cigane jedan!!!!!!!
Sa srbi i ostali cigani mislin na Rumunjsku,Bugarsku ili ti meni os rec da to nisu cigani
A sta se tice obecanja svetom duji,kad izadzes iz pelena jednog dana mozda ces skontat o cemu san pisa!!!!!!

Jos jednom samo za tebe:Kad su kolone tenkova polazile 91 iz Beograda prema Vukovaru eeeeeeee onda je cili Beograd bija na nogama i maha svojin dragin herojima koji idu braniti srpsku svetu zemlju..........mrs u picku kobile koja te okotila majmune jedan!!!
Old 15-04-2005, 11:28 PM   #32
Tina
UVIK KONTRA BARBE!

Tina's Avatar

Tina is on a distinguished road

a luđi je onaj ko je dopustio da ova tema opstane do sada
Old 16-04-2005, 10:30 AM   #33
pegula
Banned

pegula's Avatar

Quote:
Pegula koliko je Srba zivelo u Hr. pre rata? Jedn,dva sela?! Stvarno si debil.
nisam nigdje rekao da srba nije bilo u Hrvatskoj, vec da nisu bili vecina u niti jednom gradu izuzev mozda Knina ... O Kninu nemam blage veze no pitanje je i koliko je on bio grad do 90, ali dobro.

je istina bili ste vecina u podrucju oko Knina i oko Okucana, te po Baniji, dakle u selima a ne gradovima, i po brdima. npr. u okolici Broda postojala su i jos uvijek postoje tri sela s vecinskim srpskim stanovnistvom i nekoliko zaseoka u brdima i to je sve, isti slucaj je bio i oko Vinkovaca, Vukovara i Osijeka, ok bilo vas je i u gradovima ali sigurno ne u vecini ... i ne trebaju mi nikakvi mediji da bih to znao jer sam kroz ta podrucja prosao kroz gotovo svako mjesto prije rata, a sad selo dva vise ili manje nije bitno ...

jedini srbi koji su branili Hrvatsku bili su u redovima ZNG-a i HV-a, a sam izgled Vukovara govori sam za sebe koliko ste ga vi branili, mozda su i ameri branili beograd i Novi Sad

sto se tice karata, karte postoje, imas ih u vecim bibliotekama, sveucilisnoj svakako, a i ne trebas traziti atlas iz 1940, potrazi knjigu iz povijesti iz 1980 i dovoljno ti je ... tada Hrvati sigurno nisu pisali udzbenike i crtali karte

sto se tice mrznje, ne mrzim vas kao narod, nisam nacionalista, jer da jesam ne bih slusao, kao i jos neki ljudi ovdi vasu muziku (mislim na ekv, orgazam, partibrejkerse, idole pa cak i corbu) i dalje gledao vase filmove, predstave ...
ne, ne mrzim vas kao narod ... ne mrzim nikoga pa ne vidim ni zasto bi vas ... ja sam samo covjek koji voli svoju Domovinu, no...

mlad si vjerojatno i kad vec spominjes medije i rat, nisi li upravo ti kao i vecina beogradjana rat dozivjeli kroz televizor i vijesti? ja nisam rat gledao preko medija, ja sam u njemu bio, ne kao neki heroj ili kao srbomrzac, vec kao branitelj jedine mi domovine i zato za sve one koji su ovaj raj na zemlji cinili paklom 90tih godina, ne priznajem nikakva opravdanja, za njih nemam nikakvih abolicija, oprosta, zaborav ne moram ni spominjati, i opet da se razumijemo ne zanima me ni tko je pobjegao iz Hrvatske, bjezali su i nasi, mene zanima samo jesi li ili nisi isao na Hrvatsku puskom, tenkom ... razlog mi nije bitan, za mene takovi nemaju opravdanja

pozdrav!
Old 16-04-2005, 11:22 AM   #34
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by pegula
zato za sve one koji su ovaj raj na zemlji cinili paklom 90tih godina, ne priznajem nikakva opravdanja, za njih nemam nikakvih abolicija, oprosta, zaborav ne moram ni spominjati, i opet da se razumijemo ne zanima me ni tko je pobjegao iz Hrvatske, bjezali su i nasi, mene zanima samo jesi li ili nisi isao na Hrvatsku puskom, tenkom ... razlog mi nije bitan, za mene takovi nemaju opravdanja
Ovo je poanta svega....
Old 16-04-2005, 12:24 PM   #35
RedStarBelgrade
Banned

Prvo za ovog debila Baka8-na kurcu te nosam!!!
Da si nepismen - nepismen si to je cinjenica i to ce ti reci svako ko procita ono sto si pisao,moronu.
Tenkove nije pozdravljao celi Beograd nego 1000-2000 ljudi koje smo i mi svi nazivali kretenima, a ceo beograd je bio na anti-ratnim demonstracijama 9.marta i tukao se sa policijom ne bi li zaustavio besmisleni rat. To je pravi BGD picka li ti materina seljacka.
Old 16-04-2005, 12:40 PM   #36
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

Neoznam o čemu uopće mi pričamo? pa srbi četnike proglašavaju herojima i antifašistima. čita san da će i draža mihajlović dobit odlikovanje od SAD-a i da će srbi prihvatit. a SAD ih je nedavno bombandira???? joj glupog naroda. čast dobrim ljudima tamo jer nije lako živit sa iskomleksiranim primitivcima...
Vito Corleone is offline  
Old 16-04-2005, 12:56 PM   #37
RedStarBelgrade
Banned

Za China,Pegulu i ostale "normalne"
Nisam ja bas toliko mlad (30) i vrlo dobro znam sta je rat. Odmah da vam kazem - nisam ratovao u Hrvatskoj iako me je vojska jurila nisam to hteo ni po cenu zatvora. Ratovao sam na Kosovu.Za HR me vezu vrlo lepe uspomene. Sve do rata provodio sam u Puli po 2-3 meseca godisnje i imam dosta prijatelja Hrvata i kada sve saberem u HR sam proveo jako puno vremena,obisao je uzduz i popreko i mogu cak reci da je volim!?
Vec sam rekao da je glupo meriti cija je patnja veca - da li Vasa ili Srba iz HR.Propatili su i jedni i drugi i svi imaju svoje "argumente". Jednostavno ni jedan rat nikada nije nista dobro doneo obicnim ljudima poput nas. Vidim da ste u ratu dosta propatili i to Vam smeta da na stvari gledate objektivnije ali ne zameram Vam.
Sto se tice geografskih karata pomenu sam ih jer ste pitali da li znam kakve su bili HR granice.Siguran sam da pricas napamet - garantujem Vam da ni u jednoj HR biblioteci NECETE naci ni jednu kartu od pre II Svetskog rata.100%.Ne budite lenji pa pokusajte i videcete.A ako ipak uspete da nadjete na politickoj karti videcete zaista da su u Dalmaciji,Slavonij,Baranji...ziveli Srbi u procentu vecem od 90%, a u Istri Italijani.Hrvati su bili vecina samo u Zagorju.Ne pricam ovo da bih bilo sta dokazivao vec samo kao cinjenicu koja je i mene iznenadila.Proverite pa cete videti.
Old 16-04-2005, 01:13 PM   #38
pegula
Banned

pegula's Avatar

Quote:
Siguran sam da pricas napamet - garantujem Vam da ni u jednoj HR biblioteci NECETE naci ni jednu kartu od pre II Svetskog rata.100%.
Odjel za geografiju i demografiju Matice hrvatske predstavio je 29. travnja kartografsku znanstvenu publikaciju, objavljenu u Budimpešti, Etnička karta panonskog prostora Hrvatske,
...
Na njezinoj prednjoj strani dan je prikaz najnovije situacije, i to za godine 1941, 1991. i 2001, dok je na poleđini niz manjih karata tijekom stoljeća, od kojih najstarija prikazuje situaciju 1495. godine. Karte su trebale prikazati povijesno-etnički razvoj, evoluciju etničke situacije. Kao što je Andrija Bognar rekao, na tim kartama vidljivo je da 1495. na panonskom prostoru Hrvatske devedeset posto stanovništva čine Hrvati, dok jedino na krajnjem istoku toga područja nalazimo Mađare, koji su tu planski naseljavani.

Old 16-04-2005, 01:22 PM   #39
El Chino
Hare Krishna

ovo ti je deveto stoljeće

Za vrijeme kralja Tomislava

Hrvatska 1102. godine

17-18 stoljeće

Eto par slika samo...kroz povijest
Old 16-04-2005, 01:24 PM   #40
El Chino
Hare Krishna

Tako da možeš vidjeti da je nekada Hrvatska imala puno veće granice nego danas. Čak i Pavelićeva Hrvatska ima smisla kada se sve ovo pogleda...
No nitko nije tražio Pavelićevu Hrvatsku...

A, ako ti meni misliš dokazati da Hrvata nije bilo u Dalmaciji...odna ću ja tebe pitati..koga je bilo????

Da nisu Srbi živjeli u Splitu, Šibeniku, Hvaru, Omišu, Makarskoj, Sinju...itd...

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules