[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Forska Liga

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-10-2010, 11:57 PM   #11041
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough
Thumbs up

jedna od zanimljivosti današnjeg dvoboja u Križnoj Luci je i ta da se pojavio glavom i bradom Gerd M.

i jedna stvar koju je izgleda malo tko zamijetio kao takvu a meni se baš ćini zanimljivom, zanimljivjom i šire od ove naše male lipe lige..a to je nastup za jednu momčad ( ovaj put dogodilo se to u dresu Sloge.. ) tate i sina. Ma koliko mi šegali ovo ono..meni je baš ta činjenica jedan od detalja koje ću upamtiti, zahvaliti i tati i sinu što su ove godine došli u naš mali klub i i dalje biti kuntenat sa njih dva. evala.
i da...eno slogića na i pod kominom. to je to.

veseli i zdravi bili.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 12:13 AM   #11042
Velika-Gomila
Senior Member

Velika-Gomila's Avatar

Velika-Gomila is on a distinguished road

Čestitke Mladosti na prvoj pobjedi, nadamo se da će ih ove sezone napokon bit puuuuuno.

Unatoč svemu, nije u redu ne dat ruku ljudima sa kojima igraš (ako je istina da se to dogodilo). Ono za šta se svi moramo zalagat je - fair play iznad svega kad je balun u pitanju! Pa makar i kad oni drugi nije fair play, ti budi!
Velika-Gomila is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 12:23 AM   #11043
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by Velika-Gomila View Post
Čestitke Mladosti na prvoj pobjedi, nadamo se da će ih ove sezone napokon bit puuuuuno.

Unatoč svemu, nije u redu ne dat ruku ljudima sa kojima igraš (ako je istina da se to dogodilo). Ono za šta se svi moramo zalagat je - fair play iznad svega kad je balun u pitanju! Pa makar i kad oni drugi nije fair play, ti budi!
eto da je ovo fejsbuk, a fala Bogu nije ...kliknio bih: like it.
Old 28-10-2010, 08:59 AM   #11044
LEAO
Member

LEAO's Avatar

LEAO is on a distinguished road

Quote:

Za ove riči , kapa do poda majstore.
LEAO is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 12:05 PM   #11045
Del Piero
Senior Member

Del Piero's Avatar

Del Piero is on a distinguished road

Quote:

svaka čast!!!
Del Piero is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 12:42 PM   #11046
carogaz
Junior Member

carogaz is on a distinguished road

Pozdrav svima forumašima. Do sada sam samo pratio ovaj forum i bio promatrač, no s obzirom na sve pojedinosti koje se događaju odlučio sam se i ja priključiti pojedinim temama i odgovoriti na njih. Što se tiče dopisa kojeg je predstavnicima klubova poslao povjerenik naše lige bio sam slobodan na to dat svoj komentar kojeg sam proslijedio svim predstavnicima klubova. S obzirom da sam od od strane "Totija" zamoljen da to stavim na forum, evo ovom prilikom cijeli moj komentar na događaj oko NK "HVAR".

"Bit ću slobodan komentirati ovaj tvoj dopis koji si nam uputio.

Svima je dobro poznato da sam prije ovog natjecanja na sastanku jedini ja postavio pitanje igranje NK Hvara iz Hvara i tražio objašnjenje za navedeno, te se nitko drugi od članova ostalih ekipa nije udostojio bilo što tada o tome pitati. Jedini sam ja postavio i uputio dopis HNS-u - Pravnoj službi da se vidi da li je pravno moguće da jedan klub može paralelno igrati Županijsku ligu i Ligu otoka Hvara koju oni u Splitu smatraju II Županijskom ligom, ako se ne varam. Dobio sam odgovor od gospodina Ivete iz HNS-a u kojem navodi kako je teoretski moguće da jedan klub igra paralelno ove dvije lige s obzirom je naša liga zatvorenog tipa i da prvak ne ide u viši rang. Međutim, s obzirom da je naša liga uredno registrirana pri Županijskom nogometnom savezu i uredno se vode registracije i plaća određena kotizacija kao i svi ostali klubovi, da to ne bi bilo dobro jer se onda postavlja pitanje kakva je to naša otočka liga, odnosno da je to neka "divlja liga". No dato je da o tome odluči naš nogometn savez. Svi mi znamo zašto nitko od nas ne nastupa u Županijskoj ligi, a to su financije. Navedeni upit i odgovor dostavio sam gosp. Dragičeviću na sastanku predstavnika klubova, a gdjee su me potom predstavnici NK Hvara smatrali kao najvećim neprijateljem Hvara, što nije točno, te su tko zna što i kome govorili o meni, međutim, ja se na to nisam obazirao jer mi je bilo jasno tko to govori. Samo da znate upravo to su govorile osobe koje su godinu prije igrače NK Hvara lobirali i upućivali ih u NK Južnjak, te tako djelovali direktno protiv svog kluba, a što ja nikad nebi mogao. No zanemarimo sve to. Na sastanku kod postavljenog pitanja za NK Hvar gosp. ZEKAN je kazao kako Hvar može normalno nastupiti u našoj ligi, te da čak i igrači koji igraju u subotu npr. Županijsku, mogu igrati i u nedjelju otočku ligu. Uopće tada nije bilo govora da će Hvar biti van konkurencije niti bilo što slično, da bi se tek nakon toga to pitanje postavilo iz Splita. Žalosno je to da smo mi započeli ligu a da još nismo dobili propozicije našeg natjecanja. Sve ostale lige propozicije dobivaju prije samog natjecanja, ovo je samo rezultat kako do nas drže u NOGOMETNOM SAVEZU SD Županije. Osobno kada sam čuo da će se Hvar natjecati u obje lige mislio kako će otočku ligu igrati njihovi mlađi uzrasti - juniori koji bi se ovdje kalili za viši rang, što bi po meni tada opravdalo drugu ekipu Hvara. Ovako se postavlja pitanje regularnosti ovog prvenstva, jer, dogodit će se slučaj kada će NK Hvar protiv nekog morati igrati isti dan kada igra i županijsku ligu te će onda nastupiti sa rezervnim sastavom, a ja bi volio da sastav koji igra ovu ligu uvijek bude isti (najjači) jer tek onda bi prvenstvo bilo regularno.

Dakle, samo rezime svega ovoga je da se ja ponovno pitam da li je sve ovo pravno moguće i da li se tu krše neka pravila. Ako pravila postoje neka se po njima i postupa.
"

P.S. evo na kraju još jedno pitanje koje se pravno može postaviti. Igrači NK "Mladosti" koliko vidim iz ovog foruma tražili su da utakmicu zaostalu I kola igraju u subotu, a potom bi normalno kolo odigravali u nedjelju. Zaista su odbijeni jer i prije prema pravilima moralo je proteći 48 sati od prve utakmice. Dakle, postavlja se zaista pitanje NK "HVAR" kako oni to mogu igrati unutar 24 sata. Po tome se vidi da se krše pravila kako za koga. Ako se to već dozvolilo Hvaru zašto se nije izašlo u susret i Mladosti, što koga ima biti briga hoće li to igrači moći dva dana igrati dvije utakmice.
Razmislite o ovome i pitajte se da li je sve po pravilima.
carogaz is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 12:44 PM   #11047
deco196
Junior Member

deco196 is on a distinguished road

Pametne riči pametnog čovika,a ovim putem se ispričavam Leau na ružnim ričima i neugodnostima.I U POBJEDI I U PORAZU TRIBA IMAT DOSTOJANSTVA I FAIR PLAYA.Živili mi dragi moji FORSKI LJUDI od Sućurja do Fora!!!
deco196 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 01:06 PM   #11048
LEAO
Member

LEAO's Avatar

LEAO is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by deco196 View Post
Pametne riči pametnog čovika,a ovim putem se ispričavam Leau na ružnim ričima i neugodnostima.I U POBJEDI I U PORAZU TRIBA IMAT DOSTOJANSTVA I FAIR PLAYA.Živili mi dragi moji FORSKI LJUDI od Sućurja do Fora!!!
Drogo mi je da smo finili sa prepucavanjima jer to nikamo ne vodi, nego lipo igrojmo balun koji svi mi toliko volimo i vidimo se na terenu a možda i sutra u kafiću pri trajekta. Pozdrav Sućurjanima....
LEAO is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 01:52 PM   #11049
KGB1
Junior Member

KGB1 is on a distinguished road

Prvo,hvala Petru Fredotovicu a sada i josipu na iskrenosti da je zato da naš klub igra otocku ligu,jer izlgeda da su ga pojedinci svojim pisanjem doveli u zabludu.
Nakon sto je dobio neke odgovore mislim da razmislja fer i sportski.Zanimalo bi me povodom pisma Carogaza (prdsj.nk jelsa) dali je pismo njegov stav ili stav izvrsnog odbora kluba kojeg predstavlja.
U redu je razmisljati o regularnosti i pravilima.Mozda je on jedini bio iskren dok su drugi mislili isto i sutjeli.Neke stvari su netocne kao sto je konstatacija da Zup.ligu mogu igrati svi koji imaju novaca nazalost postoji određeni uvjete koje nije lako zadovoljeti a po naj prije da morate kao klub imati vise kategorija razlicitih uzrasta u natjecanju u zup.ligama
Misljenje daje otocka liga zadnja rupa na svirali za mene ne stoji.
Neki bi htjeli da sve bude po pravilima,sto se natjecanja tice,ali da nisu troskovi isti kao u zupaniskim ligama (sudci,delegat,sluzbene osobe,zadovoljavajuci teren,slacione,povlaka s toplom vodom,osiguranje,itd itd itd)
Ako je otocka liga 2.zup.liga onda bi bilo logicno da netko iz prve 1.zup.lige ispadne u tu drugu 2.zup.ligu.Daje sve po pravilu onda bi svaka ekipa iz otocke lige "morala" igrati u 1.kolu kupa za podrucje dalmacije,jer nitko iz saveza ne pita NK.HVAR kao zupaniskog ligasa dali ce igrati,vec se to podrazumijeva.
Nesmije se dogoditi da klub nema svlaciona tople vode itd itd.Znaci mi kao otock liga moramo imati pomoc od saveza ali ne traziti njihovu strogu primjenu propisa vec samo ono sto nama odgovara naj vaznije je da imamo pomoc da mozemo odrzati za ovu posebnu i za svaku pohvalu otocku ligu,koja u zimskim danima odrzava vezu medu mladima ovog otoka a koji se inace nebi i viđali
Mislim da nije sportski niti fer da sudite o unutarnjoj politici kluba (NK HVARA) iz kojega samo imate saznjanja rekla-kazala.Upravo zato sto smo lani hjteli igrali u obje lige (Seniori) doslo je nejedinstva u I.O. Kluba.Prevladalo je misljenje vecine da se igra samo otocka liga i to se postivalo
Kako nije bilo mjesta za svih (poglavito starijih igraca) istina je da su se ponudili Juznjaku.
Prvo,zato sto je tamo bio trener igrac Najbolji strijelac naseg kluba u novoj Hrvatskoj i covijek koji je zaduzio NK HVAR svojim velikim mozda i naj vecim doprinosom u radu kluba (potravljivanje,postavljanje ograda,elektro inst.,postavljanje zastitnih mreza itd itd.)
Drugo,na taj nacin mogli su ti igraci igrati na "svom" igralistu kao domacini punih 11 kola.
U utakmicama izmedu NK hvara i NK juznjaka sve je bilo korektno i hvar je oba puta zasluzeno pobijedio.
Na jednom primjeru,pokusati cu odgovoriti na mnoga pitanja koja se provlace u svezi takmicenja NK HVARA u otockoj ligi
Dana 11.04.1999 g.odigrana je u hvaru prvestvena utakmica "otocke lige" izmedu hvara i jelse koja je zavrsila rezultatom 2-2,da bi slijedeci dan komisija donijela odluku da se utakmica registrira 0-3 p.f.u korist jelse (a nakon njihove zalbe u zakonskom roku) jer su za hvar nastupila sedmorica igraca,koja su taj isti dan ujutro nastupili protiv "bili devet" u okviru 2.zup lige.Nk Hvaru oduzeto je odmah i 6 bodova za taj prekrsaj.Nije to bilo namjerno,ali smo platili neznanje.mozda nam je danas zao sto smo zadnje kolo oduzeli titulu odlicnoj ekipi SOŠKA.koja je bila puno bolja od nas u jelsi ali smo ih "fer i korektnoj" igri obje ekipe pobijedili sa 1-0.Dogodilo se to,daje na kraju jelsa bila prvak sa 41 bodom a isto toliko je imo SOŠK.koji je bio drugi jer je jelsa imala bolji međusobni omjer.Dakle,bilo je sve isto kao i danas :isti savez,cini mi se isti voditelji saveza,registarcije...,samo sto smo danas stariji za punih 11 godina i lijepo je znati da i danas igra vec spomenuti STRUJA koji je tada nastupio u obje utakmice.
Toliko o dilemi Nk Hvar u konkurenciji ili van konkurencije.
Cinjenica je da nitko o ovome nije govorio i pisao savezu osim Carogaza
Mozda nas je moro upozoriti sto zeli poduzeti (on ili Nk jelsa).Nismo se tome nadali od predstavnika nk jelsa barem radi toga sto i danas ima igraca u tom klubu koji su igrali i u nasem klubu i bili pravi sportasi (Peronja,Belic,Jelen,Plenkovic,Grabic,) Postujem i cijenim da se VI Carogaz ne slazem sa pojedincima iz naseg kluba,ali odluku o igranju obje lige u dogovoru sa savezom donijela je vecina u¸I.O.,I neznam zasto zbog toga inzistiras,nazalost i dalje da se "kazne" igraci (Stipišic,Fistonic,Jakic,Gilve,Ljigi,Duje....).Da nisi ti (ili nk jelsa) potenciro ovu stvar na sastanku,odnosno prije pismeno prema savezu a i sada sve bi bilo mirno kao i 1999.g.
Uostalom culi su svi sto je rekao G.Zekan i g.Pavlinovic kada je NK HVAR dobio broj 8 za izvlacenje parova otocke lige za ovu sezonu jednako kao i svi ostali klubovi.
Slijedilo je tvoje pitanje o mogucnosti igranja klubova iz drugih otoka u nasoj ligi kao da mjesto hvar nije na otoku hvaru.
Zelim vjerovati da nisi imao namjeru izbaciti NK HVAR,odnosno momke koji se bore za soj grad "kazniti" da ne igraju protiv svojih vrsnjaka "prijatelja" nekad suigraca.
Bilo bi dobro da nakon 90 min.igre.svi budemo prijatelji i druzimo se u gluhim zimskim vikendima i da nas u tome svih zaobiđu ozlijede ili nedaj boze gubitak mladih prijatelja.Mi ne mislimo da smo bolji od drugih klubova u igrackom smislu.Veselimo se susretu sa svim ekipama iz naseg otoka i neka bolji ili sretniji pobijedi.
Nemojmo vise polemizirati nego igrajmo i druzimo se
Na kraju neka prvak otoka bude onaj koji to zasluzi i svi mi cestitajmo mu i stisnimo ruku.
Zavrsavam rijecima "vratara" koji je rekao otprilike slijedece : (igrajmo i neka prvak bude onaj koji sakupi naj vise bodova kada zavrsi zadnje kolo)
Puno srece i veselja uz sportski pozdrav!
KGB1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 03:42 PM   #11050
TorcaFor
Junior Member

TorcaFor is on a distinguished road
Send a message via MSN to TorcaFor

izgubi son voju za štit ove komentare....predugi su!!!

AWOOOO vješanje
TorcaFor is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 03:47 PM   #11051
no.1
Senior Member

no.1 is on a distinguished road

nikad ni bilo pravilo da mora proc 48 od utakmicih, nego da se u istom danu ne može igrat 2 utakmice
no.1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 04:06 PM   #11052
plamus1
Senior Member

plamus1's Avatar

plamus1 is on a distinguished road

KGB1 mislin da malo dramatiziras sa svojim postom, svak je jasno reka da nije protiv igranja fpra u obe dvi lige, naravno ako se sa time ne krse neka pravila.

a ako mozes odgovor mi na pitanje, vidin da si u klubu, ako hvar bude igro isti dan obe lige koja ce liga igrat zupanijsku a koja otocku??? i dali se kartoni za iste igrace odnose i na zupanijsku i otocku ligu?
plamus1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 06:46 PM   #11053
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

NK SLOGA mijenja taktiku.
umisto Karlovačke, prebacujemo se na Ožujsko.
Old 28-10-2010, 06:59 PM   #11054
plamus1
Senior Member

plamus1's Avatar

plamus1 is on a distinguished road

opa, velika promjena. ali veliki klubovi moraju donosit tako teske odluke.
vidin da se trener capo ozbiljno ove sezone kad se odluci na ovake tesku odluku.
plamus1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 07:00 PM   #11055
KGB1
Junior Member

KGB1 is on a distinguished road

Najprije isprika svima za predugi post. Posebna isprika za "plamus1",no svi su nekako očekivali da se netko iz nk Hvara oglasi i to nakon što su svi pisali o nama.Ovo nije stav kluba već nekoliko njegovih članova I.O.kluba.U prva dva kola otočke lige za Hvar je nastupilo ukupno 30 igrača.Treneri nastoje izvesti kombinirane sastave.Ako se bude igralo isti dan u obje lige,fizički neće isti igrači biti na dvije utakmice.Želimo ovim putem zahvaliti vodstvu Vatre što su nam izašli u susret da igramo u nedjelju, s obzirom da dan ranije igramo u Hvaru sa Mračajem iz Runovića.Što se tiče kartona igrača u dvije lige, ne bih se htio dirati u nadležnosti "službenog" povjerenika otočke lige.
KGB1 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 07:14 PM   #11056
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

a nebi bilo loše ni da, prvenstveno netko tko ima veze s NK Hvar, stavlja rezultate Hvara u županijskoj ligi. Ja ću popratiti koliko buden moga, al žena, dica, Sloga, pulitika, česmina i borovina..ni baš kad.
koliko znam, odigrano je već pet (ili šest??) kola 1.županijske lige i stanje na tablici je:

1. POLJIČANIN 1929.......10
2.TEKSTILAC.................10
3.MRAČAJ.....................9
4.HVAR.........................9
5.TROGIR 1912...............9
6.JADRAN (S).................6
7.VRLIKA.......................3
8.ČAPORICE-TRILJ...........3
9.TROGIR.......................0

izgleda da je u subotu u Hvaru derbi?!!

( ovi Trogir na zonjemu mistu, je to Trogir koji je donedavno bi u višim ligama????? )
Old 28-10-2010, 07:59 PM   #11057
britva
Senior Member

britva is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by vratar View Post
Vatru se tako lagano ne gasi a pogotovo ne vi.

Čestitam Mladosti na pobjedi koju su danas zaslužili. Da su nas tako u kupu dobili nebi se imali mi ni za što žaliti. Svaka čast dobili nas a svi igrači uredno registrirani.
Čestita sam večini igrača na terenu, bar onima za koje mislim da su sportaši.
Iz ovoga izuziman kolegu golmana koji odbija prije utakmice dati ruku isto kao i Britva, od kojeg ovo nisam očekiva jer je on za mene dosad prestavlja pravog vodju svoje ekipe i sportaša. No tako se može privarit u čoviku.

Čestitke Levandi..........

pardon vratar, ruku sam ti dao , uz čestitke na igri u finalu kupa, ako si se na to najidija onda stvarno u k....c, a šta se tiče igre bila je fer i korektna i nije bilo nikakvih tenzija u igri, i fala ti na šaki u glavu šta san je dobija od tebe prilikom kornera.......no hard feellings
britva is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 08:03 PM   #11058
britva
Senior Member

britva is on a distinguished road

Mislim da bi Hvar tribalo izbacit iz lige i sve koji su dosad igrali protiv njui registrirat u njihovu korist 3:0, obrisat kartone, a Hvar još kaznit za sljedeću sezonu 6 bodova u minus.To bi bilo pravo rješenje.Pozdrav igraču Levande sa pira, vidimo se.
britva is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 08:22 PM   #11059
PERO FREDOTOVIĆ
Member

PERO FREDOTOVIĆ is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by britva View Post
Mislim da bi Hvar tribalo izbacit iz lige i sve koji su dosad igrali protiv njui registrirat u njihovu korist 3:0, obrisat kartone, a Hvar još kaznit za sljedeću sezonu 6 bodova u minus.To bi bilo pravo rješenje.Pozdrav igraču Levande sa pira, vidimo se.
ne obazirite se na ovo.Britva je zajebant.
NO HARD FEELINGS.
FEELINGS SE PISE SA JEDNO L.
PERO FREDOTOVIĆ is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2010, 08:44 PM   #11060
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

http://www.net.hr/sport/page/2010/10/28/0134006.html

ovaj sudac je karijeru započeo na našim terenima???
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules