[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hrvatski sport

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-06-2014, 04:21 PM   #21
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Na današnji dan,13.lipnja.1873. g. rođen je ANTUN GUSTAV MATOŠ,velikan hrvatske književnosti,PRAVAŠ(molim ne vezivati današnje kvazi pravaše uz pojam pravaštva,te velićinu i ostavštinu pravaške misli i djela koju su formirali nacionalne i svjetske intelektualne velićine poput Starčevića,AGM-a,Ive Pilara,Milana Sufflaya...),osvjedočeni domoljub,moj miljenik. .
Hrvatska je bila njegov usud i uzvišeni ideal,doživljavao ju je kao roditelja,kao majku,kao nerazdruživi dio svog vlastitog bića,s tematikom patriotizma i neprolazne hrvatske ljepote ostavio je tako vječni spomen svom narodu u izabranim djelima istinske veličine..Vječna Mu slava i hvala!

STARA PJESMA

O, ta uska varoš, o ti uski ljudi,
O, taj puk što dnevno veći slijepac biva,
O, te šuplje glave, o, te šuplje grudi,
Pa ta svakidašnja glupa perspektiva!

Čemu iskren razum koji zdravo sudi,
Čemu polet duše i srce koje sniva,
Čemu žar, slobodu i pravdu kada žudi,
Usred kukavica čemu krepost diva?

Među narodima mi Hrvati sada
Jesmo zadnji, robovi bez vlasti,
Osuđeni pasti i propasti bez časti.

Domovino moja, tvoje sunce pada,
Ni umrijeti za te Hrvat snage nema,
Dok nam stranac, majko, tihu propast sprema.

ANTUN GUSTAV MATOŠ

PS: kao da je jučer napisano,zar ne

NIMA DUŠA ONO ŠTO JE SNILA,DALMACIJA ZASTAVU RAZVILA
rezervirano is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2014, 02:54 PM   #22
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

FIFA priznala greške suca i kažu da neće kaznit Kovača zbog izjava o suđenju.

Tudor dobio 6 utakmica zabrane.

pronađi barem jednu razliku u ova dvije rečenice.
Old 14-06-2014, 03:34 PM   #23
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Izjava EDUARDA

"Tužan sam jer smo izgubili, ali osjećam i malo sreće zato što je pobijedio Brazil. Ipak sam ja Brazilac."

Ima netko logično objašnjenje zašto ovaj čovjek igra za Hrvatsku

Old 17-06-2014, 08:42 AM   #24
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

Quote:
Originally Posted by baRBa View Post
Ako ko ima duplih fali nam još pet Pletikosa...

http://www.24sata.hr/nogomet/balotel...icicama-371761

ovo je neki novi trend skupljanja slija i opasno se širi

Old 17-06-2014, 09:42 AM   #25
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

jebeš nogomet modrića, ronalda, kedire, hulka sve dok je nama naših Iranaca!!

Napokon sam sinoč uživao gledajući utakmicu između Nigerije i Irana.
Više bi vridilo deset dana radit sa Irancima jer znaš da neznaju pa ih učit nego godina dana sa modrićem, ronaldom, kedirom ili hulkom.
Inače Ameri su dobili Ganu 1-2, Njemci portugalce razbili, Ronaldo se rasplaka, Švicarska sa Šiptarima slavila, Urugvaj popuši a bosanci....pa bosanci su čak igrali bolje protiv argentine nego mi protiv brazila.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2014, 01:32 PM   #26
siroki-brig
Senior Member

siroki-brig is on a distinguished road
Send a message via Skype™ to siroki-brig

evo im prasuma i nek ostanu tamo Tarzan-suker, Vrba i ostali majmuni...
nek se nastane u Manausu!!!!!!!!!!
siroki-brig is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2014, 01:24 PM   #27
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

i sad se potuc sa Mexicom za to drugo misto (dobivamo golom iz prekida ) ... sta se nase momcadi tice posli ove dvi utakmice reka bi da je jedini upitnik koga pored Modrica i Rakitica u vezni red ... iako ova utakmica sa Kamerunom ne moze biti mjerilo i ne smije nikoga zavarat jer Hrvatska vec dugo nije igrala protiv losijeg protivnika, a ne triba zaboravit da je i Meksiko Kamerunu sa Etom zabio 3 komada

sa Bilicem i mamicem nismo ni vidili svjetsko prvenstvo, sa Stimcem i mamicem je malo falilo da ponovo ostanemo doma (da smo i prosli sad bi tamo gledali Pivarica, Copa, Malocu i sigurno nebi moga gustat u tim utakmicama), a evo sa bracom Kovac na pragu prolaska skupine

poslozilo se tako da mozemo posli utakmice sa Meksikom doma (po meni sanse 60-40 za Meksiko cisto iz razloga sto je njima dosta i nerjeseno), a mozemo preko Nizozemske ili Cilea i do 1/4 finala i utakmice sa Italijom za polufinale protiv Argentine ... malo daleko, al jbga
Old 20-06-2014, 05:28 AM   #28
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

...svi se uhvatili hvalit suareza i neka su... dobar je..al meni nekako lipše bilo za vidit cavanijevo dodavanje suarezu, a i onaj engleski gol...prekopirali naš gol kameruncima.
Old 22-06-2014, 11:34 AM   #29
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

triba li bas svaka momcad bivse Juge proci isto ... Bosance prvo osteti sudac, pa izbornik zadnjih pola sata uvodi svog necaka koji ni u klubu nije standardan, a na klupi ostavlja Ibricica i Viscu ... deja vu
Old 22-06-2014, 01:34 PM   #30
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

u redu..i ofsjad i razne nakon utakmice kombinacije zašto ovo a ne ono zašto ono a ne ovo.....

ali ja ne vidjeh odavnoooo onako spore igre jedne ekipe, onoliko krivih dodavanja, onaj emunike, amunike koji k.... šetao se po desnoj strani... po onoj igri sinoć bosanci nisu zaslužili proć dalje.
Old 23-06-2014, 12:16 AM   #31
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Nigerija zasluženo dobila. Iznose balun smireno i puno bolje su stajali od nezainteresiranih susjeda.
Ovakav Dzeko ne treba dolazit u Ajduka. Zvijezda...

Ponisten gol nije alibi. Trebali su zabit 3 i ne bi ih sudija s.eba

Usput, zao mi Irana. Koliko su u prvoj izgledali smijesni toliko su u drugoj bili galvanizirani
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2014, 12:01 AM   #32
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

MAJKE MI..JOŠ UVIK MI JE NEJASNA ONA GLUPASTA REKLAMA MEKSIKO GAJBU MI TRI????

živila pirija sa dva vezna, zadnja vezna šta li već. Red Bull daje ti krila.
Old 24-06-2014, 09:18 AM   #33
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

nije sramota izgubit od ovog Mexica, al kako je monkul dobro reka "kad ostavis jaja u svlacionici" e onda jbga

sad ce se sve svest na to da je Rakitic triba ic vise naprid, al cinjenica je da niti jedan igrac od sinoc ne zasluzuje prolaznu ocjenu, a oni od kojih se najvise ocekivalo (Modric, Srna, Mandzukic, Olic) su najvise podbacili

dobro je sto se u novom cetverogodisnjem ciklusu na vecinu ovih igraca moze racunati, neki ce otpasti (Pletikosa, Olic, Srna?!), a glavni zadatak je rjesiti mjesto iza livo (Milic, Strinic) i zadnji vezni (Radosevic, Mocinic) ... ima tu jos igraca tipa Livaja, Pasalic, Jedvaj, Halilovic, Tomecak, Kramaric koji tribaju potvrditi svoj talenat i kvalitetu i moglo bi to dobro izgledati i u Francuskoj, a pogotovo u Rusiji ... naravno pod uvjetom da se nepotizam ne vrati u reprezentaciju, onda me zaboli zivo
Old 24-06-2014, 09:54 AM   #34
Broketa
Senior Member

Broketa's Avatar

Broketa is on a distinguished road

...nego di je prva utakmica sa Dundalkon?
Old 24-06-2014, 10:52 AM   #35
anonymous69
Senior Member

anonymous69 is on a distinguished road

Hahahaha cuj nepotizam ako se vrati, pa nije nikad ni otiso da bi se vracao, koliko god mazali ljudima oci. Ovdje se vidi kolike su ljudi ovce i koliko na temelju nekog ko fol domoljublja ljudi zatvaraju oci na ocite stvari. Opet ti kazem Brozovic, Zelenika, Mocinic... nisu u repki za povecanje cijene ili...? Puno je licemjerja tu
anonymous69 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2014, 11:35 AM   #36
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

jedini sporan od nabrojanih moze biti Zelenika kao treci golman ... neko moze virovat Kovacu zasto ga je pozvao, drugome je Zelenika ultimativni dokaz belosvjetske zavjere ... jbga sve je stvar percepcije
Old 24-06-2014, 12:26 PM   #37
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

Ostavit samo Perišića i Ćorluku te Rebića,ostalo potirat.
Perišić je odigra sve tri utakmice vrhunski,no nije imao s kime igrati.Ćorluka je vrhunski obrambeni igrač sposoban izaći i donijeti balun na suparničku stranu,nazad sve stigne zatvorit,jednostavno čovik čita igru,nažalost zbog panja Lovrena ne smije ići naprijed i mora zatvarat i njegove greške.
Rebić ima 20 godina kao i zvijezda Kovačić,primječuje li tko razliku,drzak,hrabar,ima znanje i ne treba ga čekati,Kovačića svi žele čekati i ja bi ga čekao ali daleko od reprezentacije dok ne dokaže taj svoj raskošni talent.
Rakitić je ubijen od strane trenera i tu nema previše priče,nije on odigrao loše defanzivno,no to nije ono što se od njega očekuje.
Mandže nigdje,svi seru o Pranjiću a Vrsaljko nije napravio ništa prema naprijed,da istina bolji je od Pranjića nazad,no mi jučer nismo trebali čuvati rezultat nego zabiti gol s Vrsaljkom to ne bi uradili da još igramo.
Svi se nešto uzasrali oko Jelaviće,no on je igrao svoju igru i uopće nije bio loš,radio je ono što zna,skupljao centaršuteve i glavom ih spuštao suigračima i to je ono što se od njega očekuje i ako ćemo igrati takvu igru onda i on ima mjesta,ako nećemo njemu nemamo što zamjeriti što je u sastavu.

Lovrena POTIRATI,loš, spor,glup.

Najveće zvijezde su naš dragi Plete,ako ima imalo obraza sam će otići,cijeli karijeru taj čovjek ne zna u petercu biti gazda i to su meksikanci jučer savršeno koristili,svaki jebeni korner oko njega se guralo 3-4-5 meksičkih igrača,jer im je očito trener ukazao na njegovu nesposobnost,ozbiljan golman to riješi kolinon u glavu,skokom preko igrača,ako padne faul je i kraj priče,a njemu se meksički igrači prešetavaju po gol crti i tako smo popušili prvi gol,o reakciji kod prvog gola nema smisla išta govoriti,nikad nije bio čak ni dobar,samo prosječan golman i to pokazuju njegovi klubovi za koje je igrao.

A Luka,čitah medije o tom dečku i čudom se čudim što smo išli u toliki trošak i vodili 23 igrača na SP,po medijima bi čovjek rekao da je bilo dovoljno povest samo Lukicu i iđemo dalje. Pun mi je kurac njegovih alibi dodavanja i nabijanja jebene statistike,dok stvarni i opipljivi utjecaj na igru i rezultat reprezentacije mu je ravan NULI.
Da mi imamo trenera,a ne igrom slučaja i podilaženja dovedene "stručnjake" Modrić bi dobio stanku ili barem klupu od reprezntativnih nastupa,pa nek se s Pletikoson dodaje na treningu il uz aut liniju koliko god ih je volja.

Spremni za odlazak Plete,Lovren,Srna,Vukojević,Vida,Pranjić

Na klupu dok ne dobiju muda Modrić i Kovačić,Olića bi ostavio u reprezentaciji kao zamjenu,prednost bi imao Rebić,no Ola je spreman ulaskom s klupe unijeti ritam,zabiti i još može poslužiti kao Klose švabama,a i karakterno je osoba koja mnogo može koristiti mladima u svlačionici i iskustvom i pristupom prema radu i reprezentaciji.

Zvati Radoševića,Pašalića,Halilovića,Livaju,Tomečaka i nek traži dalje izbornik neću ja radit njegov posa.

Sve u svemu mi čak i nismo bili loši,no loša je atmosfera oko reprezentacije,loše je što postoje zvjezde i zvjezdice pretplaćene na nastupe,što postoji kvota igrača koje izbornik mora zvati i što s Meksikom nismo igrali drugu utakmicu na turniru,jer ova ekipa očito nema muda da u odlučujućim utakmicama odigra muški i sa srcem.

Old 24-06-2014, 12:59 PM   #38
kavatap
Dence Wašinton

kavatap's Avatar

kavatap is on a distinguished road

Old 24-06-2014, 02:31 PM   #39
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough