[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 26-01-2013, 05:01 PM   #3801
Bule
Senior Member

Bule's Avatar

Bule is on a distinguished road

Taj igrač nam je došao kao gotov igrač, dok se ove "odgajalo" (u nogometnom smislu) od malih nogu. I ako se ne varam oni če dobiti poboljšanije ugovore kada če obnavaljt ugovor (ako ostanu)
Bule is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 05:03 PM   #3802
galinjo
Senior Member

galinjo's Avatar

galinjo is on a distinguished road

Kad smo kod skautinga, jeli itko ikada i pomislio iz Hajduka otići do Udinesea? Jel to preko svijeta? Daleko previše? Pa Udinese je uvijek bio provincija. Danas je financijski super snažan. I bit će i dalje. Danas može uložiti u igrača 5-6 miliona. A onda ga za 3 godine prodati za 20-30. Doći će BArcelona, doći će Juventus i iskrcati lovu. Nikakav problem. I onda će za tih 30 opet kupiti 6 igrača za 4-5 miliona. I za 3 godine na njima zaraditi 100. Ajmo krenuti od nule. Ajmo imati nekakvu strategiju. Opet ponavljam- Udinese je krenuo s dna. Bez velikog novca. Iz provincije. Znam ugrubo kako funkcionira njihova služba. Koju vode navijači volonteri. Da, navijači dovode igrače. Jel problem povući to pitanje skautinga na nekakvom ozbiljnom sastanku u Hajduku? Hajduk ne može dovesti igrača od 3-4 miliona kao štom ože Dinamo. To svi znamo. Ali može ustrojiti skautsku službu i naći igrača za 100.000. Tunižani? Ma ne radi se tu o Tunižanima koji hoće ili neće doći. Ne treba se doslovno shvaćati Darragi (iako se moglo nešto napraviti) i ostali Tunižani. Nisu poanta priče oni, poanta su igrači koji igraju u Zambiji, Kongu, Nigeriji, Kamerunu, Obali, Togu, Gabonu, Bosni i Hercegovini, Peruu.. Zna se iz kojih zemalja se mogu dovesti igrači. U nas je uvijek odgovor isti- mogu oni. Ma šta mogu oni a mi ne možemo? Šta smo mi? Retardirani, nesposobni, glupi? Hoćemo to priznati sebi il ćemo se trgnuti konačno? Šta je sa Batom Borisovim koji je prije 6-7 godina imao godišnji proračun od 500.000-600.000 eura? Kako su napravili rez, kako su došli do kluba koji je redovit u LP. I ima solidne rezultate? Ugrubo znam i njihov recept uspjeha. Jel itko ikada potegao to pitanje na sastanku, jel itko ikada rekao- ajmo otići do Bjelorusije porazgovarati, ostvariti nekakve veze s tim klubom, ajmo otići do Friulija koji je pred nosom i dogovoriti sastanak sa čelnicima Udinesea? Jel itko ikada potegao pitanje malog Maribora koji je 2-3 godine redovit u Europi. Jel itko ikada postavio pitanje ciparskih klubova? Jel itko ikada razgovarao na temu nogometnog booma na Islandu? Kako se radi u poluprofesionalnim i amaterskim klubovima. Kako država od 300.000 stanovnika ima 4-5 igrača od kojih boli glava? I koja ima odlične mlade selekcije. Koja je razbila U21 selekciju Njemačke sa 4-1. Amateri? Da, amateri i poluamateri rade dobro. Ma u našem Hajduku je uvijek isto. Uvijek drugi imaju, mi nemamo. Uvijek drugi mogu, mi ne možemo. I to razmišljanje živcira godinama.
galinjo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 05:21 PM   #3803
zoranvulic
Senior Member

zoranvulic is on a distinguished road

Ajmo pisat malo realno.. 500-600 tisuca € proracuni,pa tu su smjesne stvari ako govorimo o klubu LP. . Uredenje terena kosta 100.000 €,da neko pocisti neciji klub to kosta,da neko trenira djecu to kosta,ako zelis ukinuti kriminal onda ti ne mogu policajci imat placu 1000 kn i hvalit se kako ti imas jeftinu snagu itd
Kako Hajduk prati Bosance,prate ih i skauti bogatijih klubova,ili npr Africki kup nacija, sta mislite da jedan Guingamp ne prati to natjecanje,Milan dovede porodicu Ganaca koji su prvaci svijeta itd
Prica se o skautingu Udinesea,oni su i ka takvi uvijek mogli nuditi neke novce,kao takvi su u Seriji A,znaci,Frane Mlinar,zovete Udinese,uu,idem tamo,samo mi sredite
Mi okrenemo broj Zebe i pitamo oces doci,on pita za koliko,pa gledaj 100.000 €,kaze ma necu ,radiju cu drkat kurac u BIH za 100.000 KM godisnje,niti ima poreza,niti obaveza niti neznam cega
Skauting mora biti jedna organizacija koja se mora financirat,da ljudi imaju odgovornosti,moraju postojati sefovi,moraju postojati baze podataka,kontakti itd
Nemojmo pricat da su skautinzi Ajaxa i Udinesea na razini Luckog,samo eto oni uzeli 1000 ljudi iz Preckog i poharali hrvatsku svojim volonterskim radom
Ima tu i volonterstva kao i danas. Ali to je jedna grupa ljudi koja radi svoj posao,nitko nema pojma za njih,samo procitas Bubnjic u Udineseu,Mlinar u Udineseu.. nama Hadzic najavljen,obavljeni intervui itd
Da je to tako jednostavno svaki klub bi ima ludilo igrace,i bavio se preprodajom
Uzmimo menaderske agencije,pa one imaju 10 posrednika,agenata i neznam cega,zastupstva na raznim trzistima,pa opet uvale i skart,i dobru robu i skupo i jeftino

Mislite da svaki bogatas ne bi posla jednog covika u Ruandu i iskopa dva talenta,platio ga 100 € na 10 godina i ubira plodove od transfera ,placa. E da je to samo tako ubost igraca,skautirat ga..

Naravno to ne znaci da ne treba nista poduzimat barem u nasoj regiji,ali mislim da se malo pretjeruje o nama ka obecanoj zemlji,kako svugdje djeca samo cekaju da ih se pokupi
Neka svako ko predlaze napise 10 igraca,neka ulozi virtualnu lovu i neka kaze koliko je zaradio

Tako je Bila krv(oprostite,ali on je najpoznatiji), predlaga nekog lika Hajduku,ubio ih video materijalima,ka besplatan vamo tamo..Ovi nazovu,bum tras,milijun € odsteta kada je Nizetic zvao!

Svi pricaju samo o pozitivnim stvarima,a nitko o negativnim,gubljenju reputacije,gledanju nasih momaka dok se takvi dovode itd A sami nismo organizirali pokrivanje Hrvatske i BIH za pocetak,a vec smo na Africkom kupu nacija
zoranvulic is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 05:28 PM   #3804
galinjo
Senior Member

galinjo's Avatar

Šta je sa Batom Borisovim koji je prije 6-7 godina imao godišnji proračun od 500.000-600.000 eura?

Prije 6-7 godina, ne danas!

Jel znaš otprilike kako funkcionira skauting Udinesea? Ake ne, objasnit ću u par rečenica, nije mi problem.

A sami nismo organizirali pokrivanje Hrvatske i BIH za pocetak,a vec smo na Africkom kupu nacija Zašto?

Ništa nećemo radit, jer nismo sposobni. Ma sve košta, al košta i zajebavanje sa Patinjom i onim drugim. Košta dovođenje igrače bez provjere. Sve košta. A opet za to ima para, a nema za pozvoniti na telefon Udinesea, dogovoriti sastanak, kupiti jebenu autobusnu kartu do Udinesea i pričati s ljudima. Košta i to što će se otići do Bjelorusije. Ma jebat ga ako je tako. Bitno da nije puno dati za poluproizvode.

Jel skuplja karta do Južne Afrike sa smještajem ili Patinjova plaća?

Ako nemaš želje i ambicije, nemaš ništa. Sve se može kad se hoće. U nas se pretežno neće. To je problem, ne neimaština.

Još nešto- kad se kreće skautirati, ne radi se to stihijski, radi se sa nekakvim početnim informacijama. Imaš internet, hvala Bogu ima live streaminga iz svake lige. Ima i TV kanala sa bilo kojom ligom u svijetu. Moderni skauting se ne radi na način da pošalješ u Ruandu skauta i kažeš mu- de nađi der mi igrača. NE ide tako. Prije toga se sustavno odrade pripreme. I opet se vraćamo na isto- ajmo za početak poslati nekoga sa mozgom u Udine da razgovara sa ljudima.
Old 26-01-2013, 05:34 PM   #3805
zoranvulic
Senior Member

Imas izvjesce Borisova od tada? Imas promjenu kapitala i ostalog ulaganja u klub

Imas skaut sluzbu Udinesea konkretno kako izgleda?
A ne kako operativno to izgleda jer to je najjednostavnije

Rekao sam ti vec da se slazem vezano uz Patinha,6 mjeseci su imali poslat nekoga,ali ocito nitko nije bio spreman otici u Brazil

Tvojom logikom,samo prepises program rada Barcelone,snimis svaki trening i eto Barcelone. Najbolje da ce udinese otkrivat svoju prednost nekom Frediju Fiorentiniju,nemoj biti naivan

i ono sta jos zelim reci,nije tu samo Hajduk kriv,ima tu mnogo krivice u sustavu osposobljavanja trenerskog kadra,sudackog kadra. Same organizacije koja rusi reputaciju ligi,favorizira jedan klub itd. Od toga da su drzavne firme ispraznili,da nema posla,a ocekujes sutra da ce neko platiti 40 kuna minimalno kartu za Istru,Inkera,Lokomotivu da bi se mi usporedivali sa udineseom,Bateom i neznam kime sve ne(porto) koji uspjesno kupuju i prepordaju
Old 26-01-2013, 05:55 PM   #3806
galinjo
Senior Member

galinjo's Avatar

Quote:
Originally Posted by zoranvulic View Post
Imas izvjesce Borisova od tada? Imas promjenu kapitala i ostalog ulaganja u klub

Imas skaut sluzbu Udinesea konkretno kako izgleda?
A ne kako operativno to izgleda jer to je najjednostavnije

Rekao sam ti vec da se slazem vezano uz Patinha,6 mjeseci su imali poslat nekoga,ali ocito nitko nije bio spreman otici u Brazil

Tvojom logikom,samo prepises program rada Barcelone,snimis svaki trening i eto Barcelone. Najbolje da ce udinese otkrivat svoju prednost nekom Frediju Fiorentiniju,nemoj biti naivan
Vidjeli smo koliko je Fredi sposoban, pa ne bi o njemu. Evo ti u grubo kako je krenuo funkcionirati sustav u Udinama. Krenulo je dosta davno incijativom navijača koji su bili spremni pomoći klubu. Njih nekoliko desetaka koji su bili veliki navijači sa par grama soli u mozgu predložili su klubu da intenzivnije krenu gledati male lige po Europi i svijetu. Slovenija, Čile, Peru, Gana... Jednu od tih liga je pratilo par ljudi. Radi se o TV i internet prijenosima utakmica. Svi ti ljudi rade na volonterskoj osnovi. Klub ima pod ugovorom 10 skauta. I Vulić i ja pratimo nogometnu ligu Slovenije. Vulić zapazi lijevog beka Erika Janzu. Ja sam isto vidio da momak ima vrlo kvalitetne sposobnosti u obrani. Još bolje u probijanju boka i centaršutevima. Vidimo i da Ibraimi zna dodati loptu, Beric zabiti gol, Bubalo doći s krila i zabiti gol ili servirati za targeta. I nas dvojica sjednoemo na kavu, zajedno napravimo popis prednosti i mana pojedinih igrača. I pošaljemo klubu na kraju imena Janze i Ibraimija kao najkvalitetnijih od svih igrača. Klub tek tada šalje skauta na 2-3 mjeseca da pogleda tih par igrača i nakon tih 2-3 mjeseca skaut kaže- DA, Janza je igrač za nas. Tako je i s onima iz Gane, Toga ili Kostarike... Bolivije, Bjelorusije, Makedonije.. Tako je krenulo. Danas je to puno sofisticiraniji sustav, ali osnova sustava je ista. Tisuću ljudi gleda TV, sto ljudi ide na lice mjesta, 10 ljudi odlučuje koga uzeti. Sve je teško na početku, ali se mora krenuti. Nema vremena za zajebavanje koje u nas traje desetljećima.

I na kraju- ni s kim se nećemo uspoređivati. Bate prije 10 godina ima puno prednosti pred današnjim Hajdukom- ima stadion od 3000 mjesta, ima po utakmici ogromnu brojku od 560 gledalaca, ima proračun od 500.000 eura, i ima državu koja za Hrvatskom kasni svjetlosnim godinama. Gospodarstvo koje "briljira". I mnoštvo sponzora koji hrle prema klubu da bi uhvatili sponzorsko mjesto na dresu. Ajmo samo bit realni. Koje su prednosti Bate pred Hajdukom? Je li prije 10 godina imao ijednu prednost pred današnjim Hajdukom?
Old 26-01-2013, 06:03 PM   #3807
zoranvulic
Senior Member

Sada si sve lipo rekao,dosla je ideja,zaposljeni su ljudi koji ce uspostaviti kontakte,koji ce organizirat putovanje,treba osigurat nekome 3 mjeseca negdje,treba uopce naci te ljude koji su spremni se baviti takvim poslom,treba ih adekvatno platiti da ne bi i oni dobivali menagerske provizije .
Sada organiziraj samo to na BIH i Hrvatsku,treba ti 5 osoba,treba ti 100 volontera i to objektivnih,trebaju ti novci za rad tih skauta,njihove troskove itd.
Saznaj koliki je trosak jedne takve organizacije kao skaut sluzba,i ngdje sam citao da Shaktar ulaze 9 milijuna €,Porto kupuje skaute drugih klubova za 2 milijuna €

Inace,tvoje misljenje je da je to lagan posao? Zasto onda vecina klubova nema tako jednostavan i uspjesan sustav vec pogrijese u milijunskim iznosima sa igracima

Evo npr po Africi,mislis da ne ordiniraju ovi veci klubovi od nas? i da ce njima promaci jedan odlican desni bek?

Mislis da je Beershot zadovoljan Galesicem koji je otpisan na 6 mjeseci?

Evo ti pratis te igrace,imas li danas 10 imena s konkretnim odstetama,placama pa da pratimo njihov razvoj npr u Europi?
evo npr Galesic se nije dokazao kao igrac vrijedan paznje ako ne moze u losem Beershotu igrat, za sada se samo dokaza ka seoski igrac,ko npr i Zeba kojeg je Balakov htio,a vanka nije bas mogao uspjet ,niti se nesto preprodavat
Old 26-01-2013, 06:13 PM   #3808
galinjo
Senior Member

galinjo's Avatar

Quote:
Sada si sve lipo rekao,dosla je ideja,zaposljeni su ljudi koji ce uspostaviti kontakte,koji ce organizirat putovanje,treba osigurat nekome 3 mjeseca negdje,treba uopce naci te ljude koji su spremni se baviti takvim poslom,treba ih adekvatno platiti da ne bi i oni dobivali menagerske provizije .
Sada organiziraj samo to na BIH i Hrvatsku,treba ti 5 osoba,treba ti 100 volontera i to objektivnih,trebaju ti novci za rad tih skauta,njihove troskove itd.
Saznaj koliki je trosak jedne takve organizacije kao skaut sluzba,i ngdje sam citao da Shaktar ulaze 9 milijuna €,Porto kupuje skaute drugih klubova za 2 milijuna €

Inace,tvoje misljenje je da je to lagan posao? Zasto onda vecina klubova nema tako jednostavan i uspjesan sustav vec pogrijese u milijunskim iznosima sa igracima

Evo npr po Africi,mislis da ne ordiniraju ovi veci klubovi od nas? i da ce njima promaci jedan odlican desni bek?

Mislis da je Beershot zadovoljan Galesicem koji je otpisan na 6 mjeseci?

Evo ti pratis te igrace,imas li danas 10 imena s konkretnim odstetama,placama pa da pratimo njihov razvoj npr u Europi?
evo npr Galesic se nije dokazao kao igrac vrijedan paznje ako ne moze u losem Beershotu igrat, za sada se samo dokaza ka seoski igrac,ko npr i Zeba kojeg je Balakov htio,a vanka nije bas mogao uspjet ,niti se nesto preprodavat
A ne znam, ako ti stvarno misliš tako, ako tako misli i 99 % svih ostalih... Prijatelju, samo ću ti jedno reći- nikad, ali nikad nećemo uspjeti. Jer nemamo niti želje, niti volje. Bitno je samo se pustiti niz vodu. Jebi ga. Ja sam ajmo reći vrsta perfekcionista u svom poslu. Ili radim vrhunski, ili se neću prihvatiti nečega. A u onome što zacrtam uspjet ću. Ne vezama, ne novcem, nego sa svoje 2 ruke i nešto soli u glavi.

I evo odgovora na ovo ispod. Galešić je "truba od igrača". Sve njegove asistencije, svi nejgovi golovi su za ništa. I nećemo riskirati s takvim igračem. A hoćemo sa Patinjom. Super, inteligencija na razini, nema šta. Zajko Zeba je igrao i u BiH, i u Sloveniji, i u Rusiji. Zajko Zeba ima prvenstvo sa Zrinjskim i sa Željom. Zajko Zeba ima 51 utakmicu za Kamaz. Zajko Zeba ima iza sebe 182 utakmice u različitim ligama, 42 gola, 40 asistencija, 5 utakmica za reprezentaciju BiH. Ali nijedna referenca za nas ne valja. Niti će valjati zato jer je to "Bosanac koji nema pojma". Sve su to seoski igrači. A današnji Hajduk je top klub koje ne prima takve. E baš smo top klub. Takvi smo bili, takvi ostajemo. I to je to.

Last edited by galinjo; 26-01-2013 at 06:26 PM.
Old 26-01-2013, 06:25 PM   #3809
HSTZ
Senior Member

HSTZ's Avatar

HSTZ is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bule View Post
Taj igrač nam je došao kao gotov igrač, dok se ove "odgajalo" (u nogometnom smislu) od malih nogu. I ako se ne varam oni če dobiti poboljšanije ugovore kada če obnavaljt ugovor (ako ostanu)
a ako crnac ostane dulje vremena, oće li i on dobit poboljšaniji ugovor?
HSTZ is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 06:29 PM   #3810
zoranvulic
Senior Member

Necemo sada generalizirat,svako bi htio u Hajduku da igraju perfekti za 100.000 eura,svako bi htio kupit majicu za 100 kuna i ocekivat kvalitetu i to sve uz nikakav trud

ali ja cu opet reci,Hajduk dinamo dovedu igrace iz Kijeva,Brazila daju placu 300.000 eura i opet ne pridonesu radu kluba,nemoj mi samo govoriti da Cernat,verpakovskis,seric nemaju dobar CV i da nikada nisu trebali biti dovedeni
Da jedan Morales ka najbolji igrac u Tulonu nije dobar igrac za Hrvate?!
I eto danas ti igraci promasaji,a neki balonja Eduardo,coravu Schifo pogodak
Zadnje dinamovo pojacanje bez idstete je doveo Dikic npr i u Hajduk i u Dinamo,i to Tonela i Limu,a isto tako je dao dinamu moralesa i calela i ovi popusili pet milijuna eura

Evo npr cime bi ti privukao Deragija a da nisu novci,to jest njegovo potrazivanje,pa sam znas da nas je Galesic odjebao radi novaca

I ja cu ti nesto reci,skaut sluzba je edno ulaganje kao i kamp,kao i sustav za ulaznice koje je nama nedostupno trenutno s nasim resursima sta im ne daje za pravo dovoditi skart !!
Vec i sada treba biti odgovoran i ako nemas sigurnu opciju okrenut se omladisnkoj skoli!!

Jer Vukusic,Radosevic sutra Milic su dokaz da Hajduk moze zivjeti i to jako dobro od svog rada
A ako se taj broj poveca dogodine na dva tri igraca,pa ostvaris rezultat,stvoros sebi kapital e onda treba postaviti pitanje gdje je skaut sluzba

Neimastina je nekad i dobra jer svatis da krivo radis,ali ne bi se cudio da nasi sada prvim novcima zaborave omladinsku skoli i ajmo po buduce daragije dok malo Kuseta ceka u juniorima
Old 26-01-2013, 06:38 PM   #3811
zoranvulic
Senior Member

nisi fer nimalo,svaki post meni prebacujes Patinha,nit sam ga doveo niti ga odobravam jer moje misljenje da su Andrijasevic te Kis u buducnosti Tomicic,Kuseta sasvim dovoljno za kriterije Hajduka
A vidi li neko to drukcije u Hajduku onda je to njegov problem a ne moj,a stalno dobijam usporedbu Galesic i Patinho,ako vec pitas nijedan nije dorastao igro Andrijasevica od jeseni i to je igrac koji i vrijedi i koji je pet puta jeftiniji,dosao do reprezentacije!
Old 26-01-2013, 06:56 PM   #3812
galinjo
Senior Member

galinjo's Avatar

Quote:
Necemo sada generalizirat,svako bi htio u Hajduku da igraju perfekti za 100.000 eura,svako bi htio kupit majicu za 100 kuna i ocekivat kvalitetu i to sve uz nikakav trud

ali ja cu opet reci,Hajduk dinamo dovedu igrace iz Kijeva,Brazila daju placu 300.000 eura i opet ne pridonesu radu kluba,nemoj mi samo govoriti da Cernat,verpakovskis,seric nemaju dobar CV i da nikada nisu trebali biti dovedeni
Da jedan Morales ka najbolji igrac u Tulonu nije dobar igrac za Hrvate?!
I eto danas ti igraci promasaji,a neki balonja Eduardo,coravu Schifo pogodak
Zadnje dinamovo pojacanje bez idstete je doveo Dikic npr i u Hajduk i u Dinamo,i to Tonela i Limu,a isto tako je dao dinamu moralesa i calela i ovi popusili pet milijuna eura

Evo npr cime bi ti privukao Deragija a da nisu novci,to jest njegovo potrazivanje,pa sam znas da nas je Galesic odjebao radi novaca

I ja cu ti nesto reci,skaut sluzba je edno ulaganje kao i kamp,kao i sustav za ulaznice koje je nama nedostupno trenutno s nasim resursima sta im ne daje za pravo dovoditi skart !!
Vec i sada treba biti odgovoran i ako nemas sigurnu opciju okrenut se omladisnkoj skoli!!

Jer Vukusic,Radosevic sutra Milic su dokaz da Hajduk moze zivjeti i to jako dobro od svog rada
A ako se taj broj poveca dogodine na dva tri igraca,pa ostvaris rezultat,stvoros sebi kapital e onda treba postaviti pitanje gdje je skaut sluzba

Neimastina je nekad i dobra jer svatis da krivo radis,ali ne bi se cudio da nasi sada prvim novcima zaborave omladinsku skoli i ajmo po buduce daragije dok malo Kuseta ceka u juniorima
Ma ne prebacujem ja tebi, nemaš ništa sa Patinjom, Prebacujem onima koji imaju. NE možeš bez probe dovesti igrača koji nema nikakve reference i potpisati s njim. To je nedopustivo. Daj Bože da bude najbolji u Hrvatskoj i potpuno me demantira. Daj Bože. Al ne vjerujem.

I ja sam prije par postova rekao- ako ne možeš dovesti igrača koji nema nešto uspjeha iza sebe, daj Kuseti priliku! NEmoj dovodit samo da se dovede. To živcira. Misle da će ušutiti navijače nakon prodaje Radoševića dovođenjem jednog Patinja? Ma neće, to ne ide tako. Navijač s malo pameti će reći da neće neprovjerene igrače i da će uvijek radije istrpiti naše juniore i kadete. U tome je problem. Ako već nemaš novca, pa nemoj ga onda rasipati. Znaš kako Njemac kaže- meni je najskuplje ono što je jeftino. Tako ti je i s igračima. Ima izuzetaka, ali i ćorava kokoš pogodi nekad zrno kukuruza.
Old 26-01-2013, 11:53 PM   #3813
optimist
Senior Member

optimist's Avatar

optimist is on a distinguished road

Evo sam vas zadnjih dana malo čitao, pa se javljam. Bodul trlja istu priču, znači sve isto.

Zanimljivo pišete o ovom skautingu, igračima iz Afrike i ostalo. Evo samo replika.

Quote:
Originally Posted by galinjo View Post
Ma kakvih 500.000... Željo će ga prodati za puno manje, nema se novaca, shvatite. Želji treba novac, kao i svakom klubu u BiH. U BiH je velika bjeda u klubovima. Pa Zajko Zeba je otišao u Spilt za 50.000. A bio je jako dobar u jesenjoj polusezone. On, Svraka i DEbeli su bili najbolji vezni u BiH.
Željo traži između 200.000 i 300.000. Ajde možda možeš uzeti iz Borca Graovca za manje od sto iljada, ili igrača iz Zrinjskog. Nije Željo u takvim problemima. Debelom je isticao ugovor za mjesec dana, a Zeba se posvadio sa Osimom i onda je bilo u oba slučaja bolje išta nego ništa. Toliko.
Old 27-01-2013, 04:16 PM   #3814
Bukowski
Senior Member

Bukowski's Avatar

Bukowski will become famous soon enough

Svi skupili mozgove i naprežu se a stvar je skroz jednostavna.Hajduk ne triba dovoditi nikog!U praksi se može desit da uleti nešto ekstra povoljno,ili da se kroz polusezonu pokaže TEŠKI deficit na određenoj poziciji,tada je kupnja opravdana.Ali,onako kao što kažu Švabe,nisan dovoljno bogat da kupujen jeftino.Ne triba se dovodit igrač sa ekstra velikin primanjima radi nezadovoljstva u svlačionici i radi ravnoteže,ali ako se more dovest igrač koji bi igra za tu i takvu plaću,a košta puno,onda dovodi,ako je kvaliteta.Odšteta za transfer je ulaganje,samo,naravno da je teško da će se desit da će igrač koji košta xy novaca igrat za malu plaću.
Hajduk ne triba dovodit nikoga,i amen.Igrači iz naše škole,ovako,neke posudbe tipa Brazilaca,ali samo i jedino ukoliko se vidi da nema teoretske da ćemo se pokrit na toj poziciji iz škole.U suprotnom ti momci uzimaju misto našim momcima,a zna se koliko se dobiva na pogođenom igraču iz vlastite škole,kao i koliko se gubi u slučaju odlaska radi nezadovoljstva.Sa Brazilcem ne možemo dobit apsolutno ništa osim eventualnog rezultata i pojačavanja konkurencije.
Sve u svemu,opet ponavljan,Hajduk ne triba dovodit nikoga,vrime za transfere će bit ukoliko se proda 3-4 igrača.
Old 27-01-2013, 05:09 PM   #3815
zoranvulic
Senior Member

Hajduk trenutno treba gledat na desnog beka dok Deanovic i Mikanovic ne budu na toj razini,te na zadnjeg veznog,jer tokom procesa vise nemaju takve igrace u stvaranju
Barisic je zakazao u kljucnom dijelu (menagerska posla,auti,los zivot),a Radosevic je prodan
Jednostavno na te dvi pozicije npr nemamo adekvatne zamjene u vidu seniorskih igraca,jer Mikanovic i Deanovic jos nisu na toj razini,ka juniori su jako dobri,ali u seniorskom nogometu malo se treba i priviknuti na igru u Hajduku i odrasti

Evo npr,lijevog beka treba igrat Lima jos godinu dvije,dok Tomasevic ne stasa,pa tu dolazi mali Lucic,i vec tada to treba biti znak OŠ da izbaci novog lijevog beka,a kadeti takvog nemaju! i TU SE RADI UZBUNA;u kadetima vec DANAS!

ostale pozicije ,popuna ima u skoli od stopera,golmana,krila
znaci samo ekstra kvalitetni igraci trebaju doci ko nadogradnja,tipa Spica od 20 golova,vezni koji je odlican u razigravanju,krilo koje ubija ,ili pojednostavljeno,cini razliku!!
stoper koji ce cinit obuciti mlade stopere,vezni koji ce iskustvom stati na loptu itd Jer mislim da bi nam danas i malo prije jedan Krizanac i Leko bili od velike vaznosti i u samom razvoju igraca i stabilnosti unutar momcadi
kada momcad npr izdusi da neko zna podviknut,da neko zna usporit igru,da neko zna izvuci maksimum tjerajuci mlade na rad..ali to moraju biti ekstra karakterni igraci,i spremni na tu ulogu,a ne neki jebivjetri koji samo gledaju bankovni racun
Old 27-01-2013, 06:08 PM   #3816
Hajduk91
Senior Member

Hajduk91 is on a distinguished road

Milic ozljeden sad nam igra Avdija zadjneg veznog Samo cekam kad ce Kis na Beka A ovi Minsk ko da su u Ratu ubijaju nas, eto Milic je gotov, Avdija jedva ziv a i oremus i Jozinovic su dobili dobro po nogama -.-

83 Ozlijeđen je i Kouassi, puno vise stete od ove utakmice nego koristi...

Eto ga pa ajde u Kurac vise
Hajduk91 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 06:17 PM   #3817
HSTZ
Senior Member

HSTZ's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hajduk91 View Post
Milic ozljeden sad nam igra Avdija zadjneg veznog Samo cekam kad ce Kis na Beka A ovi Minsk ko da su u Ratu ubijaju nas, eto Milic je gotov, Avdija jedva ziv a i oremus i Jozinovic su dobili dobro po nogama -.-

83 Ozlijeđen je i Kouassi, puno vise stete od ove utakmice nego koristi...

Eto ga pa ajde u Kurac vise
ma u kurac i krstičević jer moramo baš igrat ove prijateljske. paladino i NO su krivici za ove današnje ozljede igrača, uprava odlazi!!!
Old 27-01-2013, 06:23 PM   #3818
Hajduk91
Senior Member

Hajduk91 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by HSTZ View Post
ma u kurac i krstičević jer moramo baš igrat ove prijateljske. paladino i NO su krivici za ove današnje ozljede igrača, uprava odlazi!!!
Ajde nemoras bas sve moje Komentare ismijat, ko sad krivi Paladina i NO? Samo mi nije jasno kad ima Kovacica zasto onda mora igrat Avdija ili Lima na sestici? Igramo Prijatelsku a on minja tek u 80 prvi put? Ajde bolje da se odjavim i vise ne komentiram sry momci necu vise -.-
Hajduk91 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 06:30 PM   #3819
HSTZ
Senior Member

HSTZ's Avatar

Quote:
Ajde nemoras bas sve moje Komentare ismijat, ko sad krivi Paladina i NO? Samo mi nije jasno kad ima Kovacica zasto onda mora igrat Avdija ili Lima na sestici? Igramo Prijatelsku a on minja tek u 80 prvi put? Ajde bolje da se odjavim i vise ne komentiram sry momci necu vise -.-
a šta da ti kažem. mišo nema pojma, neznam di mu je kiš danas, zašto sa ovakvom momčadi nismo prvi na tablici nego jedva drugi. evo i NO je mora dizat kredit.ma sramota, sve poterat, ništa to nevalja
Old 27-01-2013, 07:01 PM   #3820
Trenerka stil
Member

Trenerka stil's Avatar

Trenerka stil is on a distinguished road

Quote:
Igramo Prijatelsku a on minja tek u 80 prvi put?
Možda zato šta sutra u 14h imamo opet utakmicu u kojoj će igrat drugi sastav pa ih nije tija umarat. Danas prva postava, sutra druga...
Trenerka stil is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules