[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Navijački kutak

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-01-2011, 05:49 PM   #1
Mrky
Senior Member

Mrky's Avatar

Mrky is on a distinguished road
Default Vlada pooštrila zakon o navijačima

Vlada pooštrila zakon o navijačima

ZAGREB, 7. siječnja 2011.(Hina) - Vlada je na današnjoj sjednici usvojila izmjene Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima kojima se pooštravaju mjere protiv navijača sklonih huliganskom ponašanju.

To su mjere za zaštitu pravih navijača i građana, a protiv divljanja i divljačkog ponašanja, ocijenila je premijerka Jadranka Kosor.

Pooštravanje zakona potaknuli su brojni incidenti na sportskim događajima, posebice na nogometnim stadionima, koji su kulminirali na utakmici Dinamo - Hajduk 1. svibnja prošle godine, kada je jedan policajac ostao bez oka, rečeno je na sjednici.

Taj je policajac ostao trajnim invalidom samo zato što je radio svoj posao, bio je na stadionu i štitio navijače, ustvrdila je premijerka Kosor.

Komentirajući ocjenu ministra znanosti, obrazovanja i športa Radovana Fuchsa da bi zbog oštrijih mjera novi zakon mogao biti prozvan "protu-ovakvim ili onakvim", odnosno kako će se dio navijača žaliti da im se uskraćuju njihova prava, Kosor je ustvrdila kako je to zakon za zaštitu navijača a ne protiv njih.

Oni koji na utakmice idu radi izazivanja nereda "ne vole ništa i nikoga", a Vlada izmjenama zakona želi "učiniti sve da se divljanje zaustavi zbog nas samih", te ojačati odgovornost organizatora sportskih natjecanja, kazala je Kosor.

Novim mjerama zabranjuje se maskiranje navijača, uvodi nulta tolerancija na alkoholiziranost posjetitelja te zabranjuje prodaja alkohola u sportskim objektima.

Uvode se i četiri nova kaznena djela: sudjelovanje u tučnjavi ili napadu na gledatelje, organiziranje nasilja na natjecanjima, uništavanje stvari ili imovine, te nepoštivanje mjera i zabrana.

Kako je pojasnio državni tajnik u MUP-u Ivica Buconjić, policiji se omogućava zabrana natjecanja ako sportski objekt nije propisno opremljen, a organizator se obvezuje na prekid natjecanja u slučaju većih nereda.

Također se omogućuje kažnjavanje huligana koji su incidente napravili u inozemstvu, a policija im dosad zbog toga nije mogla ništa.

Njima se može zabraniti prisustvovanje utakmicama na temelju saznanja o ranijim incidentima, pa i onima počinjenim u inozemstvu, te oduzeti putovnice i zabraniti odlazak na inozemne utakmice.

Dio mjera odnosi se i na organizatore kojima su jasnije precizirane obveze u pogledu angažiranja redarske službe.
Old 11-01-2011, 08:04 PM   #2
Nemo Nasciturus
Member

Nemo Nasciturus's Avatar

Nemo Nasciturus is on a distinguished road

moglo je i gore od najavljenog, a što se tiče maskiranja to mogu objesiti mačku o rep
Nemo Nasciturus is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2011, 11:00 PM   #3
PRIVATEERS
Senior Member

PRIVATEERS's Avatar

PRIVATEERS is on a distinguished road

šta se uopće podrazumijeca pod makiranje?!
jeli nošenje kapuljače i cvika maskiranje???
PRIVATEERS is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 12:16 PM   #4
crew
Anin

crew's Avatar

crew is on a distinguished road

kapa,između ostalog...
Old 12-01-2011, 01:13 PM   #5
Mrky
Senior Member

Mrky's Avatar

Old 12-01-2011, 02:21 PM   #6
sptp
Senior Member

sptp's Avatar

sptp is on a distinguished road

Ma Jaca je izgubila kompas totalno,došla Nova godina i odma neki dan napala sve po redu, ribare, stočare, građevinare, mljerkare itd…navijači su samo jedni od svih, kaže stočar ima radno vrijeme od 8-16h ako je krava gladna iza 16 nesmije ju se nahranit, ahaha Jaca se totalno pogubila, glumi čelićnu ruku a ispada smješna…Nego nek se neko zrtvuje za Hajduka i nek joj metne, prica se da je to uvijek voljela..ajde nije to tako strašno sve za Hajduka, nije cak ni tako loša ni predebela, pa da uhvatimo već ove godine prvo mjesto?
sptp is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2011, 03:15 PM   #7
Nemo Nasciturus
Member

Nemo Nasciturus's Avatar

kape,šalovi, fantomke,sad ka ništa ne možemo staviti...jbt ako oće ići netko na utakmicu ko ima zavoje na glavi jer je npr pa s motora će ga privest jer je prekšia zakon
Old 12-01-2011, 03:16 PM   #8
Nemo Nasciturus
Member

Nemo Nasciturus's Avatar

ako sve za Hajduka onda joj ti uvali u onaj grm njen
Old 12-01-2011, 07:37 PM   #9
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

jerkovac is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by sptp View Post
i nek joj metne, prica se da je to uvijek voljela..a
znam ja jednu curu šta je iz njenih krajeva i kaže ona da je javna tajna da je premijerka lako širila noge u mladosti
Old 12-01-2011, 10:21 PM   #10
sptp
Senior Member

sptp's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nemo Nasciturus View Post
ako sve za Hajduka onda joj ti uvali u onaj grm njen
Ajde nije se valjda strah uvukao, treba sve za Hajduka : ))

Last edited by sptp; 12-01-2011 at 10:34 PM.
Old 12-01-2011, 10:22 PM   #11
sptp
Senior Member

sptp's Avatar

Quote:
Originally Posted by jerkovac View Post
znam ja jednu curu šta je iz njenih krajeva i kaže ona da je javna tajna da je premijerka lako širila noge u mladosti
Old 13-01-2011, 12:20 AM   #12
PRIVATEERS
Senior Member

PRIVATEERS's Avatar

PRIVATEERS is on a distinguished road

mislim da je najveće sranje od svega toga to šta npr ovi sa zabranama nemogu u inozemstvo na utakmice ako pandurima to prne(a to in je bila jedina prilika za pogledat utakmicu), i još ti može zabranit odlazak van države na tu neku utakmicu ako si potencijalni....ako sam dobro skužio..
PRIVATEERS is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 11:25 PM   #13
malduk
mišO

malduk's Avatar

malduk will become famous soon enough

Kako ti mogu zabranit izlazak iz drzave, oduzimanjem putovnice

Sa osobnon mos di god oces.

A to maskiranje je cista glupost, ta kazna bi se izricala ako ste uvaceni u prekrsaju i bili ste maskirani, tipa kad nekog uvati maskiranog dok pali.
Old 01-02-2011, 10:56 AM   #14
Mrky
Senior Member

Mrky's Avatar

http://www.tportal.hr/sport/nogomet/...tavni-sud.html

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules