[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-07-2011, 12:05 PM   #41
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

Torpedo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bodul View Post
OK nekog smeta Grbic, nekog smeta sta se navijaci imaju misat u upravu i rukovodenje kluba a ja ti kazem da je to sve isti qrac ... najvazniji proces za Hajduk je prestao onoga trenutka kada se je stalo sa privatizacijom i sada zivotrimo u nekom vakumu ... jedino pravo rjesenje za Hajduk je zavrsetak procesa privatizacije i odgovor na pitanje "di su pare" a ne ove najnovije teorije da cemo mi 10-20 godina stediti da bi Hajduk posta "Dite puka" onda cemo isto tako valjda kad bude tribalo ulozit neka dodatna sredstva u klub 10-20 godina stedit po 100 kn godisnje i puvat u rog do tada
Ako mene pitaš (a znam da ne pitaš , al svejedno ću ti odgovoriti ) krajnji cilj ove akcije uopće ne bi ni trebao biti preuzimanje dioničkog udjela od strane navijačke udruge. Najidealnije , u skoroj budućnosti , bilo bi da grad zadrži vlasnički udjel , a način upravljanja se prepusti članstvu kroz demokratske izbore ne samo za 7 članova NO-a , nego i direktno za predsjednika.

Što se navijači imaju mješati u upravljanje klubom? Pa imaju! Apsolutno imaju , jer zbog njih taj klub postoji. I tu ne mislim samo na Torcidu nego na navijače Hajduka u najširem smislu te riječi.

Po meni je možda samo pravljenje udruge bespotrebno i sve bi trebalo rješavati kroz članstvo u Hajduku , ali s obzirom da novci od članarina idu , naravno , direktno klubu onda je to manji problem.

Je li navijačko upravljanje garancija nekog velikog Hajduka? Pa hvala Bogu da nije. Jebote mi smo birali i Sanadera , Bandića , Rumkea ... ali ovim se odgovornost stavlja direktno u ruke onih koji klub prate , vole , žive i koji žugaju.
Torpedo is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2011, 12:15 PM   #42
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

Torpedo ovo sta si napisao imalo bi smisla prije par godina al zaboravljas da je Hajduk vec ustrojen kao d.d. i da će taj proces kad tad tribat završit a ovo sve sta se sada radi na žalost nije ništa drugo nego jeftino skupljanje političkih bodova
Old 10-07-2011, 12:25 PM   #43
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

Pa nema dvojbe da je ovo Rumkeova predizborna. Kao i spomenici , kao i Isus ... al koga briga.

Treba bit stvarno kratkovidan pa ne vidjeti dobra u ovome.

Hajduk je ustrojen kao d.d. i taj proces kad tad treba završiti? Koji proces Bodule?

Pa Hajduk je , sam kažeš , d.d. sa određenom vlasničkom strukturom. Nema se tu šta dovršavati. Vlasnički udio se može mijenjati , ali ne vidim nikakve potrebe da grad ikada proda svoj dio ako se uspostavi ovakav način biranja čelnih ljudi Hajduka.

Grad Split ne troši (i ne treba trošiti) ništa na Hajduka , a kao vlasnik grad ostaje svojevrsna garancija i sigurnost integriteta kluba dok se prenošenjem odgovornosti za rad i funkcioniranje klub daje u ruke onima kojima je stvarno stalo.
Old 10-07-2011, 12:45 PM   #44
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Quote:
Originally Posted by Torpedo View Post
Grad Split ne troši (i ne treba trošiti) ništa na Hajduka
upravo tako ... i kojim god smjerom da krene ova rasprava ... osim Vokrijevih nepotrebnih upadica ... dolazimo do mog prvog pitanja u ovom topicu ... Di su pare?! za velikog Hajduka ... ili ajmo prestat pricat o europskom Hajduku i ostalim sportskim stvarima i zadovoljimo se Kodeksom i cinjenicom da sami biramo NO
Old 10-07-2011, 01:09 PM   #45
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

A ti misliš da će doći neki bogati Rus , Arap ili štatijaznamtko , iskeširat i krenuti ka osvajanju Lige prvaka?

Hajduka koji igra polufinala ili 1/4 finala europskih kupova nema. To je brutalna realnost i kome nije jasno uvijek ima europske gigante da "navija" za njih.

Europskog Hajduka kome bi redovno igranje skupina Eurolige i povremeno skupine Lige prvaka trebalo biti normalno može biti. Ali za to treba i rada i truda i strpljenja i vremena.

Prvi i osnovni korak je da klubom ne upravlja politika i raznorazni polupismeni idioti.
Ovo je ostvarenje tog cilja.

Da bi Hajduk bio nešto više puno se stvari mora promijeniti van samog kluba i okruženja u kom klub postoji.
Old 10-07-2011, 03:25 PM   #46
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Quote:
Originally Posted by Bodul View Post
.. osim Vokrijevih nepotrebnih upadica ... dolazimo do mog prvog pitanja u ovom topicu ... Di su pare?! za velikog Hajduka ...

tebi je nepotrebno sve što ti ne ide u prilog,uglavnom stvar je krajnje jasna Grad je vlasnik 56% dionica(moje,tvoje ili chinove nisu bitne u ovoj priči),Grad odlučuje tko će upravljati tim dijelom gradskog vlasništva putem NO,Grad je do sada tih 56% svog vlasništva dao u ruke sapunara,livaje,mrkija i sličnih koji su odobravanjem raznih poteza dosadašnjih uprava uspjeli značajnu lovu(za naše okvire) što od pretvorbe,što od prodaje rasuti kud kamo,stoga ne vidim zašto Grad ne bi svoje dionice dao na upravljanje nekoj udrugi,ljudima,koji su došli s gotovim projektom koji jamči kakve takve prihode.

Suštinski vlasnička struktura se ne bi uopće mijenjala,samo bi umjesto jednih ljudi,neki drugi dobili povjerenje da brane interese i vlasništvo grada,ovi potonji pak,ponavljam jamče kakve takve prihode,a vjerujem da se i ide na nekakvu opciju da se od Grada ovisno o financijskim mogućnostima otkupljuje dio po dio dionica.

I ja sam protiv navijaca u upravljačkim ili nadzornim organima kluba,jer to je jednom već donijelo ogromne raskole,ali među navijacima vjerujem postoje ljudi koji bi velikom većinom dobili povjerenje navijaća,od Bokšića,Luketina,Mikija,Peruzovića,a njihove veze i poznanstva bi zasigurno i Gradu kao vlasniku i klubu donijeli kvalitetniji rad i rezultate nego li mrki i ekipa koju je rico namontirao.

NIMA DUŠA ONO ŠTO JE SNILA,DALMACIJA ZASTAVU RAZVILA
rezervirano is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2011, 05:19 PM   #47
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Torpedo meni ti je Hajduk u ovom kontekstu ka slogan iz one reklame ... "postoje stvari koje ne mozete kupiti novcem a za sve drugo tu je Mastercard" ... tako Hajduk kao nogometni klub ima sve ono sto se ne moze kupiti novcem (tradiciju, navijace, podneblje, Bogom dan talenat ...) pa samim time za neki znacajniji iskorak triba mu novaca ... rus, arap, hrvat potpuno nebitno ... a da bi neki "statijaznamtko" ulozio ozbiljne novce u Hajduk bitna je za pocetak politicka volja da se tako nekom otvore vrata kluba jer nazalost politika jos uvik vlada Hajdukom ... svi se slazemo da politiku sto prije triba istjerat iz Hajduka ali nazalost grjese oni koji misle da je ovo pravi put ... ovo sa 100 kn x max. 4000 do 5000 navijaca je sitno politikanstvo vladajucih na koje su neki zagrizli i kupovanje glasova a nazalost ni blizu "povijesna Hajdukova unutarnja upravljačka pretvorba"
Old 10-07-2011, 11:16 PM   #48
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

Pa ne znam šta bih ti odgovorio ... jednostavno se ne slažem sa tvojim stavom i viđenjem Hajduka. I vjerojatno se 90% Hajdukovaca ne bi složilo s tobom po ovom pitanju.

Mene ne zanima preko noći bogati Hajduk. Mene ne zanima Hajduk kao nečija igračka i privatna prčija , za mene privatizacija Hajduka nikad nije bila najbolje rješenje.

Ti kažeš Hajduk ima tradiciju , navijače , podneblje ...
Ima , istina.
Samo ... gledam večeras , valjda po milijun i neki put Velo misto i nekako ne vidim da su sve to stvarali neki bogati ovi ili oni. Hajduk su stvarali i visoko uzdigli oni koji Hajduk vole , oni koji su Hajdukom neizlječivo zaraženi ... a svi ti obični (mrzim ovaj izraz , ali sad ne znam prikladniji) ljudi sad mogu i odlučivati o SVOM klubu. Nemoguće je to ne vidjeti i neshvatljivo (meni) ne podržati.

U izboru između Hajduka kog će kupiti neki bogatun pa spizdit masu love preko noći i s njim raditi šta ga volja i Hajduka koji će pripadati NAMA pa kakav god bio (a onda ćemo sami za to snositi odgovornost) za mene uopće nema dvojbe.

A posebna bi tema mogla biti - koliko je nerealno očekivati nekog ulagača s bianco čekom.

Što se politikanstva tiče - ja stvarno mislim da je malo ljudi kojima nisu jasni Kerumovi potezi ... nije baš da je to neki genijalni politički marketing. Ali u konačnici kome je to bitno? Ne iskoristiti priliku zbog Keruma? Pa to bi bio debilizam.
Građani Splita valjda imaju dovoljno razuma , pameti i svijesti da se opet ne zajebu ... ili nemaju , ali to opet ne mijenja ništa u odnosu na Hajduk i ovo pitanje.
Na kraju krajeva jedan dobar dio ... ili da se ne lažemo - većina - Hajdukovih navijača , onih koji su kupovali dionice , onih koji će se i učlaniti , nisu iz Splita pa im Kerum znači malo do nimalo.
Old 11-07-2011, 10:05 AM   #49
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

aleština will become famous soon enough

Quote:

Mene ne zanima preko noći bogati Hajduk. Mene ne zanima Hajduk kao nečija igračka i privatna prčija , za mene privatizacija Hajduka nikad nije bila najbolje rješenje.
.
Mislim da je ovo osnovna pogreška.
Naime, kako bi navijači htjeli uptavljati bilo kojim klubom, ako nemaju potreban vlasnički udjel u njemu, ma u principu, kao u svakom d.d.
Kupi večinski paket dionica, i imaš vlast u tom d.d.

Meni ovaj kompletan projekt u suštini nije 100% jasan, ako je bit njega da članovi kluba biraju rukovodstvo,to jest NO, onda je to OK ideja, ali sama pomisao da bi tu moglo biti nešto više od toga je nemoguća, to jest pričat se o nekom upravljanju kluba je utopija.
Naime, tko će davati prijedlog kandidata za NO ??

Osnovni problem je vlasnička struktura, i ovo je najgora moguća situacija.
Grad drži večinski paket, onaj tko dođe na vlast stavlja u klub svoje ljude, koji su prvenstveno stižu u klub po pitanju podobnosti, ne sposobnosti, pa nam dolaze razni Grbići, Sapunari, ili kao prije Grgići, žarulje...
Grad mora dat na burzu preostali paket dionica, u svom vlasništvu ostavit kontrolni paket ( mislim 25% ), i to je to...
To da navijači upravljaju klubom je utopija, i vade nam primjere koji nisu relevantni, ni primjenjivi po pitanju Hajduka, a primjer Barce je krivi, jer i tamo gazde diktiraju sve, vuču konce iz pozadine, a članovi biraju svoje ( svog ) kandidata za predsjednika.
I nije mi jasno, jesmo li mi kao navijači imali svoju priliku kod kupnje dionica, i nismo je iskoristili, i šta sad ??
popravni ???
Ma dajte malo ozbiljnosti, subjektivnosti, ne mješajmo navijačku ljubav, sa upravljanjem kluba....
Old 11-07-2011, 10:31 AM   #50
TIOCFAIDH AR LA
Senior Member

TIOCFAIDH AR LA is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by aleština View Post
Mislim da je ovo osnovna pogreška.
Naime, kako bi navijači htjeli uptavljati bilo kojim klubom, ako nemaju potreban vlasnički udjel u njemu, ma u principu, kao u svakom d.d.
Kupi večinski paket dionica, i imaš vlast u tom d.d.

Meni ovaj kompletan projekt u suštini nije 100% jasan, ako je bit njega da članovi kluba biraju rukovodstvo,to jest NO, onda je to OK ideja, ali sama pomisao da bi tu moglo biti nešto više od toga je nemoguća, to jest pričat se o nekom upravljanju kluba je utopija.
Naime, tko će davati prijedlog kandidata za NO ??

Osnovni problem je vlasnička struktura, i ovo je najgora moguća situacija.
Grad drži večinski paket, onaj tko dođe na vlast stavlja u klub svoje ljude, koji su prvenstveno stižu u klub po pitanju podobnosti, ne sposobnosti, pa nam dolaze razni Grbići, Sapunari, ili kao prije Grgići, žarulje...
Grad mora dat na burzu preostali paket dionica, u svom vlasništvu ostavit kontrolni paket ( mislim 25% ), i to je to...
To da navijači upravljaju klubom je utopija, i vade nam primjere koji nisu relevantni, ni primjenjivi po pitanju Hajduka, a primjer Barce je krivi, jer i tamo gazde diktiraju sve, vuču konce iz pozadine, a članovi biraju svoje ( svog ) kandidata za predsjednika.
I nije mi jasno, jesmo li mi kao navijači imali svoju priliku kod kupnje dionica, i nismo je iskoristili, i šta sad ??
popravni ???
Ma dajte malo ozbiljnosti, subjektivnosti, ne mješajmo navijačku ljubav, sa upravljanjem kluba....
Ja neznan jesi li ti procita ikakav program ovoga ili bar pogleda ono sta je bilo na televiziji, cini se da nisi.
Nikakvo upravljanje klubon, nego baš ono sta ti kritiziras. Nadzorni odbor nece birat gradonacelnik u ime vecinskog paketa grada, nego sami članovi bili oni građani ili ne. Po meni izvrsna ideja i jedinstvena prilika.
Ja samo molin Boga da ''poduzetni'' hajdučki puk žugajući ne propusti i ovu priliku ka i onu sa dionicama.
TIOCFAIDH AR LA is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2011, 10:32 AM   #51
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

Grizli Adams is on a distinguished road

'NAŠ HAJDUK'
Novi NO krajem rujna: Upravu ne mijenjamo, a uklanjamo politiku!

Ma ako se učlani "samo" tih 30-ak tisuća ljudi koji dođu na utakmicu s Barcelonom, a nadamo se da bi ih moglo biti i više, oni će članarinama Hajduku donirati šest milijuna kuna što nije zanemariv novac - veli predsjednik Torcide Petar Tomičić

Iako iza svega stoji Torcida, neće samo oni, već svi navijači koji se učlane u udrugu, imati pravo glasa pri izboru Nadzornog odbora koji je ujedno najviše tijelo Hajduka.

Upis članova uoči Barce

Kako će se sve događati i do kada bi posao mogao biti gotov, objasnio nam je Bojan Islamović, jedan od predstavnika Torcide u radnoj skupini koja je radila na projektu.

- Mi se u Torcidi već godinama bavimo mišlju kako sve idealno organizirati. Građani Splita biraju ljude u Gradsko vijeće što je normalno, no Hajduk ima puno širu bazu, navijače u cijeloj Hrvatskoj i inozemstvu te svi koji se učlane i plate članarinu sada bi trebali imati priliku izabrati Nadzorni odbor i tako aktivno sudjelovati u funkcioniranju kluba - priča nam Islamović.

Željeni tok događaja trebao bi početi u petak kada Gradsko vijeće izabere Torcidin projekt. Nakon toga kreće upis članova koji će biti moguć i putem interneta, koji će kasnije, nakon što se raspiše natječaj za novi Nadzorni odbor, davati glasove kandidatima. Sedmorica koji ih dobiju najviše idu opet na Gradsko vijeće koje ih predlaže, a Skupština kluba izabire.

- Ključno je da Vijeće u petak prepozna projekt. Dogodi li se to, mi bismo već uoči utakmice s Barcelonom mogli krenuti s upisom članova, u tome očekujemo podršku i pomoć Hajduka jer je to i njima u interesu. Već sada se na internetu može vidjeti prezentacija ovog modela, a organizirat ćemo i tribine da bismo ljude upoznali kako bi sve trebalo funkcionirati. Putem članarina ti će ljudi financirati klub, dati jednu “financijsku injekciju” što svakako nije zanemarivo - govori nam Islamović.

Iako su ljudi iz Torcide predlagali da se stavi donja granica od oko 10 tisuća članova da bi uopće mogli birati NO, predstavnici Grada smatrali su da to nije potrebno. Zna se da Hajduk ima ogroman broj navijača i simpatizera, Islamović se nada da će se sada konačno utvrditi koliko ljudi u inozemstvu navija za splitski klub.

Hajdukova redovna Skupština trebala bi se održati krajem kolovoza, no gotovo je nemoguće da cijeli posao oko projekta “Naš Hajduk” bude do kraja gotov. Dakle, tijekom rujna ili u listopadu održat će se nova Skupština koja će izabrati NO.

Neće ulica vladati...

Novi Nadzorni odbor koji izaberu navijači ne znači, objašnjavaju nam u Torcidi, opasnost za Upravu Hajduka na čelu s Hrvojem Malešom.

- Važno je da Uprava radi dobro i pošteno što će Nadzorni odbor samo kontrolirati i, budu li zaista korektno radili, davati podršku. Novi NO ne znači da želimo i novu Upravu. Naš je jedini cilj i želja da maknemo politiku iz Hajduka, da promjene na političkoj sceni nemaju posljedice na naš klub. Neće, kako tvrde neki, ulica vladati klubom, daleko od toga. Hajduk će i dalje voditi Uprava, a njezin rad kontrolirati NO sastavljen od stručnih ljudi koji će imati podršku navijačkog puka. Otvorena srca i na pošten način ušli smo u cijeli posao oko ovoga i vjerujemo da će on donijeti dobrobit Hajduku što nam je na prvom mjestu - najavljuje Tomičić.
JL
Old 11-07-2011, 10:58 AM   #52
Mass_Sarr
Senior Member

Mass_Sarr's Avatar

Mass_Sarr is on a distinguished road

mislin da je stvar dosta jednostavna koliko god parilo komplicirano...umisto šta je grad dosad bira N. O ,birat će ga ćlanovi udruge(navijaći)...novitade su u tome šta će ekipa u odboru bit odabrana na javnim izborima i šta će za ućlanjenje tribat platit,a te pare idu Hajduku...
tu ne vidin ništa loše,dapaće.....
a di su pare od prije(šta je drugi par postola),mislin da bi za to triba bit zadužen uskok ili tako nešto
Old 11-07-2011, 11:08 AM   #53
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

Quote:
Originally Posted by TIOCFAIDH AR LA View Post
Ja neznan jesi li ti procita ikakav program ovoga ili bar pogleda ono sta je bilo na televiziji, cini se da nisi.
Nikakvo upravljanje klubon, nego baš ono sta ti kritiziras. Nadzorni odbor nece birat gradonacelnik u ime vecinskog paketa grada, nego sami članovi bili oni građani ili ne. Po meni izvrsna ideja i jedinstvena prilika.
Ja samo molin Boga da ''poduzetni'' hajdučki puk žugajući ne propusti i ovu priliku ka i onu sa dionicama.
O projektu dite puka, sam itekako upoznat.
Poduzetni hajdučki puk, ima je šansu, nije je iskoristija, tri kruga su bila, poznato

Dok grad drži 56% dionica, Hajduk neće naprid.
Kako kažu stari, "puno baba, kilavo dite".
Navijači svoju ljubav iskazuju na način da kupe karte, idu na utakmice, kupe pretplatu, odu na gostovanje, plačaju godišnju članarinu....
U ovom slučaju biranje članova NO-a, na ovakav način je lipa stvar, ali što je s drugim velikim dioničarima? Kakav će biti njihov status ??
Old 11-07-2011, 11:21 AM   #54
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

Bez uvrede aleština , ali i meni se čini da tebi baš i nije jasno.
A Mass Sarr dobro kaže - stvar je prilično jednostavna.

Grad će jednostavno svoje pravo izbora članova NO-a prepustiti članstvu Hajduka.

Demokratskim putem članovi će birat 7 članova NO čim će se doći do toga da će iz Hajduka biti odstranjeni svi oni koji su instalirani političkim putem , a doći ljudi koji bi trebali biti stručni , kompetentni i u svakom slučaju odraz najšireg hajdučkog puka.

Poduzetni hajdučki puk nije imao nikakvu šansu i to , opet bez uvrede , samo još jednom otkriva tvoje nerazumijevanje. Ni na koji način tijekom te privatizacije navijači nisu mogli postati većinski vlasnici. Suština svega i nije u vlasništvu nego u pravu navijača/članova Hajduka da biraju ljude koji će klubom upravljati , a ne da se ti postavljaju od strane politike.

Šta je s velikim dioničarima? Šta bi bilo? Ostaju zastupljeni u NO kao i do sada. Tu nema ničeg spornog.
Old 11-07-2011, 11:31 AM   #55
Torca-H
Senior Member

Torca-H's Avatar

Torca-H is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by optimist View Post
mene zanima samo kolika ce bit clanarina? kad sam cuo ovog pajdu sto je bio na dnevniku sve mi je bilo jasnije. vi nemate ovdje pojma
Članarina iznosi 200 kuna.
Torca-H is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2011, 11:51 AM   #56
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

Quote:
Bez uvrede aleština , ali i meni se čini da tebi baš i nije jasno.
A Mass Sarr dobro kaže - stvar je prilično jednostavna.

Grad će jednostavno svoje pravo izbora članova NO-a prepustiti članstvu Hajduka.

Demokratskim putem članovi će birat 7 članova NO čim će se doći do toga da će iz Hajduka biti odstranjeni svi oni koji su instalirani političkim putem , a doći ljudi koji bi trebali biti stručni , kompetentni i u svakom slučaju odraz najšireg hajdučkog puka.
Stvar je jednostavna ??
OK, ja možda sve ne razumim najbolje ( inače, ne ljutim se uopće, niti tvrdim da sam u pravu sa svojim mišljenjem ), pa mi vi pojasnite.
Grad ima 56% dionica.
U klub ne ulaže ni kunu ?
Umjesto trenutno da Kerum instalira svoje ljude, članovi kluba će ih birati, jel tako ?
E super ?
A šta ćemo s šoldima ??
Zar se samo meni čini da rico "pere ruke" ??
Hoče li ovi "demokratsko izabrani članovi" naći novce, neophodne za funkcioniranje kluba ??
OK meni je kristalno jasno da se na ovak način možemo rješiti uhljeba i gube ka Grbić, Sapunar, Fio.....to nitko ne dvoji.
Ali....
Dakle, imamo kao fol promjene, ali ostaje dosta toga status quo, a to je ( i tu po meni svi grješite ) problem, jer i dalje nemamo stvarnog, pravog, većinskog vlasnika.

ostavite Bracelonu kao primjer, jer mi i da hočemo, gotovo pa nemoguće ne možemo biti sličan primjer ( 170 000 članova, koji mislim plačaju oko 160 eura godišnje, plus nekakvi počasni članovi koji davaju godišnje cca.70 000 eura, tv postaja, banka u njenom vlasništvu..... ).
Ali ponavljam, tamo grad Barcelona nema 56% dionica u svom vlasništvu.
I tu je ta caka, o kojoj ja pišem......
Rješimo se balasta gradskih dionica, stavimo ih na burzu, da se zna stvarni vlasnik kluba, i onda idemo dalje, korak po korak....

Quote:

Poduzetni hajdučki puk nije imao nikakvu šansu i to , opet bez uvrede , samo još jednom otkriva tvoje nerazumijevanje
E oprosti, ja mislim da se ovdi radi o tvom nerazumijevanju.
500 kn dionica....koliko ono Torcida ima članova ??
Koliko članova ima klub prijatelja ??
Da je svaki od njih kupija po jednu dionicu, imali bi danas drugačiju sliku kluba.
ista stvar je i s ostalim "velikim" navijačima.
500 kn je bilo puno za dionicu, ali zato nije puno 4.000 kn za Iphone, 1.000 kn za nove cvike, ili 500 kn za starke.....
eeee
Uvik isto....pravdanja, i pizdraije...
da je puk hajdučki, ma barem 10 000 nas kupilo dionice ( a ne oko 2.700 - cca. takva je cifra malih dioničara ), priča bi bila drugačija....
Old 11-07-2011, 12:57 PM   #57
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Quote:
da je puk hajdučki, ma barem 10 000 nas kupilo dionice ( a ne oko 2.700 - cca. takva je cifra malih dioničara ), priča bi bila drugačija....
ni s 10 tisuća ne bi predstavljali ništa,a činjenica je da je 500 kuna nekima bio velik zalogaj,da je bilo recimo 200 slika bi sigurno bila drugačija,da ne pričam o inozemstvu kojem je kupovina dionica bila praktično onemugučena,krivnja svakako postoji i kod navijaca,ali osnove tržišta su te da je Hajduk nešto prodavao i da je on to morao ponuditi i omogućiti pristup svima,a sve što se radilo ,radilo se da da bude što manje malih diJoničara.

Ovaj projekt je lako ostvariv,dakle umjesto da grad bira predstavnike birala bi ta udruga i donosila bi kakvu takvu lovu u klub od članarina,ali taj projekt je s jednom OGROMNOM manom,Kerum je na vlasti još 2-3-5 godina,što kad dođe nova vlast i poželi upravljati svojim vlasništvom,tko im može zabraniti???
Projekt propa,lova od članarina 5-10-15 miljuna u par godina otišla u klub nepovratno a vlasnički udruga nema NIŠTA.
Udruga je dobra ideja,da se lova kroz godine skuplja pa da se kupe dionice i udruga raspolaže svojim dionicama,svojim vlasništvom,sve što se njima da(znam daje se klubu) oni će razHebat,a udruga neće imati nijedne dionice.

Ne polažem previše nade u ovo,uostalom i Kodeks je samo mrtvo slovo na papiru,samo i jedino mjerilo snage navijaca u klubu su dionice,treba inzistirati na prodaji gradskog udjela,puštanju dionica na tržište te preko udruge okrupniti male navijace i povecavati udjel s godinama.

NIMA DUŠA ONO ŠTO JE SNILA,DALMACIJA ZASTAVU RAZVILA
rezervirano is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2011, 01:09 PM   #58
osvomposlu
Senior Member

osvomposlu's Avatar

osvomposlu will become famous soon enough

Quote:
U izboru između Hajduka kog će kupiti neki bogatun pa spizdit masu love preko noći i s njim raditi šta ga volja i Hajduka koji će pripadati NAMA pa kakav god bio (a onda ćemo sami za to snositi odgovornost) za mene uopće nema dvojbe.

Bravo, bravo, bravo, odličan post! Slažen se skroz. Sve je sažeto u ovom citiranom dijelu.
Puno ljudi zaziva privatizaciju kao jedino rješenje i naoko se čini da je stvarno to tako, ali zaboravlja se da onda klub lako može postat nečija igračka, izgubit svoj identitet i sve ono šta nam predstavlja. Uostalom klub nije ni osnovan da bude vlasništvo pravne ili fizičke osobe, već onih koji ga vole.

I zato, možda još ne vidin sve posljedice ovog aktualnog projekta Naš Hajduk, ali čini mi se da bi to mogla bit jako velika stvar, nešto poput drugog osnutka - za novo tisućljeće.
Old 11-07-2011, 01:16 PM   #59
Torpedo
Senior Member

Torpedo's Avatar

Quote:
Stvar je jednostavna ??
OK, ja možda sve ne razumim najbolje ( inače, ne ljutim se uopće, niti tvrdim da sam u pravu sa svojim mišljenjem ), pa mi vi pojasnite.
Grad ima 56% dionica.
U klub ne ulaže ni kunu ?
Umjesto trenutno da Kerum instalira svoje ljude, članovi kluba će ih birati, jel tako ?
E super ?
A šta ćemo s šoldima ??
Zar se samo meni čini da rico "pere ruke" ??
Hoče li ovi "demokratsko izabrani članovi" naći novce, neophodne za funkcioniranje kluba ??
OK meni je kristalno jasno da se na ovak način možemo rješiti uhljeba i gube ka Grbić, Sapunar, Fio.....to nitko ne dvoji.
Ali....
Dakle, imamo kao fol promjene, ali ostaje dosta toga status quo, a to je ( i tu po meni svi grješite ) problem, jer i dalje nemamo stvarnog, pravog, većinskog vlasnika.

ostavite Bracelonu kao primjer, jer mi i da hočemo, gotovo pa nemoguće ne možemo biti sličan primjer ( 170 000 članova, koji mislim plačaju oko 160 eura godišnje, plus nekakvi počasni članovi koji davaju godišnje cca.70 000 eura, tv postaja, banka u njenom vlasništvu..... ).
Ali ponavljam, tamo grad Barcelona nema 56% dionica u svom vlasništvu.
I tu je ta caka, o kojoj ja pišem......
Rješimo se balasta gradskih dionica, stavimo ih na burzu, da se zna stvarni vlasnik kluba, i onda idemo dalje, korak po korak....
Ti očekuješ neki magični štapić. Ti očekuješ da dođe neko riješenje preko noći i put Poljuda krenu konvoji kamiona punih love. A toga nema. I neće biti.
Hajduk se sam , svojim snagama mora izboriti za svoju financijsku stabilnost.
A to se uz rad , znanje i profesionalnost može!

Ti i Bodul također , ovoj vrlo konkretnoj ideji i planu suprotstavljate potpunu apstrakciju u obliku - ajmo prodat preostale dionice iz gradskog vlasništva pa se nadati da se ukaže neki bogati tajkun koji traži igračku i kupi Hajduka.

Zašto bi se prodavale gradske dionice? Zbog toga što je Kerum danas na vlasti?
Pa grad kao vlasnik jedina je garancija očuvanja Hajdukovog identiteta. Je li vama to jasno?

A šta je problem (oko kog se svi slažemo) kod gradskog vlasništva? To što politika postavlja uprave Hajduka.

Pa upravo se ovim taj problem riješava za sva vremena!
Kako je moguće da to nekome nije jasno?

Kažeš Kerum pere ruke? Pa naravno da ih pere ... al to i jeste cilj!
Ovim se riješavamo i utjecaja Keruma u Hajduku i budućeg mogućeg utjecaja bilo koje stranke ili političara. Ovim neće Hajduk biti paraliziran godinu dana uoči i nakon svakih izbora , niti će za Hajduk biti bitna politika.
I to po prvi put u 100 godina!

Quote:
E oprosti, ja mislim da se ovdi radi o tvom nerazumijevanju.
500 kn dionica....koliko ono Torcida ima članova ??
Koliko članova ima klub prijatelja ??
Da je svaki od njih kupija po jednu dionicu, imali bi danas drugačiju sliku kluba.
ista stvar je i s ostalim "velikim" navijačima.
500 kn je bilo puno za dionicu, ali zato nije puno 4.000 kn za Iphone, 1.000 kn za nove cvike, ili 500 kn za starke.....
eeee
Ne radi se o mom nerazumijevanju.
Ja sam npr. tu dionicu kupio , mada mi je već tada bilo jasno da se radi o budalaštini od privatizacije ... kvazi privatizaciji , a zapravo trgovanju emocijama.

Govoreći isključivo u ekonomskom kontekstu - Hajduk je potpuno tržišno bezvrijedan i očekivati da bi kroz privatizaciju stigla neka ozbiljna i velika ulaganja čista je iluzija.

Hajduk bi punom privatizacijom u relativno vrlo brzom roku završio u rukama ljudi od kojih bi Jako još bio zlatan.

Privatizacija Hajduka nikad nije bila dobro rješenje i boljeg , idealnijeg od ovog koji se sada nudi nema.

Privatizacija nikad nije nudila stvarnu , realnu mogućnost da Hajdukovi navijači sudjeluju u odlučivanju o svom klubu. Ova sad inicijativa Naš Hajduk to nudi i ukoliko se ova prilika propusti to će biti najveća katastrofa koja je Hajduk snašla u 100 godina.

Quote:
Originally Posted by rezervirano View Post
...ali taj projekt je s jednom OGROMNOM manom,Kerum je na vlasti još 2-3-5 godina,što kad dođe nova vlast i poželi upravljati svojim vlasništvom,tko im može zabraniti???
Baš jako teško zamisliv scenarij.
Hajduk je svakoj vlasti u ST samo problem , ništa drugo. To je činjenica.
Ovim gradske vlasti , i trenutne i buduće , sa sebe skidaju odgovornost za Hajduka , a ne gube apsolutno ništa.

Nezamisliva mi je situacija u budućnosti u kojoj bi neka nova vlast ukinula ovaj projekt.
Kako bi to izgledalo?
Old 11-07-2011, 01:18 PM   #60
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

Quote:
Originally Posted by rezervirano View Post

Ovaj projekt je lako ostvariv,dakle umjesto da grad bira predstavnike birala bi ta udruga i donosila bi kakvu takvu lovu u klub od članarina,ali taj projekt je s jednom OGROMNOM manom,Kerum je na vlasti još 2-3-5 godina,što kad dođe nova vlast i poželi upravljati svojim vlasništvom,tko im može zabraniti???
Projekt propa,lova od članarina 5-10-15 miljuna u par godina otišla u klub nepovratno a vlasnički udruga nema NIŠTA.
.
Vokri, o tome ja i pišem.
Grad po meni bi trebao ostaviti sebi kontrolni paket, a ostatk na burzu......
Ovako navijače se opet može priveslat, i kao što sam napisao, ne mogu se otet dojmu da rico pere ruke, da nam radi ješku.....

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules