[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Forska Liga

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-04-2008, 07:55 PM   #4341
mr.BIG
Senior Member

mr.BIG's Avatar

mr.BIG is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by monkul View Post
čisto za razmišljanje.....
gledajući trenutno stanje na tablici di je razlika između gornjeg i donjeg dijela velika može se predložiti da još iduće godine igramo po sistemu po kojem se igralo do sada a od sezone 2009/10 da se krene sa dvi lige. Prva i druga liga imale bi po 6 klubova, po dva kluba bi ispadala u drugu, a po dva bi išla u viši rang.
U svakoj ligi igralo bi se po 20 utakmica, 6 ekipa igralo bi sa ostalih 5 , i to u prvome dijelu (jesenskom) 10 utakmica, a isto tako i u proljetnom dijelu.

ovo razmišljanje je nastalo promatrajući trenutno stanje na tablici, i mislim da bi bilo masu zanimljivije da je npr. sada ovakav sistem.
No za ovako nešto, trebalo bi stvarno da sjednemo svi predstavnici klubova i da se pokušamo dogovoriti.
Mislim da bi ovakva promjena bila korak naprijed ka još većoj zanimljivosti lige.
po mome misljenju to i ni bas nojboje.Lipje je ovako kad u zodnjemu kolu zakines bod parvemu nego neznan co is licne stvori.Jo ne bi voli da se to dogodi a ako se dogodi dobro se dogodi.
Old 01-04-2008, 08:26 PM   #4342
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by mr.BIG View Post
po mome misljenju to i ni bas nojboje.Lipje je ovako kad u zodnjemu kolu zakines bod parvemu nego neznan co is licne stvori.Jo ne bi voli da se to dogodi a ako se dogodi dobro se dogodi.
a gledoj ovako:

svi mi koji smo "šoto" ipak bi imali priliku zaokružit sezonu plasmanom u viši rang.
....
no ovo je somo prijedlog ideje koja teško da bi i bila realizirana, al svaki je prijedlog dobrodša, zar ne??
monkul is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008, 10:20 PM   #4343
nadal5252
Senior Member

nadal5252's Avatar

nadal5252 is on a distinguished road

Quote:
evo stiglo od mjerodavnih..:

utakmice Sloga-Levanda i SOŠK-Mladost se neće registrirati postignutim rezultatima, već će se odigrati novi susreti. Uzrok ovakvoj odluci je što su na tim utakmicama nastupili igraći koji nisu imali prava nastupa zbog prije zarađenih kazni...
Pozivaju se klubovi da vode računa o kaznama svojih igraća kako ubuduće ne bi dolazilo do ovakvih situacija, te da prvenstvo privedemo kraju bez "repova"
Navedeni klubovi će službeno o svemu biti obaviješteni tijekom dana putem predstavnika klubova.

............

etto di smo došli. Sad će bit udri po Savezu, a sami ne možemo kontrolirat kartone svojih igraća. Mi u Slogi smo znali za slučaj našeg igraća, ali smo se htjeli provući na mala vrata...
nama odgovra odigrati novi susret protiv Levande jer ćemo za idući susret ( koji će navodno biti već iduće srijede) imati sve naše igraće iz Splita.....
za Mladost i SOŠK ne znam, vjerovatno će biti grintanja al neka se obrate Savezu....
nadam se da ce sloga bar uzest bod levandi,samo neka ne izgubi,hehe:angel8 :
nadal5252 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008, 10:26 PM   #4344
KRAKOZIJA
Senior Member

KRAKOZIJA's Avatar

KRAKOZIJA is on a distinguished road

Neznon,glupo mi je to odma dogodišća uvest. Neka se prin klubovi pripremidu godišće don pa kozno...baš bude i velikih promjena u odnosu na ovo godišće...!
jo san za
Old 01-04-2008, 11:17 PM   #4345
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

krakozija.. nison ni reka DA BI TO IŠLO DOGODIŠĆA, NEGO U SEZONI IZA.. dogodine bi se momčadi borile i za plasman...

evo neslužbenog izvještaja o igraćima koji nemaju prava nastupa u slijedećem kolu:
U XVII KOLU NEMAJU PRAVO NASTUPA

N.K.JADRAN VILIM POSINKOVIĆ 3ŽK
N.K.VRISNIK MIJO KOVAČ 3ŽK JURICA IVANKOVIĆ 3ŽK + 1CK
N.K.SOŠK LUKA CARIĆ 3ŽK, BOŽIDAR BALIĆ 3ŽK + 1 CK, ANDRO BALIĆ 3ŽK, IVICA PLENKOVIĆ 3ŽK, BORIS BALIĆ 3ŽK + 1 CK
N.K.MLADOST JURAJ PETRIČEVIĆ 3ŽK, ANTE PIACUN 1CK
N.K.VARBONJ ZVONIMIR JAKŠIĆ 1 CK
N.K.JUŽNJAK ZORAN VLAŠKI 3ŽK, MARIO MATIJAŠEVIĆ, VEDRAN LJUBA 1CK (

OVO JE NESLUŽBENO, PA JE BOLJE KLUBOVIMA DA SAMI PROVJERE KAKO IM IGRAĆI STOJE SA KARTONIMA...

I JOŠ JEDNOM UPOZORENJE SVIM PREDSTAVNICIMA KLUBOVA KOJI POSLI UTAKMICA POTPISUJU ZAPISNIKE:

LJUDI, NEMA VEZE JESTE IZGUBILI ILI DOBILI, JESTE IDNI ILI NE - AL VAZMITE MINUTU VRIMENA PA NA MIRU PROŠTIJTE ĆA PIŠE U ZAPISNICIMA, KO SU OPOMENUTI IGROĆI, KO JE DO GOLOVE, DA SE NE DOGOĐO DA VI PENSOTE DA JE JEDON IGROĆ ZAPIŠEN KA STRIJELAC ILI OPOMENUT, A ONO SE NA KUNJU U ZAPISNIKU POKOŽE DA JE SKROZ NEKI DRUGI IGROČ....
PA KAD PROŠTIJETE I UVJERITE SE DA JE SVE ONAKO KAKO ĆA TRIBO BIT ONDA POTPIŠIJTE....
Old 02-04-2008, 12:25 AM   #4346
Chelsea8
Member

Chelsea8's Avatar

Chelsea8 is on a distinguished road
Thumbs down

Quote:
evo neslužbenog izvještaja o igraćima koji nemaju prava nastupa u slijedećem kolu:
U XVII KOLU NEMAJU PRAVO NASTUPA

N.K.SOŠK ; LUKA CARIĆ 3ŽK, BOŽIDAR BALIĆ 3ŽK + 1 CK, ANDRO BALIĆ 3ŽK, IVICA PLENKOVIĆ 3ŽK, BORIS BALIĆ 3ŽK + 1 CK
Ajme,ovake nevoje !!! 5 nojbojih igročih S.O.Š.K.-a (ok,još Krakozija tote fali ) !!! Ako ne izgubimo 5-0,bit će dobro...
Old 02-04-2008, 12:28 AM   #4347
nn User
Member

nn User's Avatar

nn User is on a distinguished road

Quote:
LJUDI, NEMA VEZE JESTE IZGUBILI ILI DOBILI, JESTE IDNI ILI NE - AL VAZMITE MINUTU VRIMENA PA NA MIRU PROŠTIJTE ĆA PIŠE U ZAPISNICIMA, KO SU OPOMENUTI IGROĆI, KO JE DO GOLOVE, DA SE NE DOGOĐO DA VI PENSOTE DA JE JEDON IGROĆ ZAPIŠEN KA STRIJELAC ILI OPOMENUT, A ONO SE NA KUNJU U ZAPISNIKU POKOŽE DA JE SKROZ NEKI DRUGI IGROČ....
PA KAD PROŠTIJETE I UVJERITE SE DA JE SVE ONAKO KAKO ĆA TRIBO BIT ONDA POTPIŠIJTE....
neka in tako jedon put uvolidu da daju 5oo kn u dobrotvorne svrhe....
pa ces vidit ocedu drugi put citat...
nn User is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008, 12:32 AM   #4348
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

a ništa..paršutić, simo, predsjednik i još dvo tri u 16. metor pa dok se ne isštufodu.....
u 16. levondinih!!!!
važno je dat parvi gol i povest, posli neka levonda doje svaki napad po jednega, a vi uvik jednega veće, svaki put kad krenete sa centra uvolite ga.....

..........
DO ČETVRTKA TRAJU PRIJAVE ZA ŽENSKI MALONOGOMETNI TURNIR!!!!!!! U ČETVORTAK ĆE BIT I IZVLAČENJE PAROVA PRVOG KOLA KOJE ĆE SE, VJEROVATNO IGRAT U SUBOTU.
Old 02-04-2008, 11:16 AM   #4349
hello232
Guest

Thumbs up

Quote:
gledajući trenutno stanje na tablici di je razlika između gornjeg i donjeg dijela velika može se predložiti da još iduće godine igramo po sistemu po kojem se igralo do sada a od sezone 2009/10 da se krene sa dvi lige. Prva i druga liga imale bi po 6 klubova, po dva kluba bi ispadala u drugu, a po dva bi išla u viši rang.
U svakoj ligi igralo bi se po 20 utakmica, 6 ekipa igralo bi sa ostalih 5 , i to u prvome dijelu (jesenskom) 10 utakmica, a isto tako i u proljetnom dijelu.

ovo razmišljanje je nastalo promatrajući trenutno stanje na tablici, i mislim da bi bilo masu zanimljivije da je npr. sada ovakav sistem.
No za ovako nešto, trebalo bi stvarno da sjednemo svi predstavnici klubova i da se pokušamo dogovoriti.
Mislim da bi ovakva promjena bila korak naprijed ka još većoj zanimljivosti lige.

Po meni bi to bilo dobro jer bi se imalo više kvalitetnijih utakmica,ali ako se to uvede tu se po meni mora uvesti zakon da ekipa nesmije imati više od četri stranca,jer bi na taj način moglo imati više izjednačenih ekipa....
Evo trenutačno stanje na tablici pokazuje da nisu baš tako stranci superiorni...
Ali kako prvenstvo odmiče vidi se kvaliteta Poskoka i Južnjaka...
Više publike na stadione....
zanimljivija liga tj. i u prvoj i u drugoj ligi bi bilo dosta zanimljivih utakmica....
a recimo možda npr. da u prvoj ligi prve dvije ekipe na kraju imaju priliku igrati u kupu Dalmacije...ili prva ekipa iz prve lige i pobjednik kupa da igraju u kupu Dalmacije...

Ali tu se javlja pitanje koliko to odgovara slabijim klubovima??!!!
Po meni bi ta liga odnosno te dvije lige bile pozitivno osvježenje na našem otoku....i taj prijedlog bi se trebalo razmotriti....
  Reply With Quote
Old 02-04-2008, 12:28 PM   #4350
joker s klupe
Senior Member

joker s klupe's Avatar

joker s klupe is on a distinguished road
Send a message via MSN to joker s klupe
Thumbs up

Quote:

jo se slozen sa tin da bi trebalo uvest dvi lige jer bi bilo vece napetosti i bilo bi zanimljivije.kup bi se tribo igrat mišono a pobjednik kupa, parve i druge lige bi tribali igrat u kupu dalmacije.to bi bi gust...

http://www.hnkjadran.bloger.hr/
joker s klupe is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008, 03:50 PM   #4351
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Wink

koliko sam upoznat, za sve što bi bilo nastupanje otočkih klubova van otoka, prvenstveno ovisi o financijskim mogučnostima klubova a ne o plasmanima u forskoj ligi.
To bi valjda trebalo dogovoriti sa Savezom, da npr. prvak i osvajać kupa mogu se natjecati u takmičenjima koja organizira NS ŽSD...

Za svaki naš klub postoji mogućnost sudjelovanja u natjecanjima koje organizira NS ŽSD, primjer vam je i Levanda koja je ove godine učestvovala u Kupu Dalmacije....Ja neznam dobivaju li naši otočki klubovi obavijesti o uvjetima učestvovanja, valjda dobivaju??
To je stvar komunikacije između Saveza, povjerenika i klubova.
Osobno vjerujem da bi podjela na dvi lige bila plus, no ja niti odlučujem, niti to želim...Zna se di je misto za takve prijedloge i odlučivanje o istima - postoje sastanci između povjerenika i predstavnika klubova, kojih je doduše, sve manje...nažalost. Al ne trebamo samo sjediti i ćekati da povjerenik sam saziva, mi se sami među sobom možemo puno toga dogovorit, obavijestiti povjerenika da bi htjeli to i to raspraviti na sastancima i povjerenik će sigurno zvati klubove na dogovore...
Dalo bi se puno toga riješiti da bude šta manje grintanja, no to msu sve stvari koje bi predstavnici klubova tribali iznositi na sastancima, po mom mišljenju takvih bi sastanaka trebalo biti bar jedanput mjesečno - kad već nemamo ni natjecateljsku ni disciplinsku u onom obliku u kakvom smo te komisije imali unazad par godina.
i povjerenik...nije povjerenik dežurni krivac za sve...kakve su njegove ovlasti???, on šalje raspored u Savez, obaviještava ih koje su utakmice "jače" ili "slabije" zbog sudaca koje određuje Savez, intervenira ako treba premještat termine utakmica i na kraju krajeva predstavlja našu ligu.....Mislim da bi i to trebalo definirati..to kakve su ovlasti i odgovornosti povjerenika naše lige, da znamo na kraju krajeva jel on ili nije odgovoran za sve na šta grintamo???
Delegati?? i tu bi tribalo da se oni postave malo ozbiljnije i odgovornije, da se ne događa da upisuju krive podatke u zapisnike ili ne daj Bože, da dođu na utakmice a da nemaju dovoljno primjeraka zapisnika...da zaista budu pol ure na igralištu prije početaka utakmica, dakle i nogometaši da budu prije početka a sa njima i predstavnici klubova da budu prije, te da spiskove i knjižice daju delegatima bar 15 minuta prije početka utakmice, a ne da nam se događa da je utakmica u tijeku a da delegat još uvik upisuje u zapisnik igraće.....
znači reda mora postojat, počevši od klubova...sudaca...delegata..povjerenika..saveza do igraća.

Last edited by monkul; 03-04-2008 at 10:48 PM. Reason: neprijatelj nikada ne spava
Old 02-04-2008, 03:59 PM   #4352
Totti
Senior Member

Totti is on a distinguished road

Nk Levanda se sama prijovila za kup dalmacije. Troškovi su delegat i suci - barem u prvom kolu.
Interesantno je da sude suci iz ranga kluba koji dolazi.
Levandin protivnik Omiš je u trećoj ligi, pa su sudili suci treće lige.
Totti is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008, 04:07 PM   #4353
Totti
Senior Member

Evo jedon prijedlog kako riješit nesportsko ponašanje na našim terenima.

Za svako isključenje (izravni crveni karton) igrač bi morao plotit npr. 1000 kn uz kaznu zabrane igranja.
A tribalo bi se polako počet kažnjavat delegate i suce na utakmicama kad npr. ne evidentiraju u zapisnik da ih je neki igrač pljuni, gurni ili udri.

Malo po malo uvest će se red.
Old 02-04-2008, 05:43 PM   #4354
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

ajme mijor kun?? mijor kulpi.......
čisto sumnjam da smo mi sami blizu takvih rješenja, jer šta ako npr. bitan igrać tog i tog kluba počini nekakav nesportski prekršaj i sad ga klub treba kaznit??? a baš slijedeću utakmicu dolazi protivnik protiv koga je taj igrać jako bitan????...
sumnjam......
no da bi mogli imat svoju, otočku diciplinsku komisiju sastavljenu od tri ili pet članova biranih od strane predstavnika klubova ili neovisnih o klubovima - zašto ne???
Onda ne bi čekali na odluke disciplinske iz Saveza, već bi ta komisija sastajala se obavezno nakon svakog kola jedanput i donosila odluke, te ih pismeno dostavljala klubovima - a naravno krajnja instanca bila bi disciplinska pri NS ŽSD.
sASVIM JE SIGURNO DA ANARHIJU NE BI SE SMILO DOPUSTIT.. ako igrać pljune službenu osobu da se zna da za to dobija automatski 3 utakmice, ako fizički napadne službenu osobu da mu slijedi 5 utakmica zabrane...isto tako ako se igrać unosi u facu i šalje u tri pichke materine suca a sudac ne reagira iz ko zna kojih razloga, onda je i veliki dio krivnje za daljne postupke igraća odgovoran upravo sudac...e, a to se onda upiše u zapisnik, delegat zato i postoji..da unosi sve šta primjeti a za šta smatra da triba unit u zapisnik....

a na kraju, kako se svaka kuća gradi od funademienti i temelja, tako i sve ovo o čemu prićamo počinje od klubova i članova svih naših klubova.....

a šta se tiće dvi lige, pogledajte malo cjelokupnu tablicu pa zavrtite malo film u glavi kako bi to bilo.....Mladost bi se borila i za ne ispast i za prvaka, Jadran i SOŠK bi iz petnih žila se borili za osvojit prva mista za dogodine u viši rang...a Varbonj, Vatra, Sloga međusobno bi nabrijani sto posto odigravali svoje susrete jer i oni bi u višu ligu.....Ovako, ne govorin da nije napeto i da svi ne želimo dobijat, al recimo idući susret između Vatre i Sloge nosio bi puno više neizvjesnosti nego šta to realno će biti...a biti će.
Old 02-04-2008, 06:03 PM   #4355
Velika-Gomila
Senior Member

Velika-Gomila's Avatar

Velika-Gomila is on a distinguished road

Quote:
...Mladost bi se borila i za ne ispast i za prvaka..
Meni je draže da se Mladost bori samo za prvaka
Inače mi se ideja o cipanju otočke lige na dva dila uopće ne sviđa. Liga je po mnogo čemu jedinstvena i neka takva i ostane. Zajedno smo jači.
Velika-Gomila is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008, 07:20 PM   #4356
Totti
Senior Member

Monkule, pari mi se da su naši delegati spremni za jednu pokaznu vježbu o temu kako se lavuro taj posol.
Velika većina zapisnika je ovaka:
Utakmica odigrana po ...... vremenu, teren ...... za igru. sve disciplinske mjere uredno dodjeljene. Sudačka trojka dobro obavila svoj posao.
I možda jos jedna recenica, i to je sve.
ako slučajno spomeneš koju žalbu, odma gre proturećenica: Je znoš da to košta ..... kuna.

itd...
Old 02-04-2008, 07:55 PM   #4357
Batistuta
martin zeleni

Batistuta's Avatar

Batistuta is on a distinguished road

u ruke mi je došla slika prvaka iz 97/98 - prije 10 godina...
Predsjednik kluba bio je Ivan Petrić Pican (treći s ljeva na nogama) , dok je trener bio Ante -Tonči Petrić...(skroz deno na noge)

Name:  PRVACI 97-98 mala rez.jpg
Views: 385
Size:  92.7 KB

od igrača koji su bili u momčadi prvaka, a još dan danas igraju za Levandu su - Frijo, Elvis, Sale i Dane.
Old 02-04-2008, 09:07 PM   #4358
mr.BIG
Senior Member

mr.BIG's Avatar

mr.BIG is on a distinguished road

drogo mi mi je ca se je nacela ova tema o dvi lige.Da se malo cuju razmisljonja svi suucesnika ovega foruma

Kako cujen utakmica Južnjak-Vrisnik odgođena je za nediju u 15.15h.Utakmica je odgođena zbog ženidbe jednega od funkcionera NK Vrisnika.Kad buden zno sto posto kad se igra utakmica napisat cu.
Old 02-04-2008, 09:26 PM   #4359
KRAKOZIJA
Senior Member

KRAKOZIJA's Avatar

KRAKOZIJA is on a distinguished road

Ni ritko da delegat dojde u zodnji čas ali i da se sudce čeko za početak utakmice,ali ni svi igroči ne dohodidu uru prin.Tote bi se moro uvest nikin red..!

ali...mene muči nikin drugi problem već veće vrime....!!!
Zoč su somo turniri molega baluna...?! zoč nimo prvenstvo molega baluna ča bi bilo po meni isto zanimljivo! nemora bit baš subotu i nediju. Zoč nebi bilo priko šetemone nevečer ionako nimoš di poć a na televiziji ni ničega interesantnega, uglavnom sve stori filmovi...!

Monkule ča govoriš..?
Old 02-04-2008, 10:20 PM   #4360
Bambi
Senior Member

Bambi's Avatar

Bambi is on a distinguished road

[QUOTE=KRAKOZIJA;129530]Ni ritko da delegat dojde u zodnji čas ali i da se sudce čeko za početak utakmice,ali ni svi igroči ne dohodidu uru prin.Tote bi se moro uvest nikin red..!

Kako tio mislis da cedu igroci dohodit uru vrimena prin utakmice kad su vecina
bili pijani cilu vecer prin pa se tukaju naspat.
Ko in kriv kad volidu sisat hahahah
Bambi is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules