[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Navijački kutak

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-02-2012, 05:14 PM   #21
sptp
Senior Member

sptp's Avatar

sptp is on a distinguished road

Osim brojnosti zanimljivo bi bilo vidjeti da li ima pokušaja purgerizacije, ono dinamovaca šta se nađe, da li se jako forsira, te da li im ponekad brojnost nije uopče bitna.
sptp is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2012, 05:32 PM   #22
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

Grizli Adams is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by jerkovac View Post
Bila je nekakva anketa od GFK prije 10 godina, ali ne uzimam je kao mjerodavnu.
Nisu mjerodavne te ankete naravno, ali eto da se vidi sto je to Gfk "izanketario"

Quote:
Originally Posted by 2005
Najviše navijača ima Dinamo!

UNATOČ katastrofalnim rezultatima koje je polučio ove sezone, Dinamo i dalje ima najviše navijača, barem ako je vjerovati rezultatima istraživanja koje je objavila agencija GfK.

Približno 33% ispitanika je navelo da navija za Dinamo, 24% za Hajduk, 4% za Rijeku, 8% za ostale regionalne klubove, dok ih je 31% navelo da ih nogomet ne zanima i ne navijaju ni za koga. Muškarce naravno više interesira nogomet - njih svega 18% nogomet ne zanima, dok je kod žena taj postotak 43%.

Kad se rezultati promatraju po spolu, 43% muškaraca navija za Dinamo, 27% za Hajduk, dok je kod žena situacija značajno drugačija: Dinamo 25%, Hajduk 22%. Interesantan je podatak da u Zagrebu i okolici 50% žena ne navija ni za koga, dok je u Dalmaciji taj postotak svega 20% - najniži od svih regija u Hrvatskoj. To potvrđuje činjenicu da je Hajduk u Dalmaciji snažan dio obiteljske tradicije i nasljeđa jer i "žene su za Hajduka".

Kad se rezultati promatraju regionalno, u Zagrebu i okolici 55% ispitanika navija za Dinamo, 7% za Hajduk, samo 1% za Zagreb, a 34% ni za koga. U Dalmaciji je naravno Hajduk broj 1 sa 76%, za Dinamo je 7% ispitanika, a svega 13% ne navija ni za koga. U Istri, Primorju i Gorskom Kotaru 29% navija za Rijeku, 18% za Hajduk te 11% za Dinamo.

U Slavoniji je najpopularniji Dinamo s 33% , hajdukovaca je 17%, a svega 11% ispitanika navija za Osijek. Niti predstavnik regije Sjeverna Hrvatska, NK Varteks nema neku snažniju potporu u svojoj regiji, svega 13%, dok za Dinamo navija 42% ispitanika. I u regiji Lika, Kordun, Banovina Dinamo je na prvom mjestu s 41%, dok Hajduk ima 17% svojih navijača.

Promatrajući rezultate po ostalim demografskim karakteristikama primijećeno je da starije ispitanike nogomet zanima manje od mlađih. Nogomet manje interesira i osobe s maksimalno završenom osnovnom školom (46%), te osobe nižih primanja. Učenici i studenti podjednako navijaju i za Dinamo (32%) i za Hajduk (35%).

Rezultati istraživanja su pokazali da Dinamo i Hajduk imaju daleko najveći broj navijača te da su regionalni klubovi u svojim regijama, osim Rijeke, još uvijek daleko iza vodećeg dvojca. To se prvenstveno odnosi na Zagreb, Varteks i Osijek. Dalmacija je daleko "najnogometnija" regija koja maksimalno podržava svog Hajduka. Iako Hrvatska nogometna liga postoji više od deset godina, te usprkos pojavi i jačanju novih momčadi, nogometni zaljubljenici se teško odvajaju od svojih prvih ljubavi – Dinama i Hajduka.
http://www.index.hr/sport/clanak/naj...mo/260968.aspx
Quote:
Originally Posted by 2008
Dinamo ima 12% više navijača od Hajduka

Većina Hrvata, 36 posto, navija za Dinamo, a Hajduku je vjerno 24 posto, otkriva istraživanje o navijačima nogometnih klubova koje je na uzorku od tisuću ispitanika proveo GfK. U usporedbi s rezultatima unazad tri godine, Hajduk je izgubio jedan posto, a Dinamo je u istom razdoblju dobio tri posto fanova.

Dinamo, pomalo neočekivano, najveću potporu ima u Lici, Kordunu i Banovini, čak 62 posto, dok se u Zagrebu i okolici, za Dinamo izjasnilo 57 posto. U slučaju Hajduka, ističe se Dalmacija, gdje ga je odabralo 71 posto ispitanika .

Pet posto odanih je Osijeku, četiri Rijeci, dva posto Varteksu te po jedan posto Zadru, Cibaliji i Zagrebu. Četvrtina ili 27 posto, ne navija niti za jedan klub.
http://www.jutarnji.hr/dinamo-ima-12...ajduka/248387/
Old 20-02-2012, 11:40 PM   #23
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

suzanaoko has a spectacular aura aboutsuzanaoko has a spectacular aura about
Send a message via AIM to suzanaoko

Quote:
Originally Posted by aleština View Post
No zato Otok Sinjski je ima prije rata, a kažu i danas ima jednu od najluđih ekipa.Par puta sam igra malonogometni turnir u Otoku, pa san zna s tom ekipom i zaružit, ono malo baluna, puno žaba, puno vina
ne bi virova jednom sam nekim čudom igra tu neku navijačku utakmicu (Sinj kontra Otoka) u Otoku, prvo poluvrijeme legendarni Ban je cilo prvo poluvrime ka napadač povraća mješavinu alkohola i mesine, kad smo zaminili strane drugo poluvrime tamo di je on ordinira u prvom nije se baš dalo trčat i igrat.
a fešta iza utakmice nazaboravna.

Otočani su i danas žestoki za Hajduka, šteta one mlade ekipe koja je nadrljala na Dvoranskom u Zadru, ali šta te ne ubije to te ojača.
Old 21-02-2012, 01:00 PM   #24
Trešnjevka
Senior Member

Trešnjevka is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bukowski View Post
Mislin da je Pazin,uz Labin i Vrsar jedini grad u Istri di nema doslovno niti jedan dinamovac.
-krivo misliš...
Nemam riječi kojima bih mogao opisati koliko mi se sere od hokeja, Medveščaka, te mladih urbanih obitelji što vode svoju djecu u dresovima zig-zaga gledati "naše dobre dečke kak igraju hokej", jer su ti dečki fini, pristojni, kul sportaši i ono baš nam je super u Ledenoj. - citat nepoznatog autora
Trešnjevka is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 01:58 PM   #25
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

jerkovac is on a distinguished road

ov Trešnja ima rođake u Istri 100%. Negdi san pročito da je pola kvarta Trešnjevka doseljenici iz Istre..jel to istina?
Old 21-02-2012, 03:00 PM   #26
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

aleština will become famous soon enough

Quote:
ov Trešnja ima rođake u Istri 100%. Negdi san pročito da je pola kvarta Trešnjevka doseljenici iz Istre..jel to istina?
Nije
Pola trešnjevke su dalmoši, hercegovci, imoćani, dakle kak bi rekli dotepenci
i da, pravi trešnjevčani ( ne znam jesam li ovo dobro napisa ) su simpatizeri Concordije, dakle Zagreba, ne agregata !!

e da malo proširim temu...
Kako imam jedan dio kuće na Krku, malo misto kraj Malinske, Porat Vantačić, zanimljiva je situacija na tom otoku...
Konkretno u Malisnkoj, armada je sve brojnija, mada i dalje po mistu ima grafita Torcide, Omišalj ( OŠK ) je naš, kao i Krk
Svakako na Krku , Hajduk ima dosta navijača....
Old 21-02-2012, 03:17 PM   #27
Hajdukovac-RI
Senior Member

Hajdukovac-RI's Avatar

Hajdukovac-RI is on a distinguished road

Quote:
Nije
i da, pravi trešnjevčani ( ne znam jesam li ovo dobro napisa ) su simpatizeri Concordije, dakle Zagreba, ne agregata !!

e da malo proširim temu...
Kako imam jedan dio kuće na Krku, malo misto kraj Malinske, Porat Vantačić, zanimljiva je situacija na tom otoku...
Konkretno u Malisnkoj, armada je sve brojnija, mada i dalje po mistu ima grafita Torcide, Omišalj ( OŠK ) je naš, kao i Krk
Svakako na Krku , Hajduk ima dosta navijača....
I dalje je više navijača Hajduka nego Rijeke, ali puno manje nego prije 15-ak godina.

Veglia cila (ni)je bila
Old 21-02-2012, 05:51 PM   #28
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hajdukovac-RI View Post
I dalje je više navijača Hajduka nego Rijeke, ali puno manje nego prije 15-ak godina.

Veglia cila (ni)je bila
znam, vidim da su neki grafiti po Malinskoj išarani, neki stoje...ali npr, to malo misto, di ja znam otići, dakle Porat Vantačić, ono malo stalnih ljudi šta su tu tokom cile godine, velikom većinom su Hajdukovci....pa onda Vrbnik ista stvar, i u Krku još uvik smo većina...ali pogotovo je ta ekipa iz Omišlja bila jaka ( ne znam kako danas stoji stvar ), i ti likovi nisu baš bili u ljubavi sa rječanima, bakranima.....

Glede ostatka Kvarnera, te otoka nisam siguran kakvo je stanje danas....ono šta zna, su ova mista..
Lošinj, tamo su hajdukovci velika većina, nedavno je bija i članak o podružnici s Lošinja, pa malo , ali poznato Hajdučko misto, na magistrali Sv.Juraj, blizu Senja ( i tu nas još ima ).....Cres ista stvar, koliko se ono ekipe s Cresa učlanilo u naš Hajduk....40-ak mislim....
pa Rab je još 90% naš, pogotovo stara ekipa iz Lopra je bila redovita na gostovanjima...situacija s Pagom, bila je jaka ekipa koja je i danas aktivna iz Novalje, ali neki novi vjetrovi stvorili su i ekipu bbb-a u Novalji, ostatak Paga, koliko znam također diše za bile....
Old 21-02-2012, 06:48 PM   #29
Hajdukovac-RI
Senior Member

Hajdukovac-RI's Avatar

Quote:
znam, vidim da su neki grafiti po Malinskoj išarani, neki stoje...ali npr, to malo misto, di ja znam otići, dakle Porat Vantačić, ono malo stalnih ljudi šta su tu tokom cile godine, velikom većinom su Hajdukovci....pa onda Vrbnik ista stvar, i u Krku još uvik smo većina...ali pogotovo je ta ekipa iz Omišlja bila jaka ( ne znam kako danas stoji stvar ), i ti likovi nisu baš bili u ljubavi sa rječanima, bakranima.....

Glede ostatka Kvarnera, te otoka nisam siguran kakvo je stanje danas....ono šta zna, su ova mista..
Lošinj, tamo su hajdukovci velika većina, nedavno je bija i članak o podružnici s Lošinja, pa malo , ali poznato Hajdučko misto, na magistrali Sv.Juraj, blizu Senja ( i tu nas još ima ).....Cres ista stvar, koliko se ono ekipe s Cresa učlanilo u naš Hajduk....40-ak mislim....
pa Rab je još 90% naš, pogotovo stara ekipa iz Lopra je bila redovita na gostovanjima...situacija s Pagom, bila je jaka ekipa koja je i danas aktivna iz Novalje, ali neki novi vjetrovi stvorili su i ekipu bbb-a u Novalji, ostatak Paga, koliko znam također diše za bile....
U Vrbniku mislim da i nismo većina, a u Krku i Omišlju da. Ostalo si dobro rekao, samo bi ja dodao da je Rab 99% naš, a ni u Novalji nema ekipe BBB, osim naravno po ljeti
Old 21-02-2012, 07:35 PM   #30
Bule
Senior Member

Bule's Avatar

Bule is on a distinguished road

Čovječe, BBB Sinj, BBB Novalja, BBB Dubrovnik, uz poznatije Metković?? Shvačam da lokalci podržavaju svoj klub (Ri, Ši, itd.), ali da po Dalmaciji ima boysa to nisam znao. Osim ako su oni u debeloj manjini kao recimo mi u Zaprešiću

E da samo da pitam, šta je sa Siskom i Karlovcem. Viđao sam transparet Torcida Karlovac prije par sezona, a i po gradu sam vidio par "Hajduka" po zidovima napisanih. Po Sisku isto tako. Šteta što su nam rezultati tako slabi zadnjih pa eto 15 godina, pa smo i mi izgubili dio onih TV navijača. Ili modernije fejsbuk navijača. Znači ekipa koja utakmice nije vidjela ali ili gleda na TV ili po fejsu stalno piše. Ali mene nitko nemože uvjerit da Hajduk nije najpopularniji klub u Hrvatskoj od 1911, samo mi se čini da zadnjih godina to više drži Torcida nego Hajduk. Nažalost.
Bule is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 08:29 PM   #31
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

To šta netko napravi transparent BBB ili Torcida i ime nekog grada ne mora značit da u tom gradu taj klub ima podršku od 5% a kamoli više. Bio je i BBB Split trans, i šta to znači ? da u Splitu ima značajan dio dinamovaca? Naravno da ne.

O Torcidi Dusseldorf i BBB Munchen da i ne pričamo. Bio je čak trans Armada Knin prije par godina, vidio sam to na njihovoj službenoj stranici.

I da, naravno da su u tim gradovima dinamovci u debeloj manjiji ko mi u Zaprešiću. Ja poznam jednog Boysa iz Splita šta baš ide na utakmice.
Old 21-02-2012, 09:16 PM   #32
Lumbrela
Senior Member

Lumbrela's Avatar

Lumbrela is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Bule View Post
samo mi se čini da zadnjih godina to više drži Torcida nego Hajduk. Nažalost.
dobro zboriš, ovi mlađi naraštaji, njih boli kurac za Hrvatske klubove, ili ih uopće ne zanima nogomet ili navijaju za barcu i real, to je stašno (neračunam split, zagreb i veće gradove)
tada znam da te još više volim ja.
Lumbrela is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 09:31 PM   #33
fanat baštoni
Senior Member

fanat baštoni's Avatar

fanat baštoni is on a distinguished road

Quote:
Čovječe, BBB Sinj, BBB Novalja, BBB Dubrovnik, uz poznatije Metković?? Shvačam da lokalci podržavaju svoj klub (Ri, Ši, itd.), ali da po Dalmaciji ima boysa to nisam znao. Osim ako su oni u debeloj manjini kao recimo mi u Zaprešiću

E da samo da pitam, šta je sa Siskom i Karlovcem. Viđao sam transparet Torcida Karlovac prije par sezona, a i po gradu sam vidio par "Hajduka" po zidovima napisanih. Po Sisku isto tako. Šteta što su nam rezultati tako slabi zadnjih pa eto 15 godina, pa smo i mi izgubili dio onih TV navijača. Ili modernije fejsbuk navijača. Znači ekipa koja utakmice nije vidjela ali ili gleda na TV ili po fejsu stalno piše. Ali mene nitko nemože uvjerit da Hajduk nije najpopularniji klub u Hrvatskoj od 1911, samo mi se čini da zadnjih godina to više drži Torcida nego Hajduk. Nažalost.
Kog boli kurac koji je klub najpopularniji. Što to uopće znači. Knjiga nives celzijus je jedno vrijeme bila najpopularnija. Što samo znači da ju je najviše ljudi čitalo. Što opet znači da u Hrvatskoj ima pun kurac spaljenih poluinteligentnih (inteligentnih ko kerum i oni koji su glasali za njega) ljudi. Hajduk ima svoju bazu navijača i imat će je uvijek, bez obzira na kvalitetu, stanje u torcidi ili ponašanje bilo koje po redu idiotske uprave. Kakvi jebeni zid. Kod mene na zidu ispred zgrade piše lučki radnik pa ne znam nikog ko navija za lučki radnik. Ajde još koji put usporedite Hajduk sa dinamom. Boli me kurac za dinamo
E da i još nešto. Koji kurac znači lokalac. Ja sam jebeni lokalac koji voli svoj klub koji igrom slučaja nije iz mojeg grada. Shemu moj klub moj grad su izmislili idioti s kompleksima
fanat baštoni is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 09:37 PM   #34
aleština
Junior Member

aleština's Avatar

Quote:

E da samo da pitam, šta je sa Siskom i Karlovcem.
u Sisku još uvijek postoji velik dio ljudi koji navijaju za Hajduk, a do rata je tamo bila jedna od jačih podružnica društva prijatelja.
Za Karlovac, na žalost, jako bitni ljudi iz Torcide Karlovac su prije par godina poginuli u prometnoj
Old 21-02-2012, 10:21 PM   #35
rezervirano
Goran Rubil

rezervirano's Avatar

rezervirano will become famous soon enoughrezervirano will become famous soon enough

Ultras Split

Nego ja san čuja da je u Kerumovom Ogorju 80-ih godina osnovan NK Dinamo Ogorje izrodi

NIMA DUŠA ONO ŠTO JE SNILA,DALMACIJA ZASTAVU RAZVILA
rezervirano is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 10:33 PM   #36
Bule
Senior Member

Bule's Avatar

Bule is on a distinguished road

Quote:
u Sisku još uvijek postoji velik dio ljudi koji navijaju za Hajduk, a do rata je tamo bila jedna od jačih podružnica društva prijatelja.
Za Karlovac, na žalost, jako bitni ljudi iz Torcide Karlovac su prije par godina poginuli u prometnoj
Za Sisak znam jer je moj deda veliki navijač Hajduka a sa Dalmacijom nema ništa (niti ribu ne voli ), u staroj željezari su skoro svi navijali za Hajduka. A pričao mi je da su čak i mislim 70-ih išli organizirano autobusima na Stari Plac. Čini mi se da je tamo ona situacija gdje otac i djed navijaju za Hajduka, a sin za dinamo

A evo ovo valjda objašnjava zašto je nestao trans Karlovac sa tribine

Nego, bitno je da Hajduk ima navijačku bazu veliku, i mislim da bi mi trebali poticat ljude da prate Hajduka, učlanjuju se u NH, i ako žele u Torcidu. Evo ja osobno nastojim animirat što više ljudi ovdje jer nažalost Hajduka drže samo navijači drže iznad vode da ne potone.
Bule is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2012, 11:27 PM   #37
jerkovac
Senior Member

jerkovac's Avatar

Quote:
Za Sisak znam jer je moj deda veliki navijač Hajduka a sa Dalmacijom nema ništa (niti ribu ne voli ), u staroj željezari su skoro svi navijali za Hajduka. A pričao mi je da su čak i mislim 70-ih išli organizirano autobusima na Stari Plac. Čini mi se da je tamo ona situacija gdje otac i djed navijaju za Hajduka, a sin za dinamo

.
ne bi baš reko. U centru Siska je napravljen mural, veliki grb Hajduka za 100 godina, eno ga i sad stoji

Trans Karlovac sa orlom i sad zna bit na utakmicama, bio je u Širokom prošle godine, ovi su poginuli prije par godina. Ima i sada aktivne Torcide Karlovac, ne brinite se; Ima nas, bit će nas
Old 22-02-2012, 12:08 AM   #38
Hajdukovac-RI
Senior Member

Hajdukovac-RI's Avatar

Quote:
Originally Posted by fanat baštoni View Post
Kog boli kurac koji je klub najpopularniji. Što to uopće znači. Knjiga nives celzijus je jedno vrijeme bila najpopularnija. Što samo znači da ju je najviše ljudi čitalo. Što opet znači da u Hrvatskoj ima pun kurac spaljenih poluinteligentnih (inteligentnih ko kerum i oni koji su glasali za njega) ljudi. Hajduk ima svoju bazu navijača i imat će je uvijek, bez obzira na kvalitetu, stanje u torcidi ili ponašanje bilo koje po redu idiotske uprave. Kakvi jebeni zid. Kod mene na zidu ispred zgrade piše lučki radnik pa ne znam nikog ko navija za lučki radnik. Ajde još koji put usporedite Hajduk sa dinamom. Boli me kurac za dinamo
E da i još nešto. Koji kurac znači lokalac. Ja sam jebeni lokalac koji voli svoj klub koji igrom slučaja nije iz mojeg grada. Shemu moj klub moj grad su izmislili idioti s kompleksima
Ti si lokalac u svakom smislu te riječi
I ovo moj grad, moj klub stoji - Orijent
Old 22-02-2012, 09:50 AM   #39
Trešnjevka
Senior Member

Trešnjevka is on a distinguished road

Quote:
-nema -imam samo par poznanika/prijatelja
-ali ovo drugo je jača glupost...

Quote:
Nije
-moguće da više od trećine stanovnika Zagreba (ne samo Trešnjevke) nije ovdje rođeno
-ovo drugo je glupost.
Nemam riječi kojima bih mogao opisati koliko mi se sere od hokeja, Medveščaka, te mladih urbanih obitelji što vode svoju djecu u dresovima zig-zaga gledati "naše dobre dečke kak igraju hokej", jer su ti dečki fini, pristojni, kul sportaši i ono baš nam je super u Ledenoj. - citat nepoznatog autora
Trešnjevka is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2012, 10:23 AM   #40
Bodul
Mladen Grdović

Bodul's Avatar

Bodul has a spectacular aura aboutBodul has a spectacular aura about

zena mi je prije nego sto se preselila k meni na "istok" zivila na Tresnjevci pa je i mene zapalo godinu dana bit na zenistvu ... u parku "Stara Tresnjevka" upozna sam neke likove koji se nazivaju "Tresnjevcanima" i prica o svemu i svacemu uz K plus pivo i kad se povukla prica nogometa oni o NK Tresnjevki i tome kako ih je sudac ukrao tamo negdi 50tih kad su ispali u produzecima od dinama u Kupu ... ja govorim "o da znam kako vam je"

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules