[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Ćakule

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-08-2006, 10:31 PM   #1
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

suzanaoko has a spectacular aura aboutsuzanaoko has a spectacular aura about
Send a message via AIM to suzanaoko
Default Humanitarni klub navijača Hajduka 'Bilo srce'

evo otvaram ovaj thread sa upitom možemo li nešto humanitarno uraditi u susret derbiju (30. 09. 2006.g. ili dan poslije, svejedno), recimo prikupiti neku lovu ili kupiti nešto za neku ustanovu, npr. za djecu sa posebnim potrebama i da na taj način pokažemo da usprkos razlikama u svima nama ipak čuči ljudsko biće koje barem na ovaj simboličan način suosjeća sa onima koji su na ovaj ili onaj način hendikepirani i da im barem jedan dan u životu učinimo ljepšim......
Molim vaše mišljenje i prijedloge.................

"za mrvu ljubavi, mi smo svi rođeni"

Last edited by suzanaoko; 21-08-2006 at 10:56 PM.
suzanaoko is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2006, 08:15 AM   #2
digitron
Šime

digitron's Avatar

digitron will become famous soon enough

Sudjelujem i ja. Mogu se novci odmah počet skupljat pa ćete (odnosno ćemo) do derbija nešto nać. Nekakav račun na koji se može uplatit za početak bi bio dovoljan.
digitron is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2006, 08:56 AM   #3
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Mislim da je nepotrebno da svako od nas sad pise sudjelujem i slicno. Stvar treba pokrenuti i neka ide jer je u protivnom rijec samo o razvodnjavanju ideje. Svatko ce dati koliko moze stoga predlazem ne navoditi javno tko je i koliko dao nego izvjestavati svekoliko forumsko pucanstvo o napretku akcije.

Kad smo se vec dotakli teme i pokretanja nekakve akcije meni osobno u startu nije jasno na koga je suza na oko mislio kad je govorio mi? Pretpostavljam da je na prvom mjestu rijec o forumasima?
Ako sam u pravu zanima me sto mislite o mogucnosti da osnujemo udrugu forumasa hnkhajduk.com ili sl.
Kako se ode zbog raznih paradigmi o autorima tekstova treba po dva-tri puta pojasniti sto je isti i s kojom namjerom htio reci dopustite:
NE mislim na osnivanje NAVIJACKE udruge nego predlazem osivanje udruge jer bi se istim mogle formalizirati ovakva i slicne akcije (npr. udruga bi imala svoj racun za ovakve stvari). Mogli bi legalno zatrazit poticajna sredstva i npr. pokrit WM-u dio troskova (ili mu iz zahvalnosti uplatit fotosafari u zoo maksimir ) koja ovako idu u razne druge udruge (opet kazem ne navijacke nego opcenito) ili bi jednostavno (ako nam dodje) ta sredstva dali nekome kome treba... Lakse je pokucat na vrata spoMzorima. Udruga bi npr. mogla pokrenuti akciju prikupljanja sredstava za otkup Pletinog ugovora ili sutra sudjelovati u privatizaciji Hajduku
KARIKIRAM ali NISTA NIJE NEMOGUCE...

Osnivacki akt su javno dostupni, ima nas vise od troje, ideja je plemenita, sve nas veze ista ljubav, NIJE u suprotnosti s poslovanjem ostalih udruga oko Hajduka - nego dapace, a energije ode ima za primistit Poljud, jeba te!

Da je lako bit navijac Hajduka - nije
Isti tvrdi kruv smo jili, znači nam on puno više nego ća u foje piše
Sve prohodi, sve ne staje, svaka radost, svaka muka, život svakom svoje daje
Svi bi možda drugo bili ma u jednom svak se slaže od Hajduka nima draže
baRBa is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2006, 08:20 PM   #4
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

ajmo forumaši, da vas vidim na djelu, pustite priče ajmo nešto lipo učinit, nekom potrebnom osmjeh na lice barem minutu staviti....a ima li išta lipše na svitu, već kad učiniš nešto dobro za nekoga komu je stvarno bila potreba......
ja bih za početak da vidimo (barem dva tjedna) koliko nas voljnih ima, a da onda odredimo način prikupljanja sredstava i za koju dobru svrhu ćemo ih namjeniti.........

Old 22-08-2006, 09:24 PM   #5
BILI ANDJEO
Barba's Backup Boy

BILI ANDJEO's Avatar

BILI ANDJEO will become famous soon enough

eto kada se već taj vikend održavaju i balote, mogli bi tada i sakupiti novac. nadam se da će odaziv biti dobar.
žiro račun, sakupljanje po gradovima, ili slanje na adresu... nije toliko važno kojim načinom, važno je da se zna za šta se sakuplja.
naravno da sam i ja spreman pomoći financijski, a ako mogu i nešto više učiniti samo recite...
volio bi da akcija zaživi pa ako trebate moju kakvu pomoć javite mi na privat, bilo bi mi drago.

p.s. pegula mogao bi ovo staviti na sticky
BILI ANDJEO is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2006, 10:29 PM   #6
argentinac
bilos über alles

argentinac's Avatar

argentinac is on a distinguished road

i ja želim sudjelovati u ovome.....dogovorite se i ja ću dogovor ispoštovat
Old 22-08-2006, 10:51 PM   #7
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

hvala bilom anđelu i argentincu, idemo dalje, ajmo forumaši..........dobro je činiti dobro.........ma ne dobro, to je veličanstveno!!!!!!!

Old 22-08-2006, 11:03 PM   #8
kavatap
Dence Wašinton

kavatap's Avatar

kavatap is on a distinguished road

evo i ja se javljam. ako triba neko sta nek se slobdno javi.
doma stizem uskoro pa bi se i osobno pojavia na ikakvoj akciji.
al ovako samo mogu dat svoj glas ZA!
Old 22-08-2006, 11:06 PM   #9
malduk
mišO

malduk's Avatar

malduk will become famous soon enough

svi smo ZA!!!
slažen se sa suzanaoko
Old 22-08-2006, 11:10 PM   #10
Visoka
Visoka

Visoka's Avatar

Visoka is on a distinguished road

evo i ja da podrzin
Old 23-08-2006, 12:03 AM   #11
Tina
UVIK KONTRA BARBE!

Tina's Avatar

Tina is on a distinguished road

ja se odričem cjelodnevnog opijanja i pridružujem se akciji s tim da ću te novce pokloniti..
Old 23-08-2006, 12:12 AM   #12
Bobika
Krešo

Bobika's Avatar

Bobika will become famous soon enough

Daleko sam od Splita,nemogu doći na derbi,ali volio bih sudjelovati u ovoj akciji ako je ikako moguće. Vjerovat ću ljudima koji pokrenu akciju i pomoći koliko budem mogao.
Old 23-08-2006, 11:15 AM   #13
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

hvala pachangi, oneumu, Torcida-Visoka, Ludi 1 i Bobiki, ajmo dobri ljudi, ima još mjesta, svi ste dobrodošli i svi ćete negdje biti zapisani kao dobročinitelji.....a to je velika stvar..........AJMOOOOOOOOO!!!!

Old 23-08-2006, 11:55 AM   #14
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

Old 23-08-2006, 12:21 PM   #15
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

baRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the roughbaRBa is a jewel in the rough

Opet cu je upilit
Svi su za. Valja poradit na realizaciji ideje a ne cekat da sta vise ljudi napise ja sam za. Sta onda? Ako je ovo neko tvoje istrazivanje za dobivanje viseg cina i napredak u sluzbi reci i nemoj nas lozit bezze a ako nije dejstvuj. Ima ljudi sta ce podrzat humanitarnu akciju a nikad nece reci ja sam za jer npr. samim javnim ZA gubi se smisao pomaganja i humane geste. Dobro je ciniti dobro ali je u Qrcu vikat ja sam ovome napravio ono a jos je gore rec ja cu. Ne kazem da je to slucaj ode ali tlaka je ljudima rec ja cu a nemaju pojma sta i kako...

Amo ideju na sunce. Veliki broj ljudi ovjde je ZA kao i mali milijun ljudi koji neprijavljeni prate ovaj forum. Sta bi se oni tribali registrirat pa napisat da su za?
Valja poradit na realizaciji. Usto bi bilo zgodno povest racuna da je masu svita izvan RH a koji bi takodjer pomogli akciji - bit ce ih tesko ukljucit. Ako je ideja da nas 10-15 skupi nesto i pomogne nekome onda smo to mogli rijestit i na P.M. Samo si triba poslat P.M. monkulu i rec alo monkule amo to i to aj proslijedi na P.M. onima koje znas.

P.S. Hebes digitalce za skole koji nakraju zavrse kod ravnatelja ima bolesne djece/mladezi, obitelji koje skromno zive, ima hrpa navijaca Hajduka diljem RH koji iz objektivnih razloga nisu nikad bili na Poljudu, sigurno ima npr nogometna skola u podrucjima od posebne drzavne skrbi koji nemaju balune, dresove...
Tasko cemo mi prominit svit ali s malom gestom cemo napravit velike stvari (i za sebe osobno).

P.P.S. Sitim se one bolesne a hrabre dice iz emisije "Derby". Moj ti, svaki dan bi nas tribalo podsjecat na takve stvari. Bili bi bar zero bolji.
Old 23-08-2006, 12:36 PM   #16
suzanaoko
dektiva

suzanaoko's Avatar

Ok, baRBa, slažem se, ajmo onda na prijedloge kako da to realiziramo i di da to sve lijepo poklonimo..........
humani je dao dobar prijedlog, poslije ću ga upisati pa da vidimo šta vi na to zborite.........
Ajmo s prijedlozima.........prvo kako skupit sredstva!!!

p.s. ebate moj čin, toliko je velik da nekad mislim da je prevelik za ovo malo pameti......
Old 23-08-2006, 12:50 PM   #17
digitron
Šime

digitron's Avatar

digitron will become famous soon enough

Neka netko otiđe do splitske banke otvori račun i napiše broj računa na koji se može uplatit. Račun se može otvorit na ime (barbine) udruge ili na privatno ime. Suzo otvori račun (tvoja je ideja) ili zamoli nekoga da otvori račun i napišite ga tu.
digitron is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2006, 12:54 PM   #18
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Sama ideja da mi zajedno napravimo nesto humano toliko je izvrsna da je gotovo svejedno gdje tocno idu sredstva.

Sto se tice realizacije ima nekoliko nacina:
1. Da fizicki prikupljamo novac (po regijama) pa ga ujedinimo (manje cemo izgubit na bankarskim provizijama)
2. Da otvorimo racun sa zaporkom i tamo radimo uplate (zajezano jer neko mora bit taj koji je)
3. Da na neki od postojecih racuna (npr. K.N.?, MUP ) uplacujemo s pozivom na odredjeni broj (nezgodno je drugima uvaljivat)
4. Da osnujemo udrugu (potrebno troje ljudi) i za par dana udruga ima svoj racun (moze imati i devizni) pa da preko iste radimo sve ovo sta se misli raditi (ima smisla ako se nadjemo na osnivackoj skupstini za derbi )

Za sve ovo treba odredjeni dogovor i par volontera od povjerenja (koja kombinacija volonter i povjerenje ) kako bi sve bilo transparentno i kako bi se ipak znalo tko i sta ce napravit.

hehe: humani dao prijedlog za humanitarnu akciju
Old 23-08-2006, 12:57 PM   #19
baRBa
hAJMOOOOOOOO

baRBa's Avatar

Quote:
Originally Posted by digitron View Post
Neka netko otiđe do splitske banke otvori račun i napiše broj računa na koji se može uplatit. Račun se može otvorit na ime (barbine) udruge ili na privatno ime. Suzo otvori račun (tvoja je ideja) ili zamoli nekoga da otvori račun i napišite ga tu.
Predlazem da racun otvorimo u HPB jer je to jedina hrvatska banka (u hrvatskom vlasnistvu), posluju i preko posanskih ureda, spomzori su hajduku (i jos nekima ) pa mozemo (mozda) racunat da ce podrzat i ovu akciju nekom dotacijom

Ma kakvi suza na oko sigurnije nam je da Luda 1 otvori racun?
Old 23-08-2006, 01:46 PM   #20
Visoka
Visoka

Visoka's Avatar

Visoka is on a distinguished road

neka vide da nas ima

Thread Tools
Display Modes