[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Hajduk

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-08-2005, 09:19 PM   #1
Defiant
Junior Member

Defiant is on a distinguished road
Default 03-05 Hajduk u Europi

A mislili smo da je Shelbourne, ili kako se već piše ime tog slavnog kluba poluprofesionalaca, katastrofa... nakon ribara, izbacuju nas kobasičari. Zašto? Najjednostavnije i jedino ispravno rješenje: uprava. Ja bi se osvrnia na način kako ti ljudi "rade" svoj posal.

Neshvatljivo mi je kako tri godine unazad, Hajduk može od jedne Rome, sa Manciniem, Chivuom, Samuelom, Emersonom, Cassanom, Montellom, Zebinom itd u prvoj, nesritno popit 2 gola, a od Mađara 8, i to 5 na Poljudu? Zato san potražia početne postave od prije dvi godine, pa gospodo, pogledajte kako se iz godine u godinu jača naš klub.

Golmani
Kale je u u dvi utakmice popia osan komada. Brania je protiv ribara pa je popia dva komada u jednu. Protiv ribara se proslavia i Balić sa 2/1 doma, a protiv Rome je igra možda i najistaknutiji u slavnom društvu, kišni čovik Runje. Nijednon ozbiljnom golmanu se to ne smi dogodit, a jedinu prolaznu ocjenu zapravo dobiva Balić, koji je opet protiv Dinama popia 2 glavon na isti način (jel podsjeća na nekoga?), od onog umirovljenika Strupara. Tu se tokom ove tri godine nije puno minjalo, ali meni je još uvik ža onog kolina Tomića Sunari u zube, nakon čega je osta bez mista i nismo ga više vidili... Kao zaključak ću citirat redikula: "Ne treba nam Stipe Pletikosa!!!" (dajte mu liverpool!)

Obrana
Sad mi je došlo na povračanje. Ajde, ajmo ih nazvat obranom. Protiv Rome smo igrali zatvoreno i čvrsto, kako i treba, vodili su je igrači tipa Neretljak, Vejić, Rukavina. Moran priznat, Neretljak i Vejić su dobro izgledali, ali su se oba umislila, prvo Neretljak, koji je otiša, pa onda Vejić, kapetan koji je Dalmaciju zaminija Sibiron. Dobro, šta će nan stoka koja misli da drži Boga za jaja, ali ko je doveden kao zamjena? Žilić, Granić, dok jedan VISOKI Lerant igra po blatnjavoj Kantridi, a dušu bi nan da u skok igri. Jeli Hajduk spa na to da Šafarići, Posaveci i maloprije navedeni Slovak radije ostaje u klubu bez ambicija, ili odlazi u još gore, onog koji se bori za Ligu za Prvaka? (mislin na Posaveca) Šta se desilo s vrimenon kad smo imali najmanje briga sa ton skok igron, kad su nan braniči išli davat golove u napad na svaki korner ili slobodni, kad smo mogli kupovat bar u ovoj jadnoj ligi? Onda, Rukavina je pušten, a jedini je iskusni igrač u momčadi (igra je i u Seriji A), makar je spor i izvan forme, nebi napravia ono šta su napravili naši genijalci u 20 i nekoj sekundi. Opet bi citira redikula: "Neće se nama neki Đuzelov bahatit" (kad imamo Žilića, šine!)

Vezni red
Možda najsvjetlija točka tamnog Hajduka sinoć i to samo zbog jednog pojedinca. Meni, koji san uvik, ali baš uvik, pljuva po Kranjčaru nije jasno kako jedini oznoji majicu kako triba za Hajduka iz Splita, a momak je purger? Pa, ko to igra za nas? Di je Hajdukova igra, od ljudi koji igraju na ovin pozicijama sve kreće, pa da bar to valja? Prije su tu misto tražili Andrić, Računica, pa su otišli iz ovog i onog razloga. Ponovo, ko je doveden kao zamjena? Damjanović, Pralija, Kranjčar? Invalida i penzionera nisan komentira već dosad, ali Kranjčara jesan. Ne uskačen si u usta, ali za tu lovu se moglo dovest 4 ili 5 novih POJAČANJA, jer se ne sićan kad je Hajduk zadnji put platia nekog igrača kako triba, osim maloprije spomenutog. A i kad mali ode, neće lovu dobit Hajduk. Kako jedan Čačić nemože igrat kraj takvih talenata? Uprava nan je dovela i Leku, znajući da će otić za 6 miseci, a da se za to vrime već može afirmirat Grgurević? Zašto, da postanemo prvaci nad klubom bez love, tradicije i navijača? Zar se prije nije reklo, nakon šta je otišlo više od pola šampionske momčadi da se neće tako tolerirat igračima, da ili su naši ili nisu, potpis ugovora ili biži u pičku materinu. Zar se nije reklo da ni(t)ko neće imat prednost pred našin mladima, te da se s njima gradi momčad za Europu? Za Europu...

Liva strana nan je mora se priznat dobra kad igra ostatak momčadi. Mali Bartulović još ima puno za naučit, ali u usporedbi sa Filekovićima, Hrmanima, Carevićima od prije 2 godine je bar za klasu bolji, ili će postat. Valja citirat i šerifa: Carević će biti veliko pojačanje! Osim šta mu se svi smiju kad igra, jer gubi balune i igra bez pregleda igre, dakle ne igra, on nije ni doša. A triba li podsječat di je otiša? U zemlju iz koje je jedva dobija dopuštenje da ode pišat, a ne priđe granice. Uz Sibir, druga najatraktivnija lokacija naših uzdanica. Desna strana? Nekad ju je ekupira Miladin. I koliko god taj momak bia glup i zna napravit kiks (Roma), bia je bolji deset puta od Šute, koji nebi u Međimurju moga igrat, Talevskog koji nije ni dobia priliku a najavljivan kao novi Srna, i Biščevića, kojemu to nije ni misto? Di je Ricardo, desni Zrinjskog, prvaka Bosne?

Neki novi momci, Kranjčar i Bišćević tu možda i nešto naprave slijedećih par sezona ako se ne prodaju, ali mi je neshvatljiv slučaj Lukačević. Potpis na 4 godine, pa ni jedna utakmica. Zašto je Andrić pušten bez centa, ista stvar za Leku? I di je lova od transfera Srne i Pletikose? Po kojoj je to logici Hajduk koji posluje bar kao dinamo, u toliko losijoj financijskoj situaciji? Treba li podsjecat (bez obzira sta su posli propali zbog toga) da je dinamo kupia svakog igraca kojeg je stimac spomenia u novinama plus one koje su tili prosle sezone? Nadalje, ako je Grgurević dobro (za debi, za europu) odigra u Rimu zašto odma nije bija forsiran? Zašto se forsira Praliju, Damjanovića? Ovog zadnjeg po novinama stalno hvale, a ništa ne pokazuje, osim šta malo više trči. Problem je šta u nogometu, to može svako.

Napad
Zašto Munhoz ne dobije priliku kako treba, pa ako i ne valja da bar to znamo bez zaljenja posli, makar po meni valja, ali na pravoj poziciji, veznog ili poluspice, ko šta je najavljen, a ne da se problem napadača riješava njime. Kad smo kod zaljenja, zasto se Lavric, koji u drugoj njemackoj ligi zabije 20ak golova i proda se u bundesligu, pusta besplatno? Zasto se Deranja pusta kad se nema napadaca? Zasto se Erceg ne dovodi, makar je kreten od covika sa svojin doc cu, odigrat cu kako treba i prodat cu se, ali najvise volin Hajduka. Zasto (invalidniji) Dragicevic ima prednost nad (invalidon) Lovrekon, kojeg se isto tako lako pusta? Zasto se u klub dovode Mesici i slicni, a Bulu i Krpana pusta za sitnis?

Svi seru po toj dvojici, posebno Krpanu, koji je Zebini (pogledajte di sad igra) kroz noge provuka balun i koji je protiv Rijeke kad je izveden, makar mu se zviždalo, zadnji pljesak uputia prema sjeveru, a na jugu mu armada? Zašto se tu dvojicu uopce pustilo tek tako, kad je sljedece godine protiv ribara, kao i jucer, najvise trebalo napadača koji znaju ubost kad najviše treba. Bušić ima potencijala, ali u ozbiljnon klubu on igra utakmice nakon europskih i skuplja iskustvo dok su drugi krepani, možda uđe kad vodiš, a ne udarna sila. Zašto Blatnjak, koji je očito izvan forme forsiran? Zapravo, tu ima odgovor: nema se zamjene. Onda, zašto ga se forsiralo na desno i tako izbacilo iz takta, a bia je među najboljima? Zbog čega se Rački ne uvodi svaku utakmicu 30 minuti prije kraja, kad je tako dobar joker igrac, a ne da ga se pusti tek tako.

Klub
Uprava vodi kolo, redikul ima 70 godina skoro, ni nezna šta radi inače bi iziša iz one svoje rupe u koju se zabije i vika šta da igrači rade, a ne da na televiziji kad god puštaju klupu, štimac nešto viče? Zašto Hajduk nema prepoznatljivu prvu jedanaestoricu? Zašto je Vulić otiran a s njime smo imali i igru (doduše ne od noge preko noge, ali bar se više napadalo) i rezultat i utakmice u Europi? Čovik je izigran, a slično se desilo i Baki. Iako on nije bia toliko dobar ko Vulić, ono šta je posli došlo je ukazalo na sve slabosti Hajduka bez srednje dobrog trenera. Uostalon, kakva je to liga koju Hajduk vodi sa 9:1 gol razlikon, a u Europi prima 8 komada od kako kazu iz svake perspektive slabije momčadi? Odakle oni ljudi na istoku i zapadu, koji zvižde kad se skandira Ćiri? Jel to mentalitet "ast' Isusa, on je bia prvi u svit i još šezt komada Osijeku, a vid vamizin ovih divljaka, neke turcide"? Ja mislin da je.

Zaključak
Imamo najbolju upravu na svitu...

Last edited by Defiant; 04-08-2005 at 09:30 PM.
Defiant is offline   Reply With Quote
Old 04-08-2005, 09:59 PM   #2
zokiyeFa
Barbie

zokiyeFa's Avatar

zokiyeFa is on a distinguished road
Send a message via MSN to zokiyeFa

golmani:
kale- on mi se chini vishe ka golman koji mozhe obranit neku stopostotnu shansu (penali..il neke akcije pri chijem zavrshetku svi vech vidimo balun u mrizhi).. a za obranit kontru.. il neshto sasvin shlampavo.. nekakvi 'odbijenac' amorech.. nema shanse. nije on za to.

runje- od pomisli na njega..odma me vata muka.. 1:4 na samon pochetku prvenstva od inKera na poljudu.. il onaj romin gol u 85. minuti.. sachuvaj bozhe.

sunara i balich- su mi onako.. kvit.. jedino shta je balich dosta iskusniji.. zapravo, sunara mi je u to vrime bia chak i najbolji..

pletikosa- on je bia odlichan golman.. i bash mi je zhaj shta se sad 'upropastia' u ukrajini.. al ovde stvarno nema shta vishe radit.. otisha je kad je bia najpotrebniji.

..
obrana:
vejich i neretljak su mi bili masu dobri. je, imali bi katkad 'losh dan'..al to je uglavnon dobro funkcioniralo.. josh kad se sitij da nan je jedno vrime obrana bila najjacha karika..
a kad ih usporedin sa ovima danas.. uu.. dobro bi nan dosha bar jedan od njih.

..
vezni nechi ni komentirat.
shta se tiche carevicha.. da se taj vratia u hajduk, prva bi ga ja ishla sachekat isprid ulaza..i zalipila mu jednu da odzvoni cilin poljudon.
jedan dan govori da se hajduk vishe ne dolazi u obzir, al da bi za dinama mozhda i razmislija.. a drugi dan ga najavljuju ka pojachanje..ajte vi svi lipo u rodno misto..

..napad..
blatnjak, bule i krpan.. oni su znali neshto napravit s balunon. bule nema, krpan u rijeci..a blatnjak totalno izvan forme..

sveukupno..
plete, vejich, neretljak, carevich, srna, rapaich, bule, krpan, blatnjak.. ona sezona.. 02/03.. kad ej dinamo bia prvak.. kad smo imali sve ove ljude.. kad smo igrali najlipshi nogomet u ciloj nashoj,dodushe jadnoj, ligi..
da nan je bar par ovih igracha danas.. puno toga bilo bi drukchije.. zapravo, sigurna san da se nebi s gorchinon prisjechali shelbourna, il evo..debrecena..

al jebiga. nema ih.
triba dat priliku mladima, ka.. a kad konachno bude neshto od njih, otich che.. i tako iz sezone u sezonu.. triba dovest pojachanja.. triba neshto uchinit.. inache chemo se nachekat do europe..
zokiyeFa is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 12:28 AM   #3
james 2
Senior Member

james 2's Avatar

james 2 is on a distinguished road

Šta se tiče igrača

Golman:
Kale - totalni promašaj čovik je zaluta u nogomet

Pletikosa se nudija na početku ove sezone da će 6 miseci branit potpuno besplatno, Štimac je reka da je tražija 250000 eura?????????????????
1000% znan da to nije istina.
Ako nisu tili njega dovest imali smo Balića,a i Sunara je trnira s njima,međutim kako nije Štimčev igrač nisu ga tili uzet (ima je čiste papire).

Obrana:
Žilić, Granić I Đolonga ne mogu igrat zajedno ni za moju ulicu a kamoli za Hajduk.

Vejić I Neretljak otišli za crkavicu, mogli smo im platit nešto sigurno bi ostali nego išli tamo Bogu iza nogu,Rukavina otišao mukte?????????????????????
Nemoš virovat pustili su ga ne znam uopće iz kojeg razloga čovik je na liberu odigra sezonu kad smo bili prvi, a u ciloj smo sezoni primili 17 golova pa kažu da nevalja

Vezni red:
Ovaj vezni red i nije tako loš, samo obavezno triba igrat Čačić ja ne znam jel oni vide da zna sve s balunom

Napad:
Bušić je jedino neko malo svitlo u daljini
Blatnjak - Ne mogu virovat šta se sa njim desilo, totalno je van forme, bolje bi bilo da sidi na tribini nego mi diže tlak svaku utakmicu
Dragičević - Ne znam po kojim uvijetima on zadovoljava da igra u Hajduka
Druge da i ne spominjem

Bule - Pušten za kikiriki
Krpan - Ima je čiste papire nisu ga tili uzet

------------------------------------

Neću ni spominjat da je ova uprava pustila Generraciju 1979 koja je imala 7 mladih reprezentativaca bez iti kune zarade od transfera pa to nema nigdi na svitu, Nekakva zarada je došla od Srne ali i to je pitanje kolika jel nikad nisu točno kazali koliki je bio transfer šuška se oko 2 mil.eura, ali ja mislin da je bio duplo veći nego su pare završile u džepovima..............

-----------------------------------------------------------------------

I PAPE I DIDA BILI SU TORCIDA
james 2 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 12:31 AM   #4
Divljak
nije vidija SP

Divljak's Avatar

Divljak is an unknown quantity at this point
Exclamation

da ljudi lakše malo šta ste se raspisali ko će vam to čitati
Old 05-08-2005, 08:42 AM   #5
baga ružni
Junior Member

baga ružni's Avatar

baga ružni is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Divljak
da ljudi lakše malo šta ste se raspisali ko će vam to čitati
ma to su ti izgleda sve neki treneri
Old 05-08-2005, 07:54 PM   #6
gotovINA
TOČI EURO 95

gotovINA's Avatar

gotovINA is on a distinguished road

Erceg,T.Marić,Carević,Miladin,Deranja,Krpan,Sunara ,Dunković i Linić(BILI SU BEZ UGOVORA TRI TJEDNA!!!),Lovrek,Rukavina,Rački,Turković...

Ako ima ko dodat još koje ime,nek slobodno to učini.

Da,da-----Rivaldo i Di Canio-HAAA HAAAA HAAAA HAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAA
ZUBE STISNU I PREBOLE!!!
gotovINA is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 08:57 PM   #7
thebil
Member

thebil's Avatar

thebil is on a distinguished road

golmani:
kale- on mi se chini vishe ka golman koji mozhe obranit neku stopostotnu shansu (penali..il neke akcije pri chijem zavrshetku svi vech vidimo balun u mrizhi).. a za obranit kontru.. il neshto sasvin shlampavo.. nekakvi 'odbijenac' amorech.. nema shanse. nije on za to.

runje- od pomisli na njega..odma me vata muka.. 1:4 na samon pochetku prvenstva od inKera na poljudu.. il onaj romin gol u 85. minuti.. sachuvaj bozhe.

sunara i balich- su mi onako.. kvit.. jedino shta je balich dosta iskusniji.. zapravo, sunara mi je u to vrime bia chak i najbolji..

pletikosa- on je bia odlichan golman.. i bash mi je zhaj shta se sad 'upropastia' u ukrajini.. al ovde stvarno nema shta vishe radit.. otisha je kad je bia najpotrebniji.

1. kakva obrana takav golman
2. runje i sunara su u onoj sezoni bili pod istim pritiskom kao i sad balić i kale, svaka greška promjena golmana, mjenjali su se ko na traci
3. balić, kada je već bio otpisan, odradio dobro kraj te sezone
4. sunara otišao u izrael i nakon jedne utakmice vratili ga nazad
5. kale donio hajduku naslov braneći za Zadar, te proglašen za najboljeg igrača HNL-a u 2004 (prema Slobodnoj), ne računajući zadnju utakmicu, sasvim dobro krenuo u sezonu
6. pletikosu ozljede preselile na klupu s koje se nije uspio izvući, vjerujem da bi se uspio vratiti, ali bi mu trebalo vremena

rješenje? jedan mladi i perspektivni! perdijić, franić, ... neka struka izabere jednog!!!

najveća boljka hajduka ipak nije golman, nije čak niti napad, nego obrana, dva uigrana obrambena (visoka i čvrsta) značila bi više nego išta
thebil is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 10:05 PM   #8
Druker
Member

Druker's Avatar

Druker is on a distinguished road

Forsirat Vučka i Ćutuka, Đolongu na klupu, a Žilića darovat Zadru ili Šibeniku (iako sumnjan da bi ga i oni uzeli).
Druker is offline   Reply With Quote
Old 06-08-2005, 10:58 AM   #9
pegula
Banned

pegula's Avatar

pegula has disabled reputation

o IssusaTi ...

kad Hajduk prestane biti usputna stanica bivsim i inim igracima pri gubljenju
statusa igraca u nekoj nizerazrednoj ekipi, a pri cekanju nekog novog transfera,
onda ce postati ozbiljan klub ... jebli vas i carevic i krpan i erceg i musa i ...
neznam ima ih toliko tih koji 'vole' Hajduk osobiti tri mjeseca prije prijelaznog roka

je Vas pitam - sto ce nam takvi igraci? nemamo li ih i previse?

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules