[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Spli'ski đir

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-04-2007, 07:13 PM   #21
Anna
moja anuška

Anna is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by novi View Post
Ko čovik Smoje je čista 0. Pijančina i komunista di češ više šta i govorit o njemu ko o osobi.
Kao umjetnik kapa do poda!
bolje nego trijezan i fašista

baš zato što je bio narodni čovjek,i ništa ljudsko nije mu bilo strano,
tako je i pisao......
a njegovo djelo će ostati kao simbol dalmacije i dalmatinskog čovika,
u njemu živi onaj nepokoreni duh stare dalmacije, koja pomalo nestaje,
ali ostaje u njegovim djelima i našim srcima
Old 10-07-2007, 06:13 PM   #22
Grizli Adams
Senior Member

Grizli Adams's Avatar

Grizli Adams is on a distinguished road

MILJENKO SMOJE O NAVIJACIMA AJDUKA - VIDEO

"Ajduk je prvi nogometni klub na svitu koji je obiša sve kontinente. Igra je u stotine gradova, ali nidir ni u jednome gradu nije se dogodilo da je osta bez svoji drukeri. A kad Split, kad Dalmacija slavi svoga Ajduka i veseli se njegovim trijumfima osvojenim šampionatima i kupovima onda je to fešta nad feštama, spektakl nad spektaklima, teatar sa stotinu ijad protagonista kakvi se nikad i nidir na svitu ne more režirat. Sve ča se more micat, od sitnoga diteta do friško inkolpanoga starca, sve izajde na ulicu. Svak svakome čestita, raduje se, svak svakoga grli i jubi, piva se i plače od milinja, a zvona zvonidu, vapori fišćotadu, ferate zviždu, sirene zavijadu, maškule pucadu, rokete letidu, i sve ča u velikome gradu proizvodi zvukove, galamu, šušur sve se stavi u pokret. Pedeset ijad tonobili, kamioni, traktori, motori, sve trumbete, čarčajike, pirje, zvončići i i ramine stvoridu najveću buku od postanka svita do danas."
Grizli Adams is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2007, 11:28 AM   #23
ststst
Senior Member

ststst is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by novi View Post
Ko čovik Smoje je čista 0. Pijančina i komunista di češ više šta i govorit o njemu ko o osobi.
Kao umjetnik kapa do poda!
Šta tebe briga kakav je bio ka čovik? Da ga nisi htio zaprosit
ststst is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2007, 04:47 PM   #24
Anna
moja anuška

Quote:
Originally Posted by ststst View Post
Šta tebe briga kakav je bio ka čovik? Da ga nisi htio zaprosit
Možda je već bio u propalom braku sa partijom, pa mu otud frustracije
Old 26-08-2007, 09:38 PM   #25
LUDI BIK
Senior Member

LUDI BIK's Avatar

LUDI BIK is on a distinguished road

smoje je ko pisac veliki as,ali ko Hrvat je velika nula!
Old 26-08-2007, 11:40 PM   #26
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

mrtav je pa i da hoće ne može se ni pokušat branit....
uostalom šta i tko je to "veliki hrvat" ????
ante pavelić? josip broz?...ne ne i ne..za mene je hrvat, ni veliki ni mali ..već Hrvat: miko tripalo..al toliko je beskorisno o takvim stvarima prićati, jer svak će vući na svoju stranu i nikuda se neće doć..
prema tome, ajmo smoju cijenit prema velom i malom mistu, dnevniku jednog penzionera, pometu, šarku, cicibeli i roku - a koliki je hrvat i kakav krvožedni komunjara je bio - ostavimo ili se popičkarajmo.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2007, 01:34 AM   #27
LUDI BIK
Senior Member

LUDI BIK's Avatar

LUDI BIK is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by monkul View Post
mrtav je pa i da hoće ne može se ni pokušat branit....
uostalom šta i tko je to "veliki hrvat" ????
ante pavelić? josip broz?...ne ne i ne..za mene je hrvat, ni veliki ni mali ..već Hrvat: miko tripalo..al toliko je beskorisno o takvim stvarima prićati, jer svak će vući na svoju stranu i nikuda se neće doć..
prema tome, ajmo smoju cijenit prema velom i malom mistu, dnevniku jednog penzionera, pometu, šarku, cicibeli i roku - a koliki je hrvat i kakav krvožedni komunjara je bio - ostavimo ili se popičkarajmo.
covik se uopce nije smatra Hrvatom,nemamo o cemu pricat vise.isto ko i drug broz.mogu njih dva bit legende u puno stvari al covik koji ne osjeca svoju domovinu za mene nije pravi covik.eto,toliko.
Old 29-08-2007, 02:43 AM   #28
ststst
Senior Member

ststst is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by LUDI BIK View Post
smoje je ko pisac veliki as,ali ko Hrvat je velika nula!
Vjerojatno je i kao Kinez bio velika nula... Uostalom, svaka pizda može bit Hrvat, aj ti budi pisac
ststst is offline   Reply With Quote
Old 01-09-2007, 10:50 PM   #29
Anna
moja anuška

Quote:
Originally Posted by ststst View Post
Vjerojatno je i kao Kinez bio velika nula... Uostalom, svaka pizda može bit Hrvat, aj ti budi pisac
Pisci ne pripadaju samo jednom narodu, oni su univerzalno dobro,
ovcama treba tor... njima prostor
Old 11-09-2007, 12:26 PM   #30
Anna
moja anuška

Quote:
Originally Posted by vokri View Post
Zar moraju nužno i isključivo biti samo dobro???

sama umjetnost nije nikad učinila loše...nije wagner kriv što ga je hitler volio
Old 11-09-2007, 04:20 PM   #31
Anna
moja anuška

Quote:
hm,ne bih se baš složio,no prije svega bi valjalo dobro odrediti umjetnost a to je danas gotovo nemoguće,jer danas je umjetnost i lov na mušice na nekonvecionalan način etc,etc.........

primjera radi.......ako nas neko umjetničko djelo,recimo knjiga, ući i govori pozitivno o stvarima koje nisu pozitivne,tada nam i sama umjetnost čini loše

primjer dva...... umjetničko djelo-likovna umjetnost-skulpura,reljef or nešto šesto- na kojem nam prikazuju naprimjer kako netko "dobar" u očima puka doslovno ubija nekog "zlog"( a takvih djela je nebrojeno) je zasigurno sa strane umjetnosti činjenje loših stvari,jerbo ma kakva umjetnost bila,i ma kako ovaj koji se ubija bio "zao", sam prikaz ubojstva je nešto loše,je nešto što se ne bi smjelo veličati ni javno prikazivati ........

uostalom i Severina,stavros i ostali imaju statuse umjetnika,a ako je ono umjetnost

uf al ga ja sad zakomplicira,al poanta svega jest da ne postoji ništa što je neupitno dobro......................
a je u pravu si, zli ljudi će i u umjetnosti naći inspiraciju za svoje
djelovanje...ubojica lennona je tvrdio da je bio inspiriran knjigom "lovac u žitu" a ustvari je htio slavu u svom pomračenom umu......

umjetnička djela često pokazuju nasilne prizore i događaje ali , picasova quernica , spilbergova shindlerova lista, i mnoga druga djela utječu na ljude pozitivno jer pokazuju užas rata bolje nego bilo koje povijesne činjenice...

nekada se umjetnost i kultura zloupotrebljavaju u nacionalističkom dokazivanju superiornosti jednog naroda nad drugim...ali tome su opet
krivi ljudi a ne umjetnost..

prema tome umjetnost je samo preslika stvarnosti i povijesti, a ona
je nasilna....umjetnost samo o tome svjedoči i ljude podsjeća na to
Old 11-01-2008, 10:35 PM   #32
Baka 8
back to the roots

Baka 8 is on a distinguished road

evo sta Luka Podrug misli od staroj komunjari Smoji i od tome da mu se digne spomenik

*
MOJ ODGOVOR ORJUNAŠIMA
*Glasovao sam na sjednici Gradskog vijeća grada Splita protiv prijedloga da Miljenko Smoje dobije spomenik u Splitu. Obrazložio sam i razloge zašto sam protiv. Tim povodom izvrijeđan sam na stranicama vaših novina od: L. Kovačića, D.Šarca, D. Pilića, Ć.Senjanjovića, M. Bibića, P. Markovine…itd.
Pozivom na Zakon tražim objavljivanje ovog odgovora na neke od tih napada.
Zašto mi branite odgovoriti na sve uvrede i laži koje vaš list sustavno plasira već danima o meni u raznim rubrikama, te umjesto moga odgovora od 17. listopada nastavljate javni linč? Obavještavam vas da sam još živ , da sam još gradski vijećnik Grada Splita izabran voljom naroda, bez vašeg dopuštenja, te da ne mislim savinuti glavu pred vašim dželatima. Naivno sam vjerovao kako imam pravo na drukčije mišljenje, nadao sam se i pravu na javnu polemiku. Hrvatski se zakon očito ne odnosi na vas. Vi imate pravo pljuvati, vrijeđati, mrziti, progoniti, suditi i protjerivati neistomišljenike koji nemaju pravo glasa. Stoga predlažem, ukoliko ne želite objaviti moje odgovore, da osmrtnicom obavijestite narode i narodnosti kako je Luka Podrug ušutkan, mrtav iako živ kao i mnogi drugi vaši neistomišljenici, koji nemaju pristup u vaše slobodne i demokratske novine.
Tužno razdoblje hrvatskog novinarstva koje pljuje neistomišljenike bez prava na odgovor se nastavlja.
Slobodna Dalmacija je pokrenula javni linč protiv mene nevjernika, zbog moje sumnje u svetost i neokaljanost lika i djela Miljenka Smoje. Kao u doba njacrnjeg komunizma, uključeni su svi «društveno politički radnici» u obračun sa narodnim neprijateljem. Nitko više ne raspravlja o Smoji, on ustoličeni svetac je ionako samo povod, a meta su neistomišljenici ili još bolje jedan neistomišljenik, nad kojim je otvoren lov, po kojemu se može pucati svim oružjem. Umjesto o Smoji i razlozima za i protiv spomenika, lažima, uvredama, rasističkom mržnjom, sikću tako novinari, kolumnisti, suradnici, birani sugovornici, «slučajni» čitatelji Slobodne Dalmacije i «vasceli narod», po meni jer sam bio protiv spomenika Miljenku Smoji. Zanimljivo, gradski vijećnik se ne smije očitovati o spomeniku koji podiže gradsko vijeće. A da vi smojeljubci ukinete izbore i vratite nas opet u mrak u kojemu je svijetlila samo vaša crvena zvijezda? Meni je u vašem listu već dugo zabranjen pristup, a o meni se smije pisati samo negativno, iako na izborima redovito dobivam neusporedivo više od vaših medijskih zvijezda. Ne znam zašto se toliko bojite moga mišljenja, kada ste tako moćni i brojni a ja sam? Možda zato što znadete da ste odnarođena manjina koja manipulira i laže.
«Slobodni Dalmatinci» hrabri ste kada žrtvi zavežete ruke, usta i oči, pa se na žrtvi junači vaš streljački stroj sastavljen od, kukavica, probisvjeta, polupismenih novinarčića.
Na vaše zaprepaštenje, skinuo sam povez sa očiju i usta, rastrgao okove sa ruku i spreman sam na neravnopravni boj sa vama, siguran u konačnu pobjedu, jer Split nije više «Bajina bašta», niti će se ikada više riva zvati « Major Stojanova obala». Što više lažete o meni to ću ja ustrajnije govoriti istinu o vama. Istinu o vašem svecu Smoji i o vama smojeljupcima, privilegiranim parazitima koji živite na vlastitoj mržnji i služenju svakoj vlasti.
Dopuštate sebi šovinističko vrijeđanje neistomišljenika zbog porijekla, smeta vam moje rodno mjesto Dicmo, a da navedete svoja rodna mjesta, smojeljupci. Neki su i iselili iz Splita, kažu radi mene jer im je Dalmacija pokorena od Hrvata koje oni toliko preziru, baš šteta što takvih nije otišlo više. Bilo bi zanimljivo pogledati porijeklo mojih pljuvača i vidjeti koliko je među njima «fetivih Splićana» a koliko privilegiranih pripadnika bratskih naroda i narodnosti koji meni drsko drže lekciju o ljubavi prema Splitu. Očito su promašili državu u kojoj žive. Ja volim hrvatski Split, ali ne i njihov crveni, orjunaški, srbofilski dio, koji je dao Hrvate četnike. Toga Splita više nema osim u glavam šačice redikula prezastupljenih u nekim medijima. Interesantno je kako moje tvrdnje o Smoji » jugoslovenu» i antihrvatu nitko i ničim ne pokušava osporiti jer je to svima nama znana istina. Tome i takvom Smoji upravo zato i podižu spomenik, kako bi demonstrirali svoju snagu i pogazili naš ponos. Upravo zato su orjunaši protiv spomenika prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu na Rivi jer Tuđman simbolizira i predstavlja Hrvatsku, Domovinski rat, branitelje, vlaje, Hercegovce, neovisnost i slobodu što oni preziru, a Smoje simbolizira autonomaštvo, ORJUN-u, komunizam i Jugoslaviju, te prevrtljivost, prilagodljivost i nemoral.
Zašto u Splitu nema spomenika Domovinskom ratu usprkos više stotina poginulih, zašto nema spomenika žrtvama komunističkog terora, zašto nije vraćen križ na Marjan, a zašto je otpor prema spomeniku Tuđmanu, jer Splitom i dalje, bez obzira na izbore, upravljaju «crveni kmeri» koji vole Tita, partiju i komunizam, slave Smoju i mrze vlaje, Hrvate, Hercegovce, Zagreb…
Zato o Smojinu liku i djelu nitko od histeričnih pljuvača po meni, ne želi ni govoriti, jer bi morali govorili o žderanju, lokanju, nemoralu, špijuniranju i zatvaranju taksista radi križa, pljuvanju po Hajduku radi skidanja » crvene zvizde», divljenju Miloševiću, komunizmu, Srbima, tzv. JNA, mržnji prema vlajima, Hrvatima, dinamovcima, Hercegovcima, crkvi, Zagrebu…
U ovoj potpuno neravnopravnoj borbi u kojoj svaka orjunaška i srpska šuša ima pravo preko Slobodne pljuvati vijećnika koji brani hrvatske nacionalne interese, ne mislim i neću posustati.
Na žalost streljačkog stroja, šačice bijesnih orjunaša, kao predstavnik prije svega prevarenih i poniženih branitelja iz Domovinskog rata, a i ogromnog dijela ušutkanih splitskih Hrvata, neću šutjeti niti seliti iz Splita, već ću se boriti svim demokratskim sredstvima protiv orjunaških laži i njihovih svetinja. Prije ili kasnije zakonom o lustraciji svi će oni biti pometeni sa javnih funkcija, a njihovi simboli Tito, Smoje, crvena zvijezda biti će uklonjeni sa javnih površina, a na njihova mjesta postavljeni simboli i osobe zaslužne za Hrvatsku Državu.
Ostajem čvrsto kod stava da je spomenik Smoji na nekadašnjoj «Major Stevanovoj obali» provokacija i uvreda za hrvatski Split, a zašto su za taj spomenik i protiv spomenika Tuđmanu na rivi glasovali «vladajući HDZ – ovci», neka oni sami odgovore, prije svega svojim biračima, koje je Smoje otvoreno i javno prezirao.
*
*U Splitu, 21. listopada 2007. godine
*Luka Podrug
*
P.S.
Očekujem kako će umjesto objavljivanja ovoga pisma Slobodna Dalmacija nastaviti javni linč protiv mene, prepun mržnje, šovinizma i vrijeđanja, pa ovo pišem tek kao svjedočanstvo ružnog vremena, u kojemu su Hrvati bili ušutkani od šačice antihrvatskih medijskih terorista.
Old 12-01-2008, 09:55 PM   #33
Anna
moja anuška

Tko je Luka Podrug
Old 13-01-2008, 09:47 PM   #34
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

jesi naša lipog idola, taj ni nezna di je matejuška
Old 13-01-2008, 10:04 PM   #35
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

Quote:
Split su i Kman i Kocunar i Brda I Mertojak,a neki ne znaju di su ti kvartovi.............pa ono.......zašto bi svi znali di je Matejuška

neki ne znaju ni di je Bone al ebat ga,nemaju svi iste interese u životu
ali luka podrug, da je bar koji drugi kritičar ali on...taj bi da tuđmanov spomenik i iz paštete izlazi...
Old 19-01-2008, 10:10 PM   #36
Anna
moja anuška

Quote:
Split su i Kman i Kocunar i Brda I Mertojak,a neki ne znaju di su ti kvartovi.............pa ono.......zašto bi svi znali di je Matejuška

neki ne znaju ni di je Bone al ebat ga,nemaju svi iste interese u životu
mora znati ako želi suditi Smoji

iako mislim da bolje pozna ministarstva po zagrebu, koje obilazi za svoje beneficije
Old 20-01-2008, 01:01 AM   #37
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

ali Luka PoDruže...Smoje je umra!!!! i sad mu moš soli na rep stavit.
Old 22-01-2008, 04:44 PM   #38
general
Member

general's Avatar

general is on a distinguished road
Cool

Smoje je diga spomenik Splitu i Dalmaciji sa svojin serijama Malo i Velo Misto, a također i samome sebi jer ga se tako ka autora tih serija nikad neće zaboravit. To mu je dovoljan spomenik. Šta se tiče Luke Podruga, to je samo još jedan splitski dinamovac kojega moramo svakodnevno tolerirat
Old 22-01-2008, 06:42 PM   #39
Anna
moja anuška

Quote:
Originally Posted by general View Post
Smoje je diga spomenik Splitu i Dalmaciji sa svojin serijama Malo i Velo Misto, a također i samome sebi jer ga se tako ka autora tih serija nikad neće zaboravit. To mu je dovoljan spomenik. Šta se tiče Luke Podruga, to je samo još jedan splitski dinamovac kojega moramo svakodnevno tolerirat
da da. ...ako mu Split i neće dignuti spomenik, on je dignuo
spomenik Splitu i dalmatinskom čoviku
a ima spomenik i u našim srcima ne mora biti u kamenu
Old 26-01-2008, 10:38 AM   #40
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

Thumbs down

just for the record.

Luka Podrug je na sjednici Gradskog vijeća dao svoj glas GUP-u, a na prosvjedu organiziranog protiv prihvaćanja GUP-a bio je osobno???? Tko je ovdje G(l)UP????
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules