[www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka  

Go Back   [www.hnkhajduk.com] - Neslužbeni forum HNK Hajduka > Hajduk OnLine forumi > Spli'ski đir

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 31-01-2008, 07:50 PM   #41
Anna
moja anuška

Anna is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by monkul View Post
just for the record.

Luka Podrug je na sjednici Gradskog vijeća dao svoj glas GUP-u, a na prosvjedu organiziranog protiv prihvaćanja GUP-a bio je osobno???? Tko je ovdje G(l)UP????
a bit će da mu nisu platili glas, pa čovik štrajka0
Old 25-10-2008, 10:16 PM   #42
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

koliko je godina prošlo Meštre???
13???? više ? manje?
...
samo da znaš da od kad si partio na drugi svit mi prezimili u onoj jebenoj evropi nismo..a bit će ti to roko prč i dino ionako sve isprićali.
ma nema veze, Meštre - drž se ti nama i nemoj ništa objavljivat prije nego svi mi polako dođemo gore - da ne bismo štagod propustili od tvojih štorija o raju, čitat ćemo na miru zajedno ispod jabuke.
monkul is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2008, 11:20 AM   #43
WB-VD
Senior Member

WB-VD's Avatar

WB-VD will become famous soon enough

Živile male pantagane s radunice!
Old 04-12-2008, 02:16 PM   #44
fetivi-dalmatinac
Senior Member

fetivi-dalmatinac's Avatar

fetivi-dalmatinac is on a distinguished road

Smoje je legenda od čovika.
Čovik koji je živija Split, Hajduk i Dalmaciju. Koji je našen omiljenon klubu posvetija legendarno Velo Misto, a životu u malon škojskon mistu podjednako legendarno Malo Misto.
Na Smoju se danas diže hajka, režirana iz zg. Šta je to Smoje učinija, pa ne smi dobit spomenik u našen gradu? Jel bija ratni zločinac? Jel bija tajkun? Jel bija veliki lupež, plaćeni ubojica ili slično? Odgovor na sve ovo je negativan. Na Smoju se obrušavaju centralističke snage i njihove lokalne marionete, jer in smeta Dalmacija, dalmatinski duh i dišpet, koje je Smoje zastupa.
Šteta, i sramota je da Split nema spomenik čoviku koji nas je najviše proslavija u zadnjih 50 godina, a sve zbog seljačina koje se motaju u gradskom poglavarstvu
Old 04-12-2008, 03:09 PM   #45
WB-VD
Senior Member

WB-VD's Avatar

Quote:
Originally Posted by fetivi-dalmatinac View Post
. Na Smoju se obrušavaju centralističke snage i njihove lokalne marionete:
Old 11-01-2009, 08:58 PM   #46
Hajduk_zivi_vjecno
Member

Hajduk_zivi_vjecno is on a distinguished road

Evo da ja iznesem svoje misljenje o ovome kao jedan 17-godisnjak, ni lijevo ni desno orijentiran .

Prava je sramota da Split nema spomenik Smoje ! A zašto nema ? Zbog onakvih ljudi u vijeću kao što je taj Luka Podrug, koji sam za sebe govori da je veliki Hrvat? Dakle, taj gospodin Podrug smatra kako je Smoje simbol Jugoslavije, Miloševića zla...i pazite ovo, Smojin kip bi bio uvreda svim braniteljima. Taj Podrug je jedan tipičan desničar koji je očito došao iz nekog Hercegovačkog sela i ne zna ništa ni o Splitu ni o Ajduku. Tužno je da takvi krajnji desničari mogu uopće biti u gradskome vijeću. I taj veliki Hrvat govori kako nema spomenika Tuđmanu u gradu a mi bi spomenik Smoji ? Sramota...pa Smoje 10 puta više zaslužuje spomenik u ovome gradu nego Tuđman ... Taj isti Tuđman (kojemu svaka čast za vođenje rata)koji je pokrao državu, mirno gledao nezakonitu privatizaciju i zbog kojeg je danas Slovenija u gospodarskom smislu kilometrima ispred nas? Sad će me neko napasti da sam ljevičar koji nevoli Hrvatsku jer smatram da spomenik u Splitu ne zaslužuje tuđman nego Smoje ! Ljudi moji, najveći Hrvat nije tuđman , nego svi oni anonimni branitelji koji su dobrovoljno ginuli po mjestima za koji vi niste ni čuli... Oni su obranili državu a ne cijenjeni gospodin Franjo. Pa neka mi netko onda spomene Velike Hrvate... A ja osobno, iako ne čitam puno pročitao sam sve knjge Miljenka Smoje i naravno pogledao po ko zna koliko puta Veliko i Malo Misto... i jednostavno me toliko ljuti i pogađa činjenica da se tako govorio o jednom čovjeku koji je toliko dao Splitu i baš u svim svojim djelima daje takav Splitski duh kakav se više nigdje ne može osjetiti...sramota je da se uopće raspravlja da li taj čovjek zaslužuje spomenik ...

Kada bi se radila anketa među Splićanima, siguran sam da bi makar 95% (osim onih 5% koji jos pate za NDH) bilo za izgradnju spomenika Smoji. I to ne smije biti nekakav mali, marginalni spomenik, već pravi spomenik koji će se isticati, velikom meštru, čovjeku koji je to zaslužio, a i kao iskupljenje za ogromnu nepravdu nanesenu njemu prilikom njegove smrti ... još nije kasno, ali vrijeme prolazi kao i vrijeme za ispravljanje grešaka...

Last edited by Hajduk_zivi_vjecno; 11-01-2009 at 09:34 PM.
Hajduk_zivi_vjecno is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 09:09 PM   #47
fetivi-dalmatinac
Senior Member

Hajduk živi vječno, sve ti je na mistu! Svaka čast majstore!
Smoje zaslužuje spomenik koji če se vidit iz svakog kantuna Splita.
A lupež ka šta je tuđman nije zaslužija niti najmanju kaletu u Splitu, da nosi ime po njemu. A oni podrug zagađuje cili Split, mislin da bi bilo najbolje da odseli u "metropolu svih 'rvata" kad tako mrzi Split. Onome ko mrzi Split nije misto u Splitu!!!
Old 12-01-2009, 11:33 PM   #48
jaje utvrdo
Senior Member

jaje utvrdo is on a distinguished road

Jeste li sigurni da je to sta govorite istina??? NISTE i zato ne serite.Pravite se nekim torcidasima,pizdite na sva zvona,a da ste slucajno uzeli slobodnu na dan kad bi Hajduk igra sa zvezdom vidili bi sta je taj vas bog Smoje pisa,vidili bi kako bi gadija Torcidu iz 80' za koju govorite da je vrhunac,vidili bi kako je gadija sve sta je hrvatsko,smeta mu je nacionalizam,borba tih momaka za svoju drzavu...
Za mene je taj Smoje veliko govno ka i Reić!
Old 13-01-2009, 01:46 PM   #49
WB-VD
Senior Member

WB-VD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hajduk_zivi_vjecno View Post
ni lijevo ni desno orijentiran .
Ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..... mislim da nema forumaša koji neće primjetiti tvoju realnost, nepristranost i ispravnost teksta.
Old 13-01-2009, 01:49 PM   #50
WB-VD
Senior Member

WB-VD's Avatar

Quote:
Originally Posted by fetivi-dalmatinac View Post
A oni podrug zagađuje cili Split, mislin da bi bilo najbolje da odseli u "metropolu svih 'rvata" kad tako mrzi Split. Onome ko mrzi Split nije misto u Splitu!!!

A tebi je misto u Kragujevcu, po mogućnosti prije 40-ak godina....
Old 13-01-2009, 01:54 PM   #51
El Chino
Hare Krishna

El Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura aboutEl Chino has a spectacular aura about

Inače njegova serija Velo misto je prepuna povijesnih falsifikata
Old 13-01-2009, 03:19 PM   #52
Hajduk_zivi_vjecno
Member

Hajduk_zivi_vjecno is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by WB-VD View Post
Ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..... mislim da nema forumaša koji neće primjetiti tvoju realnost, nepristranost i ispravnost teksta.
Ako je moguće volio bih da mi kažeš u kojem dijelu teksta nisam bio objektivan, osim u glavoj ideji, a to je da Smoje zaslužuje spomenik ?

Zato što sam napao Tuđmana, tako šta sam reka da Smoje zaslužuje spomenik a ne on ? Iza tog svog stava stojim i ne smatram se subjektivnim jer to je bio odgovor na tvrdnju Luke Podruga o Tuđmanovom spomeniku, za kojega smatram da ga Tuđman nikako ne zaslužuje. Nemoj me krivo shvatiti ja sam uvijek ZA svaki spomenik domovini, a pogotovo BRANITELJIMA.

Ali Smoje je za ovaj grad učinio više nego Tuđman.

Ili možda u dijelu sa Lukom Podrugom ? Pa svatko objektivan će vidjeti da ako netko iskrivljava povijesne činjenice to je upravo Luka Podrug ...
Hajduk_zivi_vjecno is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009, 06:03 PM   #53
WB-VD
Senior Member

WB-VD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hajduk_zivi_vjecno View Post
Ako je moguće volio bih da mi kažeš u kojem dijelu teksta nisam bio objektivan, osim u glavoj ideji, a to je da Smoje zaslužuje spomenik ?

Zato što sam napao Tuđmana, tako šta sam reka da Smoje zaslužuje spomenik a ne on ? Iza tog svog stava stojim i ne smatram se subjektivnim jer to je bio odgovor na tvrdnju Luke Podruga o Tuđmanovom spomeniku, za kojega smatram da ga Tuđman nikako ne zaslužuje. Nemoj me krivo shvatiti ja sam uvijek ZA svaki spomenik domovini, a pogotovo BRANITELJIMA.

Ali Smoje je za ovaj grad učinio više nego Tuđman.

Ili možda u dijelu sa Lukom Podrugom ? Pa svatko objektivan će vidjeti da ako netko iskrivljava povijesne činjenice to je upravo Luka Podrug ...
Pusti Podruga na stranu, niti ima vlast niti je ikad imao....

Za vladavine A. Pavelića kultura i znanost su bili na višoj razini nego sad.
Za vladavine A. Hitlera automobilska industrija u Njemačkoj je bila u punom pogonu.
Zašto A. Pavelić nije legenda Hrvatske kulture, a A. Hitler njemačke automobilske industrije? Napravili su možda i više nego itko ikad za te dvije spomenute grupacije.
Zašto onda A. Hitler nema spomenik sjedištu automobilske industrije u Njemačkoj?! A Pavelić u domu kulture u Zagrebu?

Miljenko Smoje-učinio je za grad Split možda i dosta, ali ne i za Hrvatsku čiji sastavni dio i drugi najveći grad upravo-Split. Dapače, u svojim tekstovima nije propuštao naglasiti važnost očuvanja Jugoslavije, one iste koja je Hrvatsku po završetku Domovinskog rata koštala 20 000 života manje. Među njima i ogroman broj Splićana i Dalmatinaca.
Nije bio ljubitelj Torcide, jer je Torcida bila glas promjena, koje njemu kao deklariranom Jugoslavenu nisu odgovarale. Nek vam stariji objasne značenje ŽIVJELE MALE PANTAGANE S RADUNICE! A Torcida je simbol Splita. Boga mi veći simbol nego M. Smoje.

I zašto bi ja gledao njegov spomenik "iz svakog kantuna Splita" onda?
Old 13-01-2009, 06:27 PM   #54
Vito Corleone
Cosa nostra

Vito Corleone's Avatar

Vito Corleone will become famous soon enoughVito Corleone will become famous soon enough

dok do jučer najveće komunjare i jugoslaveni danas postaju najveće hrvatine i katolici smoje je uvik bija i osta ono šta je. anarhist, dalmatinac i mali čovik i svaka mu čast na tome.
čovik koji je JEDINI napravija super uspješan serijal o dalmaciji splitu i hajduku u onoj državi, dok u ovoj SVOJOJ nitko nije sposoban da napravi nešto slično ili bar približno autentično.
čovik koji je praktički proslavija borisa dvornika, karla bulića, asju kisić i druge.
čovik zbog čijih su se serija ulice praznile po ciloj bivšoj državi.
čovik koji je najbolje prinosija naš mentalitet u knjigama i člancima makar nekad bilo isključivo i tvrdoglavo po njegovom one su same po sebi mirisale na mediteran.

i kad danas neke seljačine seru po takvoj ikoni i poslje njegove smrti a od splita bi najradije da ostane selo, zaista se vidi da ovaj grad je totalno izgubija svoj izvorni špirit.

sa ili bez kipa nama splićanima zauvik ostaju njegovi serijali i knjige u srcu, naš neshvaćeni umjetniče.

Old 13-01-2009, 09:03 PM   #55
jaje utvrdo
Senior Member

jaje utvrdo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Vito Corleone View Post

i kad danas neke seljačine seru po takvoj ikoni i poslje njegove smrti a od splita bi najradije da ostane selo, zaista se vidi da ovaj grad je totalno izgubija svoj izvorni špirit.

Vito pricas gluposti.Nitko ne zeli da Split postane selo,ja smoji stvarno skidan kapu za ovo sta je napravija ,ali njegovom spomeniku u ovom Hrvatskom gradu nema mista zato jer je on Hrvatskoj zelija sve najgore.I ti te ljude nemos nazivat seljacinama,ti ljudi koje je smoje gadija su bili po zatvorima radi toga sta bi zapivali hrvatske pisme,radi toga sta su tili svoju drzavu.
Old 13-01-2009, 09:17 PM   #56
bijeli1911
Junior Member

bijeli1911 is on a distinguished road

Evo logira sam se ponukan upravo pročitanom knjigom koja se bavi likom i djelom Miljenka Smoje.
Sta reci, do prije nedavno bi i ja mozda diga ruku da mu se da spomenik cisto gledajuci kroz prizmu Malog i Velog mista, medutim nakon sto
se procita ova knjiga jedini logicni zakljucak je da Smoje zasluzuje spomenik ali iskljucivo negdi u Beogradskom pasaluku. Inace knjiga je nedavno izasla i naravno da je nema nigdje za kupit,autor je imao velikih problema
da nade ko ce je uopce izdati. Moze se nac iskljucivo u knjizari kraj svetog Frane. Autor je novinar i Smojin suradnik dugi niz godina u slobodnoj, Josko Celan koji je sustavno bio proganjan od Smoje i ostalih jugoslovena koji su tada drmali slobodnom dalmacijom (iako ni danas nije puno drukcije).
I Smoje i Celan su odrasli u istom kvartu u Varosu. Inace Celan je bio u savezu komunista al se covjek sredinom osamdesetih "osvijestio" i vidio kud vodi velikosrpska politika Slobodana Milosevica te pocinje vec tada u svojim clancima upozoravati gdje sve to vodi al mu tadasnja garnitura u slobodnoj zabranjuje clanke jer politika slobodne dalmacije je sustavno radila na ocuvanju Jugoslavije a u tim tekstovima je prednjacio upravo Smoje.
Inace knjiga se zove "Spomenik izdaji" i vrlo argumentirano raskrinkava lik i djelo Miljenka Smoje. Sve sto je napisano je vrlo lako dokazivo jer autor knjigu slaze prema Smojinim clancima u Slobodnoj.
Tako da uvik ima kopija clanka, naslov i datum kad je clanak izasao u Slobodnoj. Dakle u principu on je samo slozio ono sta Smoje pise te prakticki Smojini clanci govore vise od tisucu rijeci.
Ima dosta toga i o Hajduku ciji je veliki navijac i bia Smoje al samo dok je u grbu ima zvijezdu. Kad se skinula vise nije krocia na stadion. Imate clanke Smojine iz osamdesetih gdje otvoreno napada
Torcidu jer mlati "neduzne" i sirote navijace crvene zvezde i narusava bratstvo i jedinstvo. 1995 godine jos dok rat traje ima u knjizi i prenesen clanak iz beogradskog kurira mislim, gdje on ide
u posjetu svojim drugovima i obecava da ce vratit zvijezdu na grb Hajduka kad tad!
Nevjerojatno, jer taj interwiev je izasa u srpskim novinama a Hrvatska jos u ratu. Ponavljam sve je lako dokazati jer ima arhiva. 1989 se nas junak Smoje proslavio u svojoj kolumni antologijskom izjavom da je Slobodan Milosevic nas covik!
Ima more i more tih clanaka u ovoj knjizi i covik ne moze doc sebi kad sve to procita. Ovo jako dobro znaju svi stariji al mlade generacije nazalost ne i s vremenom ce bit jos i gore jer zivimo u virtualnom svijetu gdje mediji guraju neku svoju istinu.
Cujem iz pouzdanih izvora da se 2 dana vijecalo u Slobodnoj dalmaciji da li objavit reagiranje na ovu knjigu ili ne. Odluceno je ne jer bi tako dali nezeljenu reklamu antismojevskoj propagandi a vrlo dobro znaju da je cinjenice iz knjige tesko osporiti.Naime u knjizi
se autor dotice i mnogih novinara koji jos uvijek rade u slobodnoj (Reic, Ljubicic, Krnic, Gall itd).
Uglavnom da ne duljim dalje, knjiga citira tone ispisanih clanaka Miljenka Smoje i svako moze donit sam sud na temelju onog sta je Smoje pisao godinama u svojim kolumnama.
Sta se tice Malog mista javna je tajna da je trazio izuzece Karla Bulica pod izlikom da je slabo utjelovio lik Dotura Luigia. Redatelj Daniel Marusic imao je velikih problema praveci korekcije na smojinom scenariju i pitanje je na sta bi Malo misto licilo da je bilo pustit Smoju da dirigira. Malo je poznato da se Smoje odricao Malog mista jer da nista nije kako je on napisa, a onda kad je vidia da je serija popularna prominia je plocu. Sve je to dokumentirano i lako provjerljivo u ovoj knjizi sa datumima i navodima. Daniel Marusic objasnjava i famozni zavrsetak Malog Mista sa recenicom adio i nikad vise.
Nemam nazalost knjigu trenutno kraj sebe jer sam je posudia, al rado bi citira jos more tih smojinih bisera koji ga oslikavaju kao osobu i onda je mnogo jasnije zasto je pokopan u Zrnovnici uz 5 ljudi na sprovodu.
bijeli1911 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009, 10:38 PM   #57
fetivi-dalmatinac
Senior Member

Ljudi ne nasidajte. Ovo šta je u zadnjen članku napisano o Smoji je recenzija knjige zakuvane iz podrugove kužine. A i Čelan je najvirovatnije vel'ki 'rvat i veliki Vranjin fanatik.
Old 13-01-2009, 10:45 PM   #58
monkul
Jeremija

monkul's Avatar

monkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the roughmonkul is a jewel in the rough

ma ebe mi se...pijanac sam i ja, kurvar sam i ja, fumišta sam i ja, anarhista? a bogati jesan jer mi se jebe i u partiju nikad bio nisam i zaboli me šta će posli mene netko o meni mislit i oće li mi dizat ili rušit spomenike.....jer ovdje leži, ne bježi jer nije svježi.

a to šta mi na sprovodu bilo svega pet svita, a šta ću in ja? ionako sam umra pa mi se jebe....ovi šta nisu bili - njiova stvar.

više san ja poloka dobrog crnog vina nego će ga neko pritočit cili život. a izija da ne govorin. i sad to šta neki vadu bio livi desni jebe mi se i za to... Svetom Petru svi su isti.

.....
može ona pisma od Olivera? podsjeti me što to bješe ljubavvvvvvv
monkul is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009, 10:50 PM   #59
Anna
moja anuška

Anna is on a distinguished road

Rokeri su veća opasnost od četnika!”

Joško Čelan, u Glasniku HDZ-a, 1994
Old 13-01-2009, 10:57 PM   #60
fetivi-dalmatinac
Senior Member

Quote:
Originally Posted by Anna View Post
Rokeri su veća opasnost od četnika!”

Joško Čelan, u Glasniku HDZ-a, 1994
evo vidi se da je rič o redikulu kalibra podruga.
inače ovu izjavu san vidija u "greatest shits" od ferala

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules